Sada je: 28 ožu 2024, 10:21.

Neurodermitis

Moderator/ica: direktorica svemira

Re: Neurodermitis

PostPostao/la direktorica svemira » 17 svi 2010, 19:11

Dakle biljna ulja, prirodna, hladno prešana i nerafinirana - da. Mineralna ulja, koja se u najvećem postotku nalaze u većini komercijalnih baby ulja - ne. Od njih niš koristi, a potencijalno su i štetna.

Inače, hahamelis klinički dokazano pokazuje gotovo jednak protuupalni učinak kao kortizonske kreme, a nema nuspojava poput njih.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Rogue » 18 svi 2010, 08:05

mislim da se moj K. osuo od A-derme.
nakon sto sam ga kupala i mazala u tim preparatima pojavio mu se osip po vratu, trbuhu i ledima.
sad sam presla na obicni melem.

uf ovo me izluduje.

da li ima gdje kupiti taj hahamelis? moze kod malih beba?

ja imam domace kantarionovo ulje, mogu ha mazati s tim?
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Neurodermitis

PostPostao/la direktorica svemira » 18 svi 2010, 20:51

Hidrolat hamamelisa - uguglaj (ili baci pogled na moj potpis). Pazi da je bez alkohola i konzervansa.

Kantarionovo ulje - pa ako nemaš ništa bolje, može. Ali domaći kantarion podrazumijeva da je maceriran u maslinovom ulju, a maslinovo ulje nije uvijek najbolji izbor za njegu kože - dosta je "teško", tj loše se upija.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Rogue » 19 svi 2010, 20:00

kurtizana hvala.
ma guglala sam o tome ali izgleda ljevom rukom

nista od kantariona.
kupam ga u maslinovom ulju (u kojem sam ga kupala od rodenja pa do dva mjeseca prije nego se javio dermatitis) i pregibe mazem bepantenom, a taj prokleti osip malo s melemo. Prestao se crveniti i sad ima jos hrpa tih pristica.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Neurodermitis

PostPostao/la rusulica » 19 svi 2010, 21:26

zauvijekmama je napisao/la:od treceg mjeseca zivota se borimo :(

mi se jos nismo cjepili bas zbog alergije na jaje...


ovako je i kod nas otprilike. Okidač je isto većinom jaje a cjepivo morbille nije primila iako ima 3 godine. Otkad izbjegavamo jaje nd je pod kontrolom osim tu i tamo.
Za jaki osip nam je pomagao triderm krema i beloderm.
Za suhu ljuskavu kožu linola mlijeko.
Za alergijske napade aerius sirup.

Neurodermitis i atopijski dermatitis je isto. Seboroični dermatitis je oblik dermatitisa lakši od ND.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Neurodermitis

PostPostao/la direktorica svemira » 19 svi 2010, 21:46

Skoro zaboravih nešto jeftino a efikasno - zobeno mlijeko za kupanje. Ne naravno kupovno zobeno mlijeko, već zobene pahuljice (šaku recimo) zamotati u gazu i potopiti u vodu za kupanje i cijediti van. Super je za kožu. Jedino treba paziti ako su djeca veća i igraju se u kadi da se ne poskliznu jer je malčice sluzavo.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Rogue » 06 lip 2010, 07:48

evo na kraju ga kupam u maslinovom ulju i najviše su nam pomogi melem i bepanthen.

u jednom trenutku se naizgled skrouz povukao, pa se sad opet pomalo vraca...taj jedan inicijalni na potkoljenici.
osip po tjelu koji je nastao nakon Aderme se povukao iako ne posve na stanje kao prije i tu i tamo se zacrveni neka od tih točkica.

nisam nikako skuzila sto bi moglo uzrokovati to sve, mozda ga iziritira neka hrana ili pelud (zivimo u prirodi) ili ili...U svakom slucaju dosta mi ga je.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Neurodermitis

