Sada je: 28 ožu 2024, 21:10.

dobar ortoped u zg.

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la martina mama » 06 lip 2011, 22:36

Mi imamo isto dobro iskustvo s djapicem. Za martu smo isli na salatu, za emu kod polovine dosao nam u subotu kad smo bili s martom na kontroli. Nema razlike u pristupu i zaista nije tocno da slusa sto kaze prof stojcevic. Meni je normalno da se odluka o intervencijama donosi zajednicki i ne vidim to kao neki minus. Mi nismo primali botox, ali cure nasih prijatelja su primale i botox i operacije tetiva kod djapica. Odluke su donesene racionalno i zajednicki u smislu vaganja stete i benefita.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la juhu-juhu » 07 lip 2011, 10:24

Nadice i ja sam mislila da je samo za odrasle ali Njemci rade i djeci.Što se tiče fizikalne i ja bih ti preporučila Sanju.Ona je inače naša terapeutica.Ona je u samim Krapinskim toplicama.Od bolnice do nje ti treba par minuta ali se dogovori na vrijeme jer je uvijek puna.
juhu-juhu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 171
Pridružen/a: 07 sij 2010, 21:26

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la nadicab » 07 lip 2011, 11:05

vidiš kako je sve individualno - ja nisam zadovoljna s Đapićem, a kako je teško zaribao jedno dijete iz moje udruge, roditelji su podigli tužbu protiv njega.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la lulamae » 07 lip 2011, 12:45

kako se dobije to u krapinskim?tko to preporuca?fizijatar?koliko se dugo ceka na red?i tko je ta sanja?kakve vjezbe radi?ima li netko saznanja o dobrom terapeutu tu u zagrebu?
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la juhu-juhu » 07 lip 2011, 17:22

Lu Sanja ti je vrhunska terapeutica i bobatha i vojte.Idi malo na fizio-sanja.net i tamo ćeš sve pročitati o njoj.Mogu ti samo reći da je ko terapeut i ko čovjek super.Sanja će te sigurbo koštati manje nego taj od 500 kn u Zg,što je previše je previše
juhu-juhu
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 171
Pridružen/a: 07 sij 2010, 21:26

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la breg » 07 lip 2011, 19:34

toplice ti preporuča ortoped,kolko se čeka ne znam,mi smo sad u tom postupku pa ti javim
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la lulamae » 07 lip 2011, 23:33

mhmhm..pa ortoped mi nije sve ovo vrijeme ni operaciju preporucio..a sigurno ne bude ni toplice,pogotovo kad vidi kod koga smo bili na operaciji..
a terapija na koju bi ja isla nije 500kn nego 200kn
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la nadicab » 08 lip 2011, 14:29

lu, sve ćemo srediti ovaj vikend ;)
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la breg » 08 lip 2011, 16:24

lu,ajde mi pošalji na pp gdje planirate ići na terapiju
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la alexandra » 08 lip 2011, 17:28

nadicab je napisao/la:vidiš kako je sve individualno - ja nisam zadovoljna s Đapićem, a kako je teško zaribao jedno dijete iz moje udruge, roditelji su podigli tužbu protiv njega.


pa da. sve je apsolutno individualno. dosta vas je oduševljeno s dr. ihrom, ali eto, odmah i jedno ne baš tako dobro iskustvo. :dunno jednako kao i sa đapićem, neki imaju dobra iskustva, neki ga tuže. i na kraju, tako je sa apsolutno svima. i zato mi se jako ne sviđa kad bilo tko pođe sa stavom: nikada i ni pod koju cijenu kod tog i tog. a još mi se manje sviđa kad se doktori međusobno pljuckaju. to mi je baš :roll

lu, drago mi je da ste tako odlično prošli.
i da, moram reć, kako je tužno to što kad uspiješ skupiti lovu i platiti vidiš kako bi zdravstvo trebalo izgledati. :| al valjda opet vrijedi stara narodna, kolko para, tolko muzike.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la MALICA » 08 stu 2011, 15:52

Cure,može li preporuka dobrog ortopeda za problem lakta,
ne nalazim nikog dovoljno stručnog. :mah
MALICA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 12 lis 2007, 15:13

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la lulamae » 08 stu 2011, 16:18

dobar ortoped kojeg ja znam je dr.Irha..radi subotom u Poliklinici Helena na Sveticama...pregled je oko 200kn..specijaliziran je za stopalo i za djecu s pp...a sigurno ce znati i za lakat
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la MALICA » 10 stu 2011, 00:21

hvala,naručili smo se kod dr.Irha,
svakako napišem dojmove :mah
MALICA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 12 lis 2007, 15:13

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 29 pro 2011, 13:40

Bok, mene samo zanima gdje dr. Irha operira?
Mi smo bili prije na Šalati kod Antičevića, mali je jako hipoton i nosio je Hilgenreiner 7 mjeseci što mu je još više otežalo situaciju, tj. olabavilo mišiće, a kukić je i dalje vani (tek pri kraju su skužili, nakon bezbroj rtga da ipak ne mogu vratiti kuk konzervativnim metodama). Na Šalatu se nedam, tamo je mali ležao isto 9 dana i to nam je bio najgori boravak u bolnici ikad.
znači, mi trebamo operaciju desnog kukića i sad me zanima taj dr. Irha, vidim da ga puno hvalite.
pozdrav!
p.s. sad žurim pa nas ne stignem predstaviti, drugom prilikom :)
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la nadicab » 29 pro 2011, 16:40

specijalna bolnica "dr Nemec" u Matuljanima
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Fantasy » 29 pro 2011, 18:08

Nama fizijatar kaže da ćemo trebati ortopedske cipelice- jel je bitno kod kojeg ortopeda idemo za tu doznaku? Zaboravila sam ga pitati :oops:
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 29 pro 2011, 21:20

hvala nadicab! Sad me još zanima ima li friškijih iskustva operacija djece iz te bolnice? Jel zna tko koliko bi uopće koštala operacija kuka?
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 29 pro 2011, 21:23

I sam da se nadoveže - vidim da već ima pohvala za fizioterapeutkinju Sanju iz Krapinskih - i ja se pridružujem njenim "fanovima" jer žena je divna, divna, zaista stručnjak, posveti se djetetu maksimalno i zaista joj je stalo naučiti roditelje da vježbaju kako treba. Mi vježbamo po Vojti i Vojta nam je dosad već jako puno donijela. vježbamo i u Krapinskima u bolnici po Bobathu, kod također jedne divne tete, ali tamo smo većinom na Bobathu.
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la nadicab » 31 pro 2011, 18:16

Kmejsi je napisao/la:hvala nadicab! Sad me još zanima ima li friškijih iskustva operacija djece iz te bolnice? Jel zna tko koliko bi uopće koštala operacija kuka?

ne znam tocno koliko ali da je puno - puno je. sigurno je vise od 10.000 kn
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 01 sij 2012, 11:07

zapravo ni nema veze koliko košta. Spremna sam dići kredit. Samo da znam da je mali u dobrim rukama i u dobrim bolničkim uvjetima.
I da iskoristim priliku - svima sve najljepše u Novoj godini!
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 11 sij 2012, 14:44

opet ja. dobila sam termin slijedeću subotu u poliklinici Helena kod dr. Irhe. Nadam se da će se i nama svidjeti i da će nam moći pomoći, mi smo malo teži slučaj.
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 14 sij 2012, 19:35

i opet ja. zanima me da li netko zna da dr. Antičević sa Šalate operira djecu privatno? Ako da, u kojoj poliklinici? Hvala.
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la nadicab » 14 sij 2012, 20:05

Anticevic je dobar za skocne zglobove,ne znam za sto tebi treba?
Djecjih ortopeda ima malo, dobila si preporuku za najboljeg sto se nudi na trzistu za kukove i tetive
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 14 sij 2012, 21:21

za operaciju kuka. al ok, da ne kompliciram, slijedeću subotu smo kod dr. Irhe u Heleni pa ćemo vidjeti.
Samo kratko, maleni je pri porodu imao frakture bedrenih kostiju (manjak pl. vode cijelu trudnoću koju moj gin nije primijetio, dijete stalno na zadak, smanjeni pokreti...) i jedna kost mu je zarasla u rotaciju i ne može se konzervativnim metodama vratiti na mjesto (al im je trebalo 8 mjeseci imobilizacije da to skuže, a mali je uz to jako hipoton).
tako da naravno za svoje dijete želim najboljeg mogućeg kirurga.
I hvala nadicab što si mi odgovorila. Čitajući prijašnje postove vidjela sam da i ti u dr. Irhu imaš povjerenja i nekako mi je još lakše.
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la kraljica nina » 15 sij 2012, 18:07

mene zanima dali uputnicu za ortopeda izdaje pedijatar ili moram imati preporuku fizijatra?
A hoda nekako s nožicama prema unutra (ne koljenima već samo stopalima) a i kad ju uspijem smiriti i malo bolje pogledam nekako joj je stopalo ravno -spušteno pa bi ju odvela na pregled da vidimo dali treba nositi neku posebnu cipelicu ili uložak,te gdje bi mi se bilo najbolje naručiti,da je dr ok i da se ne čeka predugo
hvala vam svima unaprijed
A-15.08.2009
kraljica nina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 25 pro 2010, 12:12

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la lulamae » 15 sij 2012, 18:48

kraljica nina..uputnicu za ortopeda ti daje pedijatrica..ali na pregled ces sigurno cekati vise mjeseci..ako zelis ici privatno,dr.Irha radi subotom u Poliklinici Helena,odlican je doktor,moj mali je bio na operaciji stopala kod njega,pregled kosta 400kn ali naruce te za par dana
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 21 sij 2012, 13:34

zahvaljujući ovom forumu, bili kod dr. Irhe. Detaljan, ulijeva povjerenje, suosjećajan, objektivan. Konačno našla ortopeda koji je i čovjek, a vjerujem da je i dobar kirurg.
sada nam slijedi detaljniji pregled u Matuljima i dogovor oko operacije kuka.
Molim vas da me uputite na stranicu gdje su opisana iskustva djece koja su bila na operacijama kuka, posebno hipotone djece.
Strah me tih gipseva i pasivnosti 6 tjedana, bez vježbe, a tako nam lijepo napreduje zadnjih 6 mjeseci.
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la lulamae » 21 sij 2012, 14:39

ne znam gdje bi mogla naci takvo mjesto..ali mogu ti reci da smo mi ovo ljeto bili u gipsu 6 tjedana...i izdrzali smo..sto se mora nije tesko..on je hodao prije operacije..operirao je stopalo...isli smo svaka dva tjedna na kontrolu u matulje..nosila sam ga 6 tjdan posvuda a i nakon toga jos dosta vremena (1-2mj) jer nije odmah prohodao nakon operacije..isli smo na vjezbe i vjezbali svaki dan..on ce vam vjerojatno preporuciti tetu Josipu u centru Kretanje koja je odlican i ja ju preporucam..ali za kukove ne znanista reci..samo da ste u dobrim rukama..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 21 sij 2012, 16:31

hvala lu na info. da li je tvoj sin bio zagipsan od struka do stopala ili od prepona do stopala? Mi ćemo biti od struka do dolje, znači nema sjedenja, rotiranja, samo ležanje na leđima i trbuhu. Ne znam ni kako ćemo ga transportirat u autu, kako će stat u AS? Moj mali još ne hoda zbog jake hipotonije, ali smo počeli pasivno sjedit, kontrolirati trup, ima bimanualni hvat i počeo je micat nogama (prije samo stopalima). sad ima 16 mj.
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la pamparam » 21 sij 2012, 16:53

evo malo informacija s nase strane, ako ce kome pomoci.
B je hodao na prstima s unutrasnjim rotacijom na obje noge. zadrnjih dvije godine na rtg snimci vidljiva subluksacija oba kuka. ja za op kuka nisam bila, jer sam htjela pricekati da ne moramo ponavljati, a i bila sam svjedok dugotrajnom oporavku jedne djevojcice. s druge strane nesto se moralo napraviti da se popravi kvaliteta hoda. mislila sam da nas ceka otpustanje tetiva u najmanju ruku.

na salati smo dobili prijedlog da napravimo odmah op kukova i tetiva. to je bilo misljenje jednog dr. potrazlili smo i drugog, dr djapica. on je predlozio op gastroknemiusa. u medjuvremenu smo dosli i do trece opcije. radi se o jednoj klinici u njemackoj gdje su nam savjetovali ne operirati nista dok god se moze. predlozili su nam i posebne ortoze, sto smo odmah prihvatili kao ideju. pokusali smo te iste ortoze napraviti kod nas jer je trosak neuporedivo manji - u njemackoj ne bi prosli bez bolnickog smjestaja, cime se cifra drasticno popela. uglavnom, nakon vise od dva mjeseca mjerenja i radjenja uspjeli smo dobiti nesto slicno (napravljeno kod nas) i zaista se trudili s njima nesto postici. medjutim, te ortoze se nisu pokazale dobro i vrlo brzo nogice su bile u zuljevima i krvavim podljevima. pred nama je bilo ili gledati dijete kako se pati s ortozama jos barem iducih 6 mjeseci ili ipak pristati na neki op zahvat.
jos jedno misljenje je bilo od dr peharca iz pule. on je odmah rekao da to nece ic bez op. zahvata i predlozio lovran - tj dr. irhu. dr Irha radi op. tetiva, a djapic nam je nudio op gastroknemiusa. nakon niza informacija odlucili smo se za ovo potonje jer je to najpostedniji zahvat - lagano se zasijece opna misica potkoljenice. i nismo pogrijesili. iako sam imala veliki otpor u sebi prema salati, konkretno ova nasa op je prosla jako dobro, gips je bio samo dva tjedna, vrlo brzo je stao na noge iza toga i to na puna stopala. ne samo to nego se nekim cudom i rotacija unutarnja rotacija smanjila, tako da sve skupa izgleda puno bolje.

sto se tice op kuka, koja nas jos ceka - iako ne znam tocno kada, nakon sto sam bila u njemackoj i vidjela sto na toj klinici nude i kakav pristup imaju, ne mogu prestati razmisljati da to obavimo tamo. ono najvaznije, dijete dvanaesti dan nakon operacije staje na noge a svi znamo koliko je to bitno.
Avatar
pamparam
Nude Beach Inspector
 
Postovi: 1357
Pridružen/a: 15 sij 2005, 02:31

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.