Sada je: 28 ožu 2024, 10:13.

lampe, lusteri ....

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

lampe, lusteri ....

PostPostao/la lastavica » 10 vel 2010, 12:16

muku mučim s lampama :/
imam prostor koji se sastoji od kuhinje, blagovaone i boravka i iznad boravka je još galerija. i taj dio je riješen, iznad stola je viseći luster, iznad boravka je galerija pa je u knaufu rasvjeta no sad me muči što staviti na zid gdje su stepenice i iznad ulaza u taj prostor, kakve lampe uopće pašu. naravno MM je već odabrao i koje su žarulje najbolje i sad ja štekam s izborom lampi :dunno
gledala sam u art rasvjeti, bauhausu, baumaxu, KIKI i ništa nisam našla. a onda sam zapravo skužila da i ne znam što hoću, jedino znam da ono što sam vidjela baš i neću.
kakve uopće lampe staviti i gdje ih tražiti :plavusa
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la medo14 » 10 vel 2010, 12:19

jedino što mogu preporučiti : Ikea.
prihvatljiv omjer cijene i dizajna. :dada
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la Kris2 » 10 vel 2010, 12:22

Slike molim :)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11416
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 10 vel 2010, 12:25

Lastavice, koliko kuzim da ti i ja imamo vrlo slicne stanove, ja sam tu rasvjetu rjesavala jos u adaptaciju, jako planski. Vecinu sam kupila u Haustri, dobila sam 20% popusta na količinu.

Uz stepenice sam stavila slatke kocke od stakla, vrlo jednostavne. Ulaz ne kuzim kakav je pa ti ne znam reci. Ako mislis na ulaz u stan tu imam jednu vecu zidnu pravokutnog oblika, od rebrastog aluminija s dvije polukugle od mutnog stakla. Fora je.

Imam isto visilice iznad stola i iznad pulta u kuhinji, stavljala sam slike na Hobi. Ooooobozavam rasvjetu i rado sam ju birala. Sad sam u potrazi za dvijema lijepim stajacim lampama za dnevni boravak.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la lastavica » 10 vel 2010, 13:15

skorpionka, ove kocke od stakla mi dobro zvuče, idem vidjeti na Hobi dal se vide. njih si kupila u Haustri ?
da, imamo slične stanove, samo sam ja totalni antitalent za planiranje i uređivanje

Kris2, onda se ne budeš nikada dokoturala ;)

što se tiče Ikee tamo sam kupila jedan luster, no za ovaj dio niš mi nije na prvu loptu pasalo
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 10 vel 2010, 13:28

Mislim da stubiste nisam stavljala al ako hoces slikat cu od doma pa ti poslati.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la lastavica » 10 vel 2010, 13:36

skorpi :dada
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 10 vel 2010, 13:42

Lastavice, te "kocke" su iz iste linije ko visilica iznad blagovaonskog stola, na visilici ih je 4 ukupno ( tu sliku imas na Hobiju pa skicni). Zidna varijanta na stubistu za galeriju je kocka bocna na zidu, jedna na početku skala a druga na vrhu, ali kocka je identicna ovoj na visilici. Mislim da mogu doma naci i stare racune na kojima bi se podsjetila na marku, s obzirom da Haustra ima hrpu kataloga različitih proizvođača rasvjetnih tijela, a ja se sad ne mogu sjetiti. Znam da su visilica, te dvije zidne kocke za stubiste od istog proizvođača, ona visilica iznad sanka je drugi, itd... morala bi provjeriti.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la lastavica » 10 vel 2010, 13:53

hvala pogledat ću, ne moraš tražiti račune ;)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 13 vel 2010, 15:34

“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 13 vel 2010, 19:01

Bila sam danas u Haustri. Sav svi izloženi primjerci iz dućana su na sniženju 30 do 50%. Našla sam jenu dobru stojeću ali meni trebaju dvije iste.

Sad cu prosurfati po stranicama proizvođača koje oni drže jer mi se nije ostajalo gledati kataloge.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 13 vel 2010, 19:17

“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la lastavica » 13 vel 2010, 23:46


ova mi je super, jel mogu u nju ići šparne žarulje, jel to je ono manje grlo ?
i još jedno pitanjce, to si bila u Haustri u Solidumu ?
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 14 vel 2010, 11:15

Ne, nego na Velesajmu.

To su ti halogene zarulje, evo sad ih imam sestu godinu i prve mi počinju odlaziti. Na slici su ti dvije takve, jedna je na početku stubišta, druga na kraju, mogla sam možda staviti jednu i u sredini, izgledalo bi ljepše ali što se svjetla tiče skorz je dovoljno.

Od ovih linkova koje sam stavila, mislim da sam najvise uzimala Micronovih stvari a na Fabiannu sam samo parila oči jer je zbilja preskup, cak i s velikim popustom.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 14 vel 2010, 11:57

Lasto, pogledaj na Micronovim stranicama pod collections Brick liniju. Njih sam konkretno vidjela snizene, one tople žuto-narančaste boje, kockasti oblik, za cca 200 i nesto kuna a uzivo su jos ljepše nego na slici.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la Rogue » 14 vel 2010, 21:39

medo14 je napisao/la:jedino što mogu preporučiti : Ikea.
prihvatljiv omjer cijene i dizajna. :dada

:dada
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 15 vel 2010, 13:27

Je, upravo zbog Ikeninih stojecih sam trenutno u kupnji novih, ne valjaju nista. :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la Nanoibeba » 15 vel 2010, 13:40

skorpionka je napisao/la:Je, upravo zbog Ikeninih stojecih sam trenutno u kupnji novih, ne valjaju nista. :lol



Ikeina rasvjetna tijela nisu nešto jer u njih možeš staviti samo slabe žarulje. Ubrzo nakon kaj ih počneš koristiti shvatiš da nemaš dosta svjetla
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la ivana7997 » 15 vel 2010, 13:45

Nanoibeba je napisao/la:
skorpionka je napisao/la:Je, upravo zbog Ikeninih stojecih sam trenutno u kupnji novih, ne valjaju nista. :lol



Ikeina rasvjetna tijela nisu nešto jer u njih možeš staviti samo slabe žarulje. Ubrzo nakon kaj ih počneš koristiti shvatiš da nemaš dosta svjetla


hm, ja to skuzim kad ih kupujem, gledam koliko maksimalno mogu staviti. stojeca ikeina lampa koju imam nekih pet godina dopusta max 150 W i to mi je dovoljno
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la medo14 » 15 vel 2010, 14:00

nemojte mi protiv Ikee :mrgreen
ja imam isto Ikeinu stojeću lampu max. 150 W
i još se može regulirati jačina svjetla
:mah
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 15 vel 2010, 14:02

Ja sam ove dvije identicne kupila u razmaku od cca 6 mjeseci, na pravi pogled se ne razlikuju ali su im ispravljači različiti kao i zaruljice koje idu su isto različite snage. Kasnije tijekom upotrebe sam shvatila i zasto su mijenjali te dizajnom jednake lampe. Ova prva koja je bila specificirana za 75 w bi jednostavno svojom toplinom omekšala grlo i nije vise bio dobar kontakt zaruljice s grlom. Onda su na sljedecoj kupljenoj par mjeseic kasnije to smanjili na 50 W maksimum i s grlom nema problema. Ali zato na obje odlazi malo malo pa nešto, oba ispravljača su vec bila na popravku dvaput, gubi se kontakt na vise mjesta, itd... A uvijek sam strogo pazila na te zaruljice, da kupim max dopustene, nije da sam ja zezla stvar.

