Sada je: 18 tra 2024, 11:53.

izvijanje i vježbanje

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la sunce moje malo » 05 lis 2008, 11:26

Pronašla stranicu sa odgovorima jednog pedijatra, možda će vam biti zanimljivo.Ima o palcu,vježbama,izvijanju.

http://www.ordinacija-stanfel.hr/oglasi ... hp?f=5&t=9
Ante 2.07.2008.
sunce moje malo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 59
Pridružen/a: 11 srp 2008, 10:00

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la lunamommy » 04 sij 2010, 19:04

Samo da postavim pitanje - danas smo dobili vjezbe za nedonoscad, primjetili su sa 2mjeseca da iako fizicki super napreduje sporo prati sto se dogadja oko njega, u stanju je pratit ali teze nego sto bi trebao za 2mjeseca svoja...
I sad - doktorica kaze 1 sat 2puta tjedno da vjezbamo, pa si ja mislim dali je tako malo vremena receno jer se pretpostavlja da mi se nece dati vise vjezbat ili nesto slicno, ili mu moze naskodit ako vjezbamo vise? Ja sam s njim danas vjezbala 2h, sporijim tempom jer je jos maleni ali je bilo u stanju ''odradit'' to, pa sad neznam, da pitam vas - mogu li mu naskodit ako vise vjezbam nego je receno?
lunamommy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 222
Pridružen/a: 04 kol 2009, 19:08
Lokacija: rijeka/berlin

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la nevenera » 04 sij 2010, 20:15

imaš na grupama potpore vježbače pa nam se pridruži. meni je rečeno da vježbamo 3x dnevno po 15ak min. tin je rođen 34+5. mislim da više vježbanja ne može naškoditi. možda da ne vježbaš toliko dugo u komadu već više puta po manje. a ako se on ne buni onda ni toliko nije problem. nisam stručna ali ima onih koji će ti bolje reći
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la nadicab » 05 sij 2010, 00:04

previše, a pogotovo neadekvatno vježbanje može itekako škoditi :/
Osobno preporučam obratiti se na Goljaku kod fizio Karoline ili Zorane
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la lunamommy » 05 sij 2010, 00:39

Nazalost u Berlinu sam i slabo poznajem ljude, lijecnike pogotovo, morat cu potrazit kome da se obratim za vjezbice. Da sam barem u Hrvatskoj, pa da mogu poslusat vase savjete, najiskrenije vam i od srca hvala...
Probat cu ovdje na forumu i po internetu pronaci, za sad forsirat i dalje baby handling... Neznam, izgubljena sam...
lunamommy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 222
Pridružen/a: 04 kol 2009, 19:08
Lokacija: rijeka/berlin

Re: izvijanje i vježbanje

PostPostao/la lelon » 05 sij 2010, 11:19

mi isto iz vlastitog iskustva možemo reći da nam je forsiranje vježbanja koje nije bilo najbolje odrađeno naštetilo. Vito je imao isto jaku ekstenziju (izvijanje) i jedan smo mjesec dobili nove vježbice koje nismo radili baš točno kako treba (manjak prakse) i taj nam se mjesec izvijanje pojačalo :( Primjetili smo da nešto nije u redu i odjurili odmah u Ljubljanu kod naše fizioterapeutkinje da bi nakon toga dobili tjedan dana da ne radimo ništa osim handligna i smirivanja te poticanja C položaja (to se događalo kad je imao 4 korigirana mjeseca). Na sreću, oni zaista brzo hvataju nove uzorke ponašanja, tako da smo napravili ogroman posao i ekstenzija se bitno smanjila u samo tih tjedan dana.
06.08.2007. - Leon: "Kad narastem bit ću ili Graditelj Bob ili Munjeviti Jurić"
05.02.2009. - Vito ..... Everything will be OK in the end. If it's not OK, it's not the end yet.
Avatar
lelon
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 23
Pridružen/a: 28 pro 2009, 14:54

Prethodna

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron