Sada je: 18 tra 2024, 03:03.

aparatić protiv mokrenja

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 10 vel 2011, 19:44

plava..jel imate zicni ili bezicni? i da li to stavljate u neki ulozak ili sto ili direktno u gacice?
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la Plava » 11 vel 2011, 00:32

Malrotacija creva – izostala ili nepotpuna rotacija creva oko osovine gornje mezenteričke arterije, koja se normalno dešava između 2. i 3. meseca embrionalnog razvoja, ubraja se u najčešće uzroke visoke intestinalne opstrukcije u dece. Malrotacija creva je često udružena sa atrezijom ili stenozom duodenuma i dijafragmalnom hernijom. Najčešće se manifestuje u novorođenačkom periodu znacima volvulusa tankog creva ili kompresije duodenuma peritonealnom bridom (Laddov sindrom). Dijagnoza malrotacije se postavlja nativnom i kontrastnom radiografijom abdomena. Terapija je hirurška.


išli smo na uzv abdomena baš zbog te napuhnutosti.....trbuh mu zna biti pun zraka...kao da će eksplodirati..jako sam zabrinuta, dokica je rekla da ako je dijagnoza točna to je razlog mokrenju, jer mu crijevo u zdjelici pritišće mjehur, pa je mjehur odmah manje zapremine, a on ako čvršće spava nemože izdržati do jutra...možda se zbog toga nije niti jedno jajčeko spustilo a možda zato ima i kilu ispod pupka...baš grozno...a možda je to razlog i njegovom mentalnom zaostajanju tj usporenom razvoju govora...i gdje smo bili do sada...u Klaićevoj smo obavili kompletnu gastroobradu a nikada nam nisu napravili jedinu pretragu koja upučuje na taj problem...čak ni uzv abdomena...već su nas odmah poslali na biopsiju tankog crijeva a niti jedan labarotorijski nalaz nije upučivao na celijakiju..čak je i ona pretraga (uvodi se kateter sa balončićem u guzu - nemogu se sjetiti kako se zove) pokazala da se treba napraviti pasaža probavne cijevi i nitko na to nije reagirao...jel to normalno?
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 11 vel 2011, 00:42

joj plava..razumijem te potpuno.. :hug
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la Plava » 11 vel 2011, 00:44

u mnogočemu smo si mi slićne....to su stvari koje me baš frustriraju..
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 11 vel 2011, 00:53

ja sam mislila sutra otici pogledati taj apartaic..ali ne znam koji da uzmem..u cemu je razlika?
i negdje sam citala da prvo treba povecati mjehur pa tek onda probati s alarmom..na urodinamici su mu izmjerili 110ml zapreminu a ja sam mjerila najvise je bilo 225ml..ne znam vise nis..
a kod helene mi je preskupo ici..ne znam vise kud bi dalje..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la Plava » 11 vel 2011, 00:56

ja nisam isprobala bezžični.... ovaj sa žicom mi se činio jednostavnijim...neznam kaj da ti velim
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 11 vel 2011, 01:02

a ono kaj sam vidjela na filmicu da se stavlja u neki ulozak..vi to tak radite?kakav je to ulozak?jer normalan ulozak nema taj džepic..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la Plava » 11 vel 2011, 10:38

lulamae je napisao/la:a ono kaj sam vidjela na filmicu da se stavlja u neki ulozak..vi to tak radite?kakav je to ulozak?jer normalan ulozak nema taj džepic..


ma to ti je recimo onaj mali dnevni uložak , prerežeš ga po pola i onda unutra uguraš ali mi smo stavljali samo u gačice, a neke gačice i imaju đepić pa možeš staviti unutra...važno da je ispred pišulinca..
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la korny » 11 vel 2011, 12:56

Plava :hug Držim fige da se problem riješi.
Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la adea » 11 vel 2011, 17:08

Ja sam imala bezicni aparat. Onaj dio koji bi isao u gace bih lijepo sa medicinskim selotepom zalijepila s vanjske strane gaca, ispred pise. Sam aparat bih stavila na stol u blizini. Stvarno ne moras biti u istoj sobi, pisti ko lud.

Ali.

Kako meni su svi spavali u istoj sobi, bojala sam se da ce i drugu djecu probuditi. Međutim, osim mene, NITKO se nije budio. Ja bi ko da me netko iglom u guzicu skocila iz kreveta kad bi to pocelo pistati, otrcala u djecju sobu ako vec nisam tamo bila, i pokusavala probuditi sina. Apsolutno nikad nisam uspjela, odnosno dok bih ga ja barem malo probudila, on se vec davno popiskio, a ujutro se i nicega nije sjecao, pa je upitno da li se uopce i do kraja probudio. Uglavnom, ja odustala od aparata.

