Sada je: 18 tra 2024, 17:56.

Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la rusulica » 11 kol 2012, 11:42

ja ne mogu vjerovat da sam uspila ali jesam :joy moja beba spava u svom krevetiću od prvog dana. starija sestra je zato spavali na meni, poda mnom, uz mene itd do trećeg rođendana
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Vicky & Mama » 11 kol 2012, 11:47

Da prijavim samo da san ja pokušala V noćas staviti u njegov krevetić, ali... naravno bez uspjeha!
Lipo mu ja u krevetić stavila lancunić na kojem smo se taj dan ja i on valjali (radi mirisa, jel te), spojila krevet uz naš, uspavala ga na kauču ka i obično i kad san pošla leći pribacila ga u njegov.
Sve je bilo super dok se nije počeja komešati i vrtiti... tad je skužija da je nešto čudno jer nogicama zapinje o ogradicu umisto ka i inače o mamicu :hahaha i naljutija se i zatvorenih očiju plače i traži me rukicama :ajme
Ja uvukla ruku u krevetić i mazim ga, ali ne pomaže to ništa... plaka je sve dok ga nisan izvadila i legla kraj sebe. I čak nije ni tražija cicu, samo se sklupča kraj mene i zaspa :joy
Inače, ja ga nebi ni forsirala da spava u krevetiću da mi se nije počeja puno komešati i dizati na noge u našem krevetu pa me strah da ne padne jadničak na pod :strah
Savjeti dobrodošli, čekan... :kima
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Vicky & Mama » 11 kol 2012, 11:48

Da dodam da maleni ima gotovi 16 mj.
Meni će biti ka Rusulici sa starijom (koliko vidim u gornjem postu), ako ne i duže.. :hahaha
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la erina » 11 kol 2012, 12:02

Mislim da je reagirao tako jer nije na mjestu na kojem je zaspao, i mama nije tamo gdje bi trebala biti. Probaj ga staviti u njegov krevetić pa ga tamo dojiti dok ne zaspe ili kako se već uspavljujete, mora se naviknuti da si ti sad s druge strane, da te tu traži, ne znam jel kužiš.
Meni S svaki put kad je spustim u krevetić otvori oči, prepozna gdje je i zaspe i onda nema problema kad se probudi, ne prestraši se, al možda je ona jednostavno takvo dijete :dunno
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la erina » 11 kol 2012, 12:04

Sad vidim da si ti samo spojila krevetić s vašim, nisi skinula stranicu...zanemari savjet o dojenju u krevetiću :lol
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Vicky & Mama » 11 kol 2012, 13:04

Tnx erina! :mah
Krevetić njegov uvik stoji tu uz naš ( kao osiguranje da ne padne s našeg na pod), a stranicu nažalost ne mogu do kraja spustiti niti skiniti ( totalno bezveze :whew ) pa ga zato i nisam do sad pokušavala naviknuti na njegov krevet niti dojiti dok je u njemu.
A šta se tiče uspavljivanja on je od prvog dana naučija na taj ritam da ga uspavam na cici u boravku, pa ga pribacim u sobu kad mi idemo leći ( soba nam je na katu, a ja san mirnija kad mi je na oku). Sad, može biti da to i nije najbolje rješenje za uspavati ga, ali do sad mi stvarno nije reagira na to :dunno
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la Mala Bornica » 11 kol 2012, 17:50

rusulica je napisao/la:ja ne mogu vjerovat da sam uspila ali jesam :joy moja beba spava u svom krevetiću od prvog dana. starija sestra je zato spavali na meni, poda mnom, uz mene itd do trećeg rođendana


Bravo, drzim fige da tako i ostane :) .
Sa drugim sam i ja tako, i on se tako lijepo sam uspavljivao, ja sam se kao po no cry sleep sistemu ponasala, i mislila da njegovo samouspavljivanje ima veze sa mnom. Kad je postao mobilan, sve se promijenilo, bila sam sretna kad bi uopce legao, a kamoli zaspao. S vremenom je zaspao lijepo uz mene i seku. Ma svako dijete je drugacije.
Sad se spremam da najmladjeg pokusam u krevetic staviti, bas zeza s uspavljivanjem, mozda bi mu odgovaralo da bude u svom krevetu.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15991
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Kako bebu naviknuti na njen krevetić?

PostPostao/la marinela » 12 kol 2012, 09:28

doma smo njezin krevetić spojili s našim i maknuli stranicu, tako da svaku noće je spavala u svom, a opet bez problema bi pružila ruku (i ona i ja) i mazile bi se spavajući...
a sad kod sveki, pokušala sma sa krevetićem, ali ima tu jako puno problema, pa sad privremeno dok se ne vratimo doma spava s nama
iako u pokušajima stavljanja u zasebni krevetić (situacija je takva da ovdje ne mogu spojit njezin i naš) sam znala kad ju prebacim stavit pored nje svoju majcu koju spavam (radi mirisa) i uglavnom je palilo
nekad je bilo dovoljno to što je pored nje a nekad bi zabila glavu skroz uz nju
al isto je tako i sad kad spavamo zajedno, nekad je na pol metra od mene i dovoljno je da ruku osjeti a nekad ne želi spavat akonije skroz zaljepljena uz mene
slika
Avatar
marinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1117
Pridružen/a: 04 vel 2012, 11:18

Prethodna

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.