Dizajnom su mi krasne, ali kvaliteta nula bodova. A nije da su bas bile jeftine. Njih sam donijela iz starog stana, ali sad mi ih je vise dosta stalno popravljati, jednu pa drugu. Ma zapravo kad vidis ta rasvjetna tijela, kuzi se da to nije neka kvaliteta. Ajde jos ovo sto ide na pod ili stol, pa bacim ikad mi dozvizdi. Ali ako nesto zaboras u zid ili strop, pa da to sad malo malo popravljas ili mijenjas, e to hvala ne bi.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la Krumpirić » 15 vel 2010, 14:04

pa staviš štedne žarulje, ako stanu i dolaze u obzir, em su slabije, em neće ugrijat grlo niti materijal lampe, ako nije baš kvalitetan...
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 15 vel 2010, 14:06

nemojte mi protiv Ikee


Nemam ja nista protiv Ikee :mrgreen

Vidis da i sama imam njihova rasvjetna tijela. Radnu lampu, stojecu, itd bi jos i kupila ponovno, ono ako mi se bas ludo svidja, s time da sad znam sta kupujem, macka u vreći. Ali bilo sto sto moram zaborati u zid, nikako. ;)

Ali nije mi bas niti ponuda nesto velika, a i kvaliteta je tako tako.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la medo14 » 15 vel 2010, 14:07

baš imaš peh, ja imam u cijelom stanu Ikeinu rasvjetu, nemam ništa od rasvjete od drugog proizvođača, znači mogla bi biti mjerodavna u ocjeni istog i osim žarulja ne moram ništa dirati. Stvarno, eto tako je :)
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la Krumpirić » 15 vel 2010, 14:08

meni nisu lijepe te ikeine,jedino one 365 :/
a rado bi kupila ikeu, povoljne su.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la Barbi » 15 vel 2010, 14:10

Ajde kad se o rasvjetnim tijelima raspravlja, pomagajte malo.
Hoću promijeniti lustere u dnevnoj i blagovaoni a budući da je to spojeni prostor hoću dva jednaka rasvjetna tijela. Zamislila sam to kao dva veća, okrugla lustera od npr. šibe, savijene žice ili nečeg sličnog, da daju neko blago i toplo svjetlo.
Sviđaju mi se npr. oni iz Bo concepta ali su malo preveliki i uglavnom bijeli a ja bih smeđe.

Je li netko vidio tako nešto negdje? Pregledala sam sve ove škorpine linkove i nisam našla ono što bih htjela. :dunno
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 15 vel 2010, 14:12

U ova grla idu halogene zarulje.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la Krumpirić » 15 vel 2010, 14:14

skorpionka je napisao/la:U ova grla idu halogene zarulje.

nisam uopće gledala :/
sorry
hm, preskačem

i meni treba savjet ko Barbi, ja oću viseći luster za nad stol, i stajaću lampu za dnevni, a da su dio jednog koncepta, bijeli ili zeleni, može i ljubičasti ili tamnosivi. di, šta, daj škorpi ideje, ti si stručnjak.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 15 vel 2010, 14:17

baš imaš peh, ja imam u cijelom stanu Ikeinu rasvjetu, nemam ništa od rasvjete od drugog proizvođača, znači mogla bi biti mjerodavna u ocjeni istog i osim žarulja ne moram ništa dirati


U drugom stanu sam imala sve Ikeino, od tamo sam i dovukla ove dvije lampe. Kvalitetom nisam bas tako zadovoljna da bi ju preporučivala. Sad imam i njihovo i od drugih proizvođača, pa ne vidim zasto bi bila manje mjerodavna. :mrgreen
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: lampe, lusteri ....

PostPostao/la skorpionka » 15 vel 2010, 14:22

Recimo, te dvije stojeće su jedina rasvjetna tijela u kojima sam takočesto mijenjala halogene zaruljice. U svim drugim a tece im sesta godina tek zadnjih mjesce dva poneka je zaruljica pregorila. Ona čuda koja idu uz to, Krumpi ce znati, neki ih zovu trafo, ne znam kako je pravilno, oni ispravljači napona, imam ih po cijelom stanu, niti jedan nije riknuo osim tih Ikeninih. Kad sam kupovala rasvjetu, svi su mi rekli da pazim da mi ti trafo budu kvalitetni jer cu inače imati s njima problema, a vecina ih je i tesko dostpunih jer su mi u knaufu i moras se pomuciti da do njih dodjes. Srecom da tamo u knaufu nemam Ikeine, kako su mi neki savjetovali da to najjeftnije rijesim. :p
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Sljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.