Sada je: 28 ožu 2024, 10:22.

Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 29 sij 2011, 01:16

liv nisam te pitala koliko si ml fiziološke stavljala.mjera je inače 3 ml???
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Liv Tyler » 29 sij 2011, 11:54

kiki i lara je napisao/la:taj sprej za grlo tantum verde tko ti je to preporučio.ja sam mislila da se takve stvari ne smiju davat bebama.

Pedica, nisam na svoju ruku. Par puta dnevno, a i teta koja radi u apoteci je pogledala pa je rekla da može jer se to daje po kilogramima, tj, koliko ima kilograma toliko puta dnevno može uštrcaja. Npr. mi smo špricali 4X dnevno. Stvarno je pomoglo, lakše je gutao.

kiki i lara je napisao/la: koliko si ml fiziološke stavljala.mjera je inače 3 ml???

Dok je bio u najgorem stanju stavila bi fiziološke koliko može stati u dozer od inhalatora, a to je mislim 7ml, nije mi sad pri ruci. Tako da je inhaliranje trajalo po dvadesetak min, pola sata. Poslje sam smanjila na tri ml pa smo se parili po desetak min bez obzira jel još ima fiziološke u dozeru po tri put dnevno i obavezno prije spavanja. Ali bar još 4 dana nakon smirenja stanja. U biti bilo me strah da se ne vrati. Ali nije. I onda još dva dana samo navečer prije spavanja po deset min.
Probaj hoće li pomoći.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 29 sij 2011, 17:20

sinoć je bolje spavala.dok se nebi zakašljala,pa kad bi počeo kašalj nikako stat.kupila sam tantium verde za djecu jer ima jači za odrasle.pa ćemo vidjet.danas ću je inhalirat samo sa fiziološkom i sama joj slušat pluća da joj se nebi spustilo.bolje je i jela.tj brokulu s krompirom i vrhnjem jela je fenomenalno...više zeza za čokolino....proći će nadam se brzo
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Liv Tyler » 29 sij 2011, 20:35

Hoće, hoće. Mora!!
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 01 vel 2011, 01:30

danas sam laru opet vodila u pedice.definitivno je življa al još uvijek problem s nosom,slinom i kašljem je tu.za nefalit dobila je i gljivice u ustima-koža u ustima je bijela i guli se :shock .pedica nam dala rojazol gel.pa ćemo vidjeti.i dalje joj čistim nos.fiziološka,efedrin kapi.dajem tantum verde.valjda će više proć.počeli smo lagano vježbat ima 2 dana al još joj se neda kao prije.još puno slini.bili smo na vježbicama.kupila sam joj danas pilates loptu da malo vježbamo na njoj. :dada
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Liv Tyler » 01 vel 2011, 13:45

Uh, uh i gljivice na sve to. Ali ajde rojazol će joj pomoći. Grli je i ljubi.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 02 vel 2011, 23:54

kod nas katasrofa.nikako da popusti.lara maloprije imala temperaturu 39.7....kako se samo muči moja šiškica. :place vadili danas krv.krv katastrofa :ajme ......sedimentacija normalana do 20 a lari 40.da ne govorim o ostatku nalaza.sinoć nije spavala skoro ništa od kašlja pa sam je danas opet odlučila odvest u pedice i sama tražit kompletnu krvnu sliku i briseve nosa i grla.i rekla sam joj da ja osobno sumnjam na bakteriju u nosu i grlu.taman prije nego smo krenuli u pedice dobila je tem. 38 .2.tako da je i pedica skužila da je više ne drži gripa nego da se radi o bakteriji.i ovaj put sam bila u pravu.nažalost.jer imam iskustva s malim.tako da sama već dam diagnozu.još mi fali samo da mogu sama ispisat recept.dala joj je sumamed 3 dana pa da dodemo u petak na kontrolu da znamo hoće li joj produžit za vikend sumamed.samo nek mi više ozdravi.već 15 dana se muči .. :( i za nefalit je smršavila pola kila u 15 dana.imala 7 180 g. a danas 6 650.g. kao neka beba od 2 mj.al opet se dobro drži kako je boli... :ajme nek mi samo brzo ozdravi :(
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Liv Tyler » 03 vel 2011, 00:02

