Sada je: 29 ožu 2024, 08:46.

Krenula i ja!!!

Za sve koji su u postupku posvajanja, udomljenja. Sve o zakonima, centrima za socijalnu skrb, ali i osobne priče kako smo uspjele. Tu smo da damo potporu i snagu za krenuti dalje do cilja - postati roditelj!

Moderator/ica: ančica28

Krenula i ja!!!

PostPostao/la Floribunda » 23 ožu 2010, 18:03

Zdravo cure!!Ja san nova na ovom pdf,ali sam stara na neplodnosti.Uglavnom pukla bih da se ne pohvalim da sam danas i ja krenula,isli u zadar predati molbu,uzela neke podatke i sve izfotokopirala ali me poslala u nasu produznicu za CZSS.Uglavnom su jako iznenadjeni,prijazni.Neznam toliko sam uzbudnjena i nakon dugih par tjedana,prije i nakon neuspjelog postupka napokon mogu reci da sam mirna.Najveci nemir nam je bio kako ce reagirati nasa familija,moj dio je fenomenalno reagira, odusevljeni,svak ima neku svoju zelju,tata bi curicu,moja sestra od 15 godina,bi htijela da usvojimo mozda nekog od 15 godina( :lol to je sala bila-nadam se).Uglavnom sretna sam,zadovoljna iako pojma neman sto me ceka,ali sad trenutno sam zadovoljna,i zelim ovaj trenutak drzati u sebi sto duze.Sutra cemo odnijeti i u nas CZSS,pa da to formalno rjesimo.Jer rekla je gospodja u Zadru da su oni glavni ali valjda zbog papirologije mora proci kroz nasu produznicu.A dobro,jedan dan me nece ubiti... :joy :joy :joy :joy !!!
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Beppa Joseph » 23 ožu 2010, 18:09

Prekrasno, jako mi je drago zbog vas. Naoružajte se strpljenjem, a ut toliku podršku obitelji bit će sve puno lakše. Pitaj štogod te zanima :mah
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Floribunda » 23 ožu 2010, 18:45

Hvala,sve sam iscitala sto god sam nasla na internetu i na svim mogucim forumima,tako da sam sad bez pitanja! Za sad! ;) Stpljenje vjezban vec 6 godina,ali bez napretka,pa cu malo i tu,pa cu i ja docekati...Nedam se smesti. :D
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 23 ožu 2010, 19:11

naoruzaj se strpljenjem i ustrajnoscu, jer ce ti to najvise trebati u narednom periodu. :hug :hug

draga, vjerujem da cete kraj ove godine docekati zajedno sa jednim malim stvorenjem koje cete (i koje ce vas) sigurna sam beskrajno usreciti.
sretno na tom putu, i obavjestavaj nas o proceduri, iskusenjima, problemima ali ponajvise o vasim radostima. prvom upucenom osmjehu, poljubcu i izgovorenoj rijeci MAMA. :kiss :kiss :kiss :kiss
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la eli » 23 ožu 2010, 19:13

puno sreće i što kraće čekanje ti želim!
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la danijela81 » 23 ožu 2010, 19:23

puno puno puno sreće ti želim!!! :srca
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la ruzicabon » 23 ožu 2010, 20:55

eli je napisao/la:puno sreće i što kraće čekanje ti želim!

I ja bas ovako!Pratim te i ovdje da znas i navijam za tebe! :kiss
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la angel » 23 ožu 2010, 21:02

Naravno da navijamo za tebe i želimo ti sve naj,naj. :kiss
Vjerujem da će ti cure ovdje pomoći u tvome putu i u sveme što treba.
A ja ću vjerno pratiti ovaj topic :kiss :kiss i vibrati
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Arkana10 » 23 ožu 2010, 21:39

puno, puno srece ti saljem, sretno draga :srca
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la alkemicar » 24 ožu 2010, 11:47

sretno draga :hug
samo hrabro i srpljivo
nemoj da vas birokracija obeshrabri. navikli smo na njihovu sporost
bitno da ste polako i sigurno krenuli :srca
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la ivana1108 » 24 ožu 2010, 12:26

ej najdraža moja....mogu samo reći bravo!!!!!! :kiss :kiss :kiss drago mi je da si sretna!!!sad znam od koga ću tražiti savjete u slučaju da moj prvobitni plan ne uspije.... :dada ;)
naša Zvončica je stigla...želimo si Petra Pana...
Avatar
ivana1108
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 08 ruj 2008, 12:33
Lokacija: plavuša sa Zvončicom u Nigdjezemskoj...

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la tamara1981 » 24 ožu 2010, 12:49

Sretno mila,ja ću također pratiti ovaj topic i navijati iz sveg srca da ti vrijeme do upoznavanja sa tvojim malim anđelom što prije prođe... :kiss
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la suncica77 » 24 ožu 2010, 12:51

ivana1108 je napisao/la:ej najdraža moja....mogu samo reći bravo!!!!!! :kiss :kiss :kiss drago mi je da si sretna!!!sad znam od koga ću tražiti savjete u slučaju da moj prvobitni plan ne uspije.... :dada ;)



ovo potpisujem....ako i meni ne uspije dalje , mozda ce mi trebat tvoja pomoc .....pratim te i zelim ti svu srecu :kiss
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la lilipop » 24 ožu 2010, 13:08

Zelim ti svu srecu (i brzinu ;) ) ovog svijeta
Mama, ja ću biti tvoja najbolja drugarica cijeli život.
Avatar
lilipop
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 685
Pridružen/a: 10 pro 2006, 18:46
Lokacija: u oblacima

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la danni » 24 ožu 2010, 13:19

i ja ti želim puno sreće i što manje čekanja :kiss
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Dory » 24 ožu 2010, 13:34

Sretno....nadam se da nećeš puno čekati na dječji smijeh u svojoj kući :D
Ono što ti mogu još poručiti iz iskustva - ukoliko ti nije uvjet dob djeteta (naravno da svi potencijalni posvojitelji žele malu djecu - bebe) vjeruj mi da i veća djeca brzo prebrode fazu navikavanja i da su neizmjerno sretna kad konačno nađu svoj dom.
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Floribunda » 24 ožu 2010, 13:36

Helllou!! Danas bili ja i MM-uzic, u nasom CZSS.Gospodja nam dala sto da jos prikupimo,skoro sve imamo,odmah smo pokupili na sudu da nismo liseni roditeljske skrbi.Mislim da bi do petka sve skupiti i odnijeli,najkasnije do ponedjeljka.Gospodja pomogla da popunimo formulare,rekla da ce doci kod nas u kucu napraviti obiteljsku anamnezu poslje Uskrsa! A za dogovor za psihologa vjerovatno kad muz dodje drugi put s broda.Vidjeti cemo,ne zuri nam se. :) Hvala na lipim zeljama,a sto se cekanja tice,odmah sam pripremila i sebe i muza da cemo cekati i nacekati se,ali nije nam mrsko,sve ok,realni smo i ne ocekujemo ove godine nista,mozda dogodine :D :dada :D !!Napokon osjecam mir,glavno da sam se makla sa mrtve tocke.Sve vas grlim :grligrli . Pitala bih samo ima li koja cura da je u postupku a da je iz Zadra ili okolice?!
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Floribunda » 24 ožu 2010, 13:42

Draga Dory,hvala na savjetu,mozda sam bahata,ali ja sam napisala da bi manje dijete,napisala do 2-3 godine,ali ako bude i od 5,nebih se bunila stvarno,ali starije stvarno nebi.Ja imam 24 godine,mozda ali mozda necu uspjeti imati svoje,ali htijela bi voditi djetesce u vrtic,mozda iako sam se tome i prestala nadati,htjela sam kolica da kupim da guram,pelene,prematanje,kupanje,da osjetim to,da ugusim to dite od ljubavi,poljubaca zagrljaja,alli i to bi pregrmila,samo da dobijemo,ali opet od 10 godina stvarno nebi,mozda ce me Bog zbog toga sto biram,ali ne mogu si pomoci. :(
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la eli » 24 ožu 2010, 13:47

super što si tako mlada. to te u glavama onih koji odlučuju stavlja u bolju poziciju, prikladnija si za biti mama malom djetetu. :)
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Liv Tyler » 24 ožu 2010, 14:51

puno sreće želim i nadam se skupa s vama da nećete morati puno čekati. :hug
s nadom čemo vas pratiti.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Dory » 24 ožu 2010, 15:13

amaria 23 je napisao/la:Draga Dory,hvala na savjetu,mozda sam bahata,ali ja sam napisala da bi manje dijete,napisala do 2-3 godine,ali ako bude i od 5,nebih se bunila stvarno,ali starije stvarno nebi.Ja imam 24 godine,mozda ali mozda necu uspjeti imati svoje,ali htijela bi voditi djetesce u vrtic,mozda iako sam se tome i prestala nadati,htjela sam kolica da kupim da guram,pelene,prematanje,kupanje,da osjetim to,da ugusim to dite od ljubavi,poljubaca zagrljaja,alli i to bi pregrmila,samo da dobijemo,ali opet od 10 godina stvarno nebi,mozda ce me Bog zbog toga sto biram,ali ne mogu si pomoci. :(


Djeca od 2-5.g.već su "veća" djeca....najteže je posvojiti bebe jer je tu najveći pritisak...djecu od 2-5.g. vjerujem da ćete ukoliko budete aktivni možda uspjeti posvojiti do kraja godine :D :D sretno... (upravo sam dobila inf. o posvojenju dečkića od 7.g. - ovih dana je bio prvi susret..- papiri su riješeni prije 3.mj. )
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la srečica18 » 24 ožu 2010, 23:37

