Sada je: 28 ožu 2024, 14:24.

Ne zaboravite!

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la lilly » 22 ruj 2010, 12:35

Sreca najveca je napisao/la:ja sam bas maloprije gledala slike iz rodilista i sjetila se onog mirisa novorodjenceta kad ti ga donesu prvi put u sobu :srca :ljubav :srca :ljubav ajme, da mi je to sad opet osjetiti.



joj, meni je isto taj miris poseban :srca :srca
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Barbi » 22 ruj 2010, 12:39

da sam maximalno jos 2 mjeseca posvecena samo mojoj k., mojoj prvoj...i da uskoro vise nece biti isto...niti njoj, niti nama svima...bas me hvata neki cudan osjecaj...samo ju grlim i ljubim...i mazim...i...sve...

To je istina, više nikad neće biti isto. Ali svi ćete biti ispunjeniji jer će nova količina ljubavi navrijeti kad stigne novi član. I vrlo brzo više se ni nećete moći sjetiti osjećaja od ranije, dok vas je bilo troje. :proljece
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la bubsek » 22 ruj 2010, 13:41

:place

uffff sada si me dokrajcila....

gledam svoju curku koja ima tek 3mj ali vise nije ona malena mrvica ,gledam i razmisljam kako to vrijeme brzo prolazi a ona sve vise i vise raste...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la veky32 » 22 ruj 2010, 16:33

mene si uvjerila
odo sa kompa u sobu na turu mazenja :srca
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Mamidji » 22 ruj 2010, 22:25

Arkana draga topic je pun pogodak.....u sridu ako mene pitas.....
mogu samo reci...izamamila si mi suzu....najezila si me.....odoh poljubiti mishicu malu i misha velikog......prevelikog vec (to mi svaki dan prolazi kroz glavu-Boze pa kad je tako narastao)
............i fuckas toranj nespeglanog vesa......imate pravo.........zato sam zalosna jer mu nisam veceras ispricala pricu za laku noc......sutra cu to ispraviti......
Roko 30.10.2006.
Franka 08.04.2010.
Avatar
Mamidji
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 390
Pridružen/a: 13 ruj 2006, 00:10

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Arkana10 » 22 ruj 2010, 22:44

:luv
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Dalibor » 24 ruj 2010, 13:13

S obzirom da smo dobili malu bebu, sok je vidjeti da Leptiric ima vec gotovo 4 godine! Gledam je kako sjedi i ispunjava zabavnik i ne mogu vjerovati da sam i nju drzao tek malo vecu nego nas mali Cvjetic koji je stigao. I kako stalno letim po stanu trudeci se rasteretiti Zenu, preskocim priliku za igru sa Leptiricem. Prosao je tek tjedan dana a imam osjecaj da sam propustio mjesece. Odlucio sam napraviti nesto specijalno za nju. Cvjetic ionako dobije svo ostalo vrijeme.
Dalibor
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 55
Pridružen/a: 17 ruj 2007, 11:34
Lokacija: HR

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Marin » 26 ruj 2010, 22:49

Arki to pomislim svaku večer kad ih gledam kako zajedno spavaju u krevetu, a taj krevet više nije naš :(
Marin 15.03.05.
Lele 27.10.08.

slikaslika
Avatar
Marin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2230
Pridružen/a: 27 stu 2006, 14:24
Lokacija: Varaždin

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Hajdi » 27 ruj 2010, 02:22

Arkana dobro si napisala, to sam ja shvatila tek negdje sa trećim djetetom, sa prva dva sam samo čekala da budu veći, pa da ovo pa ono, a sa trećim sam baš željela da što duže traje, da uživam u bebici ... sa četvrtim isto uživam koliko god mogu jer znam kako to brzo prođe :srca
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Arkana10 » 28 ruj 2010, 22:40

Dalibore cestitke od srca :srca
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la zmajic » 19 lis 2010, 22:45

Svakodnevno gledam svoje klince i imam osjećaj da svaki dan koji mi prođe nekako gubim, na neki način...i gledam ih kako rastu i rastu...veći odavno nisu bebice...ali zato skupa sa mnom i MM-om uživaju u sekici i neprestano se čudimo kako više nije mala mirna bebica koja samo klopa i spava :mrgreen . I kad pomislim da nikada više u rukama neću imati svoje novorođenče onako maleno usnulo mirišljavo...a joj depra me hvata ( a odlučih da je troje inaf) :srca
No, nažalost ove veće nemogu samo ljubakati...moram ih ponekad i odgajati :lol
24.8.2003. Maks
10.11.2005. Masa
14.3.2010. Marta
Avatar
zmajic
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1350
Pridružen/a: 17 kol 2009, 12:15

