Sada je: 28 ožu 2024, 15:52.

VREĆA ZA SPAVANJE (spojene teme)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la mike » 20 pro 2009, 21:34

A ja svome mališanu ne oblačim vreću jer je ja kao mala nisam podnosila,a i on se jako vrti dok spava .Sašili su nam najtanji jorgan ali i pod njim mu je vruće pa se stalno otkriva tako te ga pokrivam samo tanjom dekicom.I ne bude hladnih ni rukica ni nogica.I ja mislilm da hladne rukice ne moraju da znače da im je hladno.
mike
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 40
Pridružen/a: 06 stu 2009, 18:04

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la nevenera » 20 pro 2009, 21:35

stavim jorgan ali njemu ruke moraju biti van toga inače je lud. i meni se čini da nije problem ako su hladne no kad ga usred noći dotaknem po ruci... :/ nije bolestan, ni prehlađen, ne budi se noću više svako malo pa nekako računam da mu je ok.
mislila sam sutra ić kupiti drugu vreću s rukavima.

probat ću večers to s vratom.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la I-STA » 20 pro 2009, 21:46

Diami je napisao/la:Ček, obućeš joj vreću i onda je još pokriješ jorganom? A u sobi 25? Meni se to nekak čini previše.... :/

Pa da. Jorgan je onaj bebi, skroz lagan, a i njoj su nožice gole u vreći (osim tankih pamučnih soknica). Nisam još ni jednom primjetila da se uznojila iza vrata.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la I-STA » 20 pro 2009, 21:48

nevenera je napisao/la:stavim jorgan ali njemu ruke moraju biti van toga inače je lud.

Ovako i Lada! Ne daj Bože da joj prekrijem ruke. Obavezno su iznad glave i izvan jorganića.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la mirna_sara » 20 pro 2009, 21:50

nevenera je napisao/la:probat ću večers to s vratom.

probaj...dijete i kad je vani, pogotovo kod nas sad kad je minus ima hladne rukice, ali u skafanderu i u kolicima mu je toplo, to osjetim kad ga skidam...
i meni Luka mora imati ruke vani, a obožava spavati u vreći ili u skafanderu jer očito voli da je zamotani...
SARA 05.12.2001. najbolja djevojčica
LUKA 18.09.2009. plavo oko mamino
Avatar
mirna_sara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 14 sij 2009, 11:14
Lokacija: ...med Murom i Dravom...

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la snamnom » 20 pro 2009, 21:51

Mi imamo pamučnu vreću bez rukava, ne znam je li jesenska, zimska ili...Uglavnom, ljetos smo spavali u njoj, ispod samo bodi i nikakvo pokrivalo preko (ne,n ije bilo vruće u vreći, ipak živimo u Bosni :D ), a sad preko zime (temp. u spavaćoj sobi oko 20 stupnjeva ) koristimo istu tu vreću, s tim da ispod obučemo bodi, pa pidžamicu (onu iz jednog dijela-gegice,noge su bose) i pokrijemo se jorgančićem, ruke uvijek vani. Obraščići topli,ručice tople,mislim da mu je sasvim ugodno :)
Avatar
snamnom
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 20:41

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la I-STA » 20 pro 2009, 21:57

Mislim da je primarna svrha vreća za spavanje ta da se djeca teže otkriju po noći. Ipak kad su im nožice 'slobodne', lakše odguraju pokrivač sa sebe.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la Diami » 20 pro 2009, 22:17

Osim nemogućnosti otkrivanja - druga svrha je da si ne mogu navući vreću preko glave kako mogu s poplunom/jorganom/dekicom. Npr. u Nizozemskoj je jaaako veliki postotak djece koja spavaju u vrećama i istovremeno dosta nizak postotak djece koja umiru od SIDS-a (sindrom "smrti u kolijevci"). Meni je čak to bio bitniji razlog za vreću nego neotkrivanje, mada je naravno super da je sigurno na toplom sad kad je hladno.

I-Sta - ja sam se samo začudila jer se sjećam kad je kasnoljetos bilo nama 25 u sobi spavali smo samo s tankom dekicom, a praktički u kratkim rukavima/hlačicama.

Nama se sad po zimi spusti i na 18 stupnjeva tijekom noći, to je ipak dosta svježe (iako je navodno jako zdravo), pa mi je super da se ne može "otkriti" iz vreće.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la nevenera » 20 pro 2009, 22:29

kod nas u sobi je jako hladno, prije neki dan 15, tako da povremeno u toku noću upalim malo da se digne do 18 i onda izgasim
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la mare10 » 20 pro 2009, 22:39

I-sta mislim da je stvarno dosta vruće na 25 stupnjeva u vreći i jorganu ma kako on lagan bio. Ja svoju nisam tako navlačila ni kad je bila skroz mala bebica.
Ja na mišici točno znam kad joj je hladno, osim hladnih rukica obavezno se sva skupi i zakopava u to čim je pokrivena ili u vreću.
Sada sam ju stavila spavati u novu vreću ( bilo je to brzinsko sušenje ) jer je tanja i obukla bodi i gornji dio piđame i pokrila je debljom dekicom nakon sat vremena provjere taman joj je ;)
Samo će biti problem za dekicu, ne da ona mora imati vani ruke nego se ona tako okreće i često da ništa apsolutno ne ostaje na njoj :/
Kod nas od 18 do 21 stupanj u sobi :mrgreen:
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la I-STA » 20 pro 2009, 22:42

mare10 je napisao/la:I-sta mislim da je stvarno dosta vruće na 25 stupnjeva u vreći i jorganu ma kako on lagan bio. Ja svoju nisam tako navlačila ni kad je bila skroz mala bebica.

Sad ste me bacile u dilemu... Ali stvarno nisam primjetila da se znoji ili da joj je vruće. Pokušat ću ju pokriti samo laganim pamučnim prekrivačem, ali... Bojim se da preko noći ipak malo padne tempertura u sobi. Ah, probat ću.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la snowwhite » 20 pro 2009, 23:29

i-sta pokušaj ako hoćeš s lakšim prekrivačem samo pazi jer ipak je L. još jako mala. maks je prošlu zimu dakle s 2-4 mjeseca spavao u bodiju dugih rukava, debljoj piđamici, pokriven dekom i poplunom. a po noći je bilo nekih 22. nismo imali vreću ali tada je mirno spavao pa kako bi ga pokrili takoje bio do jutra. nije mu bilo nikad prevruće iako sam i ja ponekad sumnjala.
ove godine ima vreću deblju bez rukava. ispod bodi, sad zadnjih dana dugih rukava, prije kratkih. piđamicu pamučnu (danas onu deblju) i još ga pokrijem dekicom koja najčešće završi pod njim. i sad smanjujemo grijanje po noći tak oda padne i na 17-18 stupnjeva. mislim da mu je taman

plusic ono što si spomenula o pokrivanju poplunom a otkrivenih ruku. meni to istina ne paše. ja bi se i preko glave pokrila međutim mm spava baš tako. on se pokrije tako da stavi pokrivač ispod pazuha i ruke su mu vani. koliko god bilo hladno on se tako pokriva, tako mu paše :dunno .
zato mislim da nije nužno imati istu temperaturu po čitavom tijelu.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la marie claire » 21 pro 2009, 00:59

Meni su ruke isto uvijek vani!! Al, što sam vas htjela pitati... da, mi još nismo koristili vreću! Pia spava u piđami pamučnoj, ispod je bodi dugih rukava, posteljina je flenelna, ima još i dekicu i poplun, al je dosta nemirna pa uvijek strahujem da će se otkriti! Tako da razmišljam o vreći, al ne znam kako bi ju prihvatila!

Jel im smeta ta vreća, jel mogu se ustati na noge u njoj, i kako to izgleda btw?
Pia 06.11.2008.
marie claire
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 650
Pridružen/a: 15 ožu 2009, 19:06

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la Rogue » 21 pro 2009, 01:04

mi smo obavezno u vreci jer se vrazicak otkrije dok kazes keks.
vreca je bez rukava, u njoj je u bodicu dugih rukava i pidami, a u sobi je izmedu 18-22 stupnja.

MC, K. obicno sjedne u vreci, a ne stoji, za to je ipak nezgodna. Ali ja ga vadim cim se probudi.
Za vrtnje po krevetu mu nimalo ne smeta. :roll:
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la Jewel » 21 pro 2009, 01:19

Meni se sve ovo čini previše utopljavanja za spavanje :dunno
mi spavamo u potkošulji i piđami, te u vreči bez rukava i nije mu ni hladno ni vruće,
a po ljeti samo skinem potkošulju, ostalo sve isto. ne prekrivam ga dodatno preko vreče s ničim i mislim da bi mu bilo prevruče da još ispod piđame ima i bodi duhih rukava.
Avatar
Jewel
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 964
Pridružen/a: 02 stu 2007, 20:07
Lokacija: Među psima i nogometašima

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la boysmama » 21 pro 2009, 01:46

i ja se slažem sa jewel, mislim da je kombinacija vreće i popluna/deke u svakom slučaju previše, pa ne spavaju na balkonu nego u ugodnoj sobi! Uostalom, vreća i ima tu funkciju da zamjenjuje takva pokretna pokrivala koja mogu dovesti do lakog otkrivanja kod veće djece ili ne daj bože gušenja kod manje, a ne služe kao nadopuna za iste, tako da mi se oboje skupa čini besmisleno.

već sam napisala da meni L spava u laganoj pamučnoj vreći bez rukava i bosih nogu, i rukice i nogice mu budu vruće ko vatrica kad se probudi, a uz to je točna teorija da maloj djeci ne možete ništa odrediti po udovima jer imaju slabiju cirkulaciju, nego se za utopljenost kontroliraju leđa ili prsa.

L sad ima 20 mjeseci i bez problema se u sekundi digne na noge u krevetiću čim se probudi, tako da nije ta vreća toliko njima neudobna, već samo stvar navike.
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la mirna_sara » 21 pro 2009, 09:11

zanima me kolko često perete vreću?
SARA 05.12.2001. najbolja djevojčica
LUKA 18.09.2009. plavo oko mamino
Avatar
mirna_sara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 14 sij 2009, 11:14
Lokacija: ...med Murom i Dravom...

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la I-STA » 21 pro 2009, 10:14

Evo gledala sam noćas - 21, 22 stupnja. Ja uvijek gledam po sebi koliko je vruće ili hladno. Ladi obućem još jedan sloj više. Dakle, ako sam ja u flanelskoj pidžami i prekrivena jorganom i nije mi vruće, zasigurno nije ni bebi.
snowwhite, to i ja mislim. Ipak je ona još beba.
mirna, ja imam dvije vreće tako da ih mijenjam. U prosjeku jedna izdrži 2-3 noći i bude upiškena, zakakana (propusti pelenica i to stvarno ne kužim kako?!?! Obično mi Lada bude mokra sa strane, oko bubrega. Kako ona to uspije, pojma nemam, a baš ju stalno provjeravam i presvlačim jer mrzim i pomisliti da mi je dijete uneređeno.) ili izbljuckana. Nekad se dogodi da ne izdrži ni jednu noć.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la Plusic » 21 pro 2009, 10:26

ma ne smeta njima vreca za nista... moj se cak i u ovoj zimskoj vrti po cijelu noc a onda se u njoj i prebaci k meni u krevet ujutro, a ponekada cak zna u njoj i spustiti se sa kreveta i prosetati malo :D
jedino sto je gotovo sa fazom oblacenja vrece prije spavanja, moramo mu je obuci tek kad zaspe :(
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la Jewel » 21 pro 2009, 10:41

mirna_sara je napisao/la:zanima me kolko često perete vreću?


ja ju operem svaki drugi vikend. Odmah kad se probudi ju operm i do naveće mi je suha (sad već i prije jer su radijatori jako vrući) ;)
Avatar
Jewel
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 964
Pridružen/a: 02 stu 2007, 20:07
Lokacija: Među psima i nogometašima

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la Diami » 21 pro 2009, 10:44

Karlo se u vreći bez problema digne na noge uz uzglavlje kreveta, hoda lijevo desno uz isto, a po potrebi i puže. :dada

Mi smo noćas ipak kad je zahladilo dodali još dekicu jer su mu opet prsa bila hladnjikava. Al to je ona skroz tanka pamučna dekica. Poplun bi mu bio previše.


Ja sam baš razočarana tom svojom vrećom po tom pitanju, jer je pisalo da je zimska, da ne treba dodatna deka... A bome nije bila jeftina. Bila sam se zapikirala prvo na vreće s punjenjem od paperja (kao poplun), al su skupe, nema ih kod nas, pa su otpale. A dobro, izgurati ćemo.

Nama dulje drži vreća, nije se već jaaako dugo uneredio odn. pelena drži, tak da mi onda nema razloga svakih par dana mijenjati.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la Arkana10 » 21 pro 2009, 10:46

ja sam samo jednom stavila vrecu za spavanje i on se tako unervozijo, da sam je smesta izvadila. spavamo zajedno, prekrijem ga dekom, kada jako zahladi stavim mu i moju. za sada je sve ok.
Mislim da je jos jedan pokazatelj dali je hladno ili ne, mesto gdje spava beba, t.j. dali je u kreveticu ili zajedno sa roditeljima ;)
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Spavanje u vreći !

PostPostao/la Arkana10 » 21 pro 2009, 10:48

da se ne zbunite, spojila sam sve topike na tema - svanaje u vreci.
Koristite pretraznik ;)
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: VREĆA ZA SPAVANJE (spojene teme)

PostPostao/la snowwhite » 21 pro 2009, 10:58

kad smo ju prvi put stavili, to je bilo ove jeseni, prvih par noći nije baš bio sretan. :/ nije se mogao okretati pa ga je to valjda nerviralo. sada se okreće, ustaje u njoj i puže u njoj bez problema :lol
a i ja mirnije spavam jer sam sigurna da se nije otkrio i da mu nije zima.

i da, kod nas vreća isto izdrži i po tjedan dva bez pranja.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: VREĆA ZA SPAVANJE (spojene teme)

PostPostao/la boysmama » 21 pro 2009, 13:18

snowwhite je napisao/la:kad smo ju prvi put stavili, to je bilo ove jeseni, prvih par noći nije baš bio sretan. nije se mogao okretati pa ga je to valjda nerviralo. sada se okreće, ustaje u njoj i puže u njoj bez problema
a i ja mirnije spavam jer sam sigurna da se nije otkrio i da mu nije zima.

i da, kod nas vreća isto izdrži i po tjedan dva bez pranja.


isto tako je i kod nas, a za pranje, ako ne jede u njoj (a ne jede) i ako nema rukave, ni ne slini i ne bljuca po njoj pa se ne mora stalno prati
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: VREĆA ZA SPAVANJE (spojene teme)

PostPostao/la yra » 21 pro 2009, 16:01

Marin je kasnije naučio i hodati u vreći, pa se znao po noći probuditi i u vreći doći k nama u krevet. :sajkosnjesko
3.12.2003.
20.5.2007.
29.9.2009.
http://il.youtube.com/watch?v=Rr39eyEVWr0
Avatar
yra
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2499
Pridružen/a: 06 pro 2007, 15:43
Lokacija: ...s one strane...

Re: VREĆA ZA SPAVANJE (spojene teme)

PostPostao/la nevenera » 21 pro 2009, 20:39

uzela sam drugu vreću koja ima malo deblje rukave od mojih. preko nje ide jorgan/poplun/koltra (nemam pojma koji je pravilan izraz).
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VREĆA ZA SPAVANJE (spojene teme)

PostPostao/la marie claire » 21 pro 2009, 23:41

A, di ima baš baš mekanih i dobrih vreća, nema veze i da su skuplje, ja sam jednu kupila u adaxu, al ne znam zašto, jer je užasno kruta!!
Iako, ne znam ni kako ću ju upotrebljavati kad je u zadnje vrijeme Pia češće u našem nego u svom krevetu, muče ju zubi!! :/
Pia 06.11.2008.
marie claire
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 650
Pridružen/a: 15 ožu 2009, 19:06

Re: VREĆA ZA SPAVANJE (spojene teme)

PostPostao/la Plusic » 21 pro 2009, 23:43

mi smo proslu zimu imali MTČ vrecu - za svaku pohvalu - mekana, topla, udobna, uz vrat ali mekano i udobno,.... :5
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: VREĆA ZA SPAVANJE (spojene teme)

PostPostao/la nevenera » 21 pro 2009, 23:45

i moja je MTČ, da sam prije znala da su dobre.... :roll:
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.