Sada je: 28 ožu 2024, 11:11.

OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la nadicab » 18 stu 2009, 15:28

http://www.centar-zdravlja.net/zanimljivosti/1642/u-hrvatskoj-obiljezen-prvi-medunarodni-dan-svjesnosti-o-prijevremenom-rodenju/
žao mi je što nisam baš nigdje pročitala najavu (ponekad se pitam za koga su ti skupovi i organiziran?).
Ono što me žalosti jeste da se u našoj državi uvijek ponašamo kao da sve ponovo moramo otkrivati, kao da do sada ništa nije učinjeno po tom pitanju :ne
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la MaMi » 18 stu 2009, 23:10

Nisam imala pojma, a baš mi je žao što nisam bila tamo. Dva su liječnika, Stanojević i Jovančević, liječnici mojeg Mateja. I rado bih se uključila u tu udrugu roditelja ako bude osnovana iako više ne znam da li bih imala što doprinjeti toj udruzi. Naime, roditeljstvo nedonošenog djeteta kao što je moje prilično iscrpi snage pa za druge imam sve manje volje i vremena.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la nadicab » 19 stu 2009, 12:03

da, pogotovo jer ubrzo odeš u jednu od dvije grupe: redovna populacija ili pp
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la MaMi » 20 stu 2009, 19:39

Nadice, upravo tako. Kako smo mi pp onda su nam sada sve snage usmjerene na to, a vrijeme kada smo kao nedonoščad imali probleme sve više zaboravljamo.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la Miki » 20 stu 2009, 21:54

odlična ideja o osnivanju udruge

i ja bi se rado uključila, iako nisam ni ja sigurna koliko više mogu doprinijeti u nekim konkretnim stvarima- puno toga sam zaboravila, ali mislim da bi svakako mogla donijeti tračak nade onima koji su sad situaciji u kojoj je bila N prije 3,5 godine

znam koliko je meni značio ovaj podforum i iskustva onih koji su to već prošli, i značilo bi mi da sam mogla s nekim popričati onih prvih dana...

i mislim da bi svakako trebali i kod nas uvesti (ako nisu u ove 3,5 godine) psihološku pomoć za roditelje - znam da je nama baš trebala, a nismo je dobili
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la pokahontas » 21 stu 2009, 18:03

I meni se čini odlična ideja...Jedini način da razmjenimo iskustva i saznamo informaciju više kod nas su bili forum i internet, tako da po meni i nije napravljen neki korak u zadnje vrijeme...
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la nadicab » 23 stu 2009, 13:01

Miki, danas od 17h imamo grupu podrške udruge na staroj lokaciji OŠ SSK
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la Miki » 23 stu 2009, 17:33

nadicab je napisao/la:Miki, danas od 17h imamo grupu podrške udruge na staroj lokaciji OŠ SSK


joj, danas baš nikako, nikako ne mogu :(
propustila sam i roditeljski u vrtiću jer ih nema tko čuvati (N. još ne smije van)
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

NOVO!!!Udruga za pomoć roditeljima nedonoščadi

PostPostao/la zvucko » 23 pro 2009, 15:47

Evo drage moje i mene nakon dugo,dugo vremena.
Želim Vas samo informirati ukratko o udruzi koju spominjete u svojim postovima.
Udruga ili Klub roditelja za pomoć roditeljima nedonoščadi je još u osnivanju,sjedište će biti u bolnici Sveti duh.Osnivačka skupština trebala bi biti izmedju 18. i 24. siječnja 2010.
Trenutno smo počeli sa radionicama za psihološku pomoć i podršku roditeljima nedonoščadi koja su na intenzivnoj na Svetom duhu.
Program udruge,način pristupanja i ostale detalje obećajem uskoro na forumu,no željela bih da znate da ste svi dobrodošli i da nema "izabranih",svaka pomoć je dobrodošla,a to znamo svi mi koji smo se ikad našli u takvoj potrebi.
Veliki pozdrav do najskorijeg javljanja sa najnovijim informacijama!
Mama Željka (Sandro,Katarina,Magdalena i Dominik)
Molimo i pomoć u izglasavanju imena.Podjednak broj glasova dobili su:"PREMATURKO","PREMATURČEK" i "PALČIĆI",pa eto pomozite i vi,dajte svoj glas.
Avatar
zvucko
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 23 pro 2009, 11:11

Re: OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la MaMi » 28 pro 2009, 23:45

Zvucko, da li si ti možda imala nekog posla s mojim Matejem koji je rođen na Sv. duhu u ljeto 2006. nakon 24 tjedna trudnoće?
Nekako si me podsjetila na nekoga s kim se moje dijete družilo odmah po rođenju... :mrgreen:

Baš sam jučer naišla ponovno na članak koji govori o obilježavanju prvog dana svjesnosti o nedonoščadi. U tom članku se navodi da je prim Stanojević rekao da je potrebno oko 7 milijuna eura da bi Hrvatska dostigla nivo zdravstvene zaštite nedonoščadi po rođenju koju ta djeca imaju u razvijenim zemljama. Eto, da se zna u brojkama gdje smo mi otprilike, a gdje je Sloveniju čije uvjete opisuje mmm3m. Nedostaje nam samo 7 milijuna eura da bi naša nedonoščad u početku života imala iste šanse za preživljavanje i zatim što veće šanse za život sa što manjim oštećenjima koje su posljedica nedonošenosti. :place

Ime udruge? Možda "Palčići" ili nešto lako izgovorivo. "Prematurček", čini mi se, lomi jezik. :dunno
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la zvucko » 29 pro 2009, 08:26

Sigurno sam imala posla s Matejem,ali bolje ih znam po prezimenima(posalji molim te na pp).Svi su oni moji mali andjeli i zato me posebno veseli naša udruga,da ću te male,hrabre ljude vidjati i čuti o njima i kad odu kući.Lijepo je čuti i znati kako te male hrabrice kroče dalje kroz život uz pomoć svojih roditelja.S dosta roditelja sam u kontaktu,pa eto javi se,bilo bi mi drago.Ljubi Mateja!!!
Avatar
zvucko
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 23 pro 2009, 11:11

Re: OBILJEŽEN PRVI MEĐUNARODNI DAN SVJESNOSTI O nedonoščadi

PostPostao/la Miki » 07 sij 2010, 11:31

onda si se možda družila i s mojom Nelom u ožujku i travnju 2006?
:kiss


meni se najviše sviđa ime "Palčići" :)

šaljem ti svoje podatke na PP ako ikako mogu biti od pomoći :mah
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.