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la tamara1981 » 19 lis 2010, 23:00

Danas je moj sin prvi puta otišao kod tetke spavati....ja sam dušu isplakala(kad su otišli),a on mi je samo mahnuo rukicom i poslao pusu...oni zbilja prerano odrastaju... :place
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la nevenera » 05 tra 2011, 12:20

podižem topik za nove mame i bebe
vrijeme prebrzo leti. uživajte s bebama jer će, kao i moj tin, jedan dan prestat bit bebe. a ja mu još tepam "gdje je moja beba". :ajme
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la jeky » 05 tra 2011, 17:18

Stvarno leti..
Kad sam rodila svoju prvu curicu,bila sam presretna..
Ali kad sam došla doma počele me prat takve emocije da to nije normalno..
Stavila sam je spavati, gledala sam ju,bila je tako mala,slatka,mirisna,,i ja počela plakati da će se udat,da će to proći odmah...ja koma..mm me gleda,mama ne može vjerovati,mislili da imam onaj post-nešto-sindrom...govore mi pa što ti je ludo,tek si došla iz bolnice,još ni torbu nisi raspremila a ti misliš na njenu udaju..
ajooj..al stvarno leti..
slika
Avatar
jeky
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 31
Pridružen/a: 28 ožu 2011, 16:49

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la nevenera » 31 srp 2011, 10:18

volim ovaj topik podignut svako malo :luv

znam da vam je teško, i da ponekad pucate po šavovima, ali sjetite se, brzo prođe. prebrzo.

evo tin ima dvije godine već. tako je brzo prošlo. ja bih se rado mazila i nosala ali on je veliki dečko pa moram čekat da mu samome padne na pamet. :roll jer se inače buni....
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Liv Tyler » 31 srp 2011, 11:39

nevenera je napisao/la:znam da vam je teško, i da ponekad pucate po šavovima

To je zanemarivo s obzirom koju količinu bezuvjetne ljubavi dobijemo natrag. Bez rezerve.

nevenera je napisao/la:sjetite se, brzo prođe. prebrzo.

Ima li neko čaroban ključ da zaustavim sat?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Masha » 31 srp 2011, 14:44

nevenera je napisao/la: a ja mu još tepam "gdje je moja beba". :ajme

moj ima 5 godina i ja ga još zovem beba :D , pa se ljuti kad mu to kažem, jer on je veliki dečko. :dada

a ja bi da samo na tren opet držim onu malu bebicu, nespavalicu, cicoljupca, što me iscrpljivao
do besvijesti :luv kad se samo sjetim da sam tada jedva čekala da to sve prođe... :ajme
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1926
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la nevenera » 31 srp 2011, 15:41

Masha je napisao/la:a ja bi da samo na tren opet držim onu malu bebicu, nespavalicu, cicoljupca, što me iscrpljivao
do besvijesti :luv kad se samo sjetim da sam tada jedva čekala da to sve prođe... :ajme

ah, kako te kužim
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la skarabej29 » 01 kol 2011, 10:10

pravo kazes arki, bas tako :kiss
miro ce uskoro 4, ognen 1, i ponekad se pitam kako je moguce da tako brzo rastu.
otkad sam postala mama shvatila sam kako vreme brzo protice, miro i ognen su mi kao vremenski sat. do pre 5 godina nisam bila toga svejsna.
jako sam umorna, obicno petkom popodne vozim na crveno, ali evo me danas, ponedeljak, ja na posao, i fale mi. ja bih sada u krevetu snjim, da se mazim, da sa mirom pricam.
ja ih puno mazim i ljubim, jedna mamina prijateljica mi je rekla da nije to dobro za decake. Ja se piram kome moze da nasteti LJUBAV? Zar ima limit i u ljubavi?
Hvala arki sto si se setila da nas potsetis:)
slika slika
Avatar
skarabej29
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 347
Pridružen/a: 30 stu 2006, 16:55
Lokacija: Skopje

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Forest » 01 kol 2011, 13:39

Hvala ti Neve za podizanje ovog prekrasnog topica. Uh suza mi u oku stoji.
Mi smo još mali, ali dovoljno veliki da lovimo muhe po stanu i svađamo se s njima ;)

Dovoljan je jedan pogled da razgrne sive oblake i to mi je dovoljno :luv
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Gabrić » 06 kol 2011, 22:46

Kad sam prije četiri mjeseca otišla u rodilište, kod kuće sam ostavila malu bebu.
Kad sam se za četiri dana vratila, u krilo mi se popeo mali dječačić.
Odjednom sam shvatila da moje dijete nezaustavljivo odrasta i da nisam više centar njegovog svijeta. Znam da tako treba biti, ali to me čini neizmjerno tužnom. :(
Prebrzo vrijeme prolazi.

U jednom filmu sam čula: Ljubav između roditelja i djeteta je jedina ljubav koja treba voditi rastanku.
Naravno da sam počela plakati. U ovom trenutku, to mi je prestrašno. :ajme
slikaslika
Avatar
Gabrić
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 407
Pridružen/a: 28 sij 2009, 12:56
Lokacija: Zapad

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la mali_princ » 07 kol 2011, 18:39

Uh...šta reći!! Evo tulim već 5 min kao kišna godina! Valjda me još peru ovi postporođajni hormoni!
Mene je to prvi put opralo prije nekih 2 god! Radiš do 16, njega pokupit iz vrtića, doma nešto skuhat, pospremit, popeglat, oprat, malo sebi mira uhvatit...sjećam se tokom dana sam mu 2-3 puta rekla da ne može mama sada, samo da nešto završim! I tako se uvijek našlo još nešto za obavit...eto, baš tad! Navečer oko 21 sam zadovoljno sjela....sve obavljeno...i onda paf...a miš??? :place Gdje je? Spava? Kaj si je on pomislio? Mama nema vremena za mene? Otišla sam do njegovog kreveta, grlila ga i plakala.....tog trena sama sebi obečala da više NIKAD neće nikakva prašina, veš, kuhanje, posao, ribanje ili ne znam kaj stati između nas! I držim se toga i dalje! O da, bilo je neispeglanog veša, zagorenog ručka, fleka po podu i još koječega, ali onaj oduševljeni pogled pun iskrene ljubavi i sreće koji te navečer gleda dok oduševljeno prepričava kako mu je bilo super dok smo se igrali, glupirali, pjevali, plesali ili što god.....daleko neprocjenjiv!
Sad je došla još jedna srećica u naš dom.....ali mama ima još više vremena!!! :luv
prva sreća: Matija, 23.12.2005.
druga sreća: Luka, 08.07.2011.
Avatar
mali_princ
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 413
Pridružen/a: 20 stu 2010, 12:32
Lokacija: zagreb

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la Jullishka » 07 kol 2011, 19:38

Sada placem, eto.
Vanja je...decak. Veliki. Mrva je mrva mala, tek pet dana.
Ali Vanja je istomoja beba. Samo je veca beba.
Sunce moje, sve me je ovo uzdrmalo sada.
Nisam trebala da citam sada,tek sam se porodila :ajme
Vanja 18.10.2006
♪♫•*¨*•.¸¸♥ ¸¸.•*¨*•♫♪
mama, ti mi se jako svidjas, vidi kako si mekana i lepa i nemoj da mrsavis, ja volim kad si debela
Sofija 03.08.2011
Avatar
Jullishka
老师
 
Postovi: 5070
Pridružen/a: 09 ožu 2006, 11:20
Lokacija: Na zvezdama...uvek!

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la ich » 07 kol 2011, 20:01

super tema....samo da se predbiljezim :)
ich
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 63
Pridružen/a: 29 sij 2011, 22:17

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la nevenera » 23 svi 2012, 10:22

evo mene, opet podižem
damjan ima već skoro 2 mj. proletjelo je. :nesvist
sjetim se koliko toga me smetalo s tinom. nije da sam sad totalno cool, ali sve je nekako lakše.
sjetim se samo da sad moljakam za puse pa ovog ljubakam stalno, dok i on ne kaže da je veliki dečko i da se moramo ženiti ako se želimo ljubiti. :hahaha

sjetite se, pogotovo kad vam je teško, danas ste ga nosali 2 sata, sutra ćete sat a nakon nekog vremena ruke će vam biti slobodne. dijete će vam biti samostalno a vi ćete se sjetno prisjećati nosanja (dobro, možda ne odmah :lol ali nakon nekog vremena sigurno)

sad ne spavaju :gaah no jednom hoće (bar se svi tako nadamo :hahaha )
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la lilkillaink » 23 svi 2012, 10:47

evo nama je danas prvi rođendan..bože dragi..ja neznam kud je prije to prošlo..sinoć gledam slike i videe iz rodilišta, suze na oči..jao jao..moja mrva mala :luv već sad mi se neda baš ljubit puno..ufff
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la skarabej29 » 23 svi 2012, 11:08

lilkillaink SRETAN RODJENDANNNNN
slika slika
Avatar
skarabej29
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 347
Pridružen/a: 30 stu 2006, 16:55
Lokacija: Skopje

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la dijana » 23 svi 2012, 13:04

joj kako je sve što ste napisale točno, bolno točno, i ja sa troje klinaca stalno se tako isto osječam, a premalo igam...evo vam jedan mali dodatak...

Ljubljeno moje dijete,
ušuljala sam se u tvoju sobu da bih te na trenutak promatrala kako spavaš i ravnomjerno dišeš.Oči su ti sklopljene, lice spokojno, a meke plave kovrče uokviruju tvoje milo lice...
Prije nekoliko trenutaka, dok sam sjedila nad svojim papirima u radnoj sobi, rastužila sam se razmišljajući o proteklom danu. Posao mi više nije držao pažnju, zato sam došla da s tobom razgovaram u tišini, dok se ti odmaraš...
Jutros sam bila nervozna dok si se razvlačio i polako oblačio, govorila sam da je vrijeme da prestaneš biti tako spor. Izgrdila sam te jer si zgužvao hlače i prijekorno te pogledala kad si prosuo malo hrane po košulji.
"Zar opet?" - uzdahnula sam, vrteći glavom. Ti si se bezazleno smiješio i rekao:
"Ćao mamice!"
Popodne sam obavljala telefonske razgovore dok si se ti igrao u svojoj sobi, glasno pjevajući i gestikulirajući, sa svim svojim igračkama poredanim u smiješne redove po krevetu. Nervozno sam ti dala znak da prestaneš galamiti i nastavila sam razgovarati još čitav sat.
"Odmah da si napravio zadaću" - prosiktala sam kasnije kao narednik - "i prestani gubiti vrijeme."
"Dobro mama" - rekao si s grižnjom savijesti i sjeo za svoj pisaći stol, s olovkom u ruci.
Poslije toga je u tvojoj sobi zavladao mir.Navečer, ja sam radila za pisaćim stolom, a ti si prišao oklijevajući.
"Hoćemo li večeras čitati priču mama?" - upitao si, s nadom u glasu.
"Ne večeras" - odgovorila sam oštro - "soba je još uvijek u neredu!

Koliko puta ću te još morati podsjetiti?
Otišao si u svoju sobu vučeći noge i pognute glave.Ubrzo si se vratio i provirio u moju sobu.
"Što sad hoćeš?" - upitala sam ljutito.
Ništa nisi rekao, samo si doskakutao do mene, obavio mi ručice oko vrata i poljubio me u obraz.
"Laku noć mamice, volim te" -
bilo je sve što si rekao i čvrsto me zagrlio. Nestao si istom brzinom kao što si i došao.Poslije toga sam dugo sjedila pogleda prikovanog za pisaći stol, osjećajući kako me obuzima grižnja savijesti. Kada sam to izgubila dnevni ritam, pitala sam se, i po koju cijenu?

Nisi učinio ništa čime bi izazvao takvo moje raspoloženje. Bio si samo dijete koje je ispunjavalo svoj zadatak da raste i da uči.
Ja sam se danas izgubila u svijetu odraslih, u svijetu odgovornosti i zahtjeva i ostalo mi je veoma malo energije za tebe.
Ti si danas postao moj učitelj,s tom neizdrživom potrebom da utrčiš i poljubiš me za laku noć, čak i poslije ovog mučnog dana u kojem si sve vrijeme morao hodati na prstima zbog mog raspoloženja.
Sada, dok te gledam kako čvrsto spavaš, strašno želim ovaj dan počne ispočetka. Sutra ću sebe častiti sa isto toliko razumijevanja koliko si mi ti pokazao danas, da bih mogla biti prava mama - da ti se toliko toplo osmjehnem kad se probudiš, da te ohrabrim poslije škole, da ti pročitam neku vedru priču prije spavanja.
Smijati ću se kad se ti budeš smijao i plakati ću kad ti budeš plakao.
Podsjetiti ću sebe da si ti dijete,... a ne odrastao čovjek,.. i uživati ću u tome što sam tvoja mama...
Dirnuo si me svojom tolerantnošću, zato sam došla u ovaj kasni sat...... da ti se zahvalim - tebi, dijete moje, učitelju i prijatelju moj, za dar tvoje ljubavi...
Petra 5.g., Petar 3g., Borna 17.2.1012.g.
Avatar
dijana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 77
Pridružen/a: 13 sij 2007, 16:35

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la tamara1981 » 23 svi 2012, 13:10

Ajme,rasplakala sam se k0 kišna g0dina :ajme
Zašt0 tak0 brz0 rastu? :(
D-2008.
˝Nikad nisi prestar da sebi postaviš jos jedan cilj ili da sanjaš još jedan san˝
International Asherman´s association
Avatar
tamara1981
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2136
Pridružen/a: 07 kol 2009, 22:35
Lokacija: osijek

Re: Ne zaboravite!

PostPostao/la gaga0305 » 23 svi 2012, 15:21

bome i ja sam se sada rasplakala :ajme
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.