Sada je: 28 ožu 2024, 10:08.

Škola - redovna ili specijalna?

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Škola - redovna ili specijalna?

PostPostao/la lulamae » 18 sij 2011, 18:43

da..sve vas razumijem..ali on stvarno fizicki nema vremena toliko biti s adrianom..ono vremena sto ima provede s nama..citaju skupa,igraju se,cuva ga kad sam ja na zumbi,hrani ga,kupa,kupuje mu igracke..ode sa mnom na pokoji razgovor (recimo u Idem ili u skolu za odogodu) i tako..ali za vise od toga stvarno nema vremena..on radi dva posla s tim da jedan posao radi po noci i to po 15 sati a po danu onda spava a dok dode k sebi,adrian je vec u krevetu..nije nam lako..ali mislim da ce on s vremenom shvatiti o cemu ja pricam..jer ja ne prestajem govoriti o svim primjerima koje sam cula na sastanku udruge,procitala na forumu ili iz razgovora s nekim mamama..on jos ne kuzi toliko nas sustav i kako to sve funkcionira..ja citam i hrpu knjiga i podvlacim mu najvaznije pa mu citam (npr vezano za senzoriku) jer on nema vremena i vidim da pocinje shvacati o cemu ja pricam..samo teba vremena..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Škola - redovna ili specijalna?

PostPostao/la IRENA » 18 sij 2011, 22:37

Lu - i moj je bio skeptičan glede redovne škole ( a bio je tu od početka - čak od začetka ;) ) ... muški pragmatično predvidio je velike prepreke ( koje zaista i postoje) .. muški pragmatično je mislio bolje se i ne upuštati u tu borbu...ajmo utabanim stazama pa polako...gaziti dalje... i ja sam davila i davila dok nije pristao pokušati.. nešto novo.. no jasno mi je naglasio OK to hoćeš.. idemo .. al nemoj mi poslije cviliti...i sam se obvezao na to da kad ne bude išlo ( uz sve napore) da mi nikad neće reći - a-ha reko sam ja tebi... Poslije ga je Jan uvjerio što je u odluci o redovnoj školi bilo dobro... i zašto je bilo dobro krenuti...usput smo postali svjesniji svih poteškoća( kad su nas tresnule po glavi) ali isto tako usput smo oboje naučili da ništa nije zacementirano , ništa nije crno-bijelo i da je najbolje osluškivati Jana, nas dvoje, naše ostale kikače... i da se dalje odluke donose u skladu sa svima nama ... Vaga stalno radi .. stalno mjerimo plus i minus ( ne samo za Jana već za sve nas) ... osluškujemo ... i odlučujemo ... dobro il loše .. nebitno .. bitno da smo došli do toga da nekako lakše donosimo odluke. zajedno ...trebalo je vremena...
Osloni se ti na TMa - "koji radi dva posla ono vremena sto ima provede s nama..citaju skupa,igraju se,cuva ga kad sam ja na zumbi,hrani ga,kupa,kupuje mu igracke..ode sa mnom na pokoji razgovor (recimo u Idem ili u skolu za odogodu) i tako.." - meni čovjek zvuči čist OK za muškog ;) .. dajte si vremena da dodje i do tog suglasja oko pravaca koji vas čekaju...
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Škola - redovna ili specijalna?

PostPostao/la martina mama » 18 sij 2011, 23:02

Lu, na stranu ljubav, zaljubljenost i te fore. Tvoj muz je s tobom prihvatio i adriana. Cak i sami roditelji trebaju vremena za prihvacanje svih slojeva posebnosti. Nije to lako. On je upao na putu i prihvaca kako moze. Trazi od njega da podrzi taj tvojajcinski instikt. Za specijalnu skolu uvijek ima vremena. Nece biti lako, ali moze se. Nikome od nas nije lako, ali integracija je bolja od segregacije. U nasoj skoli ima jednq slijepa djevojcica s cijom mamom sam dobra. Nije lako, ali djevojcica je izuzetna. Put u skolu je strucna sluzba, ucitrljica, iskreni razgovor, asistent pod obavezno, a dalje borba. Muz ce ti putem razumjeti sto zelis i podrzati te, bas kao sto je prihvatio sve drugo sto je s tobom dobio.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Škola - redovna ili specijalna?

PostPostao/la lulamae » 19 sij 2011, 16:31

hzvala vam na podrsci :mah
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: Škola - redovna ili specijalna?

PostPostao/la tarabica » 12 lis 2012, 20:39

pozdrav svima, molim vas ako mi neko može pomoći sa par informacija
meni je jedna bliska osoba završila specijalnu školu tamo negdje 1986 godine
školovanje je trajalo 3 godine uz praksu i sve ostalo sa tim da napomenem da je osoba imala neke manje govorne smetnje što se danas ispravilo... znači nije bilo nikakvih drugih problema...
škola je bila znači trogodišnja za bravara, a ono što mene zanima da li se njihova diploma razlikuje od onih koji su išli u normalnu školu tj da li oni imaju neki niži stepen kvalifikacije od ovih nazovimo ih normalnih
hvala vam unapred za odgovor
tarabica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 12 lis 2012, 20:28

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron