Sada je: 28 ožu 2024, 08:41.

Kineske trgovine

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Kineske trgovine

PostPostao/la rusulica » 14 tra 2010, 15:34

U duhu krize dali kupujete u njihovim trgovinama? Da li je talijanski dio njihovog asortimana stvarno talijanski?
Zanima me imate li predrasude prema njima i jesu li to stvarno predrasude ili je zaista upitna njihova roba?

Ja do sad nisam kupovala ali ponukana sniženjem i mršavim novčanikom nedavno sam ušla u jednu njihovu trgovinu i za bagatela kupila par komada robe. Ovo što sam ja probrala čini mi se dobre kakvoće i dizajna, sako je čak rekla bih otmjen iako ima i dosta štraca ali toga ima svugdje. Kupila sam i maloj dvije majice a onda sam se sjetila priča o otrovnim bojilima, što mislite o tome. Meni maja izgleda ko obični čisti pamuk, na etiketi piše made in Italy.

Poznajem par cura u kvartu, uvijek trendovski obučenih. Iznenadila sam se kad su mi rekle da kupuju sve u kineskoj trgovini, to se na njihovoj odjeći nikad ne bi reklo sudeći po (mojim) predrasudama.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la eli » 14 tra 2010, 15:37

ne. na oko vidim da je roba fuš zadnji. garant je pola toga i otrovno.

zapravo, kupila sam jednom dječji kišobran koji je trajao par kišnih dana i redovito kupujem one debele sjajne naljepnice, winx, hanna montana i itd.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la rusulica » 14 tra 2010, 15:39

Mislim na trgovine odjećom. Jeli ta roba sa talijanskim etiketama stvarno talijanska?
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la jopic2 » 14 tra 2010, 15:41

e
Zadnja izmjena: jopic2; 29 stu 2011, 15:29; ukupno mijenjano 2 put/a.
jopic2
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 492
Pridružen/a: 31 ožu 2010, 19:03

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la eli » 14 tra 2010, 15:41

naravno da nije. talijanska radna snaga je skupa, ništa jefitno se ne proizvodi u italiji.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Greta » 14 tra 2010, 15:53

ja kupujem u jednom lokalnom dućannu, koji kao,nije kineski, al je roba, pa skoro identična, odnosno iz istog izvora kao i ona koja se prodaje u kineskim dućanima. Samo je ovdje probranija i ipak nema toliko štraca.
Uglavnom, majice su pamuk, s dodatkom elastina, peri deri, za vrtić dušu dale, 2 generacije ih iznosile bez problema. A cijena 29-39 kn. I izgledaju jako lijepo.

MM je u njih jedino uspio naći traperice klasičnog kroja, bez dodatka raznih điđa-miđa (ono ravne, bez zakrpa, bez imitacija šprivcanosti, zakrpe, viška džepova i sl). Za 150 kn. I nosi ih već 2 god.
Avatar
Greta
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 12 svi 2007, 00:30

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la rusulica » 14 tra 2010, 16:02

eli je napisao/la:naravno da nije. talijanska radna snaga je skupa, ništa jefitno se ne proizvodi u italiji.


Ali ima jeftine robe i među talijanskom robom. Skandal, cool&sexy, sconto, kontra... to su sve trgovine talijanske robe čije cjene su nešto veće nego u kineza ali ipak ne toliko.
Kinezi ne polažu pažnju na uređenje prostora pa su im troškovi puno manji zbog čega mogu spustiti maržu i tako konkurirati cijenom. Ne govorim ja ovo kao činjenice nego kažem da je moguće a zanima me ima li netko stvarnu informaciju.
Inače ovo što sam uzela je mahom pamuk i viskoza i zaista pod rukom djeluje kvalitetno. Dizajn mi je isto bliži talijanskom ali voljela bih znati je li stvarno. Ima li netko informaciju??
Ivančica bi ovo mogla demantirati, imala je ona dobru priču vezanu za kinesku robu.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Krumpirić » 14 tra 2010, 16:05

al čemu to kad u M&Sna sniženju kupiš 3 pamučne majice za 20kn
ili u zari samtarice za 29
:dunno

uh, kako sam napisala ovo :lol
htjela sam pitati, jel zbog uštede il baš zbog tog djira-jer meni većina stvari izgleda poluotrovno :oops:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la rusulica » 14 tra 2010, 16:12

Zbog uštede naravno.
Mislim da u Splitu nema M&S niti sam u Zare vidjela nešto tako jeftino. Najjeftinije što u zare kupim su majice (za mene) po 70 kn na sniženju na kraju ljeta i prošli mjesec rabatinke za 200 kn.
Ovo što sam kupila stvarno tako dobro izgleda da se mogu okladiti da ne biste prepoznale da je iz kineza.
Ja isto nisam pobornik, u biti ni ne znam što bi mislila zato pitam vas. Da bacim robu žao mi je nekako :/
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Krumpirić » 14 tra 2010, 16:16

ja sam kupila za 300kn doslovno pola jesenske garderobe M-u na sniženju u Zari, nedavno.
Jakete su bile 39, traperice i samtarice 29, majice 20ak.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la rusulica » 14 tra 2010, 16:24

sestra mi radi u Zari preko ss. Baš ću je pitati. Koliko znam sniženje i kad bude u njih obično se spušta svaki tjedan cijena ali ostanu mali brojevi.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la eli » 14 tra 2010, 16:30

rusulice, nije to talijanska roba, sve je to mejd in tko zna gdje.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Luantaro » 14 tra 2010, 16:38

meni npr nije jasna razlika između robe rađene u kini i prodavane u kineskom dućanu i robe rađene u kini a prodavane u klasičnom ili malo boljem dućanu....

i9ma li uopće razlike osim u cijeni?

ili redimo one cipele u deichmannu...to se skoro sve može naći u kineskim dućanima, zašto je deichmann onda prihvatljiv?
Avatar
Luantaro
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2378
Pridružen/a: 03 ruj 2005, 22:46

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la eli » 14 tra 2010, 16:48

ne znam što je to deichmann.
obično poznate marke koje proizvode vani imaju bolju kontrolu.
čak i ne moraju biti poznate marke. talijanska roba koju ja kupujem je većinom made in tunis, turska, šri lanka...
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Luantaro » 14 tra 2010, 16:53

deichmann je dućan u velikim trgovačkim centrima u Zg, prodaju cipele
pa ljudi smatraju čim je u trg.centru i ima njemačko ime, valjda je onda roba super

a sve kinesko :roll
Avatar
Luantaro
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2378
Pridružen/a: 03 ruj 2005, 22:46

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Nana1971 » 14 tra 2010, 16:58

nekako ljudi vjeruju da roba koja ulazi u neki normalan ducan prolazi i redovitu kontrolu kvalitete. Znaci proizvedena je u kini i zapravo je jeftilen, ali i narucitelj i uvoznik kontroliraju sta uzimaju. Zato mislimo da je daichmann mozda bolji od no name ducana na kraju grada. Ne mora biti istina :lol
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la rusulica » 14 tra 2010, 17:04

I ja mislila da je D njemački, ali ništa mi se nije svidilo unutra :D

Ok znači roba iz kineza je više manje kineska (kako ovo mudro zvuči :D )
Sastav je većinom pamuk i viskoza. Što može biti otrovno u tekstilu, boja?? Kako djeluju ti otrovi i koje posljedice mogu biti?
Meni djeluje tako pitomo. Možda je ovaj kinez gdje sam ja ušla jedan od luksuznijih :lol
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Luantaro » 14 tra 2010, 17:21

meni se to sve čini ista krama
pogotovo kad vidim beneton ili sličnu majicu proizvedenu u kini i na rasprodaji po 20 kuna - ma kome bi se to isplatilo kontrolirati
onda mi je to potpuno ista kategorija kao da je iz kineskog dućana

jedina je razlika što se u benetonu prave fini :lol
Avatar
Luantaro
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2378
Pridružen/a: 03 ruj 2005, 22:46

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la lilly » 14 tra 2010, 17:28

Luantaro je napisao/la:meni se to sve čini ista krama
pogotovo kad vidim beneton ili sličnu majicu proizvedenu u kini i na rasprodaji po 20 kuna - ma kome bi se to isplatilo kontrolirati
onda mi je to potpuno ista kategorija kao da je iz kineskog dućana

jedina je razlika što se u benetonu prave fini :lol


X
kunem se da sam prosle zime u kineskom vidjela ISTI kaput (isto pakiranje, etiketa) ko i u Amadeusu. Cijene: Amadeus 790,00, china shop 250,00 kn
A i frendica koja radi u Amadeusu mi je potvrdila to :dunno
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la rusulica » 14 tra 2010, 17:47

