Sada je: 29 ožu 2024, 08:44.

Krema za sunčanje za bebe? (2. dio)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la † Sanika » 27 svi 2011, 11:17

Floribunda je napisao/la:...izlazimo oko 8-9 ili 9-10,ovisno kad se dignemo,i prije 4-5 ne izlazimo van!!


Ma da, u to vrijeme i 15 SPF je dosta. Ali ovo jučer, valjda su ih u podne pustili da divljaju okolo...ah..mrzim te izlete. Trebala sam joj duge rukave obuci :(
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la snowwhite » 27 svi 2011, 11:44

ja sam ove godine kupila (opet) babylove spf 50. to sam planirala za velikog a malom bi uzela la roche posey jer sam to imala i za M prvu godinu i bila sam zadovoljna.
ono što me muči je što ja prije vrtića njega namažem. to bude oko pola 8, a oni izlaze oko 10 i tada već dosta prži sunce. djeluje li ta zaštita što sam ga namazala ujutro do tih nekih 11 do kad su vani??
i drugo još gluplje pitanje, trebam li maleckom (5 mjeseci) stavljati kapicu i kad je u hladu??
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la Madir » 27 svi 2011, 11:58

Sanika ovi sorejevi to pišeše za Laveru?
Lani nam je krema Mustela bila odlična, samo se jako teško razmazuje, zato bih ove god.sprej :ajme
Kupili smo i Avene, a na kraju ispalo da je od +5god.
Ovaj La roche jel ima parabena?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la Madir » 27 svi 2011, 12:00

snowwhite je napisao/la:ja sam ove godine kupila (opet) babylove spf 50. to sam planirala za velikog a malom bi uzela la roche posey jer sam to imala i za M prvu godinu i bila sam zadovoljna.
ono što me muči je što ja prije vrtića njega namažem. to bude oko pola 8, a oni izlaze oko 10 i tada već dosta prži sunce. djeluje li ta zaštita što sam ga namazala ujutro do tih nekih 11 do kad su vani??
i drugo još gluplje pitanje, trebam li maleckom (5 mjeseci) stavljati kapicu i kad je u hladu??


ja sam stavljala. :dada
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la † Sanika » 27 svi 2011, 12:10

Madir je napisao/la:Sanika ovi sorejevi to pišeše za Laveru?
Lani nam je krema Mustela bila odlična, samo se jako teško razmazuje, zato bih ove god.sprej :ajme
Kupili smo i Avene, a na kraju ispalo da je od +5god.
Ovaj La roche jel ima parabena?


Da, sprejevi su Lavera.

La Roche koju spominjes nije bas dobro prosla. Evo ima ali za SPF 50 - http://www.codecheck.info/baby_kind/gesundheit_pflege/sonnencremen/id_382969/Anthelios_Dermo_Kids_50_Milch.pro

Evo, odite na link http://www.codecheck.info/ pa provjeravjte ;) :mah

Snow, kaj ima ove godine u DM-u baby love?
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la Madir » 27 svi 2011, 12:13

Hvala ti.
A ova baby love je ok?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la snowwhite » 27 svi 2011, 13:17

Sanika je napisao/la:Snow, kaj ima ove godine u DM-u baby love?

sad kad si pitala išla pogledati bočicu a kad ono sundance kids. :shock a ja bila uvjerena da je ista takva bočica lani bila babylove :dunno
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la mama njonji » 27 svi 2011, 13:23

ni lani nije bilo babylove, koliko se sjećam
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la Forest » 28 svi 2011, 12:40

Ja sam kupila u spreju Baby SebaMed u Biofarmu, 50 faktor...valjda će biti dobra. Iz Biofarma koristim i kremu za guzu, pa sam se eto po tom principu odlučila :dunno jer me i od tog biranja zabolila glava.
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la Diami » 28 svi 2011, 16:28

Baš babylove faktor 50 samo sa mineralnim faktorom je ukinuta prije negdje 2g - naime tad je stupio na snagu neki novi propis u EU o točnom omjeru zaštite od UVA u odnosu na UVB zrake, a mnogi proizvođači nisu mogli postići sa svojim kremama samo s mineralnim faktorom taj omjer. Tada je ukinut babylove ali recimo i Weledine kreme protiv sunca su tada povučene.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la nevenera » 30 svi 2011, 09:40

da ponovimo najvažnije iz prethodnog dijela

Ina66 je napisao/la:u principu, djecu do 6 mjeseci ne bi uopće trebalo izlagati suncu, njihova koža je pretanka i lako izgori... da ne idem dalje u crnjake što se sve može dogoditi. od sunca ih treba zaštitit fizički - dugim rukavićima, šeširima, maramama, suncobranima - nama je omiljeno pokrivalo raširena tetra pelena preko kupole od kolica :mrgreen:
ako baš želite mazati s nečim, dobro proučite sastav tih mazalica - neke od prirodnih i dobrih su krema od runolista (welleda), od dr hauschke i, vjerovali ili ne, DMova babylove krema za sunčanje - bez konzervansa, bez parabena i sasvim prihvatljive cijene


Ina66 je napisao/la:evo još malo
Be sure to select the proper sunscreen product to protect your baby's skin. Here are tips on choosing—and using—sunscreen for your little one:

* Avoid sunscreen for infants under six months old. Sunscreen is absorbed through baby's thin skin, and although it hasn't been proven harmful to infants, there simply isn't enough evidence that sunscreen is danger-free for this age group.
* Select a lotion or milky, gel-like product with an SPF between 15 and 30. Clear alcohol-based products may burn baby's skin.
* Dab a test dose on a small area of baby's arm first. Wait about 15 - 30 minutes to see if she's sensitive to a particular sunscreen.
* Apply generously. If there are no adverse reactions to the test dose. It takes at least one or two tablespoons to cover an average sized preschooler.
* Apply sunscreen at least 30 minutes before exposure to the sun. This allows adequate time for the sunscreen protection to take effect.
* Choose a waterproof product. Generously reapplying it every couple of hours—to maximize protection during water play.


http://askdrsears.com/html/10/t110226.a ... =article2&


za 2010.:
TinkiVinki je napisao/la:ovdje su navedene najgore od najgorih http://www.ewg.org/2010sunscreen/buyer-beware/

i najbolje http://www.ewg.org/2010sunscreen/best-b ... unscreens/ ...nažalost uglavnom ih kod nas nema...


IINA je napisao/la:OK, pregledala cijeli popis.
Od prihvatljivih kod nas možda ima:

lavera 30
coppertone kids pure and simple 50
coppertone skin 50 (nije za djecu)
coppertone Water babbies 40
J&J baby lotion 40
mustela Sun for senzitive areas 50

Kak je tu upao koperton? Jednom sam kupila i izgorila ko odojak :dunno
E sad, ima ih milion vrsti i možda mora biti egzaktli taj?


za 2011.
Sanika je napisao/la:Mi smo prošle godine imali Laveru u kremi (SPF 20), teško se razmazivala, ali nam je bila super.
Ove godine sam kupila sprej (SPF 15), Paulu jučer ujutro namazala prije izleta, ramena duplo, i vratila mi se s izleta crvenkastih ramena :ajme to nam je prvo crvenilo u životu ikad i sad ne znam kaj bi rekla za Laveru.

Spreja postoje dvije vrste, za bebe i djecu, i za cijelu obitelj.
Sprej za bebe i djecu je faktor 20 i košta cca 180 kuna
Sprej za cijelu obitelj, faktor 15, košta 140 kuna (taj mi imamo)
Krema je faktor 20. Košta oko 150 kuna.

Ženska mi je rekla kako nema neke razlike između faktora 15 i 20, izgleda da ipak ima.
Mislim da ću se vratiti na kremu...

Laveru drži i DM u Sloveniji, ne znam kakve su cifre, ako netko ide neka pogleda.

Daylong sadrži i neki kemijski filter..http://www.codecheck.info/baby_kind/gesundheit_pflege/sonnencremen/id_328491/Daylong_Kids_SPF_30_Lotion.pro



o odjeći i šeširima koji imaju UV zaštitu
frrr je napisao/la:dobra UV zaštita su i MVG (http://www.mvg.hr/mama_voli_gabi-2008-06.swf) šeširići, imali smo jedan prošle godine, nabavljamo obavezno jedan i ove.

Diami je napisao/la:Kad smo već spominjali odjeću koja štiti od UV zraka - ima je izgleda i kod nas!
Vidi link www.babybox.com.hr
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 30 svi 2011, 10:00

kupili mustelu +50, ali za gradske setnje (da ne bude zabune, jer imamo 4,5 mjeseca :p )
tesko se razmazuje ali ipak je najbolja. :dada
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Hajdi » 30 svi 2011, 10:02

i ja sam lani imala mustelu, super je :mah
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Ivy26 » 09 lip 2011, 10:29

Ja koristim Eucerinovu dječju kremu za sunčanje faktor 50 u spreju je i dobra kod dermatitisa,razmišljam da uzme sada 30 jel to ok??.
Moji imaju 4 i 8 godina
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Sena » 09 lip 2011, 11:07

Hmm, ja sam kupila Garnier Ambre Solaire Resisti Kids, faktor 50. Ne vidim da ga tu itko spominje.... :roll Ima li iskustava?
I jos nesto.... Sto koristite poslije 'suncanja' (iako nece biti direktnog izlaganja bebe suncu, of course)?

A zanima me jos i to sto koristite protiv uboda insekata? Ukljucujete li one aparate u struju (oni su se na meni pokazali izvrsnima, jer komarci me pozderu i kad drugog nikog ne taknu)? Ili spricate bebunu odjecu sa necim protiv komaraca (jer nebih bas na njenu kozu direktno nista stavljala)?

Takoder, sto ako unatoc tome bestija ubode bebu? Mazete li sa necime?

Ehh... zapravo, sto sve od kucne apoteke treba ponjeti na more?!
Avatar
Sena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:51

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la titirlica » 09 lip 2011, 11:09

cure , jel netko probao Disney kreme za sunčanje, navodno su bez parabena, kem.filtera,flatata itd. , a navodno su i cijene povoljne :conf
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la lilipop » 30 lip 2011, 09:37

Moja Princeza vise nije beba,ali da ne bih otvarala novu temu pitat cu ovdje

Becutan spf 30 mlijeko za suncanje- ima li neko iskustva s njim ?
Princeza je svijetle puti, ne znam da li je ovo dovoljna zastita od sunca
Mama, ja ću biti tvoja najbolja drugarica cijeli život.
Avatar
lilipop
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 685
Pridružen/a: 10 pro 2006, 18:46
Lokacija: u oblacima

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la latica » 30 lip 2011, 10:46

lilipop ne znam za becutan, ali sad kad je tema opet gore da kažem da smo mi ove godine uzeli lavera sprej, faktor 30 i da je nama super. puno se lakše razmazuje, kad se namaže ako je deblji sloj ostane malo zeleno što znači da je fino namazano, a bio je u bio i bio na sniženju uz dodatni popust i bio je jako povoljan. još nekako lagano fino miriši, ma baš sam zadovoljna. a mi smo probali i mustelu, l'occitane, niveu i ovaj nam je daleko najbolji!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la † nina i nika » 30 lip 2011, 12:39

A jeste vidjele ovo:

http://www.vecernji.hr/zivot/natpis-bocici-ne-jamci-zastitu-sunca-clanak-304230

Prenerazila sam se jer smo i mi prosle godine za klince koristili daylong, a mislila sam i ove godine za najmanjega uzeti njihovu za bebe. Kad sam ovo vidjela sokirala sam se. Zar je moguce da se toliko laze? :roll

NA kraju sam uzela za decke DM, a jos razmisljam sto cu s najmanjim....
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la thalia » 30 lip 2011, 12:59

a mi klasika - iza 18 na more :dunno

ne znam, veći je i osjetljiviji od manjeg, ja sam najosjetljivija, pjegava i crvenokosa. nadam se da ćemo tako uspjet cijelo ljeto.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la direktorica svemira » 30 lip 2011, 13:34

Samo jedna mala opaska:

spf 15 blokira 94% uvb zraka
spf 30 blokira 97% uvb zraka
spf 50 blokira 98% uvb zraka

Razlika i nije značajna, zar ne?

Također, broj spf govori samo o uvb zaštiti, ne i u uva, pa mnoge kreme koje imaju spf 50 nemaju uopće uva zaštitu.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la lilipop » 30 lip 2011, 15:08

Tek sam sada zbunjena i nemam pojma sta da radim
Princeza je “bijela ko sir”
Strah me da ne izgori
Ako se budemo kupali samo poslije 18 h, bojim se da ce joj more biti hladno
Pluca su joj slaba tacka
Mama, ja ću biti tvoja najbolja drugarica cijeli život.
Avatar
lilipop
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 685
Pridružen/a: 10 pro 2006, 18:46
Lokacija: u oblacima

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la latica » 30 lip 2011, 15:16

lolipop pa imaš negdje za kupit i onu odjeću sa zašttinim faktorom. mi smo prošle godine kad je M bio godinu dana imali malo "surfersko odijelo" jer bi nekad išli s barkom ranije na kupanje ... a može ti se ona i u majici kupat, a ispod je još i namažeš, posebno ako bude samo u plićaku - neće cijelu majicu imat mokru, a zaštićena je. uz to šeširić na glavu i bit će to dobro - ne brini, zaštiti je robom i kremom, nek se kupa negdje gdje ima hlada i popodne, a na suncu poslije 18 i sve super. nije ti more hladnije poslije 18, nego je vani drugačija temperatura pa imamo drugačiji dojam!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la tigger » 01 srp 2011, 12:39

lolipop imaš u intersportu ta odjelca, marka je confidence , a imaš i u internet trgovinama tipa cool kids uv šeširiće i ostalo. Mi ovo ljeto imamo surfersko odjelo, šeširić i kupaće sa uv zaštitom, kupaće su neoprenske pa i griju guzu malo... :lol
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Krema za sunčanje za bebe??

PostPostao/la lilipop » 01 srp 2011, 14:58

Prave ste riznice savjeta :kiss
Dat cu se u potragu za odjecom ,ali i kremama :mrgreen
Mama, ja ću biti tvoja najbolja drugarica cijeli život.
Avatar
lilipop
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 685
Pridružen/a: 10 pro 2006, 18:46
Lokacija: u oblacima

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la nevenera » 17 ožu 2012, 15:59

da podignem temu za sve koji primjećuju da je polako došlo sunce u naše krajeve.
nevenera je napisao/la:da ponovimo najvažnije iz prethodnog dijela

Ina66 je napisao/la:u principu, djecu do 6 mjeseci ne bi uopće trebalo izlagati suncu, njihova koža je pretanka i lako izgori... da ne idem dalje u crnjake što se sve može dogoditi. od sunca ih treba zaštitit fizički - dugim rukavićima, šeširima, maramama, suncobranima - nama je omiljeno pokrivalo raširena tetra pelena preko kupole od kolica :mrgreen:
ako baš želite mazati s nečim, dobro proučite sastav tih mazalica - neke od prirodnih i dobrih su krema od runolista (welleda), od dr hauschke i, vjerovali ili ne, DMova babylove krema za sunčanje - bez konzervansa, bez parabena i sasvim prihvatljive cijene


Ina66 je napisao/la:evo još malo
Be sure to select the proper sunscreen product to protect your baby's skin. Here are tips on choosing—and using—sunscreen for your little one:

* Avoid sunscreen for infants under six months old. Sunscreen is absorbed through baby's thin skin, and although it hasn't been proven harmful to infants, there simply isn't enough evidence that sunscreen is danger-free for this age group.
* Select a lotion or milky, gel-like product with an SPF between 15 and 30. Clear alcohol-based products may burn baby's skin.
* Dab a test dose on a small area of baby's arm first. Wait about 15 - 30 minutes to see if she's sensitive to a particular sunscreen.
* Apply generously. If there are no adverse reactions to the test dose. It takes at least one or two tablespoons to cover an average sized preschooler.
* Apply sunscreen at least 30 minutes before exposure to the sun. This allows adequate time for the sunscreen protection to take effect.
* Choose a waterproof product. Generously reapplying it every couple of hours—to maximize protection during water play.


http://askdrsears.com/html/10/t110226.a ... =article2&


za 2010.:
TinkiVinki je napisao/la:ovdje su navedene najgore od najgorih http://www.ewg.org/2010sunscreen/buyer-beware/

i najbolje http://www.ewg.org/2010sunscreen/best-b ... unscreens/ ...nažalost uglavnom ih kod nas nema...


IINA je napisao/la:OK, pregledala cijeli popis.
Od prihvatljivih kod nas možda ima:

lavera 30
coppertone kids pure and simple 50
coppertone skin 50 (nije za djecu)
coppertone Water babbies 40
J&J baby lotion 40
mustela Sun for senzitive areas 50

Kak je tu upao koperton? Jednom sam kupila i izgorila ko odojak :dunno
E sad, ima ih milion vrsti i možda mora biti egzaktli taj?


za 2011.
Sanika je napisao/la:Mi smo prošle godine imali Laveru u kremi (SPF 20), teško se razmazivala, ali nam je bila super.
Ove godine sam kupila sprej (SPF 15), Paulu jučer ujutro namazala prije izleta, ramena duplo, i vratila mi se s izleta crvenkastih ramena :ajme to nam je prvo crvenilo u životu ikad i sad ne znam kaj bi rekla za Laveru.

Spreja postoje dvije vrste, za bebe i djecu, i za cijelu obitelj.
Sprej za bebe i djecu je faktor 20 i košta cca 180 kuna
Sprej za cijelu obitelj, faktor 15, košta 140 kuna (taj mi imamo)
Krema je faktor 20. Košta oko 150 kuna.

Ženska mi je rekla kako nema neke razlike između faktora 15 i 20, izgleda da ipak ima.
Mislim da ću se vratiti na kremu...

Laveru drži i DM u Sloveniji, ne znam kakve su cifre, ako netko ide neka pogleda.

Daylong sadrži i neki kemijski filter..http://www.codecheck.info/baby_kind/gesundheit_pflege/sonnencremen/id_328491/Daylong_Kids_SPF_30_Lotion.pro



o odjeći i šeširima koji imaju UV zaštitu
frrr je napisao/la:dobra UV zaštita su i MVG (http://www.mvg.hr/mama_voli_gabi-2008-06.swf) šeširići, imali smo jedan prošle godine, nabavljamo obavezno jedan i ove.

Diami je napisao/la:Kad smo već spominjali odjeću koja štiti od UV zraka - ima je izgleda i kod nas!
Vidi link www.babybox.com.hr
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Mala Bornica » 17 ožu 2012, 22:19

Nevenera, super, bas sam u toj temi... Za setnje sam mislila nesto uzeti, jer koliko god pazila da bude u hladu, uvijek ulovi I sunca.

a za ljeto I kupanje u odjeci sa zastitom od uv zraka, meni se ne cini udobna... Onako na prvi pogled. Moze malo iskustva iz prve ruke? Koliko dugo se susi?
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la lilkillaink » 18 ožu 2012, 00:10

ja sam dobila na nagradnoj igri od Nivee Pure & Sensitive dječji sprej za sunčanje i isti taj losion, sa 50+ zaštitnim faktorom, bez boja i parfema i čudesa...namažem joj lice i rukice svaki dan prije izlaska, šeširić na glavu, i pičimo...nemožemo se baš sakrit od sunca, al nije izložena direktno suncu...i sebi namažem facu s tim čudom,dobra je stvarčica skroz.
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la † Sanika » 20 ožu 2012, 16:38

Nove preporuke su da se pusti malo sunca do te naše male djece zbog D vitamina :mah jer je to mahnito mazanje prouzročilo porast učestalosti rahitisa...
Npr. Maksimu još fontanela nije zarasla, ima 3 godine, doktorica kaže da nema panike, no ja sam ljuta što sam ga sklanjala od sunca kao od crnoga vraga :baba Možda je uzrok, možda nije, ko bi ga znao :dunno
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la april » 02 tra 2012, 09:53

Sanika je napisao/la:Nove preporuke su da se pusti malo sunca do te naše male djece zbog D vitamina :mah jer je to mahnito mazanje prouzročilo porast učestalosti rahitisa...

stvarno?! ma i ja nekako vjerujem da malo sunca može samo koristiti. naravno da neću bebu usred ljeta u podne ostaviti nenamazanu na suncu.

i koju kremu uzeti?
za starijeg dječaka sam najčešće kupovala u dm-u njihovu marku, i to mislim da je bio faktor 30.
bebu do 6 mjeseci mislim da neću mazati, a za kasnije još razmišljam što kupiti.
školarac i kokolo
Avatar
april
ja bih za njega skinula zvijezde s neba
 
Postovi: 607
Pridružen/a: 09 pro 2011, 15:15

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 5 gostiju.