Sada je: 18 tra 2024, 11:50.

Krema za sunčanje za bebe? (2. dio)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la nevenera » 02 tra 2012, 10:27

ja sam mislila uzet laveru, u bio dućanu. jest skuplje, ali sad će više bit na suncu nego prije.
moram uzet i mama voli gabi šeširić
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la noah » 03 tra 2012, 08:04

Mi smo prošle godine počeli sa laverom SPF20 baby&kinder za kožu sklonu dermatitisu i ekcemima a do tada smo koristili od eucerina za bebe SPF50,na plaži smo obavezno u hladu od borova,kada iziđe iz mora obavezno uz nanešeni faktor mu obučemo majicu i šešir,na plaži smo do 11 i pop.od 17h.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la mare979 » 22 tra 2012, 10:01

Ja kupila jučer alverde za bebe spf 30. Na onoj stranici codecheck našla sam opis proizvoda, samo što je na njemačkom. Ima li koja dobra duša da baci pogled i reče je li krema OK
http://www.codecheck.info/baby_kind/gesundheit_pflege/sonnencremen/ean_4010355772442/id_792692/alverde_Kleine_Elfe_Baby_Sonnencreme.pro
Avatar
mare979
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 31 srp 2007, 11:16

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la olja2208 » 24 tra 2012, 19:16

noah je napisao/la:prošle godine počeli sa laverom SPF20 baby&kinder za kožu sklonu dermatitisu i ekcemima

x cure smo ovim mazali prosle godine, i ove cemo isto. Dobar je i eucerin losion za bebe, za stariju smo ga koristili.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Maša » 01 svi 2012, 13:00

Mustele, ima li u spreju?
slika slika
Avatar
Maša
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 621
Pridružen/a: 02 lis 2008, 20:47

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la milkyway » 04 svi 2012, 17:01

Kupili abcderma kremu, spf 50. Jako savjetujem jer nije preskupa, a ne ostavlja bijeli trag. I za atopičnu kozu je. Mineralna zaštita...
slika
slika
Avatar
milkyway
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 srp 2011, 10:46

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Hajdi » 05 svi 2012, 00:13

Mare ja neznam dobro njemacki, javit ce se vec netko? Ovako na brzinu mi se cini ok.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la tigger » 10 lip 2012, 22:26

jel netko zna kakve su bubchen kreme za sunčanje, dosta mama hvali njihove proizvode, ali nitko konkretno kreme za sunčanje...
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la tigger » 11 lip 2012, 12:06

točnije bubchen milch 50+ fur empflindliche kinderhaut
Avatar
tigger
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 753
Pridružen/a: 19 lip 2009, 12:36
Lokacija: Zaprešić

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la ivanche4 » 11 lip 2012, 14:12

Mi koristimo sve i svašta. Mali je alergičan pa je jedina krema koja mu odgovara Avene sa mineralnim filterima i još uz to nosi i majcu na plaži. Cure nisu alergičari, sad sam im kupila tu neku novu Alverde pa ćemo vidjeti. Inače se curama sve dosad pokazalo dobrim. Za bebu još ne znam, teta u apoteci mi je rekla da njoj probam što i njemu za početak.
Mene zabrinjava to što su se maloj počeli stvarati madeži ispod kose. Imala je šeširić od mvg i nismo na suncu između 11 i 17 ali svejedno me sad to brine :dunno ove godine ću joj mazati cijelu glavu izgleda.
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la † Sanika » 11 lip 2012, 15:09

Ivanche4 jesi kupila Alverde za bebe ili za djecu? Ja kupila ovu za bebe pa mi je nekako pregusta, užasno teško razmaziva..
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la thalia » 11 lip 2012, 15:23

mare979 je napisao/la:Ja kupila jučer alverde za bebe spf 30. Na onoj stranici codecheck našla sam opis proizvoda, samo što je na njemačkom. Ima li koja dobra duša da baci pogled i reče je li krema OK
http://www.codecheck.info/baby_kind/gesundheit_pflege/sonnencremen/ean_4010355772442/id_792692/alverde_Kleine_Elfe_Baby_Sonnencreme.pro


koliko ja vidim (ne kužim jer ako ne piše, nisam kemičarka, ne znam je li nešto loše), loše je samo palmino ulje jer zbog pretjerane potražnje dolazi do prevelikog iskapanja i uništavanja palminih šuma :dunno
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la ivanche4 » 11 lip 2012, 18:29

Kupila sam Alverde za bebe. Malo je teže razmaziva, isto kao i sve koje imaju samo mineralni filter pa mi zato nije čudno. Kad vidim neku za djecu koja kao ima mineralne filtere, a lako se razmazuje odmah mi je sumnjiva.
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la † Sanika » 11 lip 2012, 23:49

Ivana ma nije bas tako. Laverini se svi lakse razmazuju npr. ova je bas koma.
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la newmom » 14 lip 2012, 10:20

ja sam početkom svake ljetne sezone uvijek na muci jer živimo na moru, stalno je sunčano, svaki dan idemo na plažu
i uvijek treba odabrati dobru kremicu za sunčanje, što nije uvijek lako
pa sam nakon silnog proučavanja došla podijeliti s vama što sam otkrila :mrgreen
inače, izbjegavamo sunce od 11 do 17h, nosimo kapice s uv zaštitom i volimo hlad
ali, ipak, sunce se ne može u potpunosti izbjeći, a svi smo bijeli kao sir i moramo malo pripaziti, naročito na početku sezone

o teško razmazivim kremama- sve s mineralnom zaštitom se uglavnom teže razmazuju i budu jako bijele,
osim ako sadrže titan dioksid ili cink oksid u nano obliku(tj. jako usitnjenom)ali s tim opet oprezno, jer u takvom obliku mogu lakše dospjeti u organizam(navodno,jer nije znanstveno dokazano)
zato se za svaki slučaj ne preporučuje uporaba spreja, već kreme ili mlijeka za sunčanje, pogotovo kod djece
to mi je bilo jako žao saznati jer su mi proizvodi u spreju super, ali navodno se na taj način može udahnuti koji sastojak

inače su gore spomenuta dva sastojka dosta dobra zaštita od sunca
treba izbjegavati sve proizvode koji sadrže oksibenzon i retinol palmitat(valjda se tako točno piše na hrv.)

mi smo dosad koristili daylong za bebe spf 30, babylove i sundance isto, lavera spf 20

za ovo ljeto sam uzela l'erbolario piccolosole spf 50 za lice(za oboje, 6 i 2 god., i za sebe :mrgreen ),
a za tijelo sundance sprej spf 50
ali ovaj ću sprej sad koristiti za sebe jer, naravno, :ajme sadrži titan dioksid u nano obliku
pa zato odoh danas kupiti alverde sonnenmilch za djecu spf 30, kod njega je jedino to palmino ulje radi ekologije upitno
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la lilkillaink » 15 lip 2012, 22:23

mi imamo od Nivee losion i sprej Kids pure&sensitive bez ičega SPF 50+ super stvarčica
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la pinky » 15 lip 2012, 22:44

danas sam gledala taj nivein, ne virujem da je bez icega vec nije deklaracija detaljna. Bar ne detaljna ko na aleverdi, na kraju sam taj kupila.
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la ivanche4 » 15 lip 2012, 23:17

Ma ima preko 20 sastojaka napisanih na toj Nivei. Nama za J to ništa ne pomaže kad je alergičar. Sad ćemo isprobati Alverde. Ako se javi reakcija, onda se vraćamo na Avene.
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la lilkillaink » 16 lip 2012, 16:07

a ne znam..na M djeluje dobro :dunno vidiš..nisam ni znala da alverde ima za sunčanje..ja od njih imam čudesa za lice, i od njih sam koristila maslac za stomak u trudnoći....baš ću povirit to za sunčanje
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la † Sanika » 17 lip 2012, 22:18

Retinol palmitat je A vitamin. On nije stetan jedino mozda za klince zbog nedaj boze predoziranja A vitaminim, no nisam primjetila da ga sadrze kreme za djecu :dunno
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la newmom » 19 lip 2012, 17:08

Sanika je napisao/la:Retinol palmitat je A vitamin.

:dada točno, ali preporuka je izbjegavati ga, nešto ne reagira dobro na kemiju kože, tako nešto
iskreno, čitala sam o tom prošli tjedan ali zaboravila sam detalje :ajme , bila je hrpa informacija

evo, citiram s izvora kojeg sam najbrže pronašla, cnn:

To make the watchdog group's safe list, sunscreens must be free of oxybenzone, retinyl palmitate (a type of vitamin A), not have SPF above 50 and protect against UVA and UVB sunrays.
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Misericordia » 20 lip 2012, 14:52

U rodilištu sam vidjela neku brošuru o dječjoj kozmetici - pisalo je da se dijete mlađe od 3 godine ne smije izlagati suncu.

Naravno, to ne znači da mora biti odjeveno u burku do 3. godine, ali sa odlascima u prirodu, na plažu i sl. - pametno i nikad između 11 i 17 h !

Nije samo do opekotina od sunca, nego i do sunčanice.

Po meni, i to 11 ujutro je već previše. Već bi u 10 ujutro trebalo zbrisati doma.
Trebalo bi nabaviti i one kape što štite od UV zračenja. Ima ih kupiti u ljekarnama i DMu.

Ja već ratujem s MM-om - on bi malu vodio i na plažu i na brod. A ja poludim. I ja sam bila ko mali crnac kad sam bila mala, na plaži non-stop, ali vremena su se promijenila. Isto sam mu rekla da mala neće kročiti nogom na brod dok ne bude dovoljno velika da odjene najmanji prsluk za spašavanje (za djecu) na tržištu. Onda mi je počeo mudrovati kako su oni kao djeca uvijek išli na brod bez toga. A meni mrak na oči...Pa išli ste i u auto bez autosjedalice (tko je od nas imao autosjedalicu u djetinjstvu - ?!) pa svejedno nećeš malu voziti bez nje.
Avatar
Misericordia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 22:11

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la direktorica svemira » 21 lip 2012, 13:01

ivanche4 je napisao/la:Kupila sam Alverde za bebe. Malo je teže razmaziva, isto kao i sve koje imaju samo mineralni filter pa mi zato nije čudno. Kad vidim neku za djecu koja kao ima mineralne filtere, a lako se razmazuje odmah mi je sumnjiva.


Ne mora biti sumnjivo :). Sve ovisi u kojem obliku dolaze mineralni filteri, da li su mikronizirani ili ne, i da li su nakon toga obloženi npr silikonom (tada se finije razmazuju)...
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la noah » 22 lip 2012, 10:39

Misericordia,[quote=" I ja sam bila ko mali crnac kad sam bila mala, na plaži non-stop, ali vremena su se promjenila[/quote]

Promjenilo se sunce,odnosno ozonski omotač koji nas puno manje štiti od UV zračenja, nego kad smo mi bili mali i ne izaziva samo opekline i sunčanicu već i alergije i rak kože, i druga oštećenja kože koja smanjuju njenu imunost, zato bolje i malo kemije,odnosno kremica sa faktorom nego sve ove bolesti kože.
Kaj se tiče vožnje brodom, u današnje vrijeme morski je promet gušći i ima puno skutera po moru kao i drugih kamikaza, kao i kopneni promet, zaista ih moramo čuvati, nije više ništa ko prije...
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la lilkillaink » 23 lip 2012, 21:20

potpis na noah..ja se sjećam prije jedno 10 godina, mi djeca iz kvarta na plažu u 13:00 bez po muke. nije bilo nimalo strašno...sad je nenormalno..sad je sunce postalo totalno nezdravo
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la ich » 23 lip 2012, 21:29

sundance faktor 50 u spreju, zadovoljni smo
ich
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 63
Pridružen/a: 29 sij 2011, 22:17

Re: krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la nevenera » 23 ožu 2013, 13:08

da ponovimo najvažnije iz prethodnog dijela

Ina66 je napisao/la:u principu, djecu do 6 mjeseci ne bi uopće trebalo izlagati suncu, njihova koža je pretanka i lako izgori... da ne idem dalje u crnjake što se sve može dogoditi. od sunca ih treba zaštitit fizički - dugim rukavićima, šeširima, maramama, suncobranima - nama je omiljeno pokrivalo raširena tetra pelena preko kupole od kolica :mrgreen:
ako baš želite mazati s nečim, dobro proučite sastav tih mazalica - neke od prirodnih i dobrih su krema od runolista (welleda), od dr hauschke i, vjerovali ili ne, DMova babylove krema za sunčanje - bez konzervansa, bez parabena i sasvim prihvatljive cijene


Ina66 je napisao/la:evo još malo
Be sure to select the proper sunscreen product to protect your baby's skin. Here are tips on choosing—and using—sunscreen for your little one:

* Avoid sunscreen for infants under six months old. Sunscreen is absorbed through baby's thin skin, and although it hasn't been proven harmful to infants, there simply isn't enough evidence that sunscreen is danger-free for this age group.
* Select a lotion or milky, gel-like product with an SPF between 15 and 30. Clear alcohol-based products may burn baby's skin.
* Dab a test dose on a small area of baby's arm first. Wait about 15 - 30 minutes to see if she's sensitive to a particular sunscreen.
* Apply generously. If there are no adverse reactions to the test dose. It takes at least one or two tablespoons to cover an average sized preschooler.
* Apply sunscreen at least 30 minutes before exposure to the sun. This allows adequate time for the sunscreen protection to take effect.
* Choose a waterproof product. Generously reapplying it every couple of hours—to maximize protection during water play.


http://askdrsears.com/html/10/t110226.a ... =article2&" onclick="window.open(this.href);return false;


za 2010.:
TinkiVinki je napisao/la:ovdje su navedene najgore od najgorih http://www.ewg.org/2010sunscreen/buyer-beware/" onclick="window.open(this.href);return false;

i najbolje http://www.ewg.org/2010sunscreen/best-b ... unscreens/" onclick="window.open(this.href);return false; ...nažalost uglavnom ih kod nas nema...


IINA je napisao/la:OK, pregledala cijeli popis.
Od prihvatljivih kod nas možda ima:

lavera 30
coppertone kids pure and simple 50
coppertone skin 50 (nije za djecu)
coppertone Water babbies 40
J&J baby lotion 40
mustela Sun for senzitive areas 50

Kak je tu upao koperton? Jednom sam kupila i izgorila ko odojak :dunno
E sad, ima ih milion vrsti i možda mora biti egzaktli taj?


za 2011.
Sanika je napisao/la:Mi smo prošle godine imali Laveru u kremi (SPF 20), teško se razmazivala, ali nam je bila super.
Ove godine sam kupila sprej (SPF 15), Paulu jučer ujutro namazala prije izleta, ramena duplo, i vratila mi se s izleta crvenkastih ramena :ajme to nam je prvo crvenilo u životu ikad i sad ne znam kaj bi rekla za Laveru.

Spreja postoje dvije vrste, za bebe i djecu, i za cijelu obitelj.
Sprej za bebe i djecu je faktor 20 i košta cca 180 kuna
Sprej za cijelu obitelj, faktor 15, košta 140 kuna (taj mi imamo)
Krema je faktor 20. Košta oko 150 kuna.

Ženska mi je rekla kako nema neke razlike između faktora 15 i 20, izgleda da ipak ima.
Mislim da ću se vratiti na kremu...

Laveru drži i DM u Sloveniji, ne znam kakve su cifre, ako netko ide neka pogleda.

Daylong sadrži i neki kemijski filter..http://www.codecheck.info/baby_kind/gesundheit_pflege/sonnencremen/id_328491/Daylong_Kids_SPF_30_Lotion.pro



o odjeći i šeširima koji imaju UV zaštitu
frrr je napisao/la:dobra UV zaštita su i MVG (http://www.mvg.hr/mama_voli_gabi-2008-06.swf" onclick="window.open(this.href);return false;) šeširići, imali smo jedan prošle godine, nabavljamo obavezno jedan i ove.

Diami je napisao/la:Kad smo već spominjali odjeću koja štiti od UV zraka - ima je izgleda i kod nas!
Vidi link www.babybox.com.hr
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la nevenera » 23 ožu 2013, 13:11

ja sam uzela jutros daylong baby, spf 30
na deklaraciji piše da ne sadrži kemijski filter
sad pogledala topik i skužila da nije dobar
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la klarita2 » 24 ožu 2013, 16:35

Ja ne mogu otvoriti str gdje je popis nsjboljih.

Klari sam koristila mustelu , 50faktor. Gusta je bila, K nije alergica na nista.

Za I nisam jos gledala ali budem.

A mogu li sve te kreme na lice? Osobito ako joj je malo suho.
02.04.2005. KlaraMoj ponos
20.05.2010.MarijaAnđeo najdraži!
20.06.2012. Naš Božji dar Ivana
slika
Avatar
klarita2
Ne želi biti borg iz zvjezdanih staza
 
Postovi: 6108
Pridružen/a: 18 lis 2010, 11:39

Re: Krema za sunčanje za bebe? - 2.dio

PostPostao/la Liv Tyler » 24 ožu 2013, 18:16

Ja sam za svoje koristila Yves Roches spf50, za djecu i bila sam jako zadovoljna, samo mi je malo pakiranje.
Od ostalih sam koristila niveu i neku iz Dm-a kojih više nema. :dunno
Obje su spf50. ČAk mi je ta iz Dm-a bila bolja od niveine.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron