Sada je: 28 ožu 2024, 10:33.

problemi s kakanjem - dijete na ad (spojene teme)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

problemi s kakanjem - dijete na ad (spojene teme)

PostPostao/la Lurgee » 04 tra 2011, 09:07

Mali će sutra bit 8 tjedana i već je mjesec dana na Pre Hipp Probiotics (onom novom velikom sivom pakiranju koje je zamijenilo dotadašnje rozo). Super je kakao - od jednom do tri puta dnevno, bez ikakvog smisla i programa, do prije cca tjedan dana. Otada kaka svaki drugi dan i to je pravo mučenje - ja ga sad pri svakom drugom presvlačenju lagano s vlažnom maramicom i kremom nadražujem oko guze (onako malo dulje mu prelazim po guzi, jer mu to zna pomoći), no on drugi dan već jadan šizi i kad napokon uspije - bude dovoljno za valjda tri pelene napunit - od zelenih tvrđih drekeca do na kraju mekane zlatne stolice, sve što mu se slagalo tijekom dva dana.

Jede samo taj Hipp, prekjučer sam mu dala malo HIppove kamilice za bebe (popio je 30 ml), a količina je oko 670 ml dnevno. Nije mi jasno je li moguće da mu je odjednom počelo mlijeko počelo stvarati zatvor (uz to posljednjih dana predvečer počne urlat kao lud jedno sat-dva, ne znam jesu kolike, ili probava ili činjenica da ima pun nos, jer je lagano prehlađen, ili zato što baš ta dva dana nije puno spavao po danu pa je uz sve malo umorniji) i kaj da radim?
slika
Lurgee
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 23 vel 2011, 13:19

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la mrcinela » 04 tra 2011, 12:05

mi smo isto bili na tom hippu i ista stvar, ali nisam se usudila mijenjati mlijeko jer ipak je taj s probiotikom trebao bi biti najbolji,

pomogle su nam biogaia probiotik kapi !!!
i iako će neki reći da djetetu ne treba ni vode ni čaja, ja znam sto posto da one dane kad je pio više tekućine lakše je i kakao!!!

pogledaj malo čmar jer kod nas su bila sitna skoro nevidljiva napuknuća pa je to još više otežavalo, a tu nam je pomoglo kantarionovo ulje!
slika
Avatar
mrcinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1321
Pridružen/a: 06 svi 2010, 07:13
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la mrcinela » 04 tra 2011, 12:08

i da, zaboravila sam napisati, do 4 mj. se sve reguliralo! da nije sigurno bih počela s dohranom ranije ma šta drugi rekli!
slika
Avatar
mrcinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1321
Pridružen/a: 06 svi 2010, 07:13
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la zozi » 19 srp 2011, 10:12

Moja curica ima mjesec i pol i ima isti problem. Razlika je samo sto ju ja dojim i nadohranjujem i tvrdo kaka i muci se od kad smo poceli s nadohranom. Sve smo zivo probali, ali pomoci nije bilo. Uzasno se mucila i derala i kad vise stvarno nismo znali sta napraviti stavila sam joj cepic jer 5 dana nije kakala. Dvoumila sam se jer znam da nije dobro davati cepic i gurati toplomjer u guzu jer se tako crijeva uljene ali nisam mogla gledati kako se muci. Sad nema vise tvrdu stolicu a kaka svaki drugi dan. Jos uvijek se muci ali ni blizu kao prije. Moj savjet je da se djeci koja se nadohranjuju treba davati puno tekucine i to prije, za vrijeme i nakon hranjenja jer ce dijete tako lakse probaviti mlijeko. Pocela sam tako raditi i koliko toliko se stolica izregulirala, nema vise tvrde stolice, a i kakamo sve cesce. :yess
zozi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 06 srp 2011, 10:49
Lokacija: Rijeka

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la martina123 » 26 srp 2011, 10:20

zozi je napisao/la:Moja curica ima mjesec i pol i ima isti problem. Razlika je samo sto ju ja dojim i nadohranjujem i tvrdo kaka i muci se od kad smo poceli s nadohranom. Sve smo zivo probali, ali pomoci nije bilo. Uzasno se mucila i derala i kad vise stvarno nismo znali sta napraviti stavila sam joj cepic jer 5 dana nije kakala. Dvoumila sam se jer znam da nije dobro davati cepic i gurati toplomjer u guzu jer se tako crijeva uljene ali nisam mogla gledati kako se muci.


Za cepic i da se crijeva ulijene to nije istina! :dada Potvrdili vrlo dobri pedijatri. :dada (mog A tretiraju vrlo oprezno s obzirom na moju proslost i na rizican porod).
Prije se hranio onim posebnim Novalacom a sada Aptamil comfortom, + cikanje u meduvremenu (koje je tek zapocelo sa mjesec i pol - uspavano dijete)
Kada je poceo sa novom prehranom imao je i po dva puta stolicu.
Sada je jednostavno NEMA! :strah
Prvi dan, drugi dan i treci stavljamo cepic (ne smije se cekati duze od tri dana).
Pije caj od kamilice koji stimulira crijevo i to zasladeni, + sto stavim i malo kima.
Masiranje, vjezbanje nogama.. Sve...
Ali stolice niodkuda...
Mozda koji mali flek...
Ne smijem zaboraviti da uzima (zbog anemije) zeljezo - Intrafer kapi. (najlakse zeljezo) (i naravno D3).
I rekli su mi da ce se to sve promijeniti sa nadohranom (sokovi..). - vlakna..
Ja se nadam jer mi je koma stavljat toliko cepica i vidjeti kako se muci i tiska ko manijak... :ne

Ako tko ima jos rijesenja samo nek mi napise.
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 26 srp 2011, 10:27

martina123 je napisao/la:
zozi je napisao/la:Moja curica ima mjesec i pol i ima isti problem. Razlika je samo sto ju ja dojim i nadohranjujem i tvrdo kaka i muci se od kad smo poceli s nadohranom. Sve smo zivo probali, ali pomoci nije bilo. Uzasno se mucila i derala i kad vise stvarno nismo znali sta napraviti stavila sam joj cepic jer 5 dana nije kakala. Dvoumila sam se jer znam da nije dobro davati cepic i gurati toplomjer u guzu jer se tako crijeva uljene ali nisam mogla gledati kako se muci.


Za cepic i da se crijeva ulijene to nije istina! :dada Potvrdili vrlo dobri pedijatri. :dada (mog A tretiraju vrlo oprezno s obzirom na moju proslost i na rizican porod).
Prije se hranio onim posebnim Novalacom a sada Aptamil comfortom, + cikanje u meduvremenu (koje je tek zapocelo sa mjesec i pol - uspavano dijete)
Kada je poceo sa novom prehranom imao je i po dva puta stolicu.
Sada je jednostavno NEMA! :strah
Prvi dan, drugi dan i treci stavljamo cepic (ne smije se cekati duze od tri dana).
Pije caj od kamilice koji stimulira crijevo i to zasladeni, + sto stavim i malo kima.
Masiranje, vjezbanje nogama.. Sve...
Ali stolice niodkuda...
Mozda koji mali flek...
Ne smijem zaboraviti da uzima (zbog anemije) zeljezo - Intrafer kapi. (najlakse zeljezo) (i naravno D3).
I rekli su mi da ce se to sve promijeniti sa nadohranom (sokovi..). - vlakna..
Ja se nadam jer mi je koma stavljat toliko cepica i vidjeti kako se muci i tiska ko manijak... :ne

Ako tko ima jos rijesenja samo nek mi napise.



I znate li koliko moj bebac pojede Aptamil Comforta?
6mjerica!!!!!
Tek je onda sit... :oops:
A to je za 6kila i 4mjeseca??!!! :shock
A A ima sad 6kila i 59dugacak...

?
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la ivana7997 » 26 srp 2011, 10:33

martina, nemam iskustva sa stolicom i adaptiranim mlijekom, ali ako ti je pedijatar dao savjet da tromjesecnoj bebi dajes zasladjeni caj od kamilice, onda to ne moze biti ni dobar pedijatar, a kamoli vrlo dobar :ne

osim toga, kako znas da je sit nakon 6 mjerica, odnosno da prije toga nije?
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 26 srp 2011, 10:34

Davala sam mu manje pa je plakao.

