Sada je: 28 ožu 2024, 10:46.

Pelenski osip??!

Moderator/ica: direktorica svemira

PostPostao/la vragec » 27 kol 2007, 09:08

Hvala vam!

Javim stanje ;-)
:mah
Avatar
vragec
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 05 svi 2006, 16:02
Lokacija: Zabreg

PostPostao/la blis » 10 ruj 2007, 14:21

mackamama je napisao/la:NAKON TOGA NIŠTA TAKO DOBRO NE ODRŽAVA KOŽU ČISTOM KAO GAVEZ MAST OD BIOFARMA

Imam doma Gavezin mast od Apipharme i u uputama piše da se koristi kod sportskih ozljeda: uganuća, iščašenja, podljeva,... i to na neoštećenu kožu. Mogu li s njom mazati i bebu? S obzirom na upute nekako i ne bih... :dunno
blis
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 31 lis 2006, 17:17
Lokacija: Rijeka

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la Ora » 26 ruj 2008, 21:50

Podižem temu...

N mi je dobio osip... u biti gljivičnu infekciju u području prepona/pelena...

Imam doma DM-ov čajevac...

Prvo sam mu htjela na pelenu nakapati nekoliko kapi čajevca, ali neki su mi rekli da to ne radim.

Ali na svoju ruku sam ga večeras ispirala kaduljom u koju sam stavila 2 kapi čajevca... jel je to loša kombinacija i jel bi mu moglo to smetati?

Ne razumijem se previše u ulja, ali me jako zanima da naučim.

Tnx :proljece
Mr.N, 07,07.
Mrs.I.E, 12,09.
slika Crteži
"Prihvati svaku stresnu situaciju kao pas. Ako to ne mozes pojesti ili se s tim igrati, popisaj se na to i kreni dalje."
Avatar
Ora
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 21 ruj 2008, 01:26
Lokacija: Kod žute kućice...

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la nera076 » 15 ožu 2009, 00:09

Neznam dali ce pomoci malim bebama, jer sam to isprobala kad je moja bila veca i imala pelene samo nocu. Uglavnom guza je bila puna pristica i po par mjeseci, a dobili smo samo mast ( neznam vise kako se zove) al sadrzi kortikosteroide i samo se kratko maze, a znam za stetnost pri dugotrejnoj prirodi. Slucajno sam naisla na Dermapip kapi ( imate ih i u Dm-u, proizvodi PiP) Na bazi nevena i propolisa i proslo joj za par dana. Od onda ako se koji pristic pojavio nakon par mazanja prosao bi. Nikad ih vise nije bilo u onolikom broju. sin mi ima neki ekcem na vratu koji ga zna svrbiti pa ga cese do krvi i to sve rijesi.
Jedina napomena da ostavlja zutu boju na odjeci koja se ne skida i na licu bi ostavilo lagano zutilo pa pripazite. Mislim da je 15-ak kn, a stvarno pomaze i isplati se probati.
nera076
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 03 pro 2006, 22:27
Lokacija: Rijeka

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la mamatina » 31 lis 2009, 22:04

Sudocrema-u meni za sve vrste pelenskog osipa- No1.
mamatina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 12 lis 2009, 14:57

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la luu » 31 lis 2009, 22:16

plimycol(antifungicidna) i betrion(antibiotska) krema se na dlanu pomjesaju i time se maze jedan dan! trebalo bi uz to promjenit i marku pelena ako se koriste jednokratne pelene. sretno
Avatar
luu
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 03 ruj 2009, 21:01
Lokacija: split

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la rusulica » 21 pro 2009, 02:50

Ja sam isprobala svakakvih krema i kremica i većina njih pomaže osobito one na bazi cinka ali ništa, baš ništa mi nije pomoglo kao prava kvalitetna Nevenova mast (pritom ne mislim na onu iz trgovine koja košta 20 kn već od jedne inozemne tvrtke čiji se proizvodi mogu nabaviti preko domaćih akviziterskih firmi a košta oko 140 kn.
Guzu mog djeteta to doslovce preporodi i to preko noći doslovno. Za ne vjerovati, i ona gušta kad joj to namažem i još joj stavim pamuk na to da se ne trlja koža o kožu.
Od kad sam to otkrila ta mast je u mojoj kući must have proizvod i lijek za mnoge iritacije kože svih ukućana. Stavljamo je na herpese, opekline, ozebline, suhu kožu, gljivične infekcije na stopalu(mm to spasi), za bijelo pranje i razna oštećenja kože. MM ima osjetljivu kožu i često na preponama ima jake iritacije kože od hlača, posebno ljeti. Ponekad se vrati s posla i doslovce hoda kao kauboj koliko ga to peče. Nevenova mast je dušu dala za to, spasi ga. Isto opere rane namažem mu obilato mast i stavim preko sterilnu gazu da se rane ne trljaju i da ne soče i ujutro je kao novi.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la rusulica » 21 sij 2010, 14:53

Da se osvrnem na kortikosteroide kojima sam jako oprezno, jako rijetko i u jako malim količinama mazala l nogice po receptu a zbog neurodermitisa i to samo u gorim fazama. Te kreme ukoliko ih se nanosi više od dozvoljenog izazivaju trajno pucanje kapilara, strije po koži i rano starenje kože te su posljedice vidljive cijeli život. Kad sam ja to koristila doktorica mi je napominjala da nikako to ne stavljam na pelensku regiju gdje krema bez zraka i u dodiru s mokraćom ima još gore djelovanje. Inače mi smrdi na ljepilo pa ne bih to ni sama stavljala oko vaginalnog područja.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la Carlito » 13 vel 2010, 12:05

Mi smo za pelenski osip koristili recept od prije sto godina! :) Uzme se par zlica svinjske masti i ta mast se pere u 9 voda, znaci stavite mast u pijet i polijete je vodom, malo promjesate i onda polako izlijete vodu. To treba ponoviti 9 puta. Dobicete neku cudnu rjetku smjesu. S tim bebi namazete guzu nekoliko puta dnevno i vjerujte mi proci ce prije nego od neke kreme. Probajte. Ja sam to koritila kod jaaakog pelenskog osipa. Ni jedna mi krema nije bila tako dobra.
Dijete je knjiga iz koje čitamo i u koju bismo trebali pisati...
Avatar
Carlito
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 527
Pridružen/a: 01 pro 2009, 17:00
Lokacija: daleko od Australije...

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la rena26 » 01 ožu 2010, 11:24

mi smo evo stari 4 mj i do sad smo samo jednom imali pelenski osip,bolje rečeno gljivičnu infekciju,koja je zahvatila pišulinca i prepone, a guzu ne..ona se samo malo crvenila oko anusa. Sve nastalo od proljeva...
Koristili smo plymicol kremu 10 dana,u tankom sloju, a bepanthen mast malo deblje preko toga. Kod svakog previjanja pranje vodom i šamponom,sušenje ručnikom , i bolje je bilo već za 2 dana, nakon 5 dana koža prekrasna. Nastavili smo mazati plymicolom jer se ipak radilo o gljivici a one se vole vraćati ako se rano prekine terapija. Sada se stalno peruckamo kod presvlačenja, ne koristimo maramice, preko dana se mackamo pavlodermom, a za noć bepanthen i sve je super... eto našeg iskustva..možda pomogne
rena26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 17 vel 2010, 20:39

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la Janja » 09 ožu 2010, 00:26

Moja M je imala dosta jak pelenski osip, ništa nije pomoglo kao sudocrem, jako sam zadovoljna s njim i više niti jednu kremu osim nje ne koristim. I naravno morala sam promjeniti pelene jer se osip stvorio od babylov pelena tad sam počela koristiti pampers i sad je sve super.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la Sandi » 03 lip 2010, 18:32

Mi smo imali gljivicno nesto, meni je izgledalo kao mikoza, crvena fleka s jasnim rubovima.

Probali Sudocremu, lavandu, cajevac, nevenovu mast, Plimycol.....stalno u platnenim pelenama...trajalo je vise od mjesec dana. Na kraju nam pedica dala Triderm mast. E sad, pojma nemam sto je to samo znam da ima gnetamicina sto je antibiotik. Nakon 2 dana je proslo!
Avatar
Sandi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 01 lip 2008, 10:13

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la tigger » 07 lis 2010, 10:54

Evo podižem opet ovu temu! inaće smo i platnenopelenaši i imali smo samo rijetko malo crvenila oko guze i koji prištić (kad smo uskočili u plastičnu -rijetko) , to riješili sudocremom, inaće ne mažem ničim. Jučer se pojavio crveni osip i prištići ali samo oko piše, na guzi nema ničeg. Očito nije iritacija od hrane jer nije oko guze. Jesu li to gljivice? Zasad mažem bepanthenom..

Ima netko ideju što je to i čim da mažem?
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la Balu » 07 lis 2010, 21:05

Jesi probala i sad sudokremom?
Nama je pomogla u slucaju crvene guze praska pasta http://www.lekarnar.com/izdelki/praska-pasta, ne znm dali imaju to u hr za kupiti.

Inace tako, za svaki dan imamo kremicu za guzu od Welede.

I, kazu, da je jako dobro ispiranje hrastovom korom http://www.moja-lekarna.com/p-1663-hrastova-skorja.aspx, ovu smo mi imali, pripremila sam prema uputama i bilo je ok.
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la Ivy26 » 19 lis 2010, 09:21

Sudocrema-u meni za sve vrste pelenskog osipa- No1. potpisujem
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la I-STA » 19 lis 2010, 09:27

Ivy26 je napisao/la:Sudocrema-u meni za sve vrste pelenskog osipa- No1. potpisujem

Za blaži oblik, definitivno. Mi smo neki dan završili na hitnoj. U roku 3 sata Lada je dobila strašan osip. Vrištala je i peklo ju je. Nemam pojma kao tako naglo, a nismo koristili ništa što inače ne koristimo. Nikada ju ne brišem vlažnim maramicama, uvijek kupam, koristimo pelene za najoosjetljiviju kožu..., ali svejedno. Čini mi se da je kod nje u pitanju alergijska reakcija čim malo oslabi imunitet.
Uglavnom, dobili smo Dermazin (samo po propisu liječnika, nikada ne stavljajte sami na svoju ruku) i već je gotovo potpuno zacijelilo.
I ono zbog čega sam došla na ovaj topic - u vodu za kupanje uspite malo sode bikarbone (preporučuju pedijatri) - ona je lužnata pa neutralizira kiselost ojeda.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la SunčicaVŽ » 19 lis 2010, 14:07

Nama se ljetos desio užasan osip koji nije prolazio danima čime god sam mazala i već sam bila sigurna da su gljivice i u apoteki sam objasnila o čemu se radi i preporučili su mi kremu a-derma..skeptično sam ju uzela ...platila sam ju preko 60 kn, poboljšanje je bilo malo nakon prvih par mazanja, ali nakon dva dana sve je nestalo :-)
Toplo preporučam...
Nama se zna javiti osip kao reakcija na hranu...i ako ju odmah ne skužimo da se pokakala..i otad te prištiće namažem tom kremom i prođe odmah.. :dada
A 01.03.2000. - Filozof
B 17.10.2003. - Mudirca
L 28.01.2009. - Princeza
SunčicaVŽ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 13 tra 2010, 11:40

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la mama duka » 20 lis 2010, 17:45

da, za a-dermu sam i ja čula kako je iznimno dobra. Drage mame koliko ja znam iz iskustva nastojte što češće mijenjati pelene bebama dobro ih obrisati ako je moguće i nakon toga oprati toplom vodom (ako ste brisali maramicama i bile su samo popiškane ne treba koristiti ni sapune ili šampone jer oni iritiraju nježnu kožu) namažite guzu dobro s kremom, ove godine sam uvidjela kako je babylove-okrugla žuta kutija s zinkom jako dobra krema.
U slučaju da se osip i dogodi imajte u vidu da je koža tada osjetljiva na sve. Nastojte bebu što je više moguće držati bez pampersice, brišite je lagano čajem od kamilice, kad spava skinite joj pelenicu i prekrite ručnikićem, a kad mora u pampersicu najnježnije kreme poput bepanthena, a derme i samo čiste pelenice. Nadam se da sam imalo pomogla
mama duka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 19 lis 2010, 15:02

Re: Pelenski osip??!

PostPostao/la pomikaki » 22 pro 2010, 14:36

I-STA je napisao/la:I ono zbog čega sam došla na ovaj topic - u vodu za kupanje uspite malo sode bikarbone (preporučuju pedijatri) - ona je lužnata pa neutralizira kiselost ojeda.

Ovo sam baš htjela napisati, soda je jako dobra protiv svih gljivica na koži, a mislim da je blaža za kožu od svih sapuna i kupki.
Avatar
pomikaki
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 07 pro 2009, 11:56

Prethodna

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.