Sada je: 29 ožu 2024, 12:12.

cistaci na paru - rucni i ini...

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la rusulica » 22 srp 2011, 11:28

ja se ozbiljno spremam kupiti ovaj h2ox5 , posljednje šanse da me odgovorite ako ga netko ima a nije zadovoljan. baš me zanima da li i on ostavlja te mrlje po podu o kojima ste pisale
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la ivanche4 » 22 srp 2011, 13:12

Imaju ga moji starci. Kupili su ga prošli mjesec, tata je nadobudno čistio sve i prezadovoljan je. Samo što je on čistio pa par sati u komadu i ovaj je crko. Sad je na popravku jer ima garanciju. Tata bi ga preporučio makar je tako brzo crko.
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la pulse » 22 srp 2011, 13:14

Evo ja sam ga kupila neki dan. Za podove mi je super, meni nije ostavio štrafte po parketu. Za parket stavim slabiju jačinu, a za pločice veću. Sviđa mi se što se pod momentalno suši. Na pločicama se zadrži vlaga kratko ako baš pojačam intenzitet, ali u svakom slučaju kraće nego kad čistim običnim mopom.

Fuge mi je super očistio, tepih tako-tako, ali za prozore ga ne bih preporučila jer ostaju tragovi. Za masnoću iz rerne isto se nije naročito pokazao. Ima još jednu manu što u pakovanju dođe samo jedna krpa za pod. Naručila sam odma preko Ebay-a 10 komada za neke sitne pare.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la rusulica » 22 srp 2011, 16:11

znači sve u svemu nije loš. a tapecirani namještaj, jeste to probale prati? IZlaze li stare fleke?
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la petunia » 22 srp 2011, 17:08

Ciao cure! Ja kupila top shopov čistač, zeleni, h2ox5 mop prije 2 tjedna pa da predam izvještaj. Prvi tjedan sam mahnito čistila sve živo po kući, podove prozore, namještaj ... i sve u svemu ZADOVOLJNA.
Nije naravno ko u reklami, treba se malo potruditi za gadnije fleke. Imam bambus parket svugdje, njega super sredi bez tragova. Prozore iso super po meni, ide brzo, jedino treba na kraju malo pobrisat ostatke vode sa kuhinjskim papirom ili novinom. Koristim destiliranu vodu pa stvarno nema tragova.
Provala sam i kauč i tepihe. Stare fleke nije baš odstanilo ali mislim da bi to trebala tretitati nekim sredstvom a ovo kao završno.
Za umivaonik i slavine super, mlaznica i teško dostupna mjesta "ispraši".
Ne pušta puno vode, ustvari ima četri stupnja jačine pare i bude dosta vode samo na zadnjem hot spray stupnju, a namještaj sam na najblažem stupnju i jedva se ovlažio...
E da, i dobro bi došle rezervne krpice možda...
L. 05.04.2010.
slika
Avatar
petunia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 428
Pridružen/a: 29 lis 2010, 19:57
Lokacija: Dalmacija

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la pulse » 22 srp 2011, 18:28

Ja nisam namještaj čistila jer mi je kožni, ali sam htjela da dodam da je ono crno okolo česme (što se ne vidi) izbacio baš kao na reklami :dada
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la petunia » 22 srp 2011, 19:26

pulse je napisao/la: ono crno okolo česme (što se ne vidi) izbacio baš kao na reklami :dada


x :D
L. 05.04.2010.
slika
Avatar
petunia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 428
Pridružen/a: 29 lis 2010, 19:57
Lokacija: Dalmacija

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la ivanche4 » 22 srp 2011, 21:36

petunia je napisao/la:
pulse je napisao/la: ono crno okolo česme (što se ne vidi) izbacio baš kao na reklami :dada


x :D

x :)
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la Qwerty030 » 31 srp 2011, 07:11

Nisam stigla procitati cijeli topic..ali ako mi neko moze kratko i jasno(u sridu ;) ) objasniti
dakle:
za ciscenje manjih povrsina(rerna,fuge,kuhinjske ploce),preporucujte mali parni cistac(nesto kao cajnik?)
za ciscenje podova,tepiha,stora..nesto na fazon H2O cistaca?

:mah
__--# Dodirni svoje rijeci rukama...#--__
Avatar
Qwerty030
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 408
Pridružen/a: 25 ruj 2002, 11:41

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la rusulica » 09 kol 2011, 11:22

Kupila ga i ja :yess mislim na h20.

Nisam još isprobala baš sve funkcije ali od 1 do 5
- pranje poda -5 (pod ostaje sterilan i blistavo čist bez tragova. Brzo se suši međutim kod težih osušenih mrlja zbog krhkosti h20 štapa na sastavljanje ne možeš pritiskati i trljati kao što bi mopom npr pa mrlju trebaš očistiti ručno ili dugo topiti parom)
pranje tapeta -2 (tj ne pere uopće nego ih samo opari i smoči)
- pranje prozora 4+ (da ostane gdjegdje koja kapiljica koju prebrišeš krpom za stakla i sve se blista)
- parenje tj peglanje odjeće +2 (roba se intezivno moči i pošto aparat držiš u jednoj ruci a nastavak u drugoj fali ti još jedna ruka kojom bi poravnao robu dok "peglaš/pariš" pa je onda nezgodno i nastaju novi nabori.Nisam još probla osvježavati tapecirani namještaj. Možda bi bilo dobro za osvježiti kapute)
-ručni čistać na paru -5 (denzificira i omekšava neččistoću ali ne u toj mjeri kojoj bi se činilo na tv-u. opet trba uzeti krpu i malo stiusnuti. nep masnoća na pločicama se ne topi baš tako lako. kad staviš nastavak četkicu ide puno lakše ali stvoriš si novi problem. Masnoća se zalijepi za četkicu i tek je onda problem to očistiti. Što se tiče onog pranja daske za rezanje gdje daska bude ko nova (jeli to bila reklama za h20) moš si mislit. možda dezinficira ali boja ostaje ista. :whew Fuge idu ali ne pod mlaznicom več isto treba lagano ribuckati.)
- brisač prašine 5 (super je za teško dostupna mjesta kao npr moj rebrasti stolić u db-u...)
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la Esperanza999 » 17 lis 2011, 06:18

Samo da upitam cure koje su ga nedavno kupile jesu li još uvijek zadovoljne s ovim čistačem na paru iz top shop-a? Da li ga koristite često?
I koliko dugo se može čistiti bez dodavanja vode?
Nešto sam čitala da se lako kvare a ne bi davala baš preko 800 kn ako neće trajati godinama :mrgreen
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la pulse » 17 lis 2011, 09:50

Ja jesam zadovoljna čišćenjem i lakoćom upotrebe. Voda traje dosta kratko, jer u rezervoar staje samo 4 dl, ali meni nije problem da dospem kad nestane. Imam da primijetim da me se plastika od koje je napravljen čistač dojma veoma krhkom. Naprimjer mislim da oni dugmići što treba da upadnu u rupice i da kliknu kad se sastavljaju djelovi da mogu vrlo lao da se slome.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la rusulica » 17 lis 2011, 11:39

da ja sam zadovoljna. doduše prvi primjerak je i kod mene bio nešto pokvaren, pregrijavao se ali su mi odmah dali novi. I meni se onaj štap čini više elegantan nego za upotrebu ali pazim. Inače jedan rezervar mi je dosta da npr operem/oparim :D skoro čitav pod u stanu od nekih 60 kvadrata.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la Esperanza999 » 17 lis 2011, 11:50

hvala na odgovorima :D
mene je strah jer mi je malac u fazi da sve voli bacati na pod da vidi kako se otvara a baš me privlači da ga kupim. moraću ga negdje uživo proučiti.
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la anlan » 17 lis 2011, 12:49

dosad sam ga jednom koristila i zasad sam zadovoljni korisnik,
dobro mi opere pod, parkete i pločice (ide i u ćoškove, ali ipak se ponekad treba još pokupiti s nečim).

super mi je za osvježiti kapute i sl. s parnom peglom, štoviše, sumnjam da u kemijskoj čistionici za 80 kn po kaputu rade s nečim na istom principu (tzv. eko čišćenje).
mislim da će mi biti dobar i za kaučeve, fotelje i madrace.

e da, i za wc mi je ok, onako na daljinu sve nafinjaka, nema previše dodirivanja raznim krpicama i spužvicama, kasnije samo prebrišeš papirom i šibneš ga u wc, a 99 posto bakterija baj baj :mrgreen

pitanja za iskusne korisnice:

kako perete pećnicu, stavite detergent pa udri parom ili?

je li netko već izumio kako na zelenka staviti neku drugu krpicu osim originalne (tri dodatne u paketu su 150kn, pa bih ja to nekako izbjegla ako može)

ja sam izračunala da, ako mi i krepa nakon godinu dana, bit će mi isplativije nego plaćati tetu čistilicu kod koje bi mi (da je imam ko što je nemam), bilo najvažnije da mi sredi podove. ovako taj posao nije tako težak, naporan, dosadan, odbojan i općenito uf.
anlan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 830
Pridružen/a: 23 vel 2005, 00:35
Lokacija: :)

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la rusulica » 17 lis 2011, 12:54

anlan je napisao/la:
pitanja za iskusne korisnice:

je li netko već izumio kako na zelenka staviti neku drugu krpicu osim originalne (tri dodatne u paketu su 150kn, pa bih ja to nekako izbjegla ako može)



nisam iskusna ali si laskam da sam inovantivna :lol kupila jeftinu čarobnu krpu istog materijala i sašila taj mop. Nije fensi šmensi ali služi svrsi
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la anlan » 17 lis 2011, 12:58

pa da, imam i ja masu čarobnih krpa, pa reko da se ne bace. znači zašila si čičke?

onaj nastavak za prašinu - dakle briše prašinu, ali ide i para, ali pretpostavljam ne prejaka. može li se s time preći i preko knjiga?
anlan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 830
Pridružen/a: 23 vel 2005, 00:35
Lokacija: :)

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la rusulica » 17 lis 2011, 13:07

da, da zašila i čičke a mop sam sašila od nekiliko slojeva da bude čvrst. Inače nisam neka šivačica da se razumijemo :D
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la anlan » 17 lis 2011, 13:12

rusulica je napisao/la:da, da zašila i čičke a mop sam sašila od nekiliko slojeva da bude čvrst. Inače nisam neka šivačica da se razumijemo :D

razumijemo se :faca
anlan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 830
Pridružen/a: 23 vel 2005, 00:35
Lokacija: :)

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la pulse » 17 lis 2011, 14:26

Ja kupila preko eBay-a komplet od 10 rezervnih krpa za oko 10-ak eura zajedno s poštarinom (stiglo iz Hong Konga). Nisu na čičak neko se stežu učkurom.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la rusulica » 17 lis 2011, 14:32

pulse je napisao/la:Ja kupila preko eBay-a komplet od 10 rezervnih krpa za oko 10-ak eura zajedno s poštarinom (stiglo iz Hong Konga). Nisu na čičak neko se stežu učkurom.

već sam negdi vidila da si to napisala pa sam i ja tražila al nisam našla ništa tako povoljno (iako se ja panično bojim plaćanja preko interneta osim kad je u pitanju moja banka)
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la malena1 » 24 stu 2011, 14:52

Evo da ja podijelim svoje iskustvo sa parnim čistačem!

Svekrva je kupila prije 3 g. neki ljevi parni čistač u njemačkoj za 35€.
Služi još i danas. Ja sam pre zadovoljna sa njim. Stan opereš za 15 min i znaš da ti je čisto. To što je pod malo mokar me uopće ne smeta! Popijem si kavu dok se ne osuši. Imam obični parket u stanu niti se oštetio lak niti se išta pokazalo da mu smeta to što je pod vlažan nakon svakodnevnog pranja. Imam tri krpe tako da ih sve upodrijebim za vrijeme pranja pa ne moram stalno ić ispirat. S obzirom da čistać dijelim sa svekrvom, dojadilo mi ga je stalno nosit gore dolje pa sam si naručila onaj iz top shopa.
Ako će biti isti kao i ovaj što sad imamo biti ću zadovoljna!
Niti jedan čistač ne čisti sam pa svoja očekivanja treba tome i prilagoditi.

Samo jedno znam da mi skrati vrijeme rintanja po kući i da mi je pod sigurno čist bez obzira na tragove koje ostavlja (ako ostavlja) i ono najvažnije ne upotrebljava se nikakva kemija (mislim na silna sredstva za čišćenje i dezinfekciju)!

eto, javim se još kad mi stigne parni čistač iz top shopa!
malena1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 28 stu 2010, 23:36

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la rusulica » 25 stu 2011, 12:00

Ja nakon 3 mjeseca korištenja ovog zelenog iz top shopa mogu reći samo :klanja :klanja :klanja blagoslovljena svaka kuna.
Nedavno je mm pituravao stan i nije zaštitio pod. Majke mi više jupola sljepljenog s prašinom od struganja je bilo po parketu nego po zidovima. Da nije bilo h2o parnog čistača mislim da bi još uvik puzala s četkom u rukama . ovako samo para otopi i prođem još jednom čistom krpom.
INače kad čistim pod njime bude mi manje mokro nego s običnom krpom tako da dok riješim jedan dio stana drugi je već suh. pis of kejk :srca
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la rusulica » 09 svi 2012, 16:24

posudila sam svoj h2o sveki i vratila mi ga bez ijedne dlačice na četkici :roll i bez pardona. može li se kupiti četkica posebno i koliko košta
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la noah » 10 svi 2012, 00:27

I ja namjeravam kupiti taj parni brisač iz top shop,znači da većina ima dobra iskustva???
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la viki » 10 svi 2012, 08:46

- ja posudila to čudo da isprobam, bio je super zabavan mom starijem sinu, jer je oprao cijeli pod :cool al ja se vratila svojoj viledi ultramax metli, nekak mi je brže i jednostavnije s njom, super je recimo kad sam prala rolete, pa je skinuo onu zapečenu prašinu s njih... zaključak o.k. mi je, ali ništa spektakularno :dunno
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la noah » 10 svi 2012, 09:21

Ok, budemo malo pogledali i druge firme tih štapnih parnih brisača,baš bi to htjela imat,jer ćemo uskoro imat malog puzavca,a i stariji je najviše na podu ili kad bi našli nešto tipa da usisava i briše parno,a da nije preskupo,ima takvih čuda onih profesionalnih skupih,kad bi takvo nešto našli za kućni upotrebu bilo bi idealno... :)
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la coyote » 17 kol 2012, 10:02

ima li tko kakvih iskustava sa ovim novim parnim čistačem iz TopShopa...

http://www.topshop.com.hr/?tn=minisite& ... rp=1&pcs=1

išli smo ga pogledati i izgleda solidno, plastika se čini kvalitetnija nego na onom zelembaću H20... razlika je u tome što je on isključivo za čišćenje podova i nema onaj odvojivi ručni dio kojim se mogu čistiti prozori, pećnice i sl. , al velim na prvu se čini malo kvalitetniji od zelembaća sa kojim koliko vidim ima dosta reklamacija, a i prodavačica tvrdi da je bolji za čišćenje podova, a to bi mu kod nas ionako bio primarni zadatak obzirom da bu malena uskoro krenula u puzanje "bespućima" dnevnog boravka...
coyote
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 kol 2012, 09:49

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la rusulica » 17 kol 2012, 11:31

zeleni mi se dva puta kvario, iskoristila sam garanciju. više ga nema u prodaji koliko znam
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: cistaci na paru - rucni i ini...

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 17 kol 2012, 11:39

Imam zepterov. Zadovoljna sam 'onako' Smeta mi sto imam posla oko njega. Dosta je kabast ikao je najnoviji model.
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.