Jel to onaj kratki kaput sa mornarskim kopčanjem, ruskom kragnom i sa pojasom? Taj sam i ja kupila ali još povoljnije jer je sniženje/ rasprodaja. I skroz mi je fin
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la ivancica » 14 tra 2010, 18:06

Evo mene prozvane/pozvane ;)

Dakle početkom zime kupila u malom finom ("regularnom") butiku dolčeviticu za ispod ovih vesti/tunika. Na etiketi vanjskoj i unutrašnjoj fino piše Made in Italy. Krajem zime sam se sjetila da sam ljetos kupila haljinu Made in Italy na splitskom pazaru (one duge do poda, stisnute "žabicama" u prsima, u nekim buticima su bile po 260,00 kn, na pazaru iste 120,00 kn :mrgreen ), ali je ista bila i u kineskom, dakle postoji kineski s dijelom asortimana Made in Italy :roll . Odem tamo i nađem si dolčeviticu identičnu onoj s početka priče, vani identična Made in Italy etiketa. Kad sam je kući okrenula, unutra etiketa s perforacijom na pola - ma polovici koja se kida piše Made in China, na onom dijelu koji je ušiven i ostaje piše Made in Italy :shock . (valjda su zaboravili iskidati s moje :lol )

Ali ima jeftine robe i među talijanskom robom. Skandal, cool&sexy, sconto, kontra... to su sve trgovine talijanske robe čije cjene su nešto veće nego u kineza ali ipak ne toliko.


Kolegici s faksa je prvi posao s diplomom bio nešto kao tajnica u Skandala. U stvari su više od polovice radnog vremena skidali u skladištu kineske etikete i lijepili talijanske :/ . Mislim da im je tada čak uletjela neka inspekcija i da je bilo frke (e sad jeli radi papira, radnika, ili deklaracija :dunno ).

nekako ljudi vjeruju da roba koja ulazi u neki normalan ducan prolazi i redovitu kontrolu kvalitete. Znaci proizvedena je u kini i zapravo je jeftilen, ali i narucitelj i uvoznik kontroliraju sta uzimaju.


Nadam se, mala nećakinja (mjesec ipo dana) je neki dan dobila haljinicu iz Osh Kosha (i baš je OshKosh nije Carter ili nešto drugo) Made in China (dosad sam primjećivala Tajvan, Bangladeš,... ali prvi put Kina :dunno ). I ako je prošlo sve kontrole i 100% OK, onda je preskupo obzirom na cijenu rada u Kini ...

Ja iz Bate imam čizme Made in Italy, sandale Made in Spain i cipelice Made in China (razlika bila ogromna i u cijeni i u kvaliteti, kineske su kineske ali se prodaju u Bati :roll ).
:roll
slika slika
Avatar
ivancica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 02 vel 2010, 18:10
Lokacija: Kaštela

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Krumpirić » 14 tra 2010, 18:11

meni roba u skandalu i izgleda jako loše :dunno
a eto, ja stvarno nisam od "markica"-samo danas za male pare na rasprodaji možeš kupit okej stvar.
sramota je da kvalitetne tajice za dijete u hm-u koštaju 2 eura, a kod nas 100kn...
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la ivancica » 14 tra 2010, 18:16

Ja znam isto ponekad kupiti nešto u kineskom. Ne znam koliko je pametno, ali testiram robu nosom. Pa ako ne smrdi/guši može proći, ako smrdi onda preskočim. Ali, imam osjećaj da je danas skoro sve iz Kine, da se identične stvari prodaju u kineskim i "normalnim" dućanima :dunno

I da, nažalost mi u Splitu nemamo isti izbor kao u Zagrebu ni po punim cijenama, o sniženju da i ne govorim :place

U Deichmannu nije SVE kinesko, ima i kineskog i njemačkog (osim ako nije fora kao i s mojim etiketama)
slika slika
Avatar
ivancica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 02 vel 2010, 18:10
Lokacija: Kaštela

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Krumpirić » 14 tra 2010, 18:18

meni su elephanten cipelice iz DH ok. :dunno
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la ivancica » 14 tra 2010, 18:18

Krumpirić je napisao/la:meni roba u skandalu i izgleda jako loše :dunno
a eto, ja stvarno nisam od "markica"-samo danas za male pare na rasprodaji možeš kupit okej stvar.
sramota je da kvalitetne tajice za dijete u hm-u koštaju 2 eura, a kod nas 100kn...