PostPostao/la kalea » 07 lip 2010, 18:05

Rogue, sad bi to sve trebalo biti puno bolje u ljetnim mjesecima, neovisno o kozmetici koju koristiš. Moja N. trenutno ima super kožu.
kalea
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1726
Pridružen/a: 22 tra 2004, 11:42

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Balu » 06 lis 2010, 16:12

kurtizana je napisao/la:Skoro zaboravih nešto jeftino a efikasno - zobeno mlijeko za kupanje. Ne naravno kupovno zobeno mlijeko, već zobene pahuljice (šaku recimo) zamotati u gazu i potopiti u vodu za kupanje i cijediti van. Super je za kožu. Jedino treba paziti ako su djeca veća i igraju se u kadi da se ne poskliznu jer je malčice sluzavo.

Ovo je fenomenalan savjet!!!! Koza je mekana ko barsun!
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: Neurodermitis

PostPostao/la zumba » 26 lis 2010, 16:47

Moj K. je dobio neurodermatitis, tj. atopijski dermatitis kad je imao otprilike 2 mjeseca, no u isto vrijeme sam ga dobila i ja i to na rukama. Otišli smo na more, bili tamo skoro 2 mjeseca, dr nam je preporučila da ga kupam što više u morskoj vodi i da ga ne tuširam svaku put poslije, tako da malo bude "slan", što sam i radila i dermatitis mu je prošao. Sad ima skoro 11 mjeseci i osipu ni traga ni glasa, (kuc kuc kuc ;) ) ali je moj ostao! Cijele ruke mi natiču, užas, boli, svrbi, isto kao što je bilo njemu.
Čitam, tu u prethodnim postovima se puno spominje ulje noćurka. Jel to šta valja? jel netko probao? I dali je itko čuo za kupku od gline? Gdje to ima za kupit?
zumba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 106
Pridružen/a: 17 lis 2010, 20:44

Re: Neurodermitis

PostPostao/la mrcinela » 26 lis 2010, 21:26

i moj P. ima otkad se rodio na licu ali su mi tek nedavno rekli što je..i uopće ne izgleda strašno, ali je imao nekoliko lišajeva par dana isto na licu... baš mi je drago da sam našla ovaj topic, još ga moram proučiti od a-ž... mi smo mali imamo 5 mj...
slika
Avatar
mrcinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1321
Pridružen/a: 06 svi 2010, 07:13
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Neurodermitis

PostPostao/la adisa kavazovic » 16 lis 2011, 22:42

Pozdrav svim mamama i bebecima.Moje iskustvo sa ND je bilo kada mi je sin imao 3 mjeseca.Probali smo sve i svašta ali nije pomagalo.Koristili smo razne kreme na preporuku liječnice i ništa.Tražeći po net-u smo naišli na proizvode Mustela Stelatopia koja je usput rečeno jako skupa ali nismo žalili ni na kupke ni na kreme ali od rezultata ništa.Tada smo odustali od svih tih silnih krema i otišli u Zenicu u biljnu apoteku gdje nam je liječnik dao kremu REVITA,Riblje perlice i neki sirup Osteocare.Nakon samo 3 dana mazanja tom kremom i davanja ribljih perlica ND se nećete vjerovati(HVALA BOGU)povukao.Čak ni ožiljci nisu ostali,a bilo je došlo do toga da smo ja ili suprug dežurali pored sina da se nebi češao.Anur sada ima 2 godine i hvala Bogu ni traga dermatitisu.Još nešto kupujemo odjeću 100 % pamuk i nekoristimo omekšivače za veš već umjesto omekšivača stavljamo sodu bikarbonu.Nadam se da će ovo naše iskustvo bar nekome pomoći.Puno pozdrava
adisa kavazovic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 07 kol 2011, 10:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Ivy26 » 13 svi 2012, 21:36

Moja kćer je alergična na pelud trave i u ovovrijeme ima izražene podočnjake ispod očiju i dosta su suhi.Čime bi mogal tonjegovati akoi par kapilara koje suse kao posljedica alergije javile
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Prethodna

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.