Vezano uz caj i secer , vise pedijatara mi je dalo taj savjet. (na vise strana) Da, nisam spomenula grceve.
Od cajeka bar ima vjetrove.
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la mamashnita od noje » 26 srp 2011, 10:57

onda mu barem daj caj bez secera. ako vec nesto pomaze onda je to (eventualno) caj, a nikako secer, pa za njim zbilja nema potrebe.
i slazem se s ivanom da nije rijec o dobrom pedijatru, kad ti daje takve savjete.
bebe na adaptiranom mogu imati rjedje stolice, rjedje u smislu ucestalosti, ne konzistencije ;)
ja mu ne bih niti cepic gurala vec nakon 3. dana, ali dobro.
mi smo u pocetku imali problema sa stolicom pa smo promijenili mlijeko, nakon cega se situacija bitno promijenila na bolje. ocito mu prvo mlijeko nije odgovaralo, s drugim smo pogodili.
Zadnja izmjena: mamashnita od noje; 26 srp 2011, 11:25; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la ivana7997 » 26 srp 2011, 11:06

martina123 je napisao/la:Davala sam mu manje pa je plakao.




bebe ne placu samo zbog gladi.

sad ne znam je li 6 mjerica zaista tako puno kao sto zvuci, ali ako jest, bojim se da pretjerujes. vjerujem da imas najbolje namjere, i duboko razumijem majcinsku brigu da dijete ne ostane gladno, ali ne zaboravi kakve sve probleme dijete moze imati zbog prevelike tezine, mislim ponajprije na zdravstvene probleme, a onda i sve ostale.

stolicu potice i kretanje - vjezbanje nozicama, voznja bicikla i sl. pustas li ga golog na nekoj podlozi da vrti i lamace nozicama i rucicama?
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 26 srp 2011, 11:20

Da, non stop trenira sa nogicama.
I ja vjezbam sa njim i masiram trbuh...

Necu stavljat secer u caj vise..
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la mamashnita od noje » 26 srp 2011, 11:24

:5
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 26 srp 2011, 11:24

Sad kad je napunio 2mjeseca imao je 5900grama i bio dugacak 59cm.

Mislim da to nije previse.
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la ivana7997 » 26 srp 2011, 11:26

ja sam ti malko zaboravila te tablice :ajme pa ne znam, ali samo ti hocu reci da ipak malo pripazis i mislis na to da ne place mozda od gladi. pa ako jede po obroku vise nego sto je za njegovu dob normalno, da pokusas mozda ga malo nositi, zabaviti..... vec nesto, prije nego sto mu ponudis jos.
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 26 srp 2011, 11:29

I naravno ne jede vise svaka tri sata vec 4sata dakle 5obroka dnevno, preko noci ne papa... :dunno

Na kutiji kaze da bebe sa 4mjeseca imaju 6kila, moj sa 2mjeseca ima 6kila i niej bio jedini u cekaoni, i beba od mog buraza imala je isto samo je bio i manji.
Znam da je to malo vise ali ne bas ono previse...
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la IvaV » 26 srp 2011, 11:31

Martina, kao prvo- opusti se :)

A ti je velika beba, veliki decko. Ako pojede 6 mjerica, ok. Nije ni to smak svijeta. Moze on kolicinski puno pojesti u jednom obroku, ali onda znas da moras paziti na razmak, da bude minimalno 3 sata. Ako ni nakon te kolicine ne izdrzi puna tri sata, onda bih rekla da mu je to mlijeko preslabo. Nije mu dovoljno zasitno i zbog toga moze pojesti velike kolicine. To moze biti jedna stvar.
Drugo, sto se tice kakanja. prosao je onu dob kada treba kakati svaki dan i nakon svakog podoja/bocice. sada mu crijeva sporije preradjuju i ako potrosi skoro sve iz mlijeka, moze biti da ne treba kakati par dana.
Najtoplije ti savjetujem da se manis cepica, jer oni su potreba kod stvarne konstipacije, dakle tamo negdje nakon sto 10 dana nije kakao, nikako ne nakon 3 dana. Jedan cepic tu i tamo nece dovesti do problema sa lijenim crijevima, ali tako ucestala upotreba bi mogla.
Sto se tice caja, pogotovo onog zasecerenog (jasna mi je logika kojom se ide na tu varijantu, ali bojim se da nije ispravna) jer u tako mali organizam unosis cisti secer, sto je po meni apsolutno nepotrebno i suvisno. zar bi mu tako malom dala da gricka npr cokoladu? ako vec mislis da bi mu trebala davati dodatnu tekucinu, onda mu daj vode, caj ostavi za kasnije. :)
Zeljezo takodjer moze usporiti stolicu, tako da sad imas vise faktora zbog kojih bo stolica mogla kasniti. Ali tri dana nije granica i ne razumijem cemu tolika panika.

