Sada je: 19 tra 2024, 23:56.

Paradentoza...

Moderator/ica: direktorica svemira

Paradentoza...

PostPostao/la jzksv » 06 svi 2009, 18:34

Sestri mi je dijagnosticirana paradentoza - pocetni stadij... imate li kakve preporuke, recepte, ista...
Kurtizana, ferceraju li tu kakva ulja? Pomagajte, pliz, zao mi je seke, inace ima prekrasne zube :( ako se da ista uraditi da se spase, bilo bi super.
Katja 14.5.96
Stella 2.3.00
Avatar
jzksv
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 763
Pridružen/a: 11 svi 2003, 19:44

Re: Paradentoza...

PostPostao/la Bellatrix » 06 svi 2009, 18:46

Nije tak strašno kako zvuči. Uskoro će je imati svaki drugi čovjek. Potrebna je bezprijekorna higijena, redovito čiščenje kamenca,možda jedna kura vode za usta tipa corsodyl ili nešto sl. Kamenac bi bilo dobro čistiti svakih 6 mj. a s vremena na vrijeme(odlučuje stomatolog) možda i kiretažu. Ni to nije prestrašno to je zapravo dublje čišćenje sa lokalnom injekcijom. Dobre su paste Paradontax i Lecalut(nisam sigurna da se baš tako piše)ali one su skuplje. Ima i jeftinijih samo da na njima piše-herbal.
Uglavnom stvar se može dugo održavati pod istim stadijem samo je potrebno češće ići na kontrole. Nije prevelika frka i dosta je ljudi ima a da niti ne zna.
Sretno ;)
"Boji se manje, nadaj se više, jedi manje, žvači više, tuži se manje, diši više, govori manje, reci više, voli više, i sve će dobre stvari biti tvoje." slika
stara Švedska poslovica
Avatar
Bellatrix
Crveni lav s krilima
 
Postovi: 2846
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:17
Lokacija: Zaprešić

Re: Paradentoza...

PostPostao/la corazon » 06 svi 2009, 21:52

mojim roditeljima jako pomaže kantarionovo ulje, trljati svakodnevno desne
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: Paradentoza...

PostPostao/la mamaDEA » 08 svi 2009, 14:02

ja sam imala početak paradentoze, meni je to i genetika.
u svakom slučaju, jedino što sam mogla je redovito zubaru, čišćenje kamenca i pranje zubi sa paradotaxom.
i za sada je sve ok. ustvari je najvažnije čišćenje kamenca jer kod mene npr. zbog mojih enzima u slini se on jako jako puno nakuplja i potiskuje zubno meso.
Avatar
mamaDEA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 731
Pridružen/a: 04 srp 2005, 14:12

Re: Paradentoza...

PostPostao/la Julija29 » 19 svi 2009, 11:30

Ja je hronicno imam. Cesto mi je potrebno skidanje kamenca, dobra higijena je neizostavna, a najefikasnija je masaza desni. U posljednje vrijeme jako mi pomaze Gengigel. Ima ga u vidu rastvora i gela. gel se utrljava na desni i super je.
Mtati je paradentozu zaustavila Lacalut pasta, a ja nisam vidjela bas mnogo pomaka.
Odlican je i mlak caj od kamilice i zalfije - kamilica dezinfikuje, a zalfija steze desni.
Moja prva ljubav 27.04.2005.
Vragolanka 16.11.2007.
Sisoljubac 31.10.2010.
_______________________________________________
Jana 09 06 2009 "Uf, kako su teške ove današnje mame!"
Elena, nov 2011 "Ja sam uvijek dobra, samo ponekad radim bezobrazne stvari! "
Avatar
Julija29
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 597
Pridružen/a: 10 pro 2004, 13:55
Lokacija: U savrsenstvu

Re: Paradentoza...

PostPostao/la kimama1 » 09 lip 2009, 22:12

paradontax, redovito čišćenje kamenca, pranje zuba nakon svakog obroka.
ja svakih 6 mjeseci idem na injekcije dontisolona, još su svi gore. više od 2o godina muku mučim s tim, više od 10 sam na dontisolonu, još su svi gore
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Paradentoza...

PostPostao/la MMI » 09 lip 2009, 22:45

kakvi su simptomi..meni se često zacrvene desni,jeli to to.
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: Paradentoza...

PostPostao/la mamatina » 31 lis 2009, 21:55

Potpisujem sve što je napisala Bellatrix. Kod mene se znaju upaliti paradentozni đepovi na umnjacima koji nikada nisu niknuli, onda ispirem sa Beloseptom, a i puno mi je osim navedenih pasti za zube pomogla i električna četkica jer njome uspijem dobro iščetkati umnjakke tj. te napola iznikle umnjake. Te umnjake bi trebala izvaditi ali me frka, tako da još čekam.
mamatina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 12 lis 2009, 14:57

Re: Paradentoza...

PostPostao/la bubamare » 09 stu 2009, 21:49

U svakom slučaju kod sumnje u paradentozu važno je obratiti se paradontologu da na osnovu panoramske snimke i drugih mjerenja ustvrdi u kojem stadiju bolesti su zubi zahvaćeni. Ako je samo početak onda će paste, tuševi za usta, interdentalne četkice i ostala pomagala privremeno pomoći.
Sara 26.01.2007
bubamare
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 17 tra 2007, 16:30
Lokacija: Opatija

Re: Paradentoza...

PostPostao/la bavsha » 04 sij 2010, 00:09

COLLOIDAL SILVER ili koloidno srebro je cudo nad cudima koje je spasilo moju mamu od strasne paradentoze u 7 dana! Imala je godinu dana muke nad mukama, gnojenja i otpadanja zubiju...Mi u obitelji koristimo ovaj jednostavan i neskodljiv lijek za sve zivo, umjesto antibiotika(ovo i je vrlo jak antibiotik, ali daleko manje skodljiv od suvremenih lijekova,ovaj se stoljecima koristio do pojave suvremenih antibiotika)... Evo, samo sam se zbog ovog prijavila na ovaj forum, da podijelim!
bavsha
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 04 sij 2010, 00:01

Re: Paradentoza...

PostPostao/la mamaodlare » 12 svi 2010, 14:45

kakav je to proizvod i gdje se nabavlja i za što ga sve korisitite, ako može molila bih malo više informacija, ja obožavam teme koje su vezane za zdravlje a pogotovo volim znati o proizvodima i metodama koje ne spadaju u klasičnu medicinu
Avatar
mamaodlare
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 113
Pridružen/a: 19 vel 2010, 18:43

Re: Paradentoza...

PostPostao/la direktorica svemira » 12 svi 2010, 16:15

Kolodino srebro - pro i kontra - već dugo... Uguglaj, najjednostavnije.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48


Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.