Sada je: 28 ožu 2024, 10:05.

večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la Hajdi » 30 svi 2012, 22:02

Meni se cini ovo sasvim ok, moji dugo dugo nisu mogli se navecer umiriti, bar tri mjeseca je bilo tesko. S N se sjecam da joj je pasalo tako se navecer vrtiti u krevetu uz mene i saltati s jedne na drugu stranu ali ona je tada bila starija.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nevenera » 30 svi 2012, 22:03

sad je stvarno ok, prije je trajalo satima i satima i satima, što je najgore uz povraćanje i vrištanje, nurganje, plakanje i cviljenje
sad je puno bolje.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la Misericordia » 20 lip 2012, 16:03

jedini put kad je bilo bolje jest kad smo bili vani od 17-19


Čim sam počela čitati sam mislila predložiti da probate sa šetnjom u kasno popodne, predvečer.
Pa čak i ako ne spava u kolicima, ako je miran, super.
To smo ja i MM skužili za našu - kad je uhvati nervoza u to doba dana - odmah u kolica i van. I bebe su nervozne jer su po cijele dane zatvorene u stanu. Pogotov sad, kada je vruće.
Naša se smiri čim se približimo ulici - ima nešto u tom zvuku automobila što joj se sviđa :)
Avatar
Misericordia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 22:11

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nevenera » 20 lip 2012, 20:22

jučer smo bili vani od 17-19.30
i danas na kupanju, prvi put
ništa :whew
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la gilakova » 23 lip 2012, 17:48

pa dobro kad bude bolje? čitajući ovo... :znoj a ja se nadala da će iz dana u dan biti sve bolje...
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nevenera » 23 lip 2012, 20:47

pa bolje je, kad smo počeli je trjaalo satima i satima. sad je max 2h u pitanju, nekad i manje. zaspe do 20 većinom i to je to.
trenutno nervozira na plaži pa malo odspava tamo, i onda doma još sat, sat i pol i zaspe do 21.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la DIJANA 28 » 25 lip 2012, 16:02

Svaku večer sam svojoj curici kapala lavandino eterično ulje po sobi :)

Editirala Hajdi: izbrisan nepotreban citat uvodnog posta.
[url www.pripremapozorstart.com]Priprema[/url] je 50% posla.
DIJANA 28
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 16 lip 2012, 16:55

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la Hajdi » 26 lip 2012, 10:54

Za ovo eterično ulje nek kažu cure koje malo više znaju, al moram spomenuti da je astmatičarima i alergičarima strogo zabranjeno razna eterična ulja koristiti, zato oprez kad su tako male bebe u pitanju! To je savjet koji smo mi dobili kod pulmologa.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nevenera » 04 srp 2012, 20:18

da javim, kako se čini, nervoze su gotove :yess
nisam radila ništa posebno, kupanje prije spavanja i rutina kao i prije.
imali smo skok prije koji dan, od tad se "probudio". više gleda, smije se ljudima, zainteresiran je za igračke... i prestale su one večernje nervoze - kako se povezuju s nezrelošću živčanog sustava sve mi se čini da je kod nas bilo tako, jednostavno je moralo samo od sebe završit. :mrgreen
zna bit kenjkav ali nema više višesatnih grintanja i plača i nacicavanja

ima svjetlo na kraju tunela :bis
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la kittyilevin » 04 srp 2012, 20:59

super :joy
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la olja2208 » 05 srp 2012, 00:34

super neve! :joy
i kod nas su bile intenzivne i dugo, dugo su trajale (najmanje 3 mjeseca).
također dugo se nisam usudila napisati da je proslo, ali je, je :znoj
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nevenera » 05 srp 2012, 12:29

olja2208 je napisao/la:također dugo se nisam usudila napisati da je proslo, ali je, je

i ja sam se mislila, da me ne zdesi FP :hahaha ali evo, već 4-5 dana stvarno se čini da je ok.
kažem opet, nije to sad nervoza free dijete ali je 99% bolje :yess
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la Trabakulica » 06 srp 2012, 21:09

Ja čekam i čekam kad će proc te nervoze :lebdi ona mi zaspe oko 21-22h, a plakanje, grinta, nasisavanje, bljuckanje, povracanje i ostale radosti traju uru-uru ipo. Kako kad. Nekad i manje. Ali bas je drama nekako. Inače je super po danu

Zašto uopće dica toliko nervozaju kad triba ic spavat. Ne samo bebe nego i starija dica?
Trabakulica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3396
Pridružen/a: 12 ruj 2011, 17:24

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nevenera » 07 srp 2012, 07:21

većinom sam čitala ako je nervoza oko spavanja to znači da se nije dovoljno rano stavilo dijete leć, treba uhvatit prve singale
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la mt_marina » 25 srp 2012, 07:33

lijepo se ovako osvrnuti i reći da je to prošlo :yess ovako sad s odmakom, mogu reći da je velika prekretnica bila s negdje tri i pol mjeseca i polako polako je sve išlo na bolje iako i sad drugi dio dana zahtijeva više pažnje, ali je neusporedivo s onim prije :)
30.12.11. mamin cvrcak
Avatar
mt_marina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 600
Pridružen/a: 13 pro 2010, 12:16

