Sada je: 19 tra 2024, 12:28.

Rad na pola radnog vremena - procedura

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la Plava » 03 ožu 2012, 21:34

ja sam mislila da to sve "stare mame" znaju.. :lol ajd dobro, i mi smo krenuli kod logopeda i išli 3 godine dok smo dobili logopeda i defektologa u S.Raškaj..da smo čekali institucije dijete bi mi još i danas ležalo i gledalo u jednom smjeru..
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la alexandra » 03 ožu 2012, 21:39

pa to ti i velim, da smo čekali išta, bili bi nigdje :mrgreen u ono naše doba su na svako pitanje gdje da odem sa s. samo slijegali ramenima i govorili da ne znaju. tako da na institucije nisam računala uopće. a i tamo gdje su nas uputili i što nam je trebalo, čekalo se 4-6 mjeseci, tako da :whew
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la Dinkic » 04 ožu 2012, 00:22

Za bilo koju uslugu centara koji su pod socijalnom skrbi (npr. za logopeda, defektologa u Slavi Raskaj , ...) treba CZSS donijeti rjesenje, a u Nalazu i misljenju mora pisati sto je komisija odlucila i na sto dijete ima pravo. Na osnovu tog rjesenja CZSS pristaje placati Centru. Kako u socijali ne postoji usluga od 30 minuta ili 45 minuta te su morali pisati povremeni boravak.

Uputnice se daju za usluge (ako ih i gdje ima iste specijalnosti) u sustavu zdravstva.

Usluga u Slavi Raskaj nebi bilo da nisam isto kao i vi lutala i trazila i pokusavala i s privatnicima te da sam u tom svom lutanju dosla i do Slave Raskaj koja se u to doba otvarala novim uslugama (imavali su sve manje djece na stacionaru) i njihova Ravnateljiaca je bila prva osoba sustava koja mi je tada rekla, mama dodjite pa cemo vidjeti sto mozemo. Nakon razgovora i sluzbenig dopisa od Udruge za sindrom Down Zagreb krenuli su prvo s nekoliko vanjske djece, a danas imaju i dva logopeda gore, dvoje ili vise koji idu u patronazu bar dvoje logopeda koji dolaze u skolu nasoj djeci. Napravljen je veliki pomak, no sigurno jos nije dovoljno jer su potrebe velike.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la Bianca » 08 ožu 2012, 00:03

Da, potrebe su i više nego velike jer su totalno prebukirani najviše zbog manjka osoblja.
Mi nismo čekali na Sl.Raškaj, išli smo neko vrijeme logopedu, međutim trebao nam je prije svega defektolog kojeg nismo nikako mogli naći. Zato smo jedva čekali da nas prime u Sl.Raškaj. Ali nismo si mislili da će se to tako dugo rješavati. Birokracija na hrvatski način :ajme
A što se tiče HZZO-a, takvu nemarnost ne mogu shvatiti!
Moje rješenje evo 2 mjeseca i dalje stoji kod njih. Sada čeka potpis šefice pravne službe, a kako u rješenju navodno postoji neki tipfeler, ona ga ne želi potpisati dok se greška ne ispravi.
Osoba koja to mora učiniti je otišla na godišnji :nesvist Da ne povjeruješ!
Bianca
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 ožu 2012, 20:07

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la Bianca » 21 ožu 2012, 23:18

Rješenje mi je napokon stiglo :yess
Jedino ga još poslodavac nije dobio što mi je malo čudno.
No,prihvatili su kopiju mog primjerka dok ne dobiju svoj te sam počela raditi pola radnog vremena.
Malo nam je nejasno od kada se ustvari rješenje primjenjuje, no unatoč tome poslodavac mi je nakon par dana omogućio rad na pola radnog vremena.
Bianca
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 ožu 2012, 20:07

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la TinkiVinki » 27 ožu 2012, 01:04

Brzinska pitanja....
Da li se pola radnog vremena može tražiti nakon djetetove treće godine, ako prije toga nije korišten produženi porodiljni za njegu?
Da li poslodavac ima pravo odbiti zahtjev?
Kako se obračunava naknada tj. plaća u tom slučaju? Pola plaća HZZo, pola poslodavac? Ili manje?
Da li u taj obračun ulazi prijevoz i da li se prijevoz uopće dobiva?
Da li dijete ima pravo na vrtić ako jedan roditelj radi pola radnog vremena?
Da li roditelj ima pravo na naknadu za njegu uz "plaću" za SRV ("plaća" (50%poslodavac, 50%HZZO)+2000+830kn)?
Kako se računa naknada za porodiljni ako u vrijeme korištenja SRV za jedno dijete počinje porodiljni za drugo?

Frendicu vozaju i muljaju, svak priča svoje, a ja baš ne znam puno o ovoj temi, pa molim pametne glave za pomoć :mrgreen
slika
slika
Avatar
TinkiVinki
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 857
Pridružen/a: 29 ožu 2006, 20:05

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la alexandra » 27 ožu 2012, 07:31

da.
ne.
pola,pola. (hzzo parsto kuna manje)
da.
ne. ima pravo na plaću, a dijete eventualno ima pravo na invalidninu 1250 i uvećani dd 830.
to će znat točno mamashnita.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la mamashnita od noje » 27 ožu 2012, 07:55

sto se porodiljnog tice, primat ce naknadu u punom iznosu place (prvih 6 mjeseci).
meni su rekli da moram tri mjeseca raditi u punom vremenu kako bih ostvarila punu naknadu pa sam prekinula srv i radila 8 sati 3 mjeseca. ubili se oko organizacije djeteta. naravno, krivo mi rekli :ajme
predlozili mi cak i da ih tuzim zbog toga.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la TinkiVinki » 27 ožu 2012, 08:53

Super brzi odgovori, tnx! :luv
Po kojoj osnovi dobiva pravo na invalidninu i uvećani dd? Ima popis stanja/dijagnoza ili ovisi o primanjima roditelja ili po odluci komisije?
Danas joj je žena u CZSS rekla da sve ima pravo na 2000kn za njegu djeteta bez obzira da li je na pola radnog vremena ili je dobila status njegovateljice ili dobila produženu njegu?! Rekla je da je to naknada za njegu djeteta?!? Ovo mi malo čudno.... Pogotovo što se ne radi o nekim jako teškim oštećenjima :dunno
Koliko bi dobivala kada bi dobila produženu njegu, da uopće ne radi? Onda je 2830 ukupno?
slika
slika
Avatar
TinkiVinki
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 857
Pridružen/a: 29 ožu 2006, 20:05

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la mamashnita od noje » 27 ožu 2012, 09:08

ne znam ti odgovoriti za njegu djeteta, ali sto se tice invalidnine i uvecanog dd ide se na vjestacenje pred lijecnicku komisiju (ili onu hzzo-a, ako trazi pravo na srv, ili onu czss ako trazi pravo na invalidninu) i ako komisija utvrdi da se radi o tezim ostecenjima dijete dobiva jedno i/ili drugo.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la nadicab » 27 ožu 2012, 09:23

valjda je soc radnica rekla da bez obzira koji status majka imala, dijete ima pravo na invalidninu i uvećani dd (1250 + 833).
U Zagrebu na to dodaj još 200 kn. Ako dijete boravi negdje duže od 4 sata dnevno, invalidnina i taj dodatk od Zagreba se prepolovljuje.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la Bianca » 29 ožu 2012, 09:39

Tako je i nama socijalna rekla kako imamo pravo na tih 830 i nešto kuna bez obzira na primanja i dijagnozu, da bi na kraju ispalo da nemamo pravo na ništa jer se ipak gleda na mjesečna primanja po članu. Navodno je cenzus oko 1ooo i nešto kuna po članu. Da li je neka muljaža ili ne u pitanju, stvarno ne znam :dunno
Bianca
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 ožu 2012, 20:07

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la nadicab » 29 ožu 2012, 09:42

nem nije točno, pogledaj si zakon
(iz Zakona o doplatku za djecu NN 94/2001)

Za djecu s težim oštećenjem zdravlja pravo na doplatak za djecu ostvaruje se bez obzira na visinu prihoda koji kućanstvo korisnika ostvaruje, a svota doplatka određuje se u visini od 25% od proračunske osnovice. Proračunska osnovica za sada iznosi 3.326,00 kn.

Postupak se pokreće podnošenjem zahtjeva nadležnoj područnoj službi HZMO-a.

http://www.udruga-oko.hr/index.php?item=page&page_id=16
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la Bianca » 29 ožu 2012, 10:57

Onda je muljaža...čini mi se kako je socijalna spomenula kako se nešto u pravilniku promjenilo prošle godine u vezi tog prava. I kako da sad ja znam da li mi dijete ima ili nema to pravo kad mi vlastita socijalna tvrdi kako nema :conf
Inače sam neki dan predala rješenje od hzzo-a za SRV na HZMO za uvećani doplatak.
Tu mogu očekivati 50 kuna veći dd...? I to je sve koliko mi se čini od novčanih potpora.
Bianca
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 ožu 2012, 20:07

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la nadicab » 29 ožu 2012, 11:17

ne bi bilo no prvi ni zadnji put da se čuje poluistina ili još gore laž (što je zakonski kažnjivo i utuživo).
Zakon se nije mijenjao u svojo osnovi, samo je nadopunjavan i sada sam provjerila, ništa od onoga što sam ti rekla se nije promijenilo.
Zgodno je uvijek kod ovakvih situacija, zatražiti od nadležne osobe da vam pročita članak zakona na koji se poziva
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la Bianca » 29 ožu 2012, 11:21

Sad mi je sinulo! U CZSS mi nisu dijete odredili kao dijete s težim oštećenjem, a komisija u HZZO-u je.
Tako i stoji u rješenju koje sam predala u Hzmo, tako da se mogu nadati 831,50 kn :)
Bianca
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 ožu 2012, 20:07

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la nadicab » 29 ožu 2012, 11:45

da li itko zna na kojem obrascu piše pedijatar/LOM preporuku za HZZO za SRV?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la MBee » 29 ožu 2012, 12:03

Meni nije pedijatar pisao na nikakvom obrascu već su u zaglavlju njenogi podaci, naslov je POVIJEST BOLESTI, napisane su dijagnoze, potreba za produljenjen SRV, med. dokumentacija u prilogu. Potpis i žig i to je to.
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la Otocanka » 29 ožu 2012, 13:51

MBee je napisao/la:Meni nije pedijatar pisao na nikakvom obrascu već su u zaglavlju njenogi podaci, naslov je POVIJEST BOLESTI, napisane su dijagnoze, potreba za produljenjen SRV, med. dokumentacija u prilogu. Potpis i žig i to je to.


Isto ovako.
Otocanka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 18 srp 2005, 23:05

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la IRENA » 30 ožu 2012, 09:36

Djetetov liječnik ( pedijatar ili LOM) piše povijest bolesti - kako su cure napisale, a roditeljev liječnik ( LOM) piše propisanu Uputnicu LPu /ovlaštenom liječniku .
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la nadicab » 30 ožu 2012, 09:42

Irena, Dneis i ja smo kod iste LOM-ice. Kaj ona onda radi?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la IRENA » 30 ožu 2012, 09:52

nadicab je napisao/la:Irena, Dneis i ja smo kod iste LOM-ice. Kaj ona onda radi?

E tu sam zbrljala mome mužu i mome djetetu tak da sam potom " savladala gradivo" -.
LOMica onda u Denisovim kartonu napiše pov bolesti o Denisu, a u tvom kartonu napiše Uputnicu za LP.
u Denisovoj pov bolesti našlihta dg, ukratko funkcionalni status i na kraju mišljenje da je poradi zdr. stanja bla bla nužna pojačana skrb i njega roditelja.
U Uputnici LPu ( a ta uputnice je na tebe- sa tvojim podacima na vrhu) napiše da kao tvoj nadl. liječnik misli da ti trebaš na SRV poradi potrebe djeteta Denisa za pojačanom skrbi.
Uz to idu i kopije Denisovih nalaza. I to je to... :kima
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la MBee » 30 ožu 2012, 09:59

Mene nisu tražili i nisam nosila ništa od svoje liječnice.
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la nevenera » 22 ruj 2014, 12:12

da pitam
bila sam otvoriti komplikacije za treće dijete (prodiljni otvaram sljedeći mjesec, povratak na posao planiram 1.6.2015.)
od 1.4.2014. sam koristila pravo na rad na pola radnog vremena zbog djeteta s teškoćama u razvoju (do tad je muž koristio njegu za isto dijete), dobili smo do 8g djeteta s komisijom u ožujku svake godine
rečeno mi je da se to prekida i da gubim pravo rada na pola radnog vremena pošto otvaram rodiljni dopust te da se ne javljam na komisiju koja mi je predviđena u ožujku

ja sam mislila (ne znam zašto) da se predaje zahtjev da se njega zamrzne il nešto tako.

u zadru se često desi da nemaju pojma što se radi (tako su me zezli već jednom) i da se njima mora objasniti što se radi :ajme

ja sam još papire nisam predala pa ako netko zna da li se to prekida ili se predaje neki drugi zahtjev
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la nadicab » 14 lis 2014, 18:38

Mogu pitati pravnu sluzbu HZZOa ako se nitko ne javi
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Rad na pola radnog vremena - procedura

PostPostao/la nevenera » 14 lis 2014, 20:25

predala papire, napisala i ručno da želim iskoristiti ostatak rada na pola radnog vremena po povratku na posao tj 7/2015
dobila sam rješenje da mogu pokrenuti opet rad na pola radnog do 8g života uz naravno vještačenje- pa mi zapravo nije jasno idem li na vještačenje u 3 mj ili predajem totalno nov zahtjev i papire kako mi je rekla ženska koja mijenja curu koja se time bavi (žena je na bolovanju do daljnjeg)
:ajme
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.