Sada je: 19 tra 2024, 21:39.

DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la gabica-žabica » 04 sij 2012, 16:50

:) Filipu želimo brzi oporavak...
Dunjica isto tako...
Bubamarić, ja sam imala savršenu trudnoću.Radila sam do sedmog mj. onda sam prestala jer su moje cure vršile pritisak na mene inače bih ja do kraja izdržala.
Ti si nježne građe vjerujem da ćeš morati mirovati, možda da malo budeš kod svojih pa mama kod tebe...Samo hrabro dušo sve će biti dobro, radujem se da će Kiara imati seku ili bracu...Na posao ;)
Domimama, vibram za curicu :mala ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Avatar
gabica-žabica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 397
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 14:20

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 04 sij 2012, 17:42

Hahah polako za sad je u razmatranju... mlada sam ja 26god ... oooops za 20 dana 27 :oops:
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la DomiMama » 05 sij 2012, 13:54

bili na pregledu... sve je ok...
ocekujemo curkicu :luv
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la fancy » 05 sij 2012, 14:07

:srca :kisichagic :joy
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 05 sij 2012, 14:13

:srca za curicu.... :joy
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la gabica-žabica » 05 sij 2012, 15:16

Jupiiiii!!!! :mala :srca
Avatar
gabica-žabica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 397
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 14:20

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 05 sij 2012, 15:45

Cure , jedno pitanje... iako mislim da Dinkic zna najvise o ovome... Nasa Udruga je prosla projekt za nabavku NUmicona... imamo nekih 3000 eura za to plus za edukaciju , e sad koje pakete naruciti... ili naruciti sve ponudjenje, obzirom da imamo vecu sumu novca. U praksi sta se najvise ili koji paket koristi ?A imamo djecu od 10 mj pa do 8 razreda osnovne skole... Druga stvar ,edukacija roditelja i strucnjaka... Sevdija mi je rekla da postoji jedna uciteljica iz Sa koja bi to mogla, ako ne da zovemo Dinkic... Dinkic da li ti vrsis edukaciju i van Hr ?
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 06 sij 2012, 14:52

Niko? U potrazi i dalje...pitala sam i teta N za edukaciju... Nadam se da cemo uspijeti dvesti nekog u Hercegovinu i imati kvalitetnu edukaciju..... :dada
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la IRENA » 06 sij 2012, 15:09

bubamaric - sigurna sam da ce ti se dinkic javit čim uzmogne :dada
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 06 sij 2012, 15:17

Vjerujem , samo sam ja nestrpljiva.... u mom slucaju losa osobina :ajme Radim tortu za Kiarin rockas i sve radim 5 minuta ranije nego sto treba... ko ce cekati da se torta ohladi ,stisne.... moram ja vidjeti moze li se ona izvaditi iz kalupa :nokti
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la Dinkic » 06 sij 2012, 16:03

Irena, bas je tako, na sve sam strane, Filip, prirucnici no evo bar malo na brzinu.

Bubamaric, ja sam slozila za potrebe jednog naseg projekta edukaciju kako nauciti tu tesku matematiku i drzim edukacije za roditelje i strucnjake, a i radim direktno s djecom uglavnom nasim mladima koji nazalost tijekom svoga skolovanja nisu puno naucili matematiku (bili su u posebnim programima) i to im otezava svakodnevnu neovisnost posebno oko vremena, pa sata, pa novca, snalazenja u prometu i slicno.

Bubamaric, sto se tice toga sto naruciti od Numicona trebate prvo znati preko koga narucujete jer to onda diktira cijenu i kolicinu koliko se moze nabaviti. Cijena je kompleta jedno, a veliki su troskovi prijevoza ili carina i slicno.

Numicon je samo jedan od pomagala za ucenje matematike i mi ga u RH najvise koristimo za skolsku djecu. Numcion se moze koristiti i za raniju dob no u kombinaciji s drugim materijalima kao sto su svi oni materijali koje koristis za FU i kroz koju vec ucis puno mateamtike.

Ja sam Numicon vidjela i kupila prije skoro sest godina u Portsmouthu u UK no intenzivno smo ga poceli koristiti kada je Filip krenuo u skolu.