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la sretna22 » 25 srp 2012, 09:05

rusulica je napisao/la:jel moguće da se prejede pa se zato ne može smirit? tako je meni rekao jedan doktor za sličnu situaciju s laurom


yes, to moj redovito radi :dada pero zdero :liza
MAMIN HAHAR 14.05.2012.
Avatar
sretna22
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2287
Pridružen/a: 21 ruj 2011, 12:14
Lokacija: Land of Sorrow

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 16 svi 2013, 13:02

nevenera je napisao/la:većinom sam čitala ako je nervoza oko spavanja to znači da se nije dovoljno rano stavilo dijete leć, treba uhvatit prve singale



moram ovo potvrditi.
skužila sam tek sad sa ovim drugim djetetom.
djete bude preumorno pa se ne može smiriti niti cicanjem

prva L. mi je krenula cendrati oko 17 h, tada joj je trebalo prileć no to bi se provuklo do 21 h.
sada već kapiram da mi P želi oko 19 h mirnije okruženje (super jer mi se poklapa sa starijom kćerkom)
i oko 21 h nakon mirnog hranjenja moram ga na rukama uspavati i odnjeti u sobu, jer pred TV-om, di smo mi, smeta mu zvuk i svjetlo.
naime dijete nakon nekog vremana (mjesec dana) postaje jače svjesno svijeta oko sebe pa mu buka počinje smetati.

Možda čak bi P odgovaralo da ga stavim u 20 u krevet, to još moram pratiti signale ovaj tjedan.
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nevenera » 15 svi 2014, 06:36

Cluster feeding often coincides with your baby’s fussy time. Baby will nurse a few minutes, pull off, fuss/cry, nurse a few minutes, pull off, fuss/cry… on and on… for hours. This can be VERY frustrating, and mom starts wondering if baby is getting enough milk, if something she is eatingis bothering baby, if EVERYTHING she is doing is bothering baby… It can really ruin your confidence, particularly if there is someone else around asking the same questions (your mother, your husband, your mother-in-law).
This behavior is NORMAL! It has nothing to do with your breastmilk or your mothering. If baby is happy the rest of the day, and baby doesn’t seem to be in pain (as with colic) during the fussy time – just keep trying to soothe your baby and don’t beat yourself up about the cause. Let baby nurse as long and as often as he will. Recruit dad (or another helper) to bring you food/drink and fetch things (book/remote/phone/etc.) while you are nursing and holding baby.


http://kellymom.com/parenting/parenting-faq/fussy-evening/
majke često povezuju večernje nervoze s manjkom mlijeka, što nije slučaj
članak je meni jako pomogao,
navodi tehnike za pomoć
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nevenera » 24 pro 2014, 12:41

evo nas opet u istom klubu
nisam sigurna jesu li grčevi il nervoza ali eto. svaku večer
ovaj put to najbolje podnosim :hahaha ne traje dugo kao kod damjana, većinom 2h.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la alkemicar » 01 kol 2015, 12:45

sjećam se ovih nervoza s M
nisam tada naletila na ovu temu, niti sam znala da ima naziv, a još manje se sjećam kad je i kako prestalo

sad s A sam skužila da ima problem s grčevima 20-22h
al ima ih u kombinaciji s tim večernjim nervozama
znači nekad samo nastavi nakon 22h pa do iza ponoći sve nabrojano već, plač, cendranje, vrištanje na trenutke, nacicavanje do besvijesti pa bljuckanje jer joj je previše, pa problem s podrigivanje
a ponekad kao jučer, nervoza krene od 18:30 do 23,30 otprilike
ajme meni :ajme
teško mi sve to pada jer sam uglavnom sama s njih dvoje i iscrpi me

a mala kao i stariji brat nije baš neki spavač
a dojit traži svaka 2h
sad smu trenutno i u 'skoku' pa nam je sve skupa ludiloooo :nesvist
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nevenera » 01 kol 2015, 13:01

kod nas je prošlo, kao i prvi put s oko 3 mj.
samo mi je sad bilo lakše jer sam znala da je to tako i da će proć :lebdi
skužila sam da često pomoći nema, nego cica u usta i čekat dok ne "odradi" svoje. tješilo je i to da je ostatak vremena za poželit

jedan dan sam našla aplikaciju koja ima zvukove i reagirao ej na zvuk vlaka. umirio se istog trena. nije plakao, ali se umirio
nije mi se dalo stajat kraj nape, bijeli šum na radiju nije pomagao ali zvuk vlaka na tračnicama- ko magija :lol
sad imam snimljen zvuk vlaka (s zvižducima, pričom ljudi i zvukovima iz pozadine) i vrti se non stop kad ide spavat, just in case :lol a i "ubije" buku koju rade dečki
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la Iva15 » 05 kol 2015, 00:19

Ajme, ovaj prvi post ko da sam ja pisala :) i kod nas nacicavanje pa bljuvanje, pa štucanje pa opet smirivanje sa cicom, i tako u krug do 23,30...ajde nekad zna bit i 22,30 :) duda baš i ne pali iako se preko dana lijepo umiri uz dudu i zaspe. sa starijim nismo imali tih problema, a sad bome nisam proučavala literaturu, nisam mislila da je to nešto generalno, pokušavala sam si skužit dijete....
Uglavnom, već se vidi da ide na bolje, ima i dobrih večeri, makar voljela bi da ipak malo ranije zaspe...ali očito je neki loš ritam ulovio.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la alkemicar » 05 kol 2015, 08:24

Ne mora znacit da je do ritma
ja sam s prvim radila sve po ps-u uz osluskivanje djetetovih potreba i svejedno nije spavao
moje dijete je jednostavno bio nespqvqc tek zadnju godinu ode u 22 u krevet a nekad i ranije

Kao beba i sve do 4.god.uzas malo spavao
ja sam bila kronicno umorna i bolesna od nespavqnjq jer sam cekala da on zazpe pa da mogu i ja kad obavim najnuznije al corak
zaspo bi oko 23.30-ponoci a budenje najkasnije do 8.30 uz dojenje svako 1.5-2h nocu
po danu je kao mali spavao 3x 40 min doslovno a s godinu dana se popodn3vno spavanje produzilo na 1x1h
negdje iza 2 godine bi popodne odspavao 2h i tako godinu dana dok im nisu ukinuli spavanje u vrticu

Ma mene je to smorilo njegovo nespavanje
kazu spavaj kad i beba da se odmaras cim vise-e pa moja beba nije spavala ja od prem9renosti i razmisljqnja sta jos trebam napraviti nisam ini uspjela zaspati u tih 40min koliko je on spavao
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nataly » 03 sij 2016, 23:22

Vecer...ja sam nova ovdje. Imam bebu od devet i pol mj.i muku mucimo sa uspavljivanjem na vecer. Svaki put kad bi on trebao ici na nocno spavanje to je urlanje. Amo ga spusti. U krevetic njegov to je uzas. On toliko place da se ispovraca. Muz i ja ga uzmemo u ruke i nosamo da se umiri, i tad je ok. Ali cim bi ga spustili gotovo to je urlanje. Prine je zaspo na cici, ali sad jako rijetko. Sad ili zaspe na rukama ili nekim cudom u nasem krevetu dok ga mazimo i tapsamo po guzi. Kako vi rjesavate probleme sa uspavljivanj.? A da ne govori. Da se budi jest po noci dva do tri puta...
nataly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 03 sij 2016, 22:59

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la Iva15 » 03 sij 2016, 23:36

Naš ima sad 7 mjeseci, isto sve rjeđe zaspe na cici pa ga nosamo, i nosamo i nosamo i nosamo :whew
Po danu nakon minute, dvije kad zaklopi oči ga mogu odložit u krevetić al navečer sasvim neka druga priča, nikako da prihvati to spavanje. Nisam ti baš pomogla, samo sam ti htjela reč da nas ima još :mrgreen
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nataly » 04 sij 2016, 10:40

I nas po danu zaspi ljepo. U kolica ga stavim i zaspi...ali na vecer uzas. Ja se toplo nadam da ce ta faza uskoro zavrsit. Ali sad je poceo cendrat za sve...cim nesto nije po njegovom odma plac. A naravno ne mogu mu sve dopustit...oni su pametniji i mudriji od nas. Ja velim da kad place bez suza da nas malo folira...haha...al bumo prezivili... :joy
nataly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 03 sij 2016, 22:59

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la zeezee » 04 sij 2016, 12:58

Moja, pak, preko dana nema šanse zaspat na cici na krevetu. Eventualno meni na rukama, al onda ne smijem mrdnut. Zaspi u nosiljci, ja kuham, usisavam i tak, a ona spava na meni. Navečer zaspi na cici, al onda mi isto nema mrdanja, ak odem na wc, na nogama je i urla za pet sekundi. Najbolje i.najdulje spava kad je stisnuta uz menebili glavu drži u pregibu moje ruke. Ima faze kad se budi napol svakih 20min. Počne se vrpoliti, trlja oči, grebe nos i njurga. Ak joj ne dam cicu, onda se razbudi skroz i iman šou program sat vremena. Pa joj dam cicu :roll
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la zeezee » 04 sij 2016, 12:59

Ja ti nisam neki savjetodavac po tom.pitanju. Ne migu slusat plač. Ja bih ga uzela sebi u krevet :lol
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: večernje nervoze - vodič za preživljavanje?

PostPostao/la nevenera » 04 sij 2016, 13:47

dosta savjeta o spavaju imate na temi Razvoj djeteta
pod SPAVANJE I USPAVLJIVANJE DJETETA (samo skrolajte dolje)
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Prethodna

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.