Sada je: 18 tra 2024, 22:04.

problemi s kakanjem - dijete na ad (spojene teme)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la nevenera » 06 kol 2011, 07:55

možda misliš na ovaj probiotik koji spominju? :dunno

mislim da je to dosta stvari koje mu daješ, čepići, kapi, sirupi... možda mu sve to smeta. probaj koristiti samo jednu stvar i nje se držati.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la Stefanova_mama » 06 kol 2011, 12:12

martina123 je napisao/la:Ja imam jako malo mlijeka, to je vise igra izmedu hranjenja.



Ako mu dajes izmedju hranjenja on nije gladan, pa tako nece navuci puno mleka.

Imas veliku srecu sto prihvata dojku, pa je pokusaj iskoristiti. Za svaki obrok ga prvo stavi na siku i kad nece vise i mislis da je gladan dodaj adaptirano. Narocito uvece i nocu je vazno da doji jer se tada bazdari ponuda za sledeci dan (odnosno pravi vise mleka). Nudi ga sto cesce, nema spoljnih pokazatelja koliko mleka imas (cak ni velicina i naduvanost grudi to nisu), videces po bebi, je li zadovoljan, da li napreduje, da li ima dovoljno popisanih i pokakanih pelena....

Zasto ne tako puno raznih stvari (sirup, cepic, kapi), zato sto ih njegova probava jos uvek ne moze lako obraditi. Ako mu je gvozdje u granicama normale (pa i na donjoj granici) posavetuj se sa pedicom da li ga jos uvek treba piti.

Sretno! :mah
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 06 kol 2011, 23:46

Evo, zvala sam Rode i pokusat cu sa dojenjem ponovno... Pocela sam se izdajati posle obroka i sad navecer sam izdojila 20mil, a cikao me prije obroka.
Vidjet cu.. To bi ipak bilo najbolje mlijeko za njega.
A po noci mi spava, od 22-5:30h.... :dunno

Nadohrana neeee sad. Nego u 4mj. samo sok, a tek u 6tom kasice, pa znam to. :dada

Sada mu dajem probiotik kapi i sirup. Cepic samo kad zagusti, on MORA kad tad kakati.
Sirup je laktoza, a kapi probiotik.
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la AA » 07 kol 2011, 07:22

martina123 je napisao/la:Nego u 4mj. samo sok, a tek u 6tom kasice,

martina :kiss , nemoj sok, narocito nemoj od 4 mjeseca .... sok nije dohrana, nit' ce od njega biti sit nit' nece biti zedan nit' u soku ima vlakana koja ce pospjesiti rad crijeva .... ako vec odlucis da krenes dohranu daj cijelu vocku, ne samo sok iako je sasvim dovoljno da samo sisa do 6 mjeseci

martina123 je napisao/la:pokusat cu sa dojenjem ponovno... Pocela sam se izdajati posle obroka i sad navecer sam izdojila 20mil, a cikao me prije obroka.
Vidjet cu.. To bi ipak bilo najbolje mlijeko za njega.

:up

pusice da se sto prije rijesite problema :luv
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la thinkPINK » 07 kol 2011, 12:29

martina :kiss , nemoj sok, narocito nemoj od 4 mjeseca .... sok nije dohrana, nit' ce od njega biti sit nit' nece biti zedan nit' u soku ima vlakana koja ce pospjesiti rad crijeva .... ako vec odlucis da krenes dohranu daj cijelu vocku, ne samo sok iako je sasvim dovoljno da samo sisa do 6 mjeseci

x
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la martina123 » 09 kol 2011, 22:14

Evo, bili na kompletnom uzv abdomena, crijeva, jetra, bubrezi, mjehur, slezena sve ok! :zivili

Izgleda da je to zeljezo, smanjili zeljezo do iduce kontrole.
Sirup poceo djelovati nakon 4 dana davanja, sada dobija samo sirup, AD i moje mlijeko (+zeljezo i D3).
slikaslika

8.3.2010. Bog je dobio jos jednog anđela...
Avatar
martina123
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2710
Pridružen/a: 02 ožu 2005, 11:09
Lokacija: Crikvenica

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la seve » 18 lip 2012, 09:22

Koje je boje kakica djeteta na adaptiranom mlijeku, starog npr 3 mjeseca?
slika
Avatar
seve
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 25 lip 2010, 20:06

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la tina2775 » 26 kol 2012, 19:10

moze li mi netko pomoc ? moj bebac vec 13-ti dan ne kaka...jucer je navrsio mjesec dana...unatrag 2 tjedna prestala sam mu davat sab simplex kapi jer su grcevi prestali,ali s njima je dosao i zatvor...nemojte me napadati sada i pamet soliti molim unaprijed,pedijatar i patronazna savjetovali su da mu malo toplomjerom guzu "procackam" i jesam,onda su rekli caj od kamilice,ali iz filtera jer hippov je tek plus4.mj,i to sam napravila ali ga nisam sladila jer znam da dojence to nesmije,zatim smo masirali bušu i na kraju čepić...on ga je otvorio ali trenutno..to je bilo prva i zadnja kakica u tim danima...poslali su me u bolnicu gdje sam 5 sati cekala red s tek rodjenom bebom takorec i to s uputnicom na hitni prijem jer mi je pedica rekla da cemo i ja i on ostat gore...oni su mom malcu 2x vadili krv,srce mi se slamalo,prvo iz vene a zatim prst( prst ponovili jer im se iz vene krv zgrusala navodno dok su je odnjeli do labosa,ko da je neznam di labos)..posizila sam...nakon 4 sata dolaze nalazi,dosta losi,ali nitko mi nista ne objasnjava osim da ima problema s jetrom jer je gladan..pitam kako gladan konstantno jede...ali ja kao nemam dovoljno i dobro mljeko...traze da idem na AD I kao razlog ne kakanja navode to..moje dijete jede i jelo je i mozda nije puno,ali i to malo je trebao pokakat...ljutim se jer pojma nemaju...jos su mi naveli da mu obavezno dajem sab simplex kapi,a on nema grceva,trbuh mekan crijeva rade ali ne KAKA ! necu imenovat bolnicu ali nikad vise tamo ! to je kao da me boli noga a popijem tabletu za zub mislim svasta im pada na pamet..sopat ga kapima necu jer nema grceve...i poslali nas doma...on i dalje ne kaka..nema tegobe,nema grceva,uzela sam novalac AD,i dalje pijemo caj od komoraca i kamilicu ali ne kaka...ja sam vec psihicki pukla...njemu nistaaa crijeva ne otvara,koja je zadnja solucija jel znate ? oce ic na ciscenje crijeva ? jel se to radi bebama ? neznam pa pitam molim pomoc ako netko ima isto/slicno iskustvo ?
slika

MAMIN PRINC 25.07.2012
Avatar
tina2775
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 28 stu 2011, 09:46

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la laya » 26 kol 2012, 20:31

Mi smo imali problema s dojenjem pa nam je pedijatar u rodilistu preporucio prvo podojit pa dohranit s AD isto kako nije dobro sisala nije ni kakala ali to se sve odvijalo u rodilistu kad smo poceli davat AD imala je problema s probavom ali to je bilo normalno jer joj se probava navikavala na adaptirano mlijeko. Ubrzo se sve regurilalo.
Nebi prestala davat kapi na svoju ruku, mislim da ti je najbolje da nazoves svoju pedijatricu ili mozda onaj telefoncic.
Nadam se da ce vam ubrzo biti bolje!

Postoji hippov caj od kamilice daje se nakon prvog tjedna.
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la tina2775 » 26 kol 2012, 20:58

pa prestala sam kapi davat jos prije vise od 2 tjedna jer su grcevi prestali...i sad bi ih ponovo trebala uvest po njihovom,a zasto ? da se po njima pokaka ? pa necu ga sopat "ljekom"koji mu trenutno netreba niti ga navikavat da kaka samo po kapima ako bi i onda obavio nuzdu...isto ko sto mu vise cepice ne zelim stavljat...probala prije 3 dana,tiskao tiskao,na kraju samo prdnuo...(makar prdi cijelo vrijeme...ici cu sutra pedici nasoj i vidjet sta i kako dalje...

ovo me tolko brine,rijesimo se jednog problema(grceva)i mislim si eh hvala ti boze napokon mir i lak san,kad eto vraga opet se na nas nesto zaljepi nit spavam nit jedem od brige...da mu mogu pomoc pomogla bi sve smo probali sve nacine i neide :( u ljekarni sam bila ali kaze farmaceutkinja da hippov caj od kamilice tek sa 4 navrsena mjeseca moze pit,tako i pise na kutiji :/
slika

MAMIN PRINC 25.07.2012
Avatar
tina2775
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 28 stu 2011, 09:46

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la dtmb » 26 kol 2012, 21:03

:dunno samo zelim reci da drzim fige da cim prije bebica bude dobro i da kaka :hug
Malo mi je neozbiljno da patronazna nakon 13. Dana nekakanja kaze procackajte guzu toplomjerom :shock
(( *i ako se javi netko upuceniji,ako moze odgovor na moje pitanje jer sam uvijek mislila da su to babske price- da li majcino mlijeko zaista moze biti preslabo,nedovoljno,pogotovo za tek rodenu bebu? :plavusa ))
Brzic 2011
Avatar
dtmb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 19 pro 2011, 22:11

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la nevenera » 26 kol 2012, 21:31

savjet je dan da se pomogne bebi. nije dobar savjet ali je s dobrom namjerom
mlijeko ne može bit preslabo ali tehnika dojenja može bit loša i beba može ne dobivati dovoljno mlijeka. no to je sad sve nebitno. bitno je da beba ne kaka i da se ima problem.
probaj zvat sutra patronažnu i idi do pedijatra, to se mora nekako rješiti, pogotovo ako su nalazi loši. o ad ne znam ništa ali pedijatar bi morao reagirati. jeste vagali bebu? kakav je prirast?
:hug
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la laya » 26 kol 2012, 21:37

http://hipp.hr/proizvodi/overview/19 ima od 1. Tjedna zivota ja sam kupila N ali ga nismo bas koristili isto ga je patronazna preporucila za kakanje.
Cudno mi je da su vam grcevi prosli jer prave dojenacke kolike tek pocinju s 2,3 tjedna vecinom traju do 3-4 mjeseca, mozda ga je nesto drugo mucilo kazem i moja N se znala grcit imat problema s kakicom ali to nisu bili pravi grcevi ja to pripisujem privikavanju na ad.
Drzim fige da sto prije budete dobro :hug
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la tina2775 » 26 kol 2012, 21:55

RODJEN JE SA 3760,DOMA SMO DOSLI SA 3460,JUCER BILO MJESEC DANA NAM ON IMA 3980,KAZU PREMALO...A SVAKI PUT KAD BI GA PATRONAZNA VAGALA GOVORILA JE KAKO FINO DOBIVA,NITI JE PADAO NA KILAZI,NITI JE STAJAO,,DOBIVA,ALI POMALO
slika

MAMIN PRINC 25.07.2012
Avatar
tina2775
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 28 stu 2011, 09:46

Re: Odjednom problemi s kakanjem!

PostPostao/la tina2775 » 26 kol 2012, 22:01

kod nas su bili bas bas grcevi pravi od rodjenja ih je imao...neznam kako su tako naglo prestali mislila sam da ce kasnije i prestat a i kasnije ih dobit al ocito nema pravila...sve ostalo je bilo uredno s njim nije ga sta drugo imalo boljet,pregledan je od strane 2 pedijatrice i rekle su u to vrijeme da su to grcevi
slika

MAMIN PRINC 25.07.2012
Avatar
tina2775
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 28 stu 2011, 09:46

Re: Pitanja, pitanja...Kakanje i svi ostali problemi...

PostPostao/la tina2775 » 09 lis 2012, 18:40

napisem poruku i nestane mi sama od sebe :conf
ja borbu vodim sa svojim sinom....25og je navrsio 2 mjeseca...od rodenja nam nista neide kako treba..prvih 7 dana doduse je bilo idealno...stolica uredna zlatno zute boje 8 pelena dnevno punio...i od tada nagli zastoj.....20 dana je bio totalno zatvoren...pedijatrica me uputila u bolnicu gdje su napravili krvnu sliku uzeli urin,kazu sve je ok,ali neznaju zasto zatvor ima...2tjedna nakon toga ja gubim mljeko a on i dalje nema stolice...uvodimo AD,novalac IT,odjednom pocne vristat plakat ljubicasti u licu i ja opet s njim u bolnicu gdje me napadnu da sta dolazim sa njim kad dijete nije smrtno ugrozeno i da nekom vani zauzimam mjesto...ja u soku em mi prvo dijete em nije normalno da beba ne kaka mjesec dana UOPCE ! NI JEDNOM ! moj muz ih izvrijedao i rekao ic sefu ravnatelju bolnice i u novine ih dat..odjednom se upristojile i napravile opet krvnu i urin...kazu sve ok...i dalje neznaju zasto nema stolice i preporucaju mi cepice i toplomjerom da potaknem....ljuta odlazim doma...stavim cepic on ga izbaci van od kakanja ni k...trpim trpim jos tjedan dana i pukne mi film odlazim u klaicevu makar ne spadamo tamo i tamo naprave krvnu urin,ultrazvuk,stolicu uzmu na analizu i naprave alergotest na kravlje mljeko jer je novalac povratio u luku,u meduvremenu smo zabpravila sam presli i na nan sensitive i to je povratio i zbog toga rade alergotest...koji je bio negativan ali oni ipak tvrde da je to alergija na kravlje...prepisuju mi altheru koju on naravno opet povraca sve sve sto pojede povrati...a stolica kad mu je malo topllomjerom iziritiram je crno zelena sluzava a smrdiiiiiiiiiii oprosti boze stolica odraslog covjeka poslje obilnog rucka je mila majka naspram ovog,cjeli stan luftam...ja vise nemam snage volje zivaca obilazit doktore jer vise nikome ne vjerujem...on i dalje ne kaka jedino ako je malo procackam a nezelim cesto...nemogu vjerovat da nitko nezna sta mi je djetetu zastooooo je prestao kakat,zasto povraca apsolutno sva mljeka...molim boga i trpim jos 3,4 mjeseca da pocnemo jest kasice voce povrce mozda se pokrene nesto od toga... :place :place
slika

MAMIN PRINC 25.07.2012
Avatar
tina2775
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 28 stu 2011, 09:46

Re: problemi s kakanjem - dijete na ad (spojene teme)

PostPostao/la nevenera » 10 ruj 2015, 15:06

podižem za ljetnice 2015.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.