I Skandal, i Sconto i ostali "talijanski" jeftinjaci meni izgledaju gore od kineskog (možda zato što i jesu kineski i to jeftinjaci :dunno )

I puno Benettonovog što se prodaje kod nas mi je ajme :roll
slika slika
Avatar
ivancica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 02 vel 2010, 18:10
Lokacija: Kaštela

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la ivancica » 14 tra 2010, 18:22

Krumpirić je napisao/la:meni su elephanten cipelice iz DH ok. :dunno


:dada Odlične. Mi smo ljetos imali sandalice i bit ćemo presretni ako i ove godine pronađemo odgovarajuće.
Piše da su njemačke, koža gdje je važno da bude, cijena odlična. Kad ga se sjetim u tim sandalama na čarapice (bile su mu draže od patika početkom 10. mjeseca kad je malo zahladilo) - ko` mali Švabo :lol
slika slika
Avatar
ivancica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 02 vel 2010, 18:10
Lokacija: Kaštela

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Una » 14 tra 2010, 18:34

meni ta roba u kineskim ducanima izgleda ne poluotrovno, nego otrovno, tj. kancerogeno, ne kupujem tamo, bila jednom

mislim da je bolje u TurboL kupiti maju na snizenju za 20-30 kn ili u benetonu za 40-50 (zara i h&m), pa donje dijelove tr.za 40kn,.... nego kod kineza za bilo kakvu cijenu, velika su snizenja po skupim ducanima i steta bacat pare na sljam, osim ako sam ja usla u neki takav sljamast ducan kineski

bolje se dobro organizirati i pokupovati sve na snizenjima(tako ja, i za svoje klince a i za milion poklona godisnje) bez ljutnje onima koji tamo kupuju, ali meni ona na dodir vec ima veliku razliku, nekako pise 100%pamuk, al mi izgleda da pamuka nije ni vidjelo, barem u ovom ducanu u kojem sam ja bila

a sto se tice skupih marki i njihove oznake da je u kini proizvedeno i one iz kineskih ducana samo bih rekla da se ne proizvodi sva roba u kini od istih materijala

cesto bude u provjerenom i u potrosackom kodu zanimljivih stvari koje na to upucuju(na tu robu iz kineskih ducana)
ex. nela22
Una
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 11:30

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la mamin slatkiš » 14 tra 2010, 18:46

svatko po svom budzetu kupuje stvari pa tako i onaj tko ima manje novca kupuje na snizenjima i u kineskom ducanu itd
,a onaj tko si moze priustiti neku skuplju stvar garant nece kupovati u kineskom ducanu ni na pazaru,to je tako...
slika
Avatar
mamin slatkiš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 13 lis 2009, 13:41
Lokacija: ST

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Una » 14 tra 2010, 18:52

ja se slazem s tim sto je slatkis napisao

i samoj mi je zao "bacat" pare na skupu robu

zato sam to i napisala, taj post, da je bolje ako se zeli ustedjeti, ako se nema para, otici kad su snizenja velika, 2 puta godisnje(i manje za uskrs), u skuplje butike od kineskog ducana i potrositi isto para za kvalitetniju robu ;) ako ne i manje

jer roba coconut, beneton, h&m... je sigurno kvalitetnija od te iz kin.trgovina, a kao sto je netko spomenuo u h&m su 2 eura taice (na snizenju), sto je stvarno jeftino, a sigurno su peri deri
ex. nela22
Una
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 11:30

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la srecica tara » 14 tra 2010, 19:03

Kinezi :lol , kad bi vam ja rekla koliko se ja nasmijem na racun kineza, moja stara susida kaze da je kupila slape za lito u "malih ociju"(citaj kineza), baba se isto oblaci u njih. Ona sebi nade cipelice fine za 30 kn :shock . Kad prodem kraj kineskih ducana za na oko vidit stvarno ima lipe robe, al nebi u njih nakon one afere da im robe sadrzi neke otrovne tvari uzla nista da mi mukte daju.
Netko je spomenija skandal, meni je u njih roba za 3 puta obuc, oprat i pravac kanta za smece. Sve je to isti par postola.
S-2005
K-2007
T-2009
J- 2011
slika

U životu nije važno koliko puta padneš, već koliko si se puta spreman dignuti.
Avatar
srecica tara
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2336
Pridružen/a: 25 lip 2009, 17:11
Lokacija: VAN PAMETI :)

Sljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

cron