Mozda bi bilo mudro da vidis da li ti je dijete tvrdi spavac, kao moj, kojeg bas nista nije budilo kad bi zaspao. Ako je, sumnjam da ce od aparata biti koristi.
Avatar
adea
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 377
Pridružen/a: 23 lis 2006, 12:15

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la ZacKa » 11 vel 2011, 17:24

Evo ja moram pohvaliti bežični aparat alarm, nama je jaaaako, efikasno i dosta brzo pomogao,
s time da moja ima jako lagan san uđeš u sobu ona se probudi OSIM kad joj se piški,
onda spava ko tuka, popišana do grla, uopće se nije budila.

Na početku prva 2 tjedna alarm je budio mene, pa ja nju pa smo otišle do
wc-a s malo mokrim gačama (par puta i do kraja -ali sve je to normalno)
Najvažnije je to da dijete ozbiljno to sve shvati, tj. da je spremno
rješiti se tog nazovi problema, a ne da viče........u 2h ujutro da mu se
ne piškiiiii, da ne ide na wc, i tak..........jer onda teško da ćemo mi
sami kao roditelji nešto postići bez djetetove pomoći.

Nakon 3 tjedna i mokrih plahti i gačica, gače su postale suhe tj. samo kap
mokrače uzbudila je alarm i čak se počela sama buditi .....ma možda je
prošlo i mjesec dana od uvođenja alarma. Treba strpljenja :mrgreen

Na kraju je i došlo do toga da je bila potpuno suha po noći,
da je alarm bio bezveze u tom ulošku u gačicama niti se dizala na
wc niti pišala u gače, i onda je napokon došla faza kad možda 2x tjedno
sama se probudi i po noći ode na wc, ostalo spava do jutra.
Za ovo zadnje nikad nisam vjerovala da će se desiti...

Sad se jedino zna popiškit cijela (iako jaaaako rijetko) samo kad navečer popije
jaaaako puno količinski a onda sam na to i spremna.

alarm je nama bio mrak !!!
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 11 vel 2011, 19:17

ja sam danas razgovarala sa jednom terapeuticom koja je prije radila na salati s doktoricom s rebra i samo mi je potvrdila sve ono sto sam ja dobila kroz prvi dojam..da je doktorica jako hladna i da nije strucna..da kad je ona bila s njom u dezurstvu,samo su se molili da ne dode netko s nekim kompliciranim slucajem :roll
ugl ja njoj vise ne idem,nakon ovog svega s minirinom..odlucila sam otici kod helene..samo kad malo skupim novce ;)
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la korny » 11 vel 2011, 20:45

Zacka, isto tako je bilo i naše iskustvo. Bravo za vas! :)
Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 15 vel 2011, 01:10

razgovarala sa psihologicom..rekla je da je jos nezreo i da to moze potrajati i do 9. ili 10. godine..ajajaj..i da ne trebam nis izvoditi..samo da se oboruzam sa plahtama i pidamama i da ce to prestati..ne treba niti nagradivati niti kaznjavati jer on na to ne moze utjecati..i da ne kupujem aparatic jer je premali za to :dunno valjda ne bi skuzio u cemu je fora..i jos je nes rekla o dokici ali necu tu o tome..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 20 vel 2011, 16:01

da li netko zna gdje ima za kupiti onih nepromocivih plahti?..gumiranih..velicine kreveta..
citala sam po nekim forumima da ima u ikei,kiki,ljekarnama,hospitaliji..ali to su sve stari postovi po par godina..zanima me gdje bi sad to mogla naci?u kojoj tocno ljekarni?da li mogu naruciti u bilo kojoj?
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la nadicab » 20 vel 2011, 16:15

evo ti iz LIdla http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-88A5641D-291BAE9E/lidl_hr/hs.xsl/index_18558.htm
Ja sam Denisovu kupila u apoteci, ali nemaju je svi, neki imaju samo komadić plastike koja se stavi ispod plahte i začas se zgužva
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la juhu-juhu » 20 vel 2011, 17:49

ima u bauerfeindu,ja kupila za 100 kuna.Velika gumirana i negužva se.
juhu-juhu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 171
Pridružen/a: 07 sij 2010, 21:26

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 20 vel 2011, 21:05

puno hvala ;)
taj komadic kaj se zguzva imam i ja,zato i trazim ful veliku jer ionak sve pomokri kad se zguzva..danas sam prala i presvlaku od madraca i deku i sve :roll joj..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la Plava » 20 vel 2011, 23:31

u ljekarnama...tanka plastificirana...ima gumu pa se navlači na madrac (kao one frotir plahte) u večini ljekarni se mogu naručiti i određene dimenzije, pa tako možeš naručiti prema veličini madraca..koštaju do 100 kn...
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la nadicab » 21 vel 2011, 13:12

Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 21 vel 2011, 16:19

plava,hvala..raspitati cu se..

nadice,zgodno,ali ipak bi ju morala prati..a ja zelim skroz plastificiranu da navucem preko madraca a na to plahtu,tako da perem samo plahtu..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la Plava » 22 vel 2011, 00:11

lulamae je napisao/la:plava,hvala..raspitati cu se..

nadice,zgodno,ali ipak bi ju morala prati..a ja zelim skroz plastificiranu da navucem preko madraca a na to plahtu,tako da perem samo plahtu..


Lu...u ljekarnu..ako ne nađeš javi ima tu kod mene u kvartu...plastificirana...kad se popiški skineš gornju plahtu prebrišeš vlažnom krpom i gotovo...
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la alexandra » 22 vel 2011, 01:41

lulamae je napisao/la:razgovarala sa psihologicom..rekla je da je jos nezreo i da to moze potrajati i do 9. ili 10. godine..ajajaj..i da ne trebam nis izvoditi..samo da se oboruzam sa plahtama i pidamama i da ce to prestati..ne treba niti nagradivati niti kaznjavati jer on na to ne moze utjecati..i da ne kupujem aparatic jer je premali za to :dunno valjda ne bi skuzio u cemu je fora..i jos je nes rekla o dokici ali necu tu o tome..


eto, to bi ti i ja rekla :mrgreen
samo, apsolutno se slažem da ne treba ni nagrađivati ni kažnjavati, al ja ipak ovoj mojoj meljem, meljem i meljem svaki put da to baš i nije dobro, da treba ići na wc, da bla, bla, bla i onako ne kao da se ljutim, nego kao da sam malo tužna.

p.s.
kad nađeš tu nepromočivu plahtu koja se samo prebriše molim te javi gdje ima :mrgreen (nama su svi madraci obmotani tankom prozirnom folijom :lol)
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la Plava » 22 vel 2011, 08:40

Alexndra...od kud si ti?...ja to kupujem u ljekarni...čak sam kupila i u manjem gradiću u privatnoj ljekarni...pa nije to neka čudesna stvar...treba otiči u par ljekarni i pitati...im različitih dimenzija..za kinderbet, za veliki madrac, moja kuma čak ima i za madrac na bračnom krevetu..
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 22 vel 2011, 17:18

javili su mi iz bauerfienda da imaju dimenzija 100x200cm za 62,70kn+pdv..mislim da bum tam narucila..
tel 2222-000, 2222-001

a kaj se tice minirina,nasa pedijatrica koja je i ujedno neuropedijatrica s rebra mi je rekla da ipak probamo s minirinom..da ima vise pacijenata koji to uzimaju i da nemaju nuspojava..da probamo bar mjesec dana,da se u to vrijeme ne bude nis desilo..ja samo ne kuzim kak djeluje taj lijek..mislim zna da sprijecava stvaranje urina po noci ali n ekuzim kako bi on trebao prestati mokriti nakon mjesec dana uzimanja..pa jel to djeluje samo dok uzima ili i kad prestane najednom vise ne piski? :dunno
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la alexandra » 22 vel 2011, 17:44

iz zagreba sam, plava, al u mojoj ljekarni na kvartu nemaju, a u grad odem dvaput godišnje pa mi je lakše otić ciljano nego šetkat.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la adea » 22 vel 2011, 18:21

Ima u ducanima koji prodaju ortopedsku opremu. Ja sam kupila dimenzija 190x90 cm, 49,00 kn. Ali ne znam da li je to to sto trazite, to je obicna plastika koja ima gumice na kutevima, slicno kao jogi plahta. Nategne se preko madraca, a na to ide obicna plahta. Inace, ja to ne koristim osim kad spavamo na tudjim krevetima jer zivim u ubjedjenju da bi jos vise natopilo dijete. U obicnim danima stavim one podloge za presvlacenje djeteta jer to ipak malo upije, sve se nadam da je tako dijete manje mokro.
Avatar
adea
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 377
Pridružen/a: 23 lis 2006, 12:15

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la nadicab » 22 vel 2011, 19:55

lu, ja bih ipak odradila kako je Marina savjetovala, imam u nju najviše povjerenja. A i Alex, iskusna koka :mrgreen se slaže s time
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la alexandra » 22 vel 2011, 21:23

lu, minirin na kraju uvijek nekako ostavljaju na konačnu odluku roditeljima. meni se taj dio ne sviđa. jer se radi o hormonima, a ne o biljnim kapljicama.
i prenosim ti iskustva drugih roditelja kojima su ga preporučivali. znam neke koji nisu pristali, nakon konzultacija s više liječnika i nakon dugog promišljanja. i situacija se sredila sama od sebe, nešto kasnije (s 8, 9 ili čak 12 godina, s tim da govorim o potpuno zdravoj djeci), ali sama od sebe. mislim da za minirin nikada nije kasno. :dunno
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: aparatić protiv mokrenja

PostPostao/la lulamae » 23 vel 2011, 01:07

a dala sam mu veceras :( ...ja stvarno vise ne znam,ako se njih vise lijecnika ne moze dogovoriti, kako bi ja trebala znati sto raditi..pricala sam i sa nefrologom i endokrinologom i neuropedijatrom i psihologom...i u tu neuropedijatricu imam povjerenja,dobro poznaje adriana,cijelo vrijeme ga vodi,pa valjda zna sto radi..jer ja vise ne znam..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron