Sada je: 28 ožu 2024, 11:01.

Mia ce cjepila za svinjsku gripu

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 17 stu 2009, 10:57

Znam da se po cijelom forumu pise o toj novoj gripi ali posto smo mi sa nedonoscadi da se ovdje prijavimo.
Mi smo se svi cijepili za svinjsku gripu.Konzultacije su pale sa neonatologom,pedijatrom,pumologom i epidemiologom i svi su preporucili da se Mia cjepi.Neslusam medije,necitam novine jer mi je muka od svega.Medije zanima smao gledanost i citanost a ne nasa djeca i mi.
Mia ima slaba pluca,svaka prehlada pravi probleme sa disanjem i rizik od dobivanja gripe i posljedica je prevelik.Za 7 dana se idemo svi cijepiti i za sezonsku gripu(to radimo vec godinama,Mia se je cjepila vec 3 puta sad ce joj to biti 4 put)
Kad je doktorica pitala tko ce prvi da se cijepi Mia je odmah viknila JA i uletila u ambulantu.Nisam je drzala,sam je sijela,dala rukicu i bez i malo straha rekla da voli injekcije :lol
Kad je doktorica zabila iglu rekla je samo auck i krenila da se smije,kao pa to nije nista,to neboli.Mia je dobila pola doze i za 4 tjedna ide po jos pola-Mi ostali pa smo se cijepili sa cjelom dozom od 0.50ml
Ruka je malo bolila na dodir,ako bi dodirnili na mjesto uboda ali nista strasno.
Eto,tako da znate da ima i hrabri koji su se ipak cijepili :mrgreen:
Zelimo Vam zdravu i veselu zimu :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la Miki » 17 stu 2009, 11:51

:kiss hvala ti na javljanju

mi ćemo izgleda preboljeti sv gripu :dunno
starija ju je imala s visokom temperaturom 6 dana i 7. dan je tek pala na između 37 i 38...
još gadno kašlje ali se dobro osjeća

N. ima puno blažu temperaturu i stanje joj je OK
ali ona nije bila na respiratoru i najveći problem koji smo imali s plućima je bio bronhiolitis i kasniji bronhitisi
sad više ni njih nema

mi mo se trebali cijepiti na običnu gripu idući tjedan, ne znam što ćemo sad :dunno
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 17 stu 2009, 16:54

Moja Matea je imala sve simptome gripe,visoka temp.bolove u misicima,slabost ali su nalazi pokazali da nije gripa samo viroza.A ja bi dala ruku u vatru da je to bila gripa.Ovvdje haraju Svinjska gripa i jos par viroza slicni gripi i bez brisa neznas tocno sta si prebolio.Toga me je najvise bilo strah,dobijes nesto mislis da je gripa i onda se opustis i kad se nenadas opa udari prava gripa.

Za sezonsku gripu nam je dr. rekla da je potrebno pricekati bar 7 dana odprebolene bolesti i se onda cjepiti.Tako kad ozdravite ve,selo na cjepljenje da budete mirni :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la matea_vu » 17 stu 2009, 17:54

hvala ti na javljanju :mah
samo da kod nas stigne cjepivo i moja Matea ima slaba pluča
i svaka prehladica za nju je pravi problem od ove zadnje prehlade je prošlo
više od dva mjeseca i još se borimo sa nosičem i disanjem a od svinjske
gripe mi je tako strah za nju :strah
slika
Avatar
matea_vu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 190
Pridružen/a: 28 tra 2009, 16:19

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 17 stu 2009, 20:29

matea_vu je napisao/la:hvala ti na javljanju :mah
samo da kod nas stigne cjepivo i moja Matea ima slaba pluča
i svaka prehladica za nju je pravi problem od ove zadnje prehlade je prošlo
više od dva mjeseca i još se borimo sa nosičem i disanjem a od svinjske
gripe mi je tako strah za nju :strah

Potpuno te razumijem.Ja sam na preporuku pedijatrice Mii kupila tablete Ekolostrum(kolstrum od krave) i odkad Mia pije nema nikakvog slinavog nosica iako ide u vrtic.Dok nije pila par dana ok onda krene nos curiti,pozdravi se ide u vrtic kad ono opet iz pocetka.Izgleda da joj ove tablete pomazu.
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la matea_vu » 17 stu 2009, 21:36

prvi put čujem za to molim te napiši mi
nešto o tim tabletama :mah
i di se mogu nabavit
slika
Avatar
matea_vu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 190
Pridružen/a: 28 tra 2009, 16:19

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 17 stu 2009, 21:58

Ja to kupim ovdje u Sloveniji,pogledala sam na netu i ovdje ti pise za Hrvatsku
http://www.ekolostrum.com/hr/ekolostrum/
Mia ima iste te samo napravljene za djecu(rastopi u ustima),posto tvoja kcerka ima vise godina moze te kapsule da popije
Skupe jesu ali mi nije zao dati novac ako vidim da pomaze :dada
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la matea_vu » 17 stu 2009, 22:09

hvala baš ću pogledat kod nas u ljekarni jer joj tražim nešto za
podizanje imuniteta vidječu jel ima te koje se rastope jel nije nikad pila kapsule
pije vitamin c i marsovce ali to ona izgrize,a kolko je cjena kod vas
slika
Avatar
matea_vu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 190
Pridružen/a: 28 tra 2009, 16:19

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 17 stu 2009, 22:17

Mia ima te sto se zvacu(60 komada) i kostaju 30e
za odrasle kapsule,ima ih 120 i kostaju 38e
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la matea_vu » 17 stu 2009, 22:18

i jel joj na dan daješ po jednu ,
kolko dugo več koristite
slika
Avatar
matea_vu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 190
Pridružen/a: 28 tra 2009, 16:19

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 17 stu 2009, 22:51

matea_vu je napisao/la:i jel joj na dan daješ po jednu ,
kolko dugo več koristite

Pije 1,5 mjesec.Na pocetku po jednu a sad kako smo se spremali za cijepljenje za ovu gripu po dvije na dan.
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la MaMi » 17 stu 2009, 23:41

Mia i mama, pozdrav! :kiss
Čini mi se da će cjepivo u RH biti od drugoga proizvođača u odnosu na ono u Sloveniji. Kod nas će se koristiti cjepivo od Novartisa.

Da dodam o kolostrumu - ja svom malom dajem i prošlu i ovu zimu kolostrum s probioticima u prahu od ChildLife-a. Cijena mu je gotovo 300 kuna, ali meni traje gotovo 3 mjeseca jer se dozira prema dobi, a djeca do 5 godina uzimaju pola žličice dnevno
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 18 stu 2009, 00:08

MaMi je napisao/la:Mia i mama, pozdrav! :kiss
Čini mi se da će cjepivo u RH biti od drugoga proizvođača u odnosu na ono u Sloveniji. Kod nas će se koristiti cjepivo od Novartisa.


Ovdje je cjepivo od GlaxoSmithKline Pandemrix ,a cini mi se da ce druga posilja biti od Novartisa Focetria
(ista pasta drugo pakovanje)
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la TalaB » 18 stu 2009, 23:33

A-ha da se i mi prijavimo. LAra se pak danas cijepila protiv sg. I to smo išli u Austriju, jer kod nas još ništa nema, a pošto smo se mi tamo operirali, provukli smo se kao njihovi pacijenti. Dobila je BAxterovo cjepivo. TO je ono kao bez adjuvanca. Puno smo vagali, ali za nas su komplikacije koje bi mogle biti da dobije tu gripu puno, puno gore od eventualnih nuspojava od cjepiva. Lara je 2 puta u životu bila na respiratoru, lijevo plučno krilo joj je oslabljeno, svaka virozica, lijeva strana škripi. Bojim se da bi bilo jako loše da pokupi tu beštiju. Sada smo već 2 tjedna u polukaranteni, nikam neidemo, samo mm mora na posao i to je to.