Malena moja sretno ti od srca i želim ti da vam uspije i da se spojite sa svojim djetetom što prije :kiss
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Beppa Joseph » 24 ožu 2010, 23:55

amaria, i mi smo imali takav osjećaj kad smo prijavljivali dob djeteta. Također smo rekli do 3. Mislim da je važno biti iskren prema sebi i onda izreći te osjećaje.
Vjerujem da bi mi se lako mogla dogoditi povezanost i sa starijim djetetom, ali sigurno je to poslije upoznavanja. Ovako, na slijepo, važno je reći što zaista želite. :ljubav
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la eli » 24 ožu 2010, 23:59

Djeca od 2-5.g.već su "veća" djeca....najteže je posvojiti bebe jer je tu najveći pritisak...

možda prije par godina. no danas su mala djeca sve do škole i konkurencija za tu malu djecu je velika. bar po forumskim pričama.
no mlade godine su velika prednost.

ipak, plus je ako ste spremni posvojiti i brata/sestru nešto starije dobi. po zakonu minimalna razlika u dobi roditelja i djece je 18 g.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Floribunda » 25 ožu 2010, 11:21

Jutro cure :srca .Pa to sto ste rekle sve stoji,mislim da je najbitniji prvi kontakt,toliko sam znatizeljna sto cu osjecati taj tren,kad zagrlim,kad vidim.Nadam se da ih necu prestrasiti kad krenem iskazivati ljubav. :lol Za sad stoji maleno dijete,iako san svjesna da nece direktno iz rodilista doci k meni,a tko zna mozda se posreci,ako ne,prihvatiti cu i starije malo.To mi ne predstavlja nikakav problem.Stalno razmisljam o tome,jutros mi se muz probudija nesto jako dobre volje i onda ili navece prije nego zaspemo ili ujutro zna mi pivati,i toliko sam zazelila da je nesto maleno izmedju nas i da uziva u tim trenucima s nama.Toliko zarko zelim da mi se srce ko kuca.Iskreno nekako osjecam da ce prije zavrsiti moja borba tu nego sa neplodnosti koliko god da papirologija ,zakoni to usporavali,i kao da vidin svjetlo na kraju tunela.Jos ne mogu vjerovati da ja ,ja posvajam dite.Sve mi se cini kao neki san ,ali prekrasni,daj Boze da uspijemo posvojiti,mozda i svoje dobiti,kako cemo velika obitelj biti.. :D
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 25 ožu 2010, 11:23

toliko sam znatizeljna sto cu osjecati taj tren,kad zagrlim,kad vidim.Nadam se da ih necu prestrasiti kad krenem iskazivati ljubav.


da, draga to je poseban osjecaj, zato ocekujemo da ces ga podijeliti sa nama. :hug
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la ruzicabon » 26 ožu 2010, 01:45

moj djecak je napisao/la:
toliko sam znatizeljna sto cu osjecati taj tren,kad zagrlim,kad vidim.Nadam se da ih necu prestrasiti kad krenem iskazivati ljubav.


da, draga to je poseban osjecaj, zato ocekujemo da ces ga podijeliti sa nama. :hug

:dada :kiss
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la nevenera » 28 ožu 2010, 22:12

sretno i javljaj sve detalje!
držim fige da će iskazivanje ljubavi krenuti čim prije
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Floribunda » 29 ožu 2010, 19:56

Curke ja imam jedno pitanje.Za koje stvarno se nadam da necete krivo svatiti. Danas sam zavrsila sa skupljanjem papira,i posla sam k svome ljecniku opce prakse,da mi da potvrdu da ne patimo od koje zarazne i dusevne bolesti.I odnijela sam mu nalaze koje sam skupljala za IVF,ono Hiv,Hepatitis,itd.Uglavnom,molim vas nemojte krivo shvatiti,koju god smo potvrdu smo dizali nitko nam nije uzeo jednu lipu,a danas on je dosao,dobiti ces ali platiti treba 170 kn po svakoj potvrdi,nisam skrta i platila sam,nije mi na kraj pameti da oko tog uopce razmisljam,ali za dvije recenice sto ih je jedva sastavio ja sam platila 340 kn.Dali je to ijedna placala?! Malo mi je cudno,nista drugo.Sutra cu odnijeti jos to,i onda se bacamo na cekanje. :D
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Krenula i ja!!!

PostPostao/la Beppa Joseph » 29 ožu 2010, 20:04

Mi nismo ništa plaćali, ali kad sam donijela papire rekli su mi da to nije to, da treba nekakva drugačija potvrda, no da će to za sada ostaviti jer će ionako kod posvajanja trebati nova potvrda.
Ova naša je kao bila za zaposlenje, a ne za posvajanje, iako sam ja rekla za što nam treba. Isto ima dvije rečenice.
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Sljedeća

Natrag na Posvajanje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.