Sto se tice tete N koliko znam ona drzi FU tecajeve i nadomesnu komunikaciju, ali do sada nije drzala tecajeve po nekom podrucju. Ona je Numicon od nas vidjela i jako ga puno sada koristi i preporuca. Doduse sva nasa djeca koja rade s njom FU imaju svoje Numicone pa ih onda koriste i u FU.

Od nje sam puno naucila, no i sama razredila svoje koncepte, tu imam dobrog sugovornika mamu Manuelu iz Pule i provjerile smo sve to i s nasom djecom, a i drugi nam vele da im je jako od pomoci.

Znaci kada se odlucite preko koga kupiti materijale onda bi ti oni trebali poslati katalog sto mogu dobiti i po kojo cijeni.

Buduci sam sve njihove materijale i narucivala i radila s njima (osim upravo zadnjege izislog seta) iskustvo mi kaze da je nabolje da svako dijete ima bar jednu kutiju od 80 oblika, a djeca koja idu u skolu i dva kompleta kako nebi svaki dan morali nosati u torbi jer je ipak tesko, a i da imaju dovoljan broj oblika od 6 do 9 (u kompletu ih je 5) kada rade mnozenje. Osim tog kompleta narucivala sam razne brojevne crte, pa kartice do 100, pa cepice (zbog manjih), pa podloge na koje se oblici mogu stavljati i slagati zajedno s cepicima. Znaci neke su stvari i za male no i mogu se ukomponirati u FU.

Sevda je organizirala prijevod prvih uputa uz jedan od kompleta te pretpostavljam da njihova uciteljica po tome radi, no neznam, ali mogu pitati Sedvu. Znam da je ona sa svojim sinom radila po tim uputama i oni su nabavili bili kutije s dosta toga u njima. Ja sam u pocetku narucila sve te komplete (njih 4 vrste) kako bih vidjela sto bi nasoj djeci bilo najbolje i kada sam sve proucila onda sam dosta do zakljucaka da je steta davati velike novce za cijele komplete (mislim da su bili oko 180 Eura plus prijevoz pa je to bilo dosta), posebno kada imamo dosta djece i treba nam vise komada bas kompleta od 80 komada. Tako sam sve te komplete podijelila udrugama u ZD i RI da imaju kao primjer i da ovisno o djeci u udruzi daju roditeljima na koristenje. Poslije su obje udruge isto narucivale no ne komplete nego vise kutije s oblicima. Nasi Dubrovcani su bili dobili dosta novaca pa su onda narucili svakom djetetu cijelu kutiju od 180 Eura).

Ono sto nam se pokazalo dobrim je i Couisenaire kutija i podloske za brojevnu crtu za mnozenje i dijeljenje. To recimo nije u kutiji nego se posebno narucuje.

Znaci da bi definirala sto ces naruciti trebas znati sto znaju djeca koja vam idu u skolu.

Prije Numicona ja smatram da je jako dobar materijal od Nathana o kolicini do 5, nije los ni do 10 no mislim da je bolji nacin uciti kolicinu do 10 preko domino koncepta (s N. smo to radili).

Najvaznije kod matematike je nauciti kolicinu do 3 prvo, a onda dalje znati koncept i ide jako lijepo dalje. Za tu kolicinu do 3 Numicon je pomoc no da bi dijete sto bolje shvatilo treba puno vjezbati parove, pa razvrstavanje, uparivanje kolicine do tri s hrpom materijala (predmeta, slicica, razno raznih primjera).

Kada pocimam raditi s mladima prvo s Nathan materijalom do 5 provjerim da li shvacaju kolicinu do 5 i ako pocme brojati do onog broja koji je na slicici i kada zeli staviti toliko oblika ili zetona pocmu uzimati jedan po jedan jasno je da nisu shvatili kolicinu. Ako dijete cim vidi na slicici koliko treba i onda rukom uzme bas toliko koliko treba onda je jasno da razumije kolicinu do 5. Da bi se do toga doslo treba puno vjezbanja, ali i materijala da im ne dosadi jedno te isto.

Ja imam slijedecu edukaciju u Zagrebu u subotu 4.2.2012. za nase roditelje i strucnjake s prakticnim dijelom na kojem svi izradjuju za svoje dijete potrebne brojevne crte (do 5, do 10, do 100, i dalje ako imaju djecu kojima matematika ide dobro te mogu uciti i pratiti program do 1000 odnosno do milujun) koje su takodjer vazne u razumjevanju matematike, a ceka me i Sevdija, a i Silvic da se dogovorimo kada idem u Sarajevo i Cakovec.

Nesto potkrecemo i unutar same EDSAe oko ucenja i pripremanja materijala za sve predmete za nasu djecu u skolama.

Uskoro ce biti stampana knjiga o matematici (ovaj ili slijedeci mjesec) doduse za tinejdzere no kako su i u UK bili jako slabi u matematici tako su stavljeni primjeri kako zapoceti uciti matematiku pa je od koristi i za djecu.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 06 sij 2012, 18:06

Dinkic ,hvala na ovako iscrpnom odgovoru....

Mislim da bi u iducoj sedmici se trebala vidjeti sa gospodjom koja drzi knjizaru i preko njih bi trebali narucivati ,po preporuci... tako da cu tad vidjeti s njom kako to sve ide.

Za komplete, ne razumijem sta znaci ovaj cijeli komplet od 80 oblika, kako se taj komplet zove originalno ? Na njihovoj stranici sam vidjela kit1,2 ...prije skole itd. Ja sam Numicon vidjela u Zadru i znam da se radi kroz FU... kroz rad cemo mi dobijati informacije kako upotrebljavati,ali problem su mi roditelji koji ne idu na FU... Za njih moramo imati edukaciju ,kao i za strucnjake koji rade u skolama bilo za djecu sa posebnim potrebama ili redovnim....

Sevdija mi je rekla da oni imaju prevod i ukoliko je isti da mozemo uzeti od njih.

Nathan sam isto vidjela u Zadru ,ali nasim roditeljima i strucnjacima to je sve misaona imenica.... nazalost! Mi smo sad dobili sredstva za Numicon i moramo vidjeti kako imati dobru edukaciju ,inace cemo ga koristiti mi i Lovro koji ide isto na FU i to je to, a to bi mi bilo zao.

Da li postoji mogucnost da uklopis Mostar uz Sarajevo? :oops:

A za kolicine , mi smo sad na FU na kolicini 1 i 2... i razumijem sve o cemu pises, parovi , razvrstavanje , puno razlicitog materijala... ali ja to nikako ne mogu pribliziti drugim roditeljima, jer dosta njih nikad nije culo za FU. :/
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la gabica-žabica » 06 sij 2012, 19:10

Bubamarić, sretan rođendan tvojoj princezi Kiari :rodj
Avatar
gabica-žabica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 397
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 14:20

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 06 sij 2012, 19:16

Hvala Gabica , bio je 30.12. ,sutra slavimo jer je bila bolesna ....al za party nikad nije kasno...
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la Dinkic » 06 sij 2012, 22:08

Ja sam najvise narucivala preko naseg DS centra u UKu, a ako oni nisu imali onda sam direktno narucivala od Numicona http://www.numicon.com.

Od prosle godine nas Algoritam je otvorio mogucnost nabave preko njih pa nam je puno lakse i jednostavnije posebno oko racuna.

Da bi me pratila vidi sto sve postoji na recimo stranicama nasih iz UKa:

--http://store.dseenterprises.org/collections/numicon

- Numicon Shapes (Box of 80) na drugoj stranici, pa vidi - http://store.dseenterprises.org/collect ... con?page=2

- 1st Steps with Numicon at Home za malu djecu no sve se nalazi uglavnom i u drugim kit-ovima

- Preporucam ipak Numicon Kit 2 - One to One ako vec kupujete komplete jer je to bolje za skolu.

Inace u UK to oni imaju zbog svog programa tako podijeljeno.

Kako ja mogu edukacije drzati samo vikendom odnosno subotom, jer radim, onda bas nije moguće sve skombinirati.

Sto se tice djece koja ne rade po FU pretpostavljam da bar netko s njima nesto radi pa se njima moze pokazati kako raditi i naravno roditeljima koji su ipak najvazniji jer bez kontinuiranog rada nema puno uspjeha.

Kad djeca krenu u skolu onda idu po planu programa i tada se dosta moze nauciti no kako nasa djeca ipak trebaju vise vremena dok ne nauce sto bi trebali, bilo bi dobro sto god je vise moguce da nauce prije i da imaju sto bolju bazu za skolu.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la Dinkic » 06 sij 2012, 22:11

bubamaric je napisao/la:Hvala Gabica , bio je 30.12. ,sutra slavimo jer je bila bolesna ....al za party nikad nije kasno...


Po statistici u nasoj udruzi u Zagrebu najvise djece je rodjeno u prosincu.

Sretan rodjendan i veselo vam slavlje. :rodj
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la Dinkic » 06 sij 2012, 23:08

Bubamaric, zaboravila sam napisati da svakako uzmete DVD, na njemu je jako puno toga obasnjeno. Doduse veci dio je cak i na njihovom web site pa se moze i prije vidjeti.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 07 sij 2012, 08:33

E sad mi je vec jasnije.... moja desna ruka u Udruzi i ja cemo prouciti sve i odabrati , dok vidimo sa knjizarom oko dostave, narudzbe, carine i svega ostalog.

Pa vjerujem da i ostala djeca uce kolicinu , mozda ne na temeljan nacin kao sto ce to ici kroz FU. Imamo nekoliko njih u skoli za djecu sa posebnim potrebama, pa bi edukacija dobro dosla i njihovim uciteljima. U redovnoj imamo dvoje starije djece ,8 razred oboje, ima i u nizim razredima,ali nazalost njihovi roditelji ne zele biti clanovi Udruge :/

Ako te ipak pute navede na Hercegovinu i uspije se sve skombinirati ....mi smo za predavanje u bilo koje vrijeme , moze cak i na drugu temu :dada
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la lučica » 07 sij 2012, 14:35

Puno sreće i zdravlja u Novoj 2012. godini svima a posebno našoj dragoj dječici koja nam pružaj beskrajnu ljubav i sreću. Nikako uhvatit vremena da se uključim na ovaj forum, a neko vrijeme sam bila aktivna na onom drugom forumu. Mojoj djevojčici je sada 3 god i 2 mjeseca i super napreduje. To je jedna vesela i aktivna djevojčica i ne da mami i tati mira, tako da nikada nije dosadno, a iznad svega je velika maza. Malo joj je razvoj govora još usporen, i iako idemo kod logopeda može li mi netko preporučitit logopeda u Splitu koji zna dobro raditi sa našom djecom, može i na pp. Usput da kažem da je moja trudnoća bila savršena, bez ikakvih sumnji i teškoća, radila sam do zadnjeg mjeseca, plivala, hodala i rodila carskim rezom dva dana prije termina.
lučica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 05 pro 2009, 19:08

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la IRENA » 07 sij 2012, 15:35

Dobro došla lučice - svako dobro tebi i tvojima u 2012oj i nadalje... :)
Naše St mama će ti dati najbolje iskustvene preporuke za logopeda u St ..
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la Dinkic » 07 sij 2012, 16:58

lučica je napisao/la: Mojoj djevojčici je sada 3 god i 2 mjeseca i super napreduje. Malo joj je razvoj govora još usporen, i iako idemo kod logopeda može li mi netko preporučitit logopeda u Splitu koji zna dobro raditi sa našom djecom, može i na pp.


Lucica, dobro dosla. Neznam da li vec idete kod logopedice kod koje su isle cak i nase mame iz Zadra, jer su one bile s njom zadovoljne. Doduse njihova djeca su bila vec malo starija pa je to bilo ipak drugacije jer je trebalo neke glasove i kombinacije slova dobiti da budu jasniji i cistiji.

Ono sto nasoj djeci u toj manjoj dobi treba je poticanje govora, a to nasi logopedi, koliko ja znam, nisu ucili na fakultetu osim ako se sami nisu mozda dodatno obucavali.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la martina mama » 07 sij 2012, 23:30

Dinkic, stvarno si otisla daleko s matematikom, numicinom!! Svaka cast!!!
Lucica, dobro dosla!!! Uvik mi je drago kad se neka st mama pridruzi!!!
Za logopeda mogu pitati jednu mamu koja je aktivna u st udruzi za sy down.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 08 sij 2012, 09:50

Poz lucica... ja te znam sa drugog foruma ;) Ne znam da li koristis facebook, ali imas tamo grupu splitske Udruge za DS , pa mozes i njih pitati....
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la lučica » 08 sij 2012, 11:17

Hvala svima na dobrodošlici, malo ću biti aktivnija na forumu. Dinkic kako se ta logopedica zove. Dobra sam sa nekoliko mama iz naše udruge ali sve idu kod različitih logopeda pa sad ni sama ne znam gdje bi ju još vodila. Mi idemo kod prekrasne logopedice u centar "Mir" u Rudinama i jako sam zadovoljna s njom, ali htjela sam ju voditi kod još nekoga, jer joj je to najpotrebnije. Naime,ona jako puno razumije, koristi 10-ak riječi i spaja slogove i brblja nekim svojim jezikom a nekeko mi se uvijek čini da bi mogla i bolje. Logopedica kaže da su svi preduvjeti za dobar govor tu, ali samo treba "krenuti". Radni terapeut je oduševljen njenom pedantnošću, preciznošću i koordinacijom pokreta i kako ona ozbiljno i skoncentrirano radi s njim i uvijek joj je prekratak sat jer ona bi htjela još. Inače je i dosta samostalna, pelenu smo skinili sa 2,5 godine i to u mjesec dana bez problema, želi sama jesti i zna se sama dugo igrati najviše kuhanja, kockica i s autićima. Samo se još moramo riješiti boce, jer ju ne da nikako. Puno pije a znam da joj je to dobro, a kad joj dam na čašu uopće ju ne zanima i nije nikad žedna . Jedino jogurt pije iz čaše. Znam da joj je boca nekakva sigurnost, a uz to sam ju i dojila skoro 2 i po godine, tako da se ona uz bocu smiruje i ne mogu joj je baš naglo oduzeti. Bubamaric pročitala sam da ste i vi imali sličan problem.
lučica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 05 pro 2009, 19:08

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 08 sij 2012, 14:22

Ne znam koliko je dobro ici kod dva razlicita logopeda, svako ima svoj nacin rad koji mogu biti dosta razliciti i to bi moglo zbuniti dijete... po meni je bolja opcija povecati broj termina kod istog logopeda.

Jesmo sa bocom ... i po savjetu tete N koja mi je rekla da ce Kiara ostaviti bocicu kad ja budem htjela... jedan dan sam presjekla , rekla nema boce i gotovo... od tad je nismo vracali, Kiara sve pije iz case, bocu ne trazi nikad.
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la fancy » 08 sij 2012, 15:09

A taman sam te ovih dana htjela pitati kako napredujete sa odvikavanjm, vidim, dijete nije dehidriralo, a ni ti nisi na psihijatriji, dakle, uspjesno :mrgreen :dada
Lucice, dobrodosla, nadam se ugodnom druzenju i zelim vam sve najbolje u novoj godinici :dada :kiss
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 08 sij 2012, 18:39

Bas sam se neki dan sjetila kako sam ljetos izgledala kao ludjakinja koja nudi dijete svakih 5 minuta da pije... Naime , odvikavanje je pocelo ljetos kad su temperature isle do 40, a Kiara je inace pila hektolitre tecnosti na bocicu. I onda sam ja prvih 10 dana umisljala da ce dehidrirati ,da nista ne pije... Ali to pijenje na hektolitre nema nikakve veze sa zedji, to je samo zbog bocice bilo... sad pije koliko hoce , nekad puno , nekad pola case dnevno...
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la martina mama » 08 sij 2012, 19:21

Ovo da se boca mice kad mama shvati i zeli je istina bar na mom primjeru. Bocu smo marti bili uveli uvjereni da joj je prekomplicirano drzati casu. I ta je boca bila glavna sve do skOle. Uzas.
Mladjoj bocu uopce nismo uvodili i sasvim dobro funkcionira bez nje. Od sest mjeseci pije na casu. Bilo je prolijevanja i svega, ali zato sa nepune dvije godine koristi staklenu casu pazivsi da ju pravilno spusti na stol. Sve to nije zato sto je puno pametna, vec zato sto nije imala izbora.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la fancy » 09 sij 2012, 16:08

Mi smo jos na flasici za mlijeko prije spavanja, a za sokic i vodu tokom dana imamo slamcicu, pokusavamo sa casom, ali ne ide nam bas, bude vode/soka po cijeeeeloj sobi :ajme Polako, male smo jos, valjda ce do ljeta nauciti...
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la gabica-žabica » 13 sij 2012, 22:03

:mah Lučice, dobrodošla.
Avatar
gabica-žabica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 397
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 14:20

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.