Sada je: 28 ožu 2024, 15:20.

Jelovnik nakon godinu dana

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la mamuška » 01 vel 2010, 12:50

madir je napisao/la:koji voćni jogurt papa

uglavnom joj u čvrsti jogurt umješam bananu ili maline, kupine,šljive(imam ih u škrinji)-maline posebno voli,kuhane jabuke ili kruške
ili ako baš nemam vremena kupim neki dukatov ..i znam da nije zdrav ali ga pokušavam izbjegavati.. :dunno

ovo vam moram ispričati...nedavno sam kupila u milleru rižin keks preliven čokoladom (za starije klince-da im se nađe)i karla je vidjela da seka jede..navalila mala na nju i seka joj dala (kaj mala zna?')smazala je pola tog keksa tako slatko da to nije bilo za vjerovati-a ja joj ga nisam uspjela isčupati iz ruke kad sam skužila...tako je moje djete probalo čokoladu
-smokić joj je dala kuma i to je to od slatkiša kaj je probala moja karla....
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Nerica » 01 vel 2010, 13:26

Matej jede puno toga. uglavnom ide cica oko 6 ujutro, doručak oko 9 jede kruh s nekim namazom, dali abc, da li samo sir, putar, palenta s jogurtom, moja marmelada ili kajganicu, to jako voli.nabavili smo domaća jaja.znam mu ispeći i palačinke , pojede svega pol do jedne s marmeladom. kako je on bio kod tete čuvalice do sad a od sad u jaslicama ne mogu previše utjecati na to što jede, ali molila sam tetu čuvalicu da mu ne začinjava hranu, zabolilo me kad mu je dala neku dječju paštetu pa je skužila i nije davala više. uz doručak pije kravlje mlijeko ili čaj. nudili mu u vrtiću kakao pa nie htio. inače mi se jelovnik u vrtiću sviđa.
između jede voće
ručak jede što i mi, s tim da ne začinjavam jako hranu što ljuti muža ali ko ga šljivi, nek si soli dodatno, nama paše :mrgreen
opet voće i jogurt, obični, il ja dodam voće unutra, ili dukatino, monte nije probao koliko ja znam
večera je neki lino u điru, čokolino neće, griz ili palenta, ponekad napravim obične kifle pa pojede to s jogurtom il mlijekom
i pred spavanje cica

od slatkiša pojede malo životinjskog, doziram s obzirom jel kakao ili nije, probao je i bananko, petit keks, stiropor (rižin),pojede i neke kolače koje ja radim, neznatne količine, probao je i nutelu al ju ne voli, samo se spackao s njom :mrgreen
a sad što mu daju bake i dede dok nas nema- bolje da ne znam. smoki sam svima zabranila i to znaju i uvijek im kažem ne tovite ga keksima nego voćem.
slika


Matej 25.10.2008 - ljubav mamina ponajveća
Avatar
Nerica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 701
Pridružen/a: 28 vel 2008, 23:43
Lokacija: Kastav

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la snowwhite » 01 vel 2010, 14:13

maks ide u jaslice tako da obroke tamo ne mogu kontrolirati. zamolila sam ih jedino da mu nedaju piti čisto kravlje mlijeko ili varijantu kakao jer još uvijek nisam sigurna jel on uzrokuje proljev pa to proučavam. mliječni proizvodi svi prolaze :dunno

vikendom kad je doma jede skoro uvijek isto što i mi. trudim se da i naš jelovnik bude nešto što on može jesti da ne kuham više ručkova. gledam da pojednostavim sebi a svi budu sretni. nisam si željela zakomplicirati tako da iako znam da su možda neke stvari zdravije ali mi ih ne koristimo u našem jelovniku ne radim to za njega posebno (tipa integralnu rižu mi ne jedemo pa ne jede ni on i sl.)
vikendom najčešće kuhamo juhu bilo pileću, bilo goveđu i to maks pojede povrće iz juhe i meseka. u toj kombinaciji obožava proso. nekad radim tjesteninu i neki umak (piletina, puretina, povrće razno), variva razno razna, ribu njemu ili kuham ili ako nama pečem u rerni onda i njemu samo ju posebno zamotam u foliju i dodam neko povrće. jede povrtne guste juhe (bundeva, brokula). griz tako tako i pšenični i dinkel, palentu obožava kao i rižu.
praškaste kašice tipa lino radim samo one na vodi ali ni to mu nije baš po volji pa rijetko kada to dobije.
jaje mu vrlo vrlo rijetko dajem eventualno ako je sastojak nekog kolača ili pite koju radim. to isto jede i on, dakle pite bilo slatke ili slane, kolače u koje stavim manje šećera. dala sam mu jednom domaći puding i nije htio.
kruh kada jede najčešće je s abc sirom, nekad putrom, i paštetu sam mu doma dala koji put, jede svježi sir, tvrdi sir, jogurte sve sve obožava i kefir i acidofil...ma on sve ko veliki.
voće sve jede i barem jednom dnevno ima voćku.
mm mu da i čokoladu ja sam protiv toga ali popuštam a mali procvate kad vidi. uglavnom je to kinder. kekse petit burre ili one dječje hipp, onda ove rižine krekere s čokoladom voli.
maksić je prava papalica, daj šta daš i on uživa :)
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Madir » 01 vel 2010, 15:25

mamuška je napisao/la:
madir je napisao/la:koji voćni jogurt papa

uglavnom joj u čvrsti jogurt umješam bananu ili maline, kupine,šljive(imam ih u škrinji)-maline posebno voli,kuhane jabuke ili kruške
ili ako baš nemam vremena kupim neki dukatov ..i znam da nije zdrav ali ga pokušavam izbjegavati.. :dunno


tako i ja nešto slično.u bioaktiv stavim voćnu kašicu.danas ću mu izmiksat bananu sa adapt.frape ću mu smiksat.

amarant-pojo 4 žlice i pljuca mi.smješala sa abc sirom.neće.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Noelle » 01 vel 2010, 15:56

mamuška..i Zara je probala čokoladu :) , u gostima je zdipila par dražeja od riže sa stola i sva se zamusala, i pola Jadro napolitanke s tamnom čoksom i lješnjakom užicala od mene...to bi žvakala, da, da ..a kad naleti veći komad mrkve onda pljuje.. :lol
i da, neki dan joj rođaci uvalili neki slatki keks dok sam bila na poslu...kao " pa nek jede dijete ! " , eh

moja mama joj koji put udrobi Petit u voće, da "popije sok", a ja joj iz istog razloga stavim žlicu pšeničnih klica recimo...

ina, vidi se u koju sam školu išla ;) ,
a dobro, Zwerkin Dami je isti dan rođen, i prohodali čak na isti dan, pa sam malo osjetljiva... :ljubav

marto..kako je to išlo sa odvikavanjem od cice? kako je prihvatila adaptirano i koje?

kako vam jedu kruh sa namazom..natrgate na komadiće pa sami jedu ili?
Z. 14.12.2008.
Avatar
Noelle
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 lis 2008, 21:59
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la mamuška » 01 vel 2010, 15:59

madir je napisao/la:u bioaktiv stavim voćnu kašicu

da ili ovako s tim da stavim 1 veću žlicu u cijeli jogurt-tako da voća ima tek toliko da jogurtu promjeni okus
ja sam nedavno nabasala u konzumu na neki aktiv jogurt s žitaricama i stvarno se osjete pod jezikom-to nam je prva pomoć za brzi doručak kad nema vremena za kuhanje,a ona ga obožava :mrgreen
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Ina66 » 01 vel 2010, 17:41

moram napisati da bioaktiv s 1,5%mm nije za malu djecu. njima treba davati jogurte ili acidofile s 3,2%mm (mislim da je to kod nas najviši postotak masnoće)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la cakorka » 01 vel 2010, 18:20

Ja sam se nekako izgubila u svemu ovome,mislim sta dati za dorucak,rucak,veceru.Islo nam je tako dobro ali cura odlucila da vise nece jesti pahuljice,povrtne kasice :/
Ja i dalje kuham posebno ali neznam dok kada vise ima smisla :dunno svoje nece da okusi samo dzaba prospem a nase maze..
Od povrca samo jos grasak prolazi,krompir da ali sto nama pravim.Voli i frisku papriku i paradajz.
Mlijecno sve prolazi osim samog mlijeka ali njega i ne nudim.Na prvom mjestu je hjeb,njega moze uvijek i svakako,posle dolazi pita krompirusa,neki dan je i burek jela,naravno kuham sa samo malo soli na mm-ovo opste nezadovoljstvo.
Voce jede posle svakog obroka,kako u jaslicama tako i kod kuce,krisku jabuke,kruske,grozdje,bananu moze uvijek.
sad kad sve ovo napisa ne cini mi se kao neki problem,najvise me brine da jede jednolicno.
sreca moja 2008
slika
Avatar
cakorka
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1166
Pridružen/a: 29 tra 2008, 14:20

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Madir » 01 vel 2010, 21:02

Ina66 je napisao/la:moram napisati da bioaktiv s 1,5%mm nije za malu djecu. njima treba davati jogurte ili acidofile s 3,2%mm (mislim da je to kod nas najviši postotak masnoće)


jel i kad tek krenu jest mlji.proizvode da odma krenu sa najmasnijima
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Krumpirić » 01 vel 2010, 21:04

madir je napisao/la:
Ina66 je napisao/la:moram napisati da bioaktiv s 1,5%mm nije za malu djecu. njima treba davati jogurte ili acidofile s 3,2%mm (mislim da je to kod nas najviši postotak masnoće)


jel i kad tek krenu jest mlji.proizvode da odma krenu sa najmasnijima

da.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Marto » 02 vel 2010, 00:08

Noelle, pitala si za prestanak dojenja i prelazak na adaptirano... Mi nismo imali klasičan primjer prelaska jer je Antonia od 25og dana života bila na kombinaciji cica-boca (nije dobivala na težini i morali smo na preporuku pedijatara krenit na dohranu adaptiranim), tako da je njoj boca bila tu oduvik, al cicu nikad nije napustila. Čak je bocom nije moga niko drugi hranit osim mene, valjda je i to vezala kao i cicu, uz mamu. Pila je preHipp, do preko godine dana. Kad sam saznala da sam opet trudna, a cicala je jako puno i previše puta noću, skontala sam da će to uskoro morat prestat jer se želim odmorit prije poroda (tandem dojenje me nije baš privlačilo). I dok sam se ja tako mislila kad da počnem sa "odvikavanjem" i kako uopće, provala sam jednu večer ne dat cicu nego njinja njanja, pričaj, ljulja, pjevaj i ona zaspala. Pa pokušala još koju večer i tako je krenilo. Da se razumimo, da je ona plakala, ja ne bi imala srca i cicu bi joj davala do šokle, ne mogu, pa ne mogu podnit da urliču. :dunno Imala je tad 1g i 4 mj. Još am joj dobra 2 mjeseca davala cicu za popodnevno spavanje, a onda je i to prestalo. Paralelno sam povećala malo večernju dozu adaptiranog. A kako je prestala cicat za noćno uspavljivanje, tako se i prestala budit! Nevjerojatno! Kad bi se i promeškoljila i zakenkala, samo traži moju blizinu, zagrlimo se i to je to. (spava s menom pa je lako)
Zmaj :belji 10.12.2006.
Mišica :liza 22.06.2008.
Lav :mali 04.07.2010.
Avatar
Marto
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1130
Pridružen/a: 11 lis 2006, 22:37

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Madir » 02 vel 2010, 00:21

Ina66 je napisao/la:moram napisati da bioaktiv s 1,5%mm nije za malu djecu. njima treba davati jogurte ili acidofile s 3,2%mm (mislim da je to kod nas najviši postotak masnoće)



nisam znala :/ i još me ped.pitao jel jede jogurt.nije reagirao na bioaktiv.dajte malo pojasnite zašto i kako.dat ću mu sutra taj masniji.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la boysmama » 02 vel 2010, 00:30

ima i kremjogurt od dukata u malim pakiranjima (ljubičasti) sa 4,1% m.m. jako je fin i ja ga koristim od L-ovog 11-og mjeseca starosti, miješam u njega sve i svašta (od voća, žitarica, sira, vrhnja, pa čak i povrća) i jedemo ga i s purom i s tijestom...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la mamuška » 02 vel 2010, 00:43

boysmama je napisao/la:ima i kremjogurt od dukata u malim pakiranjima (ljubičasti) sa 4,1% m.m. .

taj je najbolji i meni :dada iako nisam znala za ovo s mm-valjda mi je promaklo :dunno
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la zauvijekmama » 02 vel 2010, 09:29

nazalost, trenutno ga nema u prodaji...mi smo samo taj koristili, ali smo morali prijeci na drugi (3,2mm)
inace, taj krem je jedini jogurt s vise od 3,2%mm
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Noelle » 02 vel 2010, 10:49

madir..baš sam ti htjela pripomenuti za bioaktiv...evo pretekle me cure :)
nama najbolje prolazi acidofil od dukata, mada niti drugi čvrsti jogurti nisu loši, kad su svježi nisu kiseli ( kim tj. kplus, ili mercatorovi ), probali smo i k-aktiv što je mamuška spomenula, ali obični..nisam joj još davala gotove voćne..

marto
hvala na odgovoru!!... ja pomalo razmišljam o prestanku..da se bar po noći ne budi...moja mama mi još od njezinom 4.mjeseca govori da joj damo navečer bar malo adaptiranog ( čak sam i probala jednom sa 7.mj. pa nije baš prihvatila, izdojeno da ali ad ne)...ona se uspavljuje na cici kad sam ja s njom ( i preko dana vikendom, osim ako ne zaspe u šetnji u kolicima )..kad nije samnom može se ununati..a kad sam ja tu, onda uvijek traži i cicu ( nekad samo kombinacija upali )
Kad bi joj dala sad ad da proba, neznam što da uopće kupim? a vjerojatno ću i ja dojiti dok valjda sama ne odbaci :lol bogte pitaj dokad..

cakorka..i meni se ti jelovnici čine jednolični kad stalno vrtim isto pogotovo navečer...pa rotiram žitarice, pa kuham svakakave kombinacije...
Z. 14.12.2008.
Avatar
Noelle
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 lis 2008, 21:59
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la snamnom » 02 vel 2010, 15:49

Kod nas ovako( skoro pa 13 mjeseci imamo ):
Ujutro buđenje oko 7-mlijeko ( kravlje)
Sat vremena nakon buđenja-doručak-jaje/ kruh sa abc sirom ili svježim sirom/ kruh sa maslacem i marmeladom/kruh sa jogurtom...ne pojede baš količinski nešto,a najviše voli sam kruh :D
Oko 11 sati -mlijeko i spavanje
Nakon spavanja-ručak-uglavnom kombiniramo kao i većina-povrće/meso/žitarice
Popodne isto spava oko 15 sati pa je obavezno mlijeko prije spavanja
Kad se probudi,a to je već večera,voće,jogurt,keksić,stiropor,voli suhe marelice...
Često vidi kad mi jedemo pa traži,a mi mu dadnemo komadić. Inače i ''našu'' hranu ne solim puno niti stavljam puno bilo kakvih drugih začina,tako da evo u zadnje vrijeme sve više i malecki jede s nama.
Popije još i mlijeko prije spavanja, a na spavanje ide najdalje u 20 sati.
Probao je i hrenovku i paštetu ;) ...ni mi ih ne jedemo često pa neće ni on,ali ne bježim od njih...Slatkiše ne jede još uvijek, smoki je jeo par puta (kupila baka, mi ga nikad nismo ni starijem kupovali...). Uglavnom,naše je pravilo : umjerenost u svemu
Avatar
snamnom
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 20:41

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Rogue » 02 vel 2010, 22:18

Kod nas je ovako (skoro 13 mj)

1. 6h u jutro - bočica s mlijekom
2. izmedu 9 i 10 h voće s žitaricama ili dva baby keksa (sad su na repertoaru banana, jabuka i naranca, ali se jako veselimo proljecu :) )
3. oko 1 h ručak razne kombinacije povrća sa žitaricama (leća, zob, proso, riža) ili mesom (piletina, teletina, puretina) i rijetko dobije žumance
4. oko 4-4,5 h jogurt/kravlji sir/vrhnje s bananom ili nešto višanja što imamo na ledu, rijetko dodam zitarice poput zobi ili prosa (ako ostane). rijetko rizine pahuljice s mlijekom
5. oko 7-7,5 h bočica s mlijekom

voli jos nekad izmedu obroka papat malo banane ili mrvice kruha
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Noelle » 04 vel 2010, 11:32

Rogue, znači i kod vas samo tri kruta obroka...

Ina...u koliko je kod vas večera i koji je razmak između večere i spavanja..? .ja imam osjećaj da je večera u pol 8,8 kasno kod nas ili nije? ide spavati oko pol 10...sa cicom za uspavljivanje, naravno...
Z. 14.12.2008.
Avatar
Noelle
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 lis 2008, 21:59
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la SanjaMK » 04 vel 2010, 12:16

mi nemamo jelovnik jer jede koliko zeli kada zeli. :dunno tako je i teo jeo. Ona na obroku jede malo, pa zato i cesce jede. Obicno jede svaka dva sata po malo. I jede vec maltene sve.
I da, ima 16 mj.
slika
Jana - 29.09.2008
Teo - 20.06.2002
Avatar
SanjaMK
Sveta krava
 
Postovi: 5702
Pridružen/a: 16 pro 2001, 19:20
Lokacija: Tamo gdje zlatno sunce sja...

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Ina66 » 04 vel 2010, 12:23

Noelle - i kod nas je večera u isto vrijeme kao kod vas. sinoć je, na primjer, oko 19.30 jela jogurt s krekerom od miješanih žitarica (namrvim joj stiropor u jogurt) i išla spavati u 21h s dojenjem za spavanje
obično ima četiri obroka dnevno, ova popodnevna marenda je u igri samo ako ruča ranije (oko 13-13.30)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Noelle » 04 vel 2010, 12:56

sinoć sam joj dala palentu sa acidofilom ( skoro cijeli je pojela ) i kao da ju je mučio trbuščić kasnije...budila se valjda 5 puta do ponoći...( i ostatak noći ko i obično za cicanje)
mmama mi stalno govori da je palenta teška za navečer... :dunno
Z. 14.12.2008.
Avatar
Noelle
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 lis 2008, 21:59
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Ina66 » 04 vel 2010, 13:06

ne znam, meni je to sve individualno :dunno
moje sve tri vole tu kombinaciju za večeru i nisam primijetila da ih smeta, ali može biti da zari smeta. kako podnosi druge žitarice navečer?
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Noelle » 04 vel 2010, 13:38

grizove voli, i 3korn( babylove) s vodom pa dodani jogurt, nisam uvijek primjetila to kod palente...a tko će ga znati..a možda joj je previše količinski ..pojede oko 200ml..

što je sa tvrdim sirevima? počela sam malo ribanca dodavati u ručak, za večeru mislim da joj je pretežak isto...
abc na kruhu baš i ne voli...ok ako je izmiješan sa jogurtom pa u žitarici..al za to može poslužiti i obični svježi sir ( veronika, polumasni )

a što sa samohranjenjem...meni to izgleda još jako daleko...ok, ona još neide u jaslice, pa se ne žurimo...žlicu samo nabacuje i lupa okolo :)

da li vam jedu komadiće kruha sa namazom sami?

pitanja, pitanja :mrgreen
Z. 14.12.2008.
Avatar
Noelle
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 551
Pridružen/a: 04 lis 2008, 21:59
Lokacija: Zagreb

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Ina66 » 04 vel 2010, 13:43

i moja dobije naribanog sira po tjestenini ;)
kruh jede samo čisti - čim vidi nešto namazano, baca
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Madir » 04 vel 2010, 13:52

ja mu dajem samo sirni namaz od sireva-za sad,u kruh jede sam sa istim.žlicom zna pogodit zdjelicu,al polazavrši u nosu, na obrazu...al mu dam nek pokušava. danas provali peti jogurt i opat ništa. :dunno idemo dalje
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la REBECCA » 04 vel 2010, 14:27

Kod nas ide ovako:
prvi obrok mu je beskonačno noćno nasisavanje :roll
doručak-svako jutro zobene pahuljice s voćem ili jogurtom ili sirom
užina - čisto voće i cica za spavanjac
ručak - uglavnom jede što i mi, samo mu odvadim prije začinjavanja. Ako je baš nešto što nije za njega, onda dobije poseban ručak.
užina - voćka ili jogurt ili kombinacija, ovisi koliko je sati
večera- palenta, griz ili kruh namazan sirom ili maslacem

On obožava namazani kruh, narežem mu na kockice i sam počisti tacnu na hranilici. Jede sve što sam mu ikada ponudila osim korabe i naranči.
Ponekad se ogrebe za neki slatkiš kad vidi kod brata, ne dajem mu na redovnoj bazi ali dobije ponešto što recimo brat nije okusio u toj dobi :dunno
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la snamnom » 04 vel 2010, 16:40

Moj malecki obožava sam kruh,točnije koricu..čim ga ugleda,da je ne znam koliko sit,odmah traži
Avatar
snamnom
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 20:41

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la pokahontas » 05 vel 2010, 14:29

Kod nas to trenutno izgleda ovako (15,5 mjeseci) ;
8:30 griz,keksolino ili rižine pahuljice u mlijeku (do nedavno je bilo i mlijeko ali više neće na dudu a na čašu ne popije neku bitnu količnu)
10-11 sirni namaz (abc, svježi sir) sa kruhom / banana / jogurt / ponekad kajgana ili palenta (ovisi od kada smo budni i koliko smo jel prethodni obrok
13-14 povrće sa mesom (prolazi svo povrće ali smiksano), ponekad riba (malo me frustriraju kosti pa je ipak rijeđe nego što bi željela)
16-17 jogurt/banana/ponekad sa nama i malo našeg ručka (izbjegavam začine, ne dajemo svašta), sve ovisi o tome koliko smo ranije jeli i koliko smo spavali nakon ručka

19-20 griz,keksolino,rižine pahuljice,ponekad palenta (nažalost je više neće na mlijeku, sada bi je najradije na šugu pa ju češće ubacujemo za ručak)

Nakon večere prije spavanja jede i jogurt, ubacim ga kako sada neće mlijeko da ipak unese više mliječnog tokom dana (mliječne kašice jede najviše 150 mm) Za nju kupujemo punomasne jogurte, ali ona najčešće poludi od gladi kada vidi mm ili mene da pijemo bioaktiv (onaj sa 1.5 mm) ako je u bočici tako da i to proba svako toliko :dunno Zadnjih par dana smo na tome da više nakon večere neće svoj jogurt nego čeka bioaktiv, tako da razmišljam da ubacim običan jogurt u bočicu bioaktiva, pa da i to nekako riješimo. Od začina dodajem uglavnom maslinovo ulje, kada jede "naš"ručak ima i soli, ali vegetu i slične tvorevine izbjegavamo.


Od slatkiša jede domače kolače (kada mi jedemo, pogotovo kada su bili blagdani, proba koji griz), probala je malo životinjsko carstvo, zgriješili smo sa pokojim monteom, ali slatko uglavnom izbjegavamo.
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: Jelovnik nakon godinu dana

PostPostao/la Ina66 » 05 vel 2010, 15:17

offt - pokahontas, cure su nam rođene na isti dan :D
pridruži nam se na Jesenjacima
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.