Za sad je ok, nema nikakvih znakova nuspojava. Dobila je punu dozu 0,5., jer ona je ipak već velika žemska :D

Prije 2 tjedna se cijepila i protiv sezonske, protiv koje se cijepi oduvijek (1.puta sa 8 mj)

mmm3 mi isto pijemo kolostrum, ali od childlifea i ima i probiotika unutra. U prahu je, drži se u fridgu i pomiješam joj poal žličice na dan u malo čaja ili sokića. Super joj se popavila stolica od toga
LARA 17.03.2004.
PATRIK 05.05.2009.
Avatar
TalaB
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 254
Pridružen/a: 01 pro 2005, 23:41
Lokacija: Zagreb

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 19 stu 2009, 00:07

Drago mi je da je sve ok.Da li morate dobiti jos jednu dozu ili ne,meni se cini da su rekli da se mora jer je u cjepivu cjeli virus?

Sad ce te lakse docekat zimu i napade ovih svinja ;)
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la TalaB » 19 stu 2009, 23:28

Rekli su da je moguće da će trebati za 3 tjedna, ali da još neznaju točno, moramo nazvati
LARA 17.03.2004.
PATRIK 05.05.2009.
Avatar
TalaB
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 254
Pridružen/a: 01 pro 2005, 23:41
Lokacija: Zagreb

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la MaMi » 20 stu 2009, 21:02

I nama je pedijatar rekao da ako se odlučimo cjepiti Mateja protiv svinjske gripe da to bude cjepivo bez adjuvansa, dakle, ono koje imaju u Austriji i Njemačkoj.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 20 stu 2009, 23:10

MaMi je napisao/la:I nama je pedijatar rekao da ako se odlučimo cjepiti Mateja protiv svinjske gripe da to bude cjepivo bez adjuvansa, dakle, ono koje imaju u Austriji i Njemačkoj.

Nadam se da ce takvo cjepivo uvesti Hrvatska pa da se nesekirate zbog toga :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la swanmia » 21 stu 2009, 01:48

Mia bi se isto morala cjepiti protiv SG.Ja se jako bojim tog cjepiva,a i gripe,nespavam noćima.
Nama su planovi pobrkani totalno,jer smo bili pred operaciju krajnika,pa se nije smjela cjepiti protiv sezonske gripe(cjepimo se svake godine)zbog operacije.Taman je cjepivo za sezonsku stiglo 20 dana prije operacije.U međuvremenu smo pravili briseve ždrijela i nosa pa je završila na antibiotiku,i dobili odgodu operacije zbog infekcije i rizika da ne pokupi SG.u bolnici.Naravno sada se ne smije cjepiti zbog infekcije.Tako da sada pijemo antb. i čekamo 4.12. da ponovimo nalaze koji će biti gotovi negdje oko 11.12. Ako bude sve ok,onda još barem +5 dana da prođe od antb. da bi se smjela cjepiti prvo protiv sezonske(16.12.), pa onda još 14 dana da primi cjepivo protiv SG(5.1.2010). Katastrofa,najgori mogući scenarij,da li ju ima smisla uopće tako kasno cjepiti,molim boga da ne pokupi do tada nešto.
Za sada smo isto u karanteni kod kuće,nigdje ju ne vodim,ja obavim trgovinu i sva se izdezinficiram.

TalaB na koju foru ste se uspjeli cjepiti u Austriji?
Mia je isto operirana tamo,jel to znači da smo i mi njihovi pacijenti,iako nikad nismo išli poslje operacije kod njih na kontrole?
Daj malo informacija,plizzz :klanja
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 21 stu 2009, 11:32

swanmia je napisao/la:Mia bi se isto morala cjepiti protiv SG.Ja se jako bojim tog cjepiva,a i gripe,nespavam noćima.
cjepiti prvo protiv sezonske(16.12.), pa onda još 14 dana da primi cjepivo protiv SG(5.1.2010). Katastrofa,najgori mogući scenarij,da li ju ima smisla uopće tako kasno cjepiti,molim boga da ne pokupi do tada nešto.

Prvo je cjepi za SG ako mozes jer ona prva dolazi,sezonska ce tek da udari januara.Moze se istovremeno cjepiti sa oba cjepiva(jer su cjepiva mrtva) samo se daje u dvije ruke,ja sam pricekala par dana zbog reakcije na to cjepivo za Sg,jer nju prvi put primamo.Mia ce u ponedjeljak da se cjepi za sezonsku(znaci 7 dana razlike) ,mislila sam ovaj tjedan ali nisam imala vremena
Tako da ti ja preporucavam ako odlucis da je cjepis za SG da to napravis prvo jer ce i ona dobiti 2 doze(koliko sam citala sva cjepiva sa ili bez adjuvansa se daju djeci u 2 doze u razmaku od min. 3 tjedan.To znaci kad dobije prvu dozu bice samo djelno zasticena ali dovoljno da se u slucaju gripe nesto jako nezakomplicira.
Poslje par dana kad vidis reakcije i ako bude ok mozes cjepiti za sezonsku

Mia zbilja nije imala nikakve reakcije a toga smo se najvise bojali.(cjelu noc sam bila kraj nje od straha,nesjecam se kad sam bila zadnji put toliko uplasena.Nisam znala sta da ocekujem jer me ubilo citanje razni foruma i svega sta su napisali novopeceni forumski epidemiologi :/

Vazno je da imas povjerenje u Miine doktore i da se s njima dogovoris jer oni najbolje poznaju Mii :srca
Srecno
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la swanmia » 21 stu 2009, 23:05

Hvala ti mmm3m,mislim da ćemo tako i napraviti,jer će tek polovinom 12-tog mjeseca biti spremna za cijepljenje ako urin i brisevi budu ok,jer najavljuju cjepivo početkom ili sredinom 12-tog mj.,a onda nakon tjedan dana da primi za sezonsku.
Molim boga da nam nalazi budu uredni!Baš nas je sada zadesilo kada ne treba. :place
Pusice vam šaljemo ja i Mia! :srca
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 21 stu 2009, 23:12

swanmia je napisao/la:i!Baš nas je sada zadesilo kada ne treba. :place
Pusice vam šaljemo ja i Mia! :srca

Eh,to je uvjek tako ali nedamo se mi ni nase Mie :dada
Drzimo fige da Mia bude zdrava i da se cjepi odmah kad Vam stigne cjepivo.
Poljubac :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la swanmia » 22 stu 2009, 18:34

:grligrli :mah
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la TalaB » 23 stu 2009, 19:36

novopeceni forumski epidemiologi


Dobro si to rekla, i mene je jako uzdrmalo što su svi počeli o tome razglabati kao da su u najmanju ruku doktorirali imunologiju, epidemijologiju i ine znanosti. Grozno sam se osjećala, jer sam znala da ako dobi gripu posljedice mogu biti fatalne, a s druge strane ako ju cijepim isto. Ali dobro da sam slušala LArine liječnike i to u RH i u Austriji. Ni mi nismo imali nikakve reakcije.

mmm3m, da li možda znaš za to docjepljivanje, ako je Lara primila punu dozu da li i za nju vrijedi da mora ponovno za 3 tjedna. Nama su rekli da još nisu sigurni da li će trebati, da nazovem za 2-3 tjedna.

Swanmia, mi smo dobili preporuku iz klinike gdje je LAra operirana u Grazu. Tamo idemo povremeno na kontrole, tako da je liječnik dobro upoznat s Larinim problemima.
LARA 17.03.2004.
PATRIK 05.05.2009.
Avatar
TalaB
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 254
Pridružen/a: 01 pro 2005, 23:41
Lokacija: Zagreb

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 23 stu 2009, 21:16

TalaB je napisao/la:
novopeceni forumski epidemiologi



mmm3m, da li možda znaš za to docjepljivanje, ako je Lara primila punu dozu da li i za nju vrijedi da mora ponovno za 3 tjedna. Nama su rekli da još nisu sigurni da li će trebati, da nazovem za 2-3 tjedna.

Swanmia, mi smo dobili preporuku iz klinike gdje je LAra operirana u Grazu. Tamo idemo povremeno na kontrole, tako da je liječnik dobro upoznat s Larinim problemima.

Prijateljica iz Beca se je cjepila a isto i njena djeca i svi moraju ponovo po jos jednu dozu za 4 tjedna.Tako da mislim da ce Lara morat opet ici jer to nije dovoljna zastita(nema adjuvansa tako da imunski odgovor nije tako jak(tako nekako)


Mia se je danas cijepila za sezonsku gripu tako da smo sad svi cjepljeni sa obe,i moram priznati da sam puno mirnija :dada
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la swanmia » 24 stu 2009, 00:19

Hvala TalaB,
mi nismo uopće u kontaktu sa klinikom u Linzu,jer su nas na otpustu uputili da sve daljnje pretrage radimo na Rebru tako da praktički više nismo njihovi pacijenti.Sigurno se ne možemo tamo ni cjepiti,svejedno hvala ti na odgovoru. :kiss
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la zlatokosa » 25 stu 2009, 15:19

A joj,moje drage mame,a ja mislila da sam jedino ja na ovom svijetu luda od brige ,d ajedino ja ne izlazim iz kuće nigdje,da jedino ja ne mogu mirno spavati zbog toga...a sad vidim da nisam jedina...U totalnom sam bunilu i strahu..swanmia,baš kao i ti,odem do dućana i onda slijedi totalna dezinfekcija...brišem podove,kvake,kolegicama ne dam da dolaze na kavui ne idem k njima...karantena ..Petru sam cjepila protiv sezonske i migu reć da je reakcija bila totalna prehlada.nosić,kašalj..samo bez temperaturei totalan nervozai bezvoljnost..evo tek nakon 10 dana je došla k sebi..pa sad za SG ne znam...pitam se samo kakve bi nuspojave tek onda mogla imati...što da radim??? :(
[img]pepi[/img]
Avatar
zlatokosa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 20 ruj 2008, 19:29

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la swanmia » 26 stu 2009, 14:01

Ajoj,baš mi je žao da je anđeo imo takvu reakciju na cjepivo,mi smo se svake zime cjepili za sezonsku i nikad nismo imali reakciju,a bojala sam se svaki puta.
Evo ja sam sinoć bila kod naše pedijatrice da vidim za to cjepljenje protiv SG,i pedica mi je kategorički rekla da se ne usudi ona sama sebe cjepiti ,a kamoli Miu,jer stvarno ne vjeruje u sve što nam iz Ministarstva Z. preporučuju i govore koliko je cjepivo bezopasno.
Još je napomenula da virus već šeta naveliko okolo nas tako da nikad ne znaš jesi li već nositelj,tako da je jako riskantno cijepiti djecu.Također je rekla da je cjepivo nabrzinu smućkano i da ćemo radije pustiti ove godine da se procjepi ovaj prvi krug,pa ćemo cjepiti nagodinu kada se cjepivo skroz prouči i eventualno poboljša.

Sretno svima,mi smo ipak izabrali da ne izlazimo iz kuće,a to nam je preporučila i pedica.!!!!! :kiss
Mia volim te,moja hrabra ribice
Mia 20.01.2006. http://public.fotki.com/SWANMIA/
http://picasaweb.google.hr/swanmia
Avatar
swanmia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 250
Pridružen/a: 28 ožu 2007, 18:33
Lokacija: Slav.Brod

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 26 stu 2009, 17:00

zlatokosa je napisao/la:pa sad za SG ne znam...pitam se samo kakve bi nuspojave tek onda mogla imati...što da radim??? :(

Kao i swanmis pitaj Petrinog pedijatra.Mia se cjepi svake godine i nije imala nikad reakciju,
Moguce to i nije reakcija na cjepivo vec je Petra vec imala pocetak koje viroze. Poljubac :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Mia ce cjepila za svinjsku gripu

PostPostao/la mmm3m » 26 stu 2009, 17:00

swanmia je napisao/la:Sretno svima,mi smo ipak izabrali da ne izlazimo iz kuće,a to nam je preporučila i pedica.!!!!! :kiss

Drzite se,brzo ce zima da prodje i grane sunce :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Sljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.