Kao mama jednog veeelikog decka koji je bio veeelika i vazda gladna beba, reci cu ti samo da bih ga ja pustila da vidim kada ce se sam pokakti, ne bih ga ja silila i navodila, pa ces onda vidjeti kada ce, koliko i kako kakati. neka sa uhvati ritam, a ti ga prati.
samo polako, tu smo za sva pitanja i nedoumice :kiss
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la IvaV » 26 srp 2011, 11:33

aj, uletile ste mi, a nisam ni skuzila :lol

znas sta, ne gledaj!!! tabilce na kutijaa, mene su uvijek bacale u bed :lol naravno, moj je uvijek jeo vise neg sto je pisalo :p
ako kazes da mu ja razmak, 4 sata, ne jede po noci- ja mislim da je sve ok ;)
masala, prave mjere ima mladi gospodin :luv
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la mamashnita od noje » 26 srp 2011, 11:35

i moj je jeo vise i nisam se pridrzavala tablica. jesam u smislu omjera, ali ne i u smislu kolicine.
tablice su okvirne, daju nam neke smjernice. ali sigurno je da beba koja je rodjena s 3 kile ne jede jednake kolicine kao ona koja je rodjena s 5.
moj je rodjen s gotovo 4,5 kile i 54 cm, jeo je puno, dobivao puno i bio velika beba :dunno
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la IvaV » 26 srp 2011, 11:47

je, tak i moj. mene su takodjer plasili da nesto sigurno nije u redu :roll da moze imati problema sa zglobovima i takve divote. otrcala sam pedici i rekla joj to, ona nas je da vidi je li sve ok poslala vaditi secer i kks, sve se vratilo uredno i rekla je da je jednostavno veliki djecak i znacajno pogledala u mene i mm-a (koji smo zaklonili sunce u njenoj ordinaciji :lol) sa pogledom- nije mu od Boga, vec od roda :mrgreen
sad ima skoro 2 godine, visok je i jak, temeljit, najtaman ( za velike decke) :p
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la mamashnita od noje » 26 srp 2011, 11:50

a moj je visok i zgoljav. ajd dobro, ne bas zgoljav, ali spada u kategoriju vitkih ;)
a bio je buhtla dok se nije poceo kretati.
nema pravila. :)
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la Kris2 » 26 srp 2011, 11:52

Ne gledaj tablice u smislu kilaže,
Moji su se rodili s 3 kg i dobivali 1,5 kg mjesečno, što znači da su s 2 mjeseca imali preko 6 kila :mrgreen (blizanci). I dan danas su izvan svih percentila (pogotovo curka). Ja bih isto pokušala izbjegavati čajeve, šećer i čepiće. Moji su jeli užasno puno, adaptirano i dojili su kombinirano, nikad nisam uspjela dokučiti koliko je to koliko trebaju pojesti, pa sam ih pustila da uhvate neki ritam sami :).
Ne sjećam se nekih velikih zastoja s kakanjem u toj dobi.
Kod nas je sinko imao takvih problema kad je počeo s dohranom ( jabuka nam je bila prvo zaštopanje :ajme )
Je li do promjene došlo nakon promjene mlijeka ?
Kako masiraš trbuh ?
Znaš da je važno u koju stranu ?
Nadam se da ste uz međuvremenu riješili problem
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11416
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 26 srp 2011, 14:55

Hvala vam zemske! :mrgreen

Nakon zastoja stolice doslo je tad kada sam pocela uzimati zeljezo.. A moram ga uzimati jer mu je hemogloblin slab (92).

I da, nisu oni meni rekli non stop secer u caju vec kad nema stolice koji dan onda. Samo kaj on non stop nema.. necu mu vise stavljat secer.
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la Kris2 » 26 srp 2011, 14:59

martina123 je napisao/la:Hvala vam zemske! :mrgreen

Nakon zastoja stolice doslo je tad kada sam pocela uzimati zeljezo.. A moram ga uzimati jer mu je hemogloblin slab (92).


Moji su pili ferumlek (to je onaj Slovenski) i taj im je bio ok (jako je sladak pa im je bio fin :ajme ), s tim da su oni pili isto od 1. mjeseca jer su imali lošu krvnu sliku.
Pokušaj pitati koji prišpravak željeza najmanje smeta ...
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11416
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 26 srp 2011, 15:07

A upravo su mi Intrafer iz Italije preporucili. On ima osjetljiv zelucek pa mu eto sve smeta bebek...

A masiranje, u smjeru kazaljke na satu, jel tako?


I da, koliko najduze da cekam stolicu?(prducka redovito)
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 26 srp 2011, 15:27

Bum pitala i maminu prijateljicu pedicu koja je bas radila subspecijalizaciju za prijevremeno rodenu djecu (radi i tu i u Slo).
Ali koliko su mi rekli moze doci do zapetljanja crijeva itd, itd nakon 3dana od AD-a.
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la Kris2 » 26 srp 2011, 16:10

martina123 je napisao/la:Bum pitala i maminu prijateljicu pedicu koja je bas radila subspecijalizaciju za prijevremeno rodenu djecu (radi i tu i u Slo).
Ali koliko su mi rekli moze doci do zapetljanja crijeva itd, itd nakon 3dana od AD-a.


Je u smjeru kazaljke :), ali ja sam to svojima morala prakticirati tek kad su bili veći na sreću.
Pitaj još nekoga :), znam da nikad nisi pametan kad su ovakve stvari u pitanju ...
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11416
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la IvaV » 26 srp 2011, 16:22

martina123 je napisao/la:Ali koliko su mi rekli moze doci do zapetljanja crijeva itd, itd nakon 3dana od AD-a.

ma tko ti je to rekao? :shock prvi put cujem takvo sto, a oboje su mi bili bar neko vrijeme na adaptiranom.
koliko je A ranije rodjen?
Ljubica-Zubica '07.
Sinko Janko '09.
Avatar
IvaV
Sveta krava
 
Postovi: 5225
Pridružen/a: 04 vel 2006, 18:59
Lokacija: Pemberley

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la mamashnita od noje » 26 srp 2011, 18:27

i ja to cujem prvi put.
martina, adaptirano se radi da bude sto slicnije majcinom mlijeku. nije identicno (nazalost), ali nije da je jedno mlijeko, a drugo sarma.
kakav crni zapetljaj crijeva od adaptiranog????
ma tko te to fila bedastocama??
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la Balu » 26 srp 2011, 20:00

:hug
Sa izostankom kakaca nemam iskustva. A sto se tice secera i caja, cure su sve rekle.
Inace, nas ped je bio (mislim predlani) naj pedijatar u Slo, a ga ja ne slusam bas SVE. Super je on dijagnosticar i doktor ali oko prehrane djeteta i takvih nekih savjeta, malo ga je vrijeme povozilo. Hocu reci ako dobar ped da savjet caj sa secerom, ne treba to i poslusati. Ako nema boljeg savjeta,... ovaj bas ide pod starinske bakine recepte :/

Drzim vam fige da pocnete redovitije kakiti.
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 26 srp 2011, 20:04

mamashnita od noje je napisao/la:i ja to cujem prvi put.
martina, adaptirano se radi da bude sto slicnije majcinom mlijeku. nije identicno (nazalost), ali nije da je jedno mlijeko, a drugo sarma.
kakav crni zapetljaj crijeva od adaptiranog????
ma tko te to fila bedastocama??


:( Vise njih..... Ma zato sam i u komi... I pedijatri i privatni savjeti... Ma bum pitala jos tu ped.
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.