Sada je: 28 ožu 2024, 11:10.

Nekakanje dojenog djeteta - od kada?koliko dugo se tolerira?

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Novamama » 06 vel 2011, 09:58

moram malo dignuti topic jer smo i mi počeli preskakati kakanje. jučer je napunila 3 tjedna i evo nije kakala od prekjučer navečer, a par dana prije toga je sa 4-6 puta dnevno prešla na jedno kakanje dnevno. prducka, i bude malo žutog na peleni kao malo kakice, ali ništa konkretno.
meni se čini da baš halapljivo jede, i čini mi se količinski dosta (to uspoređujem sa sinom koji bi visio na cici cijeli dan i malo spavao malo jeo). jedino što dosta i bljucka.
pelene su mokre svaki put i ona je dobre volje.
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la skorpionka » 06 vel 2011, 10:04

Malo je prerano za preskakanje kakice, al mojoj se to javilo ipak mrvu kasnije, ali isto prije 6 tjedana i isto je prvo krenulo s jednom kakicom dnevno.

Koliko često cica?
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Novamama » 06 vel 2011, 10:06

cica svaka cca 2 sata, plus nešto između. ali sama pusti cicu. i nudim joj na cca 4 sata istu. ili prvo onu zadnju, pa tek onda novu. jedino što imam osjećaj da se umori kad joj jako curi i da zaspi nakon 15tak minuta, a tada možda krene masnije mlijeko. iako i kad zaspi lagano cica.
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la skorpionka » 06 vel 2011, 10:08

Nama je pomagalo to forsiranje iste cice, ona bi krenula halapljivo i jako brzo bila gotova, pa bi kunjala na cici.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Diami » 07 vel 2011, 11:08

Ja jedino ne bih na 4h davala istu, najviše na 3h, čak i malo manje, al bi zato pomagala kompresijama kad se ona umori, tako da lakše dođe do masnijeg mlijeka. Pročitala sam ako se rade prevelike pauze među mijenjanjem dojki da se kod nekih žena čak može smanjiti produkcija malo - iz svog iskustva mislim daj e to kod mene bio slučaj u početku. Kad sam smanjila na 2 do 2,5h po dojci bilo je bolje. Ne mora biti kod vas slučaj, al čisto da imaš info.

Ono što kao cicka dok spava - to nije efektivno cickanje da vuče, to tek par kapi dođe/popije. Tako da ako imaš dojam da nije posisala masnije, slobodno pokušaj pomoći kompresijama da možda još malo pokupi "stražnjeg" mlijeka.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Novamama » 07 vel 2011, 11:46

pokakala se jučer pošteno, 4 puta, nakon točno 48 sati. :yess
analizirala sam to koliko doji i kada dođe do masnijeg mlijeka i baš sam zaključila ovo što diami piše. ako joj unutar par sati nudim jednu te istu, ona mi se već napuni i baš imam osjećaj da u biti opet vuče ono prvo mlijeko.

vidjet ćemo. jedva čekamn vaganje sada :)
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la skorpionka » 07 vel 2011, 11:58

kod nekih žena čak može smanjiti produkcija malo - iz svog iskustva mislim daj e to kod mene bio slučaj u početku. Kad sam smanjila na 2 do 2,5h po dojci bilo je bolje. Ne mora biti kod vas slučaj, al čisto da imaš info.


ovo sigurno, jer onda u suprotnoj ipak mlijeko "odstoji" duže i samim tim imaš signal da se smanji produkcija. Ja isto nisam išla na više od 2,5 sata na istu stranu.

Al imala sam zanimljivo iskustvo s ovim trećim, iako nisam sto posto sigurna da je to bilo uzrok, al napisati ću, možda nekome pomogne. On je pak bio kakalica, ko brat, a ne sklon preskakanju stolice ko sestra. I na moru, negdje sa malo manje od dva mjeseca počinju izostajati stolice, npr dva dana nema pa iskaka dušu, vidilo se da ga smeta. Paralelno s tim se javio i osip u smislu atoijskog dermatitisa. I taman je pala ona kontrola s dva mjeseca i cijepljenje, kada je pedijatrica savjetovsla da zbog osipa maknem mlijeko iz svoje prehrane (za početak samo mlijeko, fermentirane da ostavim) i zbilja, osip s lica se povukao kroz par dana bez dodatne terapije. Ali sam isto tako primjetila da je ponovno počeo kakati ko ranije, po par puta dnevno i tako se nastavilo do danas. Imam dojam da je i to bilo posljedica alergije na kravlje proteine, najvjerojatnije. :dunno
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Novamama » 08 ožu 2011, 17:15

opet dižem ovaj topic s istim pitanjima.
sad smo 7 tjedana - uskoro 2 mjeseca. nakon 1. mjeseca je dobila 1.3 kg, znači valjda gladna nije bila, ali me sad muči ta alergija na km.
opet preskače kakanje, a kad se pokaka to bude obilno, ali vodenasto i ipak malo zeleno, onako zeleno-smećkasto i ima miris. a kada kaka redovno, po par puta na dan, kakica je školski zlatno žuta s onim mrvicama unutra. činjenica je da je mene lupila želja za slatkim (suzdržavala sam se koliko je išlo :oops: ) i da sada jedem više čokolade. što ako je alergija, da li treba na još nešto obratiti pažnju?
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Helena71 » 09 ožu 2011, 21:25

Mislim da ne trebas brinuti da je alergija - dobila bi osip ili neurodermitis.
Meni su i L i M imale neurodermitis. L skoro od prvog dana, sumnjala sam na mlijeko ali bio je gusti sok u pitanju (marelica). Za M mislim da je od cipsa od paprike :oops:
Ova promjena konzistencije stolice mislim da je normalna u tako ranoj dobi. I kod moje varira - od zutog s mrvicama, zutog i gustog poput dukatele :mrgreen (to kad je preskakala) pa do ovih zelenkasto-smeckastih prozirnih sluzavih.
Otkad pazim da ponovim istu cicu ako imam dojam da nije sve izvukla, dobro napreduje usprkos tome sto strajka i sto ju moram uspavati da bi pojela. Sva se zbucala i zaokruzila :luv Imamo kontrolu tek krajem mjeseca ali cini mi se da je s 3 mjeseca dosegla prosjecnu tezinu odgovarajucu svojoj porodjajnoj tezini :)
Avatar
Helena71
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2616
Pridružen/a: 08 vel 2003, 00:34

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la Esperanza999 » 09 ožu 2011, 21:33

i kod nas su stolice varirale, nekad bi bile zelene, pa iduća opet žuta i sve tako ukrug.
s tim da sam ja jedino negdje na početku izbacila kravlje mlijeko iz moje prehrane jer sam ga u konačnici povezala s pelenskim osipom.
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: Preskakanje kakice - od kada?

PostPostao/la angel » 11 ožu 2011, 00:03

Novamama tako je i kod moje ako preskoči dan dva ili više kakanja onda stolica bude zelenkasta,sluzava,ma ima svega tu.A kad je kakica redovna tada je i stolica uredne boje i mirisa.Sve je to ok :kiss
Avatar
angel
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3868
Pridružen/a: 29 lis 2007, 23:43
Lokacija: Gdje Neretva hladna teče

Do kad brojati pelene

PostPostao/la moja ljubav » 08 stu 2011, 12:45

Do kad se broje popisane i pokakane pelene da se zna da beba napreduje? Moja nije od jucer kakala a inace kaka iza svakog podoja najcesce. Poceli smo davati kapi za grcice one Bio-gaia :)
Avatar
moja ljubav
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 700
Pridružen/a: 10 ožu 2011, 21:45

Re: Do kad brojati pelene

PostPostao/la nevenera » 08 stu 2011, 13:12

mislim da se mora obavezno brojati u prvih 6-8 tjedana, jer je broj kakanih pelena bitan kao jedan od pokazatelja da je sve u redu s unosom kalorija (da beba pije masno a ne samo predne mlijeko).
da citiram
U periodu od 4. dana života do kraja 1. tjedna, beba bi trebala postepeno povećavati broj pokakanih pelena, te bi od 1. do 6. tjedna života trebala imati barem 3-4 stolice dnevno. Mnoge bebe će se pokakati odmah poslije ili čak tijekom svakog podoja. Ako beba mlađa od 6 tjedana, tijekom 24 sata nema barem 3 pokakane pelene, to može biti znak da ne prima dovoljno zadnjeg, hranjivijeg mlijeka te bi bilo dobro provjeriti dobitak na težini, a ako je on premalen, vidjeti zašto dojenje ne funkcionira kako treba. Većina isključivo dojenih beba nakon 6. tjedna od rođenja naglo promijene broj pokakanih pelena: neke kakaju i više puta dnevno, neke jednom dnevno, a neke svaka tri dana ili čak i rjeđe. Kod nekih beba će proći i po dva tjedna dana bez stolice. Ovo stanje je normalno tako dugo dok beba dobro napreduje u težini, općenito izgleda dobro, a stolica koja se naknadno pojavi je uobičajene konzistencije i boje. Nikakvi postupci za nasilno stimuliranje pražnjenja crijeva nisu poželjni.

pokakana pelena je mislim veličine od 5 kuna, to se računa kao pokakana pelena.
ovo se odnosi na isključivo dojeno dijete, ako se bebi npr da čaj ili voda onda se sve poremeti.

koji je razlog za biogaia kapi?
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Do kad brojati pelene

PostPostao/la moja ljubav » 08 stu 2011, 13:32

ona je jucer imala 5-6 stolica a eto danas nijednu sam ono malo kad prducne pa izadje. Dajem joj od jucer te kapi za grceve jer su nas poceli jako zezati. Dobija lijepo na kilazi kaze patronaza a mene muci sto od sinoc nije kakala mozda jer sam joj dala sinoc oko 12, 80 ml caja od komoraca :|
Avatar
moja ljubav
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 700
Pridružen/a: 10 ožu 2011, 21:45

Re: Do kad brojati pelene

PostPostao/la nevenera » 08 stu 2011, 13:54

čaj nikako, stvarno ne služi ničemu. nije dokazano da pomaže kod grčeva. samo poremeti ponudu i potražnju.
nadam se da će vas grčevi brzo ostavit
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Do kad brojati pelene

PostPostao/la moja ljubav » 09 stu 2011, 21:45

Bila je patronaza danas i rekla da ima proljevaste stolice JEL TO STA OPASNO? stalno se grci i place dok cica a na desnoj stalno cokce to jedino primjetim novoga. A dojimo obadvije cice i onda spava sat-dva
Avatar
moja ljubav
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 700
Pridružen/a: 10 ožu 2011, 21:45

Re: Do kad brojati pelene

PostPostao/la sany » 09 stu 2011, 22:40

ne znam sta joj znaci proljevaste, ne moze ni imati oblikovane, premala je, znaci nije opasno
onda se pokakila danas?

coktanje moze biti od nepravilnog polozaja, a moze biti i soor
ne prelaziti na drugu sisu dok ne dodje do masnijeg mlijeka na prvoj, tj. ne isprazni je do kraja

evo soor, na ovom topicu, pogledaj malo
viewtopic.php?f=38&t=12764
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Do kad brojati pelene

PostPostao/la Stefanova_mama » 10 stu 2011, 07:48

Samo da se nadovezem na sany i nevenera-u:

Jedna strana u roku od 2-3 sata, zato sto samo tako moze doci do masnijeg mleka, sad pije ono prvo vodenasto mleko sa jedne, pa sa druge kad tako brzo promenite ili posikite obe.

Caj nije potreban, samo mleko.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Do kad brojati pelene

PostPostao/la boysmama » 10 stu 2011, 09:20

moja ljubav, draga, samo da te utješim, meni je M. kakao po 5-6 pelena dnevno, ali kako su mu sa mjesec i pol počeli grčići, počeli smo mu davati te Biogaia kapi i odmah prvi dan nakon uzimanja se broj stolica naglo smanjio, do 1-2 dnevno, a mi smo super dobili na kilaži (prvi mjesec 1500 g, a drugi 1000 g)... ne znam da li su kapi razlog nagloj promjeni kakanja, ali mi se to nekako preslučajno poklopilo, davali smo mu ih do 3 mjeseca starosti :dunno može bit da se to samo od sebe promijenilo jer sad sa 4 i pol mjeseca zna proći i po tjedan dana da se ne pokaka...

a ako stolica nije sluzava i zelena i ako nema drugačiji intenzivan miris (smrad), onda se nemaš što brinuti... a to za obje cike, cure su ti dobro rekle, a to sam ti i ja već savjetovala ;) probaj ju što duže držati na istoj ciki da ti navuče dovoljno mlijeka za čitav podoj... neće to odmah, ali bildajte kroz sljedećih par dana, s vremenom ćeš joj moći dati samo jednu cc... tako će ti se i bradavice više odmarati i neće te tako jako boliti
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Ne kaka vec danima :(

PostPostao/la moja ljubav » 25 stu 2011, 18:38

Cure Tina mi ne kaka danas 5 dan sto me cudi jer do 6 tjedana treba kakati vise puta na dan :conf
Avatar
moja ljubav
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 700
Pridružen/a: 10 ožu 2011, 21:45

Re: Ne kaka vec danima :(

PostPostao/la mamma4 » 25 stu 2011, 18:52

Probaj joj dati Hippov čaj od komorača,on ti potiče kakanje
G 2007
M 2011
L 2015
Avatar
mamma4
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 560
Pridružen/a: 02 tra 2011, 10:29
Lokacija: Cirkus

Re: Ne kaka vec danima :(

PostPostao/la Liv Tyler » 25 stu 2011, 19:02

Do 10 dana se tolerira nekakanje kod dojenčeta i ne poduzima se ništa. Ona možda jednostavno dobro iskoristi sve što pociki.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ne kaka vec danima :(

PostPostao/la Stefanova_mama » 25 stu 2011, 19:31

Jednomesecnom detetu koje je iskljucivo dojeno ne treba davati caj. Pokusaj da jednu stranu nudis vise puta u toku 2-3 sata da dodje do masnijeg mleka i konsultuj se sa pedicom.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Ne kaka vec danima :(

PostPostao/la Stefanova_mama » 25 stu 2011, 19:38

Pokusaj se najesti suvih sljiva. Mojima je pomagalo jos isti dan.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Ne kaka vec danima :(

PostPostao/la moja ljubav » 26 stu 2011, 13:01

pojela suhe sljive sinoc i jutros je bilo do grla :yess hvala vam
Avatar
moja ljubav
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 700
Pridružen/a: 10 ožu 2011, 21:45

Re: Ne kaka vec danima :(

PostPostao/la Stefanova_mama » 26 stu 2011, 13:31

Drago mi je da je pomoglo. :mah
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Nekakanje dojenog djeteta - od kada?koliko dugo se toler

PostPostao/la nevenera » 10 ruj 2015, 15:06

podižem temu za ljetnice 2015.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Nekakanje dojenog djeteta - od kada?koliko dugo se toler

PostPostao/la alkemicar » 10 lis 2015, 12:18

Mi i dalje muku mucimo sa stolicom
dakle, sve iscitano, isprobano al nama ne djeluje
pedijatrica ne smatra da je to problem jer je iskljucivo dojeno dijete i kaze da ce se to izregulirati kad krene dohrana
jednom smo je vec vodili da joj potaknu kakanje a nakon toga isto
evo razmaka u danima izmedu stolica otkad sam krenula gledati: 8, 8, 5, 7, 11

Ovo danas je 11 dana da nije kakala
i kad zatraziti pomoc, cepic ili stagod
pedijatrica kaze ako nije tvrd stomcic da nema panike i da ne panicarim jer to njih ne moze boliti
meni je to skroz suluda izjava jer mi se dijete grci napreze i za prdnuti i place i manje jede..... znaxi stomcic i dalje mekan, povremeno prducka i pritom se i rasplace ponekad..
al ona nit jede nit spava dobro jer se budi u placu cesto i grceci se i onda uspije jednom prdnuti
pije biogaia i espumisan baby

Sta nam je raditi?
mislim da cu je odvesti popodne kad mm dode s posla na hitnu na pedijatriju i pitat ih sta i kako dalje
luda sam vise s tim nekakanjem jer nakon 5,6 dana vec budu muke za poludit i plac i nespavanje...
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Nekakanje dojenog djeteta - od kada?koliko dugo se toler

PostPostao/la Stefanova_mama » 10 lis 2015, 15:27

Pokusaj da joj dajes jednu dojku (dvaput ili vise puta u 2-3 sata) dok ne isprazni, da bi dosla do masnijeg mleka. Jedi suhe sljive.

Ja sam bila u panici od sestog dana nekakanja tako da te potpuno razumem. Drzimo fige da bude bolje.

Kako vidim po potpisu tu je oko 3 meseca, a tu ide i skok u rastu. Moji su po tri dana freneticno visili na siki dok ne navuku dovoljno mleka i tako od treceg meseca strajkali sa kakanjem.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Nekakanje dojenog djeteta - od kada?koliko dugo se toler

PostPostao/la alkemicar » 10 lis 2015, 18:59

Sm, hvala
pazim da dajem istu unutar 3h
sve sam iščitala što se tu pisalo, al očito ne ide

na pregledu su nam rekli što i sama vidim, trbuščić mekan, nema temp, opće stanje dobro osim što sad već ne papa i loše spava jer se budi u plači u grčeći u pokušaju da prducka
njoj je stolica problem od drugog mjeseca starosti
iskreno se nadam da će se to izregulirati prije 6 mjeseci kad krene dokhrana kako kaže naša pedijatrica jer će mama dobiti čir na želudcu od muke gledati ju kako se muči mišica mala

rekla je da joj damo čepić ako se krene mučiti nakon 10ak dana al ako ne da čekamo
naravno, to i sami znamo samo nisam pametna da li dati sad da pa se naspava normalno ili da još pričekam do ponedjeljka možda tih 15ak dana
ne znam, vidjet ću do kraja dana
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.