Sada je: 28 ožu 2024, 14:07.

Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Trabakulica » 16 srp 2012, 12:01

Drage mame,

naše malo zlato spava sa nama u krevetu od prvog dana,jer smo tako želili. I baš mije super kad legnemo svi skupa, i ujutro kad se probudimo, paje odma ljubakamo i mazimo se :srca
Ali uskoro bi je tila stavit da spava u njen krevetić. Šta se mene tiče, više mi odgovara da spava sa nama zato šta dojim, ali eto zbog nje bi je pribacila.

Zanima me na koji ste način vi svoju djecu naučile da spavaju u svom krevetiću? Koji su trikovi? :mah
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la nevenera » 16 srp 2012, 12:15

moj ne zaspe na cici većinom pa kad počne davat znakove da mu se spava ili ako plače a neće cicu, i nervozan ( tu ja pretpostavim da mu se spava) stavim ga u krevetić. dam mu dudu i tješilicu i gledam (iz daljeg što radi)
nekad zuri u jednu točnu i na kraju zaspe (to zna trajat jako dugo)
nekad maše rukama i nogama pa onda zaspe (to traje jako jako dugo)
ako zaplače, dignem ga, malo nosam, kad se umiri i/ili zaspe stavim ga u krevetić, ako krene njurgat malo ga tapkam po guzi
nekad nema šanse pa ga opet malo podojim

s starijim sam krevetić spojila našem, dojila sam ga i vraćala u njegov krevetić ili bih ga čak dojila tako da se nadivisim nad njega u njegovom krevetiću. nakon nekog vremena sam krevetić odvojila i udaljila, ali mislim da je imao već preko 6 mj a do tad je već navikao na svoj krevetić tako da nije bilo neke frke.
držala sam, ako se sjećam dobro, krevetić dok god nije imao samo jedno dnevno spavanje a noću bi zaspao bez da se treba 100 put oko njega motat.

mislim da ako ti paše da spava s vama, nek spava s vama.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Vicky & Mama » 16 srp 2012, 12:28

Trabakulice da te "utješim" - moj ima 15 mj i JOŠ SPAVA S NAMA :hahaha i kako mi se čini tako će biti do škole :mrgreen ( a i s cicom neće biti drukčije) :hahaha
Uglavnom ja sam isto sama "kriva" jer mi je gušt da je kraj mene, da se mazimo i igramo, a i lakše mi ga tako dojiti... a moj inače ne koristi ni dudu ni tješilicu tako da cica rješava sve noćne nervoze i buđenja :dada
Sad na liti zna biti malo tisno i vruće, ali nema veze mm svaki treći tjedan radi noć pa se mi komodamo :hahaha
Jedino mi ža krevetića jer je baš krasan, a jadan zjapi prazan :mrgreen
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Trabakulica » 16 srp 2012, 13:49

I meni je problem sta ne koristimo dudu ni tjesilice, jedino sa čime se ona želi tjesit je sisa :lol

Žal mi je zbog krevetica, koji je novi, a ona još nije noć prespavala u njemu, i bas je lipi.

Ona u neko doba noći samo traži da vidi da sam kraj nje i zaspe bez sise, samo je poljubim.
Mislim da će ovo prebacivanje u njen krevetić bit duži proces. :p
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Roza » 16 srp 2012, 14:07

Moj je do dva ipo miseca spava iskljucivo s nama, svoj lipi novi krevetic nije ni primirisa i onda san ga pocela uspavljivat na sisu u nasemu i pustila bi ga da ucvrsti i onda pribacila i nije bilo problema, ako je bas nervozan ostavin ga s nama ili ga pribacin nama kad počne nervoza. Sad zaspe vanka u kolicima i samo ga pribacin kad dodjemo doma, tutnen mu dudu (moran naglasit da smo dudu i tjesilicu uveli tek s 3 miseca, prije je odbija). Inace je bio GROZAN I TEŽAK za zaspat al se to s vrimenon prominilo, sad ga u snu i prominin i prisvucen a da se ni ne probudi.
slika slika

Neka boli preboljet ću, stiskam zube, izdržat ću...

L. 20.03.2012
Avatar
Roza
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2277
Pridružen/a: 29 ruj 2010, 21:17

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Stefanova_mama » 16 srp 2012, 14:17

Trabakulica je napisao/la:Žal mi je zbog krevetica, koji je novi, a ona još nije noć prespavala u njemu, i bas je lipi.



Ma pusti krevetic, uzivajte vi zajedno.

S. je spavao u kreveticu, bez problema, jer je on tako hteo (dolazio je na izlete, ali je pretezno spavao u kreveticu). M. nam je od prvog dana "objasnio" da to apsolutno ne dolazi u obzir :znoj i nakon raznoraznih pokusaja smo se predali. Ne fali nista ni jednom ni drugom.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Trabakulica » 16 srp 2012, 15:35

Ma pokušala sam je stavit par puta, ali bi me tuga uvatila, pa bi je vratila Ko nas. :luv
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la tanjabb » 16 srp 2012, 15:38

Ja s drugim nisam ni postavila krevetic dok nije imao 3 mjeseca :lol .
Imam iskustvo dvoje djece koja su po mom vlastitom odabiru spavala samnom u krevetu od pocetka. kasnije, kad su uhvatili ritam, stavila bi ih preko dana u krevetic, ili navecer, nakon sto bi zaspali na cici, prebacila u kimbac do prvog budjenja za cicanje. I kako se razmak u dojenju produzavao tako su duze spavali u svom kimbacu. U glavnom obojica su negdje nakon godine dana pocela ful spavati u svom kreveticu, bez ikakve prisile i treniranja. tako da ne drzi ona da dijete nece htjeti u svoj krevetic ako od pocetka spava s mamom.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la erina » 16 srp 2012, 16:07

Čini mi se da ti ne trebaš bebu naviknuti na njen krevetić već sebe na to da ona ne spava uz tebe ;)
Probaj maknuti stranicu krevetića i spojiti s vašim, opet ti je tu, možete se bez po muke dojiti, maziti i ljubiti a ona ima svoj kutak. Mada ako vam je tako dobro, i zajedničko spavanje je vaš odabir zašto mijenjati?
Nama više paše ako nije između nas, ali opet nam lijepo kad je s nama. Meni je kompromis taj da većini noći spava u svom krevetu i pred jutro kad se budi za dojenje legnem je k nama tako da se budimo skupa :srca Tako sam radila i sa starijom.
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la rusulica » 16 srp 2012, 16:41

trabo samo ću ti se slatko nasmijati :) nadam se da ćeš uspjeti... do punoljetnosti :lol

s starijom smo imali problema, mrzila je svoj krevetić iako je ja nikad nisam navikavala na moj nego bi na kreju iscrpljena od seljakanja tamo amo zaspala s njom kraj mene. nije palilo uspavat na sisi pa prebacit. uvik bi se probudila pa makar to bilo stoti put u noći dok se mamakrvavihočiju toliko nadvisila da je skoro upala u krevetić s njom pokušavajući je neprimjetni staviti. čak ni kad bi se u tom položaju zadržala po 15 minuti i tako po stoti put (ne pitaj kako, znaaju moja leđa). ovaj put sam rekla NE MORA BITI SVE PO PEESU nek spava i na lusteru ako oće, samo neka spava. i našli smo najlakše rješenje.... Kao i neve spojili krevete i makli stranicu i umjesto ona kod mene, uđem ja kod nje :mrgreen ne biste vjerovali kako su krevetići izdržljivi. znam da nije trajno rješenje al dok traje ja sam blaženo naspavana :yess
ako baš želiš ustrajati prija mi je rekla za trik kojim je uspjela. dakle beba se pri prenošenju u njen krevetić probudi zato što je mamin krevet ugrijan i miriše na mamu(ciku) a njen hladan i ... i ne miriše na mamu. ako bebu u svoj krevetić staviš na dekicu i na istoj je preneseš unjen ne bi trebala toliko osjetit promjenu. ja ću to pokušat na jesen, prevruće je da bi još i dekicu pod nju stavljala. možda bi uspjelo i s tetrom ili lancunićem mada sumnjam
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Trabakulica » 16 srp 2012, 19:32

Možda je ipak problem u meni :lol

Valjda ćemo rjesit "problem" do punoljetnosti :hahaha
A u krevetić sa svojih 180cm i 71kg nema šanse da se uguram!

Taj trik sa dekicom mi se čini dobar, a ne triba bit deka, može i lancun, vazno da mirise.
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la nevenera » 16 srp 2012, 19:46

ne uguraš se skroz, samo se nakosiš i torzom ideš
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Trabakulica » 16 srp 2012, 19:50

nevenera je napisao/la:ne uguraš se skroz, samo se nakosiš i torzom ideš

Neizvedivo! :lol
Ja spavam u svakakvim pozama, ali B dok spava se rotira u krug, Ko da je kazaljka od sata :hahaha jučer se probudila popriko između nas, glava joj je bila na pola mojih leđa, a noge na pola njegovih...pojma nemam sta radi.

A bez obzira na to, ja sam malo smotana i vjerovatno bi nekakvu štetu napravila i kad bi se ugurala... :lol
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la nevenera » 16 srp 2012, 19:57

ako se ne budi, i svi se ste naspavani samo ti tako i nastavi. kao što reče netko gore, ne mora beba spavat u krevetiću, nigdje to ne piše.
meni je tin bio koma za spavanje sa mnom u krevetu budio se na sve živo. tako da mu je više pasalo spavanje u krevetiću. i sad ako spava kod mene, npr kad ima temp stalno se budi ako se ja mrdnem.
damjan je druga priča. bolje mu ide to spavanja u velikom krevetu. iako često zaspe i u krevetiću.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Trabakulica » 16 srp 2012, 21:18

Znam da ne mora beba spavat u svom kreveticu, ali eto, mislim zbog nje, da ima svoj komod. Iako mi je moja patronazna prve dane odma rekla da beba može spavat sa mamom i tatom prvih 15 dana, a posli da je triba stavljat u njen krevet. :dunno

Očito je da nisam poslušala :nata

Znaci nastavit ćemo ovako još malo guštat, a ideja sa dekicom mi se čini da bi mogla palit. Inače kad kraj B stavim svoju majcu kad zaspe po danu, diže spava nego kad je nema.
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Roza » 16 srp 2012, 23:15

To je zato jer joj tvoja majica dodje ko tjesilica mazilica, ja koristin jednu tetru samo je problem za oprat je jer on oce iskljucivo tu, iman dvi iste pa san pokušala zaminit al nije upalilo, samo su se upalile njegove glasnice i nije umuka dok mu nisan vratila staru
slika slika

Neka boli preboljet ću, stiskam zube, izdržat ću...

L. 20.03.2012
Avatar
Roza
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2277
Pridružen/a: 29 ruj 2010, 21:17

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la bailey » 16 srp 2012, 23:32

ostaviš je da zaspe s tobom a onda je preneseš u krevetić. pali.
kada se dovoljno ohrabri (mom sada već velikom sinu je to uspjelo s 4g.), sama će tražiti da se odvoji u svoj krevet i vraćat će se samo u iznimnoj situaciji. ;)
:mah
I. 2000.
A. & R. 2007.
Avatar
bailey
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 496
Pridružen/a: 05 lis 2006, 15:05
Lokacija: Zgb.

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la bailey » 16 srp 2012, 23:36

imam i blizance. njima nije bio problem spavati bez mene, ali zato još spavaju zajedno na velikom krevetu. od jeseni kreću u krevet na kat.. (5 g.)
I. 2000.
A. & R. 2007.
Avatar
bailey
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 496
Pridružen/a: 05 lis 2006, 15:05
Lokacija: Zgb.

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la rusulica » 17 srp 2012, 11:00

Roza je napisao/la:To je zato jer joj tvoja majica dodje ko tjesilica mazilica, ja koristin jednu tetru samo je problem za oprat je jer on oce iskljucivo tu, iman dvi iste pa san pokušala zaminit al nije upalilo, samo su se upalile njegove glasnice i nije umuka dok mu nisan vratila staru

ne prati ni za boga miloga :lol stvar je u mirisu
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la rusulica » 17 srp 2012, 16:17

Trabakulica je napisao/la:A u krevetić sa svojih 180cm i 71kg nema šanse da se uguram!

o pa ti si još laka kategorija :ajme
uđeš gornjim dijelom i kad se mala otkači samo se bešumno otkotrljaš natrag
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Roza » 17 srp 2012, 19:30

rusulica je napisao/la:
Roza je napisao/la:To je zato jer joj tvoja majica dodje ko tjesilica mazilica, ja koristin jednu tetru samo je problem za oprat je jer on oce iskljucivo tu, iman dvi iste pa san pokušala zaminit al nije upalilo, samo su se upalile njegove glasnice i nije umuka dok mu nisan vratila staru

ne prati ni za boga miloga :lol stvar je u mirisu


Znan da je, oprala san je na ruke samo s vodon bar da vrati boje malo jer je vecinon bila a i 11 dana provedenih u bolnici me natiralo, morala san
slika slika

Neka boli preboljet ću, stiskam zube, izdržat ću...

L. 20.03.2012
Avatar
Roza
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2277
Pridružen/a: 29 ruj 2010, 21:17

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la erina » 18 srp 2012, 15:31

Nama ta fora s majicom ili tješilicom s mirisom nikako nije išla na ruku. Kad osjeti moj miris krene napadati njušiti majicu, lickati, grabi je pa si na glavu stavi, pa se onda naljuti i nikako se smiriti :ajme
Moje je iskustvo ovakvo, ako hoće onda nije problem bilo kojom forom je smjestiti u njen krevet a ako neće možemo se nasaditi na trepavice al neće nam uspjeti i tu odustajem i tu noć spava s nama :mrgreen
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la rusulica » 18 srp 2012, 16:48

erina ovo ko da sam ja pisala, i moja napada tješilicu :hahaha
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la nevenera » 18 srp 2012, 17:41

mome, i tinu, i damjanu tješilica je ok. zabija se glavom u nju, ali nema nikakvih suicidalnih ili cicateljskih želja. samo voli gurat glavom o nešto kad se uspavljuje. kad je u krevetiću, npr na trbuhu onda spava doslovno licem dolje. svaki put sam :strah ali imam monitor pa sam nekako regulirala strah :ajme :lebdi
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Trabakulica » 18 srp 2012, 21:24

Moja B ima te borbe sa sisom. Zna se po nekoliko puta zaletit glavom u sisu svom snagom. Ja krepajen od smiha :hahaha kad se ispuše nastavi jest. Bas se nasmijem od srca, jer namlati sisu Ko da joj je najgori neprijatelj. :hahaha

Spava, a ja dezuram kraj nje, još nije ucvrstila, ali bar je pustila sisu. Svako malo nešto zacvili. Temp nema.

Možda sanja da su sise presušile, to njoj dođe kao noćna mora :hahaha :hahaha :hahaha
(a možda su i zubići)

Roza di si? Jesu gosti otišli?
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la djiksi » 18 srp 2012, 22:13

Ajme kako mi se spava ,a to je za polkudit.Sisala je i sad pomalo kunja,cekam mm da dodje s posla i napravi nam bocicu pa da joj dam i ako bude srece zaspim skupa s njom,
Aha,nema problema,vec se probudila :strah
djiksi
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1163
Pridružen/a: 05 vel 2012, 18:42

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la djiksi » 18 srp 2012, 22:26

Ovo prije je trebalo bit na babinjacima,ne znam vise gdje sto pisem
djiksi
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1163
Pridružen/a: 05 vel 2012, 18:42

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Trabakulica » 18 srp 2012, 22:32

Djiksi :hahaha :hahaha bome smo se pogubile malo!

I još vezano iz temu:
Kazem ja dragome sinoć kako će mi bit tužno bez nje u krevetu. A on kaže da ne može ona još nigdi od nas. :srca
Tako da ćemo vaše savjete probat na jesen.
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la nevenera » 19 srp 2012, 08:11

djiksi je napisao/la:Ovo prije je trebalo bit na babinjacima,ne znam vise gdje sto pisem

o bebi koja sisa i tebi koja bi spavala se piše na 0-1
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la mt_marina » 10 kol 2012, 23:44

erina je napisao/la:Nama ta fora s majicom ili tješilicom s mirisom nikako nije išla na ruku. Kad osjeti moj miris krene napadati njušiti majicu, lickati, grabi je pa si na glavu stavi, pa se onda naljuti i nikako se smiriti :ajme
Moje je iskustvo ovakvo, ako hoće onda nije problem bilo kojom forom je smjestiti u njen krevet a ako neće možemo se nasaditi na trepavice al neće nam uspjeti i tu odustajem i tu noć spava s nama :mrgreen


X
30.12.11. mamin cvrcak
Avatar
mt_marina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 600
Pridružen/a: 13 pro 2010, 12:16

Sljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.