Ajoj! Baš mi je žao što se sve skupa tako zakompliciralo. Ljubi je i grli. Oprosti ako sam ti dala kakav krivi savjet, nije mi bila namjera nikakvo zlo.
:grligrli
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 03 vel 2011, 01:34

bože sačuvaj,nemam ti što oprostit liv....kakav krivi savjet ma svi su savjeti dobrodošli :dada zato i jesmo tu..baš je ćopilo i ne pušta....maloprije sam joj davala na silu jest.gurala kašikicom.računam i da povrati ostat će nešto i u želucu.samo da mi ne smršavi još :roll
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Liv Tyler » 03 vel 2011, 12:13

Možda sam propustila negdje ako si već napisala ali jesi joj probala dati rehidromix da pijucka preko dana? Mojima to obično pomogne vratiti volju za ićem, a pošto je ona sad već pala na kilaži možda joj pomogne. Nama pedica kaže da skuhamo 2l vode ili čaja na jednu tu vrećicu jer je okus blaži i bolje popiju.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 03 vel 2011, 12:46

lara inače slabo pije tekućine...moram je silit dajem joj na inekciju...varam je svakako...prvi put čujem za taj rehidromix.nitko mi to nije rekao.jeli se to kupuje i koliko košta.vidiš da su svi savijeti dobrodošli...jer doktori puno toga propuste reć.....
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 03 vel 2011, 12:53

od koje se dobi smije koristiti taj rehidromix....sad sam negdje pročitala od godine dana pa ne znam jeli to točno.lari je terminski 8 mj. od rođenja 11 mj.
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la anabama » 03 vel 2011, 13:10

Imam kuci Rehidromix na njemu pise da je za dojencada, djecu i odrasle. Pitaj pedijatricu....
A je vas uhvatilo... :kiss
A da ti kasalj nije od gripe? Moj sinak (samo sto je on stariji) kao posljedicu gripe vec 10ak dana jos uvijek ima uzasan kasalj ... nista ne pomaze

M. 2002
A. 2004
J. 2010
Avatar
anabama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 588
Pridružen/a: 11 svi 2005, 10:35
Lokacija: ... dalmacija ...

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la nadicab » 03 vel 2011, 13:29

da, jako je važno da pije - uključi si alarm i daj joj iz šrice svakih 10 min 5-10 ml; nakupit će se dovoljno tokom dana.
Sedimentacija 40 i nije tako strašna (nije ni dobra) ali nije najgora; koliki je CRP? On je najbolji pokazatelj upalnih procesa.
Sumamed je atb jako širokog spektra i nažalost se prečesto koristi; kako su meni objasnili - kao da muhu gađaš topom. Trebalo bi ipak ići sa ciljanim atb-om.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 03 vel 2011, 13:47

kašalj definitivno nije od gripe jer je sedimentacija visoka (normalno je od 0-20) lari je 40.ipak je duplo povišena.što je pokazatelj bakterijske upale.s tim da joj je sinoć tem. bila 39.7 upala je velika.ja sam prvo pa i pedijatrica posumnjale na bakteriju u nosu i grlu ali pošto joj je morala dat antibiotik odmah jučer jer je lara lošeg općeg stanja,ima temerat.. nije bilo smisla vadit danas briseve jer se bakterija uz antibijotik može pritajit.a i nalaz se čeka 7 dana.tako da je to prkasno za čekat da bi znali ciljani antibiotik.a sumamed je širokog spektra. u sinju ne vade crp tako da ne znam.al koliko je boljelo cijeli je dan stenjala.anabama lari već 15 dana traje.počelo s gripom.pa laringitis i dobijala 6 dana inekcije.pa gljivice u ustima i na kraju bakterijska upla.ništa čudno koliko je već drži.cijela je iscrpljena i smršavila je pola kila u 15 dana.na njenih 7 kg.to je puno.i pedica kad je vidila cijelu krvnu sliku rekla je da je katastrofa. :(
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Miki » 03 vel 2011, 14:17

nadicab je napisao/la:da, jako je važno da pije - uključi si alarm i daj joj iz šrice svakih 10 min 5-10 ml; nakupit će se dovoljno tokom dana.
Sedimentacija 40 i nije tako strašna (nije ni dobra) ali nije najgora; koliki je CRP? On je najbolji pokazatelj upalnih procesa.
Sumamed je atb jako širokog spektra i nažalost se prečesto koristi; kako su meni objasnili - kao da muhu gađaš topom. Trebalo bi ipak ići sa ciljanim atb-om.


:dada
moje metode rehidriranja (tim redom bi isprobavala nekad je nešto upalilo) svakih 5-10 minuta po malo:
1) na onu malu Janinu bočicu sa sportskim čepom ( u toj dobi im je to bilo jako zanimljivo)
2) štamplice za rakiju - isto jako zanimljivo a u toj dobi su znale pijuckati iz čaše
3) šprica

- nekad su htjele piti po par onih žlica za lijek (5ml), ali sam to izbjegavala, osim kad sam im davala onaj rehidracijski hippov sok od mrkve

šprica uglavnom nije išla dobrovoljno :znoj pa su s vremenom navikle da ako piju iz bočice/čašice neće morati piti iz šprice

držite se :jadnimi
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Liv Tyler » 03 vel 2011, 14:27

Rehidromiks je prašak za oralnu primjenu koji se koristi za rehidraciju, u prevenciji dehidracije i održavanju hidracije organizma kako bi se povratili elektroliti i voda kod iscrpljenog organizma u slučaju povraćanja, proljeva, neke duže bolesti prilikom koje se slabije ili nikako jelo i pilo. Koristi se kod dojenčadi, djece i odraslih. Razlika je jedino u količini vode u kojoj se izmješa prašak. (Ranije sam ti pripomenula da mojima pedica kaže 1 vrećica na 2 litre vode. Znači od kad su prvi put pili ko bebe ispod godine dana pa evo do sad kad starija ima 5godina. drugačije mi je jedino što ona sad sama popije po recimo pola čaše svaki put, a dok je bila malecka to je išlo na gutljaje.)
U principu to je rehidracijska sol. Sastav joj je glukoza, natrijev citrat, natrijev klorid i kalijev klorid.
Kod dojenčadi na prsima ili AD otopina se daje između podoja, tj. između obroka u količinama koje dijete može popiti. Znači bolje češće pomalo nego puno nasilu pa da i zbog toga još dodatno povraća.
Ali najbolje se obrati njenoj pedici pa da ti kaže točno kako češ. Imaš ih u dva okusa, običan i od maline. Moji ovaj od maline piju bez problema pa im ne moram kuhati čaj nego samo rastopim kesicu u mlakoj prokuhanoj vodi.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 04 vel 2011, 19:29

danas sam laru opet vodila u pedice jer je sutra vikend.produžila joj je sumamed još 2 dana jer su joj još upaljene uši.danas je malo jela al kako povrati slinu tako povrati i hranu.ono malo što pojede.tj što joj ja naguram žlicom ili špricom jer neće.neće da guta.pedicu sam pitala za rehidromix ali ona kaže da je to više kod proljeva.pa sad ti budi pametan.sinoć je imala tem. 39.6 nadam se da dans neće jer malo je živnula. :)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Liv Tyler » 04 vel 2011, 19:37

Ti procjeni onda, ja mojim kad oslabe dam uvijek bar malo da se malko povrate u normalu. Mislim rehidromiks je i u slučajevima povraćanja, a ne samo za proljeve.
Sretno dalje. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la juhu-juhu » 05 vel 2011, 15:48

baš mi je žao što ste tako zagljavili.Znam da je još mala ali mislim da joj za taj katar jako puno može pomoć sljez.Što piti što može u nosić.Nas uvijek spašava.Čak postoje jedne eritromicinske kapi za nos,ali to rijetko koja apoteka pravi.To su stari recepti gdje nas stalno izvlači.Svrha je sav taj katar razrijedit i tako da lakše prođe.Sretno
juhu-juhu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 171
Pridružen/a: 07 sij 2010, 21:26

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la nadicab » 07 vel 2011, 16:06

s pedijatrijskog portala
Nadoknada tekućine i soli
Nadoknada tekućine može se provoditi na usta ili intravenskim putem (infuzijom). Preporučuje se nadoknada tekućine na usta uvijek kada je to moguće, a koriste se već pripremljene otopine koje sadrže elektrolite (natrij, kalij i druge) i glukozu npr. REHIDROMIX (prodaje se u obliku praška koji je moguće prema uputama pripremiti kao otopinu).
U liječenju treba istodobno voditi brigu i o temperaturi djeteta, te ukoliko je ona povišena iznad 38,5 oC snižavati je fizikalnim metodama (oblozi hladne vode, kupke u vodi temperature stupanj-dva nižoj od temperature djeteta). Kada se temperaturu ne uspije sniziti fizikalnim mjerama treba dati lijekove (antipiretike).
Kod kuće se mogu liječiti djeca koja nisu dehidrirana ili ona koja su blago do umjereno dehidrirana.
Sve slučajeve teže dehidracije treba liječiti u bolnici.
Bez obzira na stupanj dehidracije u bolnici treba liječiti svu onu djecu koja obilno povraćaju, koja odbijaju tekućinu, te djecu s komplikacijama (poremećaj svijesti, grčevi uz temperaturu…)
U pravilu treba naglasiti da djeca koja povraćaju najčešće dobro podnose davanje tekućine na usta. Daje se jedna čajna žlica (5 ml) ohlađene tekućine za rehidraciju svakih 1–2 minute.
...
U slučajevima dehidracije (gubitka tekućine) izgubljena tekućina se daje na usta u količini 50–100 ml/kg tjelesne mase, uz nadoknadu daljnjih gubitaka stolicom i povraćanjem tijekom prva 4 sata.
Za svaku daljnju stolicu doda se tekućina u količini od 10 ml/kg tj. mase. Volumen povraćanog sadržaja treba procijeniti i nadoknaditi tekućinom.
Kontrolu stanja djeteta i nadoknadu gubitaka treba procjenjivati svaka dva sata.
Čim se uspostavi hidracija, treba započeti primjerenu prehranu.
Za uspostavu pune hidracije potrebno je najmanje 4 sata.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 08 vel 2011, 01:10

Larica je sad dobro.čim se ona meni smije na svaki moj pogled -dobro je. :mah jede sad neloše.nije još kao prije al valjda će nadoć i to.moram je zabavljat dok jede da bi pojela a prije bi za minutu smazala.jučer je popila petu i zadnju dozu sumameda.danas sam je vodila na pregled kaže pedica da joj se još lijevo uho malo crveni.nadam se da će proći.samo od vikenda nam opet braco dobio visoku tem.sad je braco na sumamedu.sumnja na upalu pluća.sutra idemo snimati.vrtimo se u krug ima 20 dana.i nikako da prođe.katastrofa.nadam se da će se brzo i on oporavit.
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Forest » 10 vel 2011, 09:34

Nedavno sam se priključila na forumu.

Pročitah cijelu priču, suze su mi krenule.

Šaljem pusu i držim sretnice maloj Larici. Hrabra bebica, srce maleno :srca
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 12 vel 2011, 23:45

ma mamin veliki borac. :kiss .......kao i sva nedonoščad
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Laurini » 21 vel 2011, 16:18

Samo da vas pozdravim nakon ovog burnog razdoblja. :mah
Leona 01.04.2007.
Laura 09.04.2010. - 02.04.2011.
Avatar
Laurini
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 140
Pridružen/a: 03 svi 2010, 16:47
Lokacija: Zagreb

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la kiki i lara » 27 vel 2011, 18:29

jučer smo larici slavili 1 rođendan :rodj tri dana prije jer mene neće biti kući.nemogu vjerovati da je toliko prošlo.moja curetina.radila sam joj tortu na fifi jer joj je to i prva njena igračka dok je još bila i u meni.u međuvremenu nakon što je popila sumamed nakon tri dan opet je zabolilo.tj u prošli petak.tada sam bijesna tražila briseve.a doktorica mi je rekla kao da ću ih ionako vaditi tek u ponedjeljak al inzistirala sam.i naravno lara i sin su od četvrtka na klavocinu jer lara ima 2 bakterije u nosu.pneumokok i neku marinchelu tako nekako.sumamed je popila bezveze jer jedna bakterija nije uopće osjetljiva na njega.e da je bar izvadila briseve prije sumameda jer sam i tad tražila briseve.nebi je bolilo već mjesec ipo.nismo vježbale sve skupa tjedan dana.katastrofa :ajme
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la tašanf » 27 vel 2011, 20:51

Lara želimo ti sretan rođendan :sve da nam što prije ozdraviš.pusa od nas troje :party
Avatar
tašanf
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 11 lis 2010, 19:41

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la Miki » 28 vel 2011, 10:58

Lara, sretan rođendan :srca :rodj

nadam se da ćete se konačno riješiti svih beštija :hug
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la mmm3m » 28 vel 2011, 17:27

Sretan rodjendan i da Larica cim prije napravi svoje prve samostalne korake :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Lara,27 tjedana,925 g.,35 cm

PostPostao/la pokahontas » 02 ožu 2011, 21:55

Sretan rođendan Larici ! :srca
Mamin mali miš-28+5 tjedan, 990 grama, 36 cm
16.10.2008.
slika
Avatar
pokahontas
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 29 ožu 2009, 14:30

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.