Sada je: 18 tra 2024, 05:32.

o ovom podforumu

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

o ovom podforumu

PostPostao/la nadicab » 01 vel 2010, 11:57

Evo, ima nas dosta ovdje, neki i s dužim stažem :drink
Mene zanima:
1. kako biste ocijenili ovaj pdf,
2.koliko vam je donio dobrih informacija,
3.što vam je najviše pomoglo
4. što vam je falilo
5. prijedlozi za poboljšanje
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: o ovom podforumu

PostPostao/la lea.marijela » 07 vel 2010, 00:14

nadicab je napisao/la:Evo, ima nas dosta ovdje, neki i s dužim stažem :drink
Mene zanima:
1. kako biste ocijenili ovaj pdf,
2.koliko vam je donio dobrih informacija,
3.što vam je najviše pomoglo
4. što vam je falilo
5. prijedlozi za poboljšanje


1.Forum mi je u danima kad me pratila neizvjesnost značio sve: podršku, izvor informacija, pomoč i sve na jednom mjestu. Ponekad mi se čini da se kosi ili preklapa sa pdf. grupe potpore i obzirom da smo malo narasli nekako se tamo bolje snalazimo zbog problematike koja nas prati, no mislim da za sve friške mame s nedonoščadi koje se tek počinju boriti ovaj pdf. ima neopisivu vrijednost
2.skoro pa u potpunosti
3. Najviše mi je pomoglo osobno iskustvo majki koje su prolazile istu ili sličnu situaciju i nesebična i bezgranična podrška sa hrpom smileka :hug

Prijedlog: mislim da bi bio dobro izdvojiti na vrh ukratko put koji treba proči žena i djete od rođenja pa dok se ne uhodaju u kolotečinu vezano za prijavu djeteta, prava, porodiljni, centar za socijalno skrb, zdravstveno.... ako netko to može u kratko to si nam Ti nadice jer malo malo pa se otvara nova tema s istim pitanjima
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: o ovom podforumu

PostPostao/la pokahontas » 08 vel 2010, 13:05

nadicab je napisao/la:Evo, ima nas dosta ovdje, neki i s dužim stažem :drink
Mene zanima:
1. kako biste ocijenili ovaj pdf,
2.koliko vam je donio dobrih informacija,
3.što vam je najviše pomoglo
4. što vam je falilo
5. prijedlozi za poboljšanje




1. Bez puno razmišljanja, odličan :srca
2. Ponekad je bio i glavni izvor informacija, pogotovo na početku. Mi smo dosta dugo od lječnika na pitanje što bi mogli očekivati dobivali jedino "rano je za ikakve prognoze".
3. Iskustva drugih mama koje su taj naš put prošle / prolaze
4. Možda tema iz dana u dan, slično kao i na grupi potpore, da budu češći posjeti na pdf-u. Ipak neke stvari najbolje razumju ljudi koji kroz isto i prolaze.
5.Ako se štogod sjetim, javim. Za sada :5
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

Re: o ovom podforumu

PostPostao/la mali vrag » 08 vel 2010, 14:05

2. Evo, s obzirom da mi je jako puno pomogao, sa informacijama i da se održimo na "pravom" putu. Pa sam se ponekad i natjerala da napišem informacije da bi neki slijedeći roditelj mogao prebrati po tim info onako kako sam ja prebirala tražeći slične životne priče.

1. u svakom slučaju odličan - šteta da nema barem neke poveznice na "vježbače", jer sva su nedonoščad "vježbači" ali ne završimo svi u "grupama potpore".... (kak sam to pametno napisala)....

3. u večini lterature pronalazimo extremnu nedonoščad kao djecu s PP-om. Ja sam dobrih 6-8 mjeseci bila uvjerena da smo i mi PP (koje li koincidencije da mi Zmaj ima inicijale PP :mrgreen ), iako od prvog dana nitko od liječnika nije "vidio" išta sumnjivo. Priča od mmm3m, mi je bio sudar sa stvarnošću da nisu sva extremna nedonoščad isključivo PP.

4. nedostaje pdf: ŠTO MOŽEMO UČINITI DOK NAM JE DIJETE JOŠ U BOLNICI! i to sticky pdf.
da pojasnim... onaj osjećaj nemoći dok si u bolnici ili izvan nje i vječno "čekanje" kad će dijete doma.... Većina roditelja kada dijete dođe kući misli da je najgore iza njih, a istina je da je najteže pred njima, jer tada počinje sve biti na njima. Ja sam se nekako uspjela sabrati, da sve pripremim kada dijete dođe kući. Drugi dan smo bili kod fizioterapeuta da nam pokaže taj babyhandling.... i da od prvog dana počnemo ispravno.
Uz to problemi u bolnici - najčešći problemi: RDS, ROP, RSV, IVH, PVL, refux, gastro problemi, sepsa, ciste, zatvaranje ductus aorte (mi smo bili na granici smrti sa ductusom - nakon što su pokušali zatvorit ductus počela se skupljat voda u tijelu i u 1 dan je dobio 200g vode (na 700g mase) je to puno... ) :( kad se pojavljuju, što znače, kada očekivati "slijedeći" udarac...

Također kako se kvalitetno pripremiti za dolazak iz bolnice.... svi čekaju "socijalu" da dođu na red na Goljaku po 3 mjeseca i više ne radeći ništa sa dijetetom. A može se jako puno i da je prirodno i ISPRAVNO i da znamo da ne štetimo djetetu upravo ta prva 3 najvažnija mjeseca... Znam da ima roditelja koji materijalno si ne mogu priuštiti "privat" ali za 3 sata baby handlinga (500 kn), se može skupiti dok je dijete još u bolnici. Odnosno da se psihički pripreme da "troškovi" tek dolaze... Ja sam se osobno već pomirila sa Ljubljanom. Pronašla neonatologe (preko prijatelja), smještaj u rezervi ako treba hitno.... Kad nam je saopćen ROP nedohvatljiv laserom... samo sam pitala: Moramo li u Graz ili negdje? Jer sam pročitala da se utrkujemo s danima (od početka ROPa do slijepila je 15 dana)... a to je kratko... i odluke i dijagnoze moraju biti promtne. :place

Fali info da u koliko je To i TO : opcije su TE i TE. Jer često je jako malio vremena za ozbiljne odluke. :place

Ma eto... to mi je falilo...
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron