Sada je: 28 ožu 2024, 10:52.

pomoć za iščitavanje nalaza

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

pomoć za iščitavanje nalaza

PostPostao/la klarita2 » 21 srp 2012, 20:16

Bok, evo ja sam nova ovdje.Ivana je rođena u 35tj, 2880, 49.
Uzv mozga u bolnici uredan, ponovljen nalaz prije 10tak dana opet uredan, UZv kukova uredan, naručeni smo na baby handling.

Bili smo u bolnici neki dan jer Ivana mora često primati krv pa smo imali transfuziju pa me zanima ako mi netko može iščitati njen nalaz .nažalost malo toga razumjem (gledala sam na internet).

neurološki status: spontana motorika fluentna, tonus blago snižen, tetivni refleksi živahni, šake otvara, pamlarni i plantarni Grasp+, plantarni refleks obostrano lepeza, u pronaciji oslobađa dišne putove,Galant+, pri trakciji kontrola lošija glave , u ventralnoj glava i noge ispod razine leđa, u vertikalnoj oslon na flektirana stopala, Moro +.

inače termin je bio 26.7.
Hvala!
02.04.2005. KlaraMoj ponos
20.05.2010.MarijaAnđeo najdraži!
20.06.2012. Naš Božji dar Ivana
slika
Avatar
klarita2
Ne želi biti borg iz zvjezdanih staza
 
Postovi: 6108
Pridružen/a: 18 lis 2010, 11:39

Re: pomoć za iščitavanje nalaza

PostPostao/la klarita2 » 21 srp 2012, 20:22

ono što ja primjećujem je da kad je na trbuhu diže glavicu , dok je držim da podrigne također. Kad spava na leđima trudim se da joj okrećem glavu malo na jednu malo na drugu stranu(fizijatar nam rekao).inače još nam nije dala vježbe nego prvo baby handling a za kontrolu smo naručeni krajem 8mj.kad spava nema uvijek stisnute šake, ne prati me baš još pogledom , ali zna me gledati kad je držim i pričam joj, pjevam.
ne znam ,malo sam neiskusna pa me sve zanima. Njena pedijatrica je jučer na prvoj kontroli bila jako zadovoljna.
02.04.2005. KlaraMoj ponos
20.05.2010.MarijaAnđeo najdraži!
20.06.2012. Naš Božji dar Ivana
slika
Avatar
klarita2
Ne želi biti borg iz zvjezdanih staza
 
Postovi: 6108
Pridružen/a: 18 lis 2010, 11:39

Re: pomoć za iščitavanje nalaza

PostPostao/la nevenera » 21 srp 2012, 20:46

za neke stvari koje govoriš je još mala. e sad moje iskustvo majke nedonošćeta, nikako stručne osobe, gledaš da oni imaju svoju gestacijsku dob. dakle, taman se rodila. uzmi si ticker za nedonošćad da te ne buni, ne uspoređuj s djecom svoje dobi nego one koje su kao njena gestacijska dob. dakle ja npr gledam djecu od 2 mj kad gledam i uspoređujem, ne onu od 3 mj.

evo što treba radi s mjesec po TO SAM JA
1. MJESEC
U položaju na trbuhu dijete refleksno okreće glavu u stranu kako bi oslobodilo dišne puteve. Ruke i noge su savijene u laktovima i koljenima. Zdjelica je odignuta od podloge zbog čega se koljena nalaze ispod trbuha.
U položaju na leđima dijete okreće glavu u stranu, najčešće desnu.
Šake su zatvorene.
Krajem prvog mjeseca dijete u potrbušnom položaju odiže na tren glavu od podloge, dok su noge lagano ispružene.
U dobi od mjesec dana dijete proizvodi grlene glasove, te na trenutak zastaje kada ugleda lice.


koliko vidim tonus blago snižen,to bi mogla bit hipotonija- tako je meni bilo tinu. vježbali i sve ok. meni se čini da je sve ok.
ima sve reflekse koje bi trebalo imat dijete te dobi. lošije drži glavu ali po meni to se može još ispravit, stvaljaj ju na trbuh češće ili na sebe - ti legni pa je zovni. to je uzv glave uredan je veeeelikiii plus.
babyhandling je kao amen, sve po njemu radi i svi koji rade s njom nek se toga drže.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: pomoć za iščitavanje nalaza

PostPostao/la klarita2 » 21 srp 2012, 21:05

Bas sam pocela od prekjucer stavljat je na sebe na trbuh pa podize glavu , nisam isla za tim da to moram. Rekli su mi da gledam njenu korigiranu dob, dakle mjesec unatrag.
Hvala
02.04.2005. KlaraMoj ponos
20.05.2010.MarijaAnđeo najdraži!
20.06.2012. Naš Božji dar Ivana
slika
Avatar
klarita2
Ne želi biti borg iz zvjezdanih staza
 
Postovi: 6108
Pridružen/a: 18 lis 2010, 11:39

Re: pomoć za iščitavanje nalaza

PostPostao/la nevenera » 21 srp 2012, 21:11

po meni, koliko vidim sve se čini ok. najbolje će se vidit kroz mjesec - dva
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.