Sada je: 29 ožu 2024, 08:09.

uređenje interijera

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Zira » 14 kol 2012, 08:54

i mi imamo dupli umivaonik i nama itekako ima smisla. oba su stalno zauzeta ;)
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Masha » 14 kol 2012, 09:04

uf, nama u novom stanu crne pločice na podu :ajme ali, to nisam mogla birati. i strašno mi bodu oči one kao cementne, najobičnije sive fuge između bijelih pločica koje su na zidu. ja bi sve to najradije počupala i stavila nešto svoje.
a jel se mogu samo fuge izvaditi i staviti neke druge?

Lena, kakva podloga treba biti za epoksi? ne može to na pločice?

meni su odlični dupli umivaonici, naravno, kad prostor to dopušta. mi se uvijek gužvamo ispred ogledala.
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1926
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Crazy Daisy » 14 kol 2012, 09:32

na poslu imam epoksi i slažem se da je to super podloga za održavanje, posebno me oduševljava što nema statike, nikada se ne prave one grozne loptice prašine, no svejedno ne mogu si takav pod zamisliti u kući. previše mi je to "bolnički".

ovaj pod je nov, ima par godina da je izliven i ukrašen je čipsom, iam taj "moderni" look no svejedno, nije mi to za kuću :dunno

baš me zanima kakav će lenin biti, možda me razuvjeri. mali savjet: visi im nad glavom kad ga budu lijevali svaki propust se vidi jaaako, mora sve biti kao staklo. ako podloga ima i najmanju neravninu to će se reflektirati na gornji sloj, ako ti se komarac zalijepi dok se bude sušilo vidi se. :dada
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: uređenje interijera

PostPostao/la tanjabb » 14 kol 2012, 09:37

Moja je frendica imala bijeli epoksi pod u kuhinji i to je izgledalo fenomenalno jedno mjesec dana. Kako ima same decke doma tako su se vidjeli tragovi od vozenja raznik autica, vlakica... to vise nije bilo to.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Crazy Daisy » 14 kol 2012, 09:46

e da, ja "crtam" sa točkovima od stolica. to se sve doduše opere ali zahtjeva ribanje :dunno
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: uređenje interijera

PostPostao/la tratinčica1711 » 14 kol 2012, 10:03

Sinoć sam baš s mm pričala o epoksi podovima, kaže da su to kod njega na poslu stavili, al nisu dobro napravili. I kod nas u kraju to nitko ne radi.. ići ćemo ipak na pločice..
p.s. i ja imam samo dečke i brdo autića, motora i svega što ostavlja tragove :)
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: uređenje interijera

PostPostao/la folne » 14 kol 2012, 10:07

Na forum.hr je neki frajer stavio fotku svoje kupaonice s epoksijem na podu. Skupili su oblutke i zalili ih epoksjem. Izgleda jako zanimljivo, samo mi je bezvezna kombinacija s plocicama koje su izabrali uz to. Tu se fakat treba dobro razmisliti kako iskombinirati da ne bude bezveze.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: uređenje interijera

PostPostao/la DomiMama » 14 kol 2012, 10:26

Zira je napisao/la:i mi imamo dupli umivaonik i nama itekako ima smisla. oba su stalno zauzeta ;)

mi se do sada gurali oko jednog, ali kaj nam je stvarno ispalo bitno (ako je covjek u mogucnosti) su 2 odvojena wc-a... nevjerovatno kak klince "stisne" cim udjes u wc ili kako im se uvijek ide u isto vrijeme :p
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Zira » 14 kol 2012, 10:58

vezano za dupli wc; tko ima mjesta ooobavezno!!! mi nismo imali mjesta za još jedan wc u stanu pa smo jedan za "hitne slučajeve" stavili dolje u kotlovnicu. pun pogodak, ali interesantno kako nikome odjednom nije baš tako sila i svako se strpi koju minutu samo da ne mora silaziti dolje :dada
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

Re: uređenje interijera

PostPostao/la lara.b » 14 kol 2012, 11:23

Ni ja nisam nažalost mogla birati pločice (niti bilo što drugo u stanu) jer je sve bilo gotovo kad smo stan kupili.
Ali prezadovoljna sam sa onima u kuhinji, terasi i balkonu..jedino me kupaona i wc muče
ali možda dođe i to na red za nekih 8 god kad kredit ode :ajme

Ja volim da prevladava svijetlo što se općenito kuhinjskih elemenata tiče, pa samo kontrasta radi lijepo je ubaciti nešto od tamnijeg...i za kupaonu mi vrijedi isto pravilo.

One ogromne bež pločice su mi najbolji izbor za kupaonicu.
Nikako tamne jednobojne na pod, a ako već mora biti tamno onda radije nešto prošarano tamno, tipa ovih kamenčića jer je to mrak za održavanje.

Inače nemam problema sa antracitnim silgranit blancovim sudoperom.. :dunno
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: uređenje interijera

PostPostao/la tanjabb » 14 kol 2012, 11:28

Ili ako imas dijete koje voli sjedit i meditirat na wc-u kod obavljanja velike nuzde :ajme .
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: uređenje interijera

PostPostao/la viki » 14 kol 2012, 12:21

Moj ponekad i piše zadaću na wc-u :gigl
Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: uređenje interijera

PostPostao/la DomiMama » 14 kol 2012, 12:24

to je jedino mjesto na kojem moj cita :ajme
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Crazy Daisy » 14 kol 2012, 12:34

:lol moja najprije navuče brdo igračaka u wc :lol
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: uređenje interijera

PostPostao/la tratinčica1711 » 14 kol 2012, 12:54

i moj se igra na wc-u :lol

Mi smo napravili kupaonicu 10 m2, nije prveliko. Ali je dobro što ne moram imati ormar jer smo napravili ugradbeni u zidu. I u zidu smo napravili rupu u kojoj je cijev pa ću tu ubacivati prljavi veš koji onda pada u korpu u podrumu (tamo će mi biti veš mašina, daska itd..). Tako da imam mjesta za dupli umivaonik, al se još nismo odlučili. Napravili smo pokraj dječjih soba i mali wc (wc i mini umivaonik)- to je za goste i hitne slučajeve :mrgreen Jedino mi je žao što nemam gdje staviti tuš kabinu..
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: uređenje interijera

PostPostao/la skorpionka » 14 kol 2012, 15:02

folne je napisao/la:Na forum.hr je neki frajer stavio fotku svoje kupaonice s epoksijem na podu. Skupili su oblutke i zalili ih epoksjem. Izgleda jako zanimljivo, samo mi je bezvezna kombinacija s plocicama koje su izabrali uz to. Tu se fakat treba dobro razmisliti kako iskombinirati da ne bude bezveze.



To je meni u planu bilo napraviti na terasi, već dvije godine to planiram, a nikako doći na red, isto bi slozili oblutke pa zalili epoksi smolom, ali sad vj otpada ako ću seliti. :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Lena » 14 kol 2012, 15:25

Masha je napisao/la:Lena, kakva podloga treba biti za epoksi? ne može to na pločice?

mislim da u teoriji može i da su tako stavljali kolegici u kuhinju. pobruse pločice pa zaliju preko, ali znam da to ne vole stavljati jer je valjda podložnije zezu (pločice moraju biti idealno ravno postavljene). ja sam išla u kupaonici iz nule pa su mi rekli da im ostavim samo glazuru.

Crazy Daisy je napisao/la:baš me zanima kakav će lenin biti, možda me razuvjeri. mali savjet: visi im nad glavom kad ga budu lijevali svaki propust se vidi jaaako, mora sve biti kao staklo. ako podloga ima i najmanju neravninu to će se reflektirati na gornji sloj, ako ti se komarac zalijepi dok se bude sušilo vidi se. :dada

s obzirom da mi se time bavi prvi susjed, mislim da mu je u interesu (dugogodišnjeg gledanja preko plota) da to napravi kako spada. a i vidjela sam što je već radio na par mjesta. više majstore ne prepuštam slučaju. previše su me živaca koštali do sada na prijašnjim zahvatima.
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: uređenje interijera

PostPostao/la tratinčica1711 » 22 kol 2012, 00:01

Bili smo jučer i danas tražiti pločice. Za hodnik smo našli, a za kupatilo je završilo :karate :svadja
Mm hoće sivo/bijelo, ja hoću smeđe/bijelo i nikako na zelenu granu. Za kuhinju nisam imala više živaca gledati.
Umorila sam se od silnog razmišljanja i kombiniranja, kao da sam 2 dana kopala :ajme
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: uređenje interijera

PostPostao/la tanjabb » 22 kol 2012, 00:12

Eh, tek ste na pocetku :mrgreen . Mi smo bili slozni u odabiru i brzo smo odabrali. Ali jedne vise ne proizvode, za druge su nam to rekli tek kad smo vec dobili predracun (nije mi jasno zasto ih imaju izlozene onda), na trece se ceka 2 mjeseca.... i tako to :ajme . Hodocastili smo po plocicama i sanitarijama cesce nego sto smo htjeli. :ne
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: uređenje interijera

PostPostao/la DomiMama » 22 kol 2012, 00:21

tratincice- au! veselo! :)
moram priznati da sam imala srece sto mm nema cvrsti stav oko plocica (ili parketa... ili kuhinje :mrgreen )... jednostavno nema vremena ni volje pa imam slobodu oko izbora...

mozda da probate uzeti nekoliko casopisa tipa Brava Casa i slicno i da se nacelno usuglasite oko stila pa ce obilazenje trgovina biti manje stresno ;)
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: uređenje interijera

PostPostao/la tratinčica1711 » 22 kol 2012, 09:34

ma nije ni njegov ukus strašan, ok je to kupatilo, al nije onak kakvo sam zamislila. Rekao je da ćemo se danas dogovoriti i nek ja biram :p

Pronašli smo jedino umivaonik 80 cm :)
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Sly » 27 kol 2012, 11:17

Lena je napisao/la:mislim da u teoriji može i da su tako stavljali kolegici u kuhinju. pobruse pločice pa zaliju preko, ali znam da to ne vole stavljati jer je valjda podložnije zezu (pločice moraju biti idealno ravno postavljene). ja sam išla u kupaonici iz nule pa su mi rekli da im ostavim samo glazuru.


Kako je ispalo? Možeš li poslati fotku?
Ja intenzivno razmišljam o epoksi ili PU podu, ali svi majstori koje sam pitala mi govore da to ne stavljam jer je "hladno i ne stavlja se u stanove", a ja na netu čitam nešto sasvim drugo.
Sly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 kol 2012, 11:13

Re: uređenje interijera

PostPostao/la folne » 30 kol 2012, 10:15

Tratinčice, ako još niste izabrali ja glasam za tm-ovu kombinaciju. Naime imam smeđe bež kupaonicu i bila je ful kul i moderna u doma kad sam ja brirala pločice ali...
Uz smeđu boju paše samo par boja, uz sivo paše sve. U to sam se uvjerila u kupaonici koju imamo u uredu.
Svaka kupaonica dosadi kroz nekoliko godina, ali ako je siva, kupiš điđe za kupaonicu plavo/zeleno/rozo/narančasto/žuto/nastaviniz i svako toliko imaš skroz novu kupaonicu.
Smeđe je smeđe pogotovo što kod mene nije tamno smeđa nego na terakotu. To uopće ne ostavlja prostora za igranje bojama i osvježivanje svako toliko.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Lena » 30 kol 2012, 10:28

Sly je napisao/la:
Lena je napisao/la:mislim da u teoriji može i da su tako stavljali kolegici u kuhinju. pobruse pločice pa zaliju preko, ali znam da to ne vole stavljati jer je valjda podložnije zezu (pločice moraju biti idealno ravno postavljene). ja sam išla u kupaonici iz nule pa su mi rekli da im ostavim samo glazuru.


Kako je ispalo? Možeš li poslati fotku?
Ja intenzivno razmišljam o epoksi ili PU podu, ali svi majstori koje sam pitala mi govore da to ne stavljam jer je "hladno i ne stavlja se u stanove", a ja na netu čitam nešto sasvim drugo.

stavit ću fotku kad bude gotovo. sad se još suši glazura pa moramo čekati i nemam ni namještaj u kupaoni zbog tog poda. epoksi je sigurno topliji od pločica. tak je mene keramičar pokušavao odgovoriti od toga jer da će mi on staviti pločice na pod pa ću proći jeftinije. na kraju je došao do zaključka da ni tu nije u pravu.
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Lena » 30 kol 2012, 10:29

folne je napisao/la:Tratinčice, ako još niste izabrali ja glasam za tm-ovu kombinaciju. Naime imam smeđe bež kupaonicu i bila je ful kul i moderna u doma kad sam ja brirala pločice ali...
Uz smeđu boju paše samo par boja, uz sivo paše sve. U to sam se uvjerila u kupaonici koju imamo u uredu.
Svaka kupaonica dosadi kroz nekoliko godina, ali ako je siva, kupiš điđe za kupaonicu plavo/zeleno/rozo/narančasto/žuto/nastaviniz i svako toliko imaš skroz novu kupaonicu.
Smeđe je smeđe pogotovo što kod mene nije tamno smeđa nego na terakotu. To uopće ne ostavlja prostora za igranje bojama i osvježivanje svako toliko.

:dada
tako sam ja krenula s krem varijantom i onda sam dobila protest da se pretvaramo u krem kuću. :mrgreen na kraju je siva. naša kombinacija će biti s bordo detaljima.
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Sly » 30 kol 2012, 11:44

Lena je napisao/la:stavit ću fotku kad bude gotovo. sad se još suši glazura pa moramo čekati i nemam ni namještaj u kupaoni zbog tog poda. epoksi je sigurno topliji od pločica. tak je mene keramičar pokušavao odgovoriti od toga jer da će mi on staviti pločice na pod pa ću proći jeftinije. na kraju je došao do zaključka da ni tu nije u pravu.

Koliko je debeo tvoj epoksi pod?
Sly
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 kol 2012, 11:13

Re: uređenje interijera

PostPostao/la Lena » 30 kol 2012, 13:28

par milimetara. mislim da ide do 5mm.
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: uređenje interijera

PostPostao/la nadicab » 31 kol 2012, 16:14

kupaona od 10 kvadrata je poprilicno velika kupaona, pogotovo za nove stanove gdje se uglavnom vrti oko 5 kvadrata. Ja imam od 10 kvadrata i zbilja je ogromna, imam i tus kabinu i veliku kadu i wc. Narancasto-krem boje.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: uređenje interijera

PostPostao/la tratinčica1711 » 31 kol 2012, 16:36

folne je napisao/la:Tratinčice, ako još niste izabrali ja glasam za tm-ovu kombinaciju.

Kupili smo mm-ovu kombinaciju. Ne iz razloga što sam popustila, nego smo se taj dan zakačili pa sam protestno rekla: uzmi što hoćeš :hahaha Imam 3d slike na mailu, ali ne znam staviti. Nisam previše oduševljena jer nije toliko moderna koliko sam ja inzistirala, ali ajd.. preživjeti ću. Nije ružna, i glavno da nije neka upadljiva boja .
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: uređenje interijera

PostPostao/la folne » 31 kol 2012, 18:03

Što modernije sad to više demode za tili čas. Iz prve ruke :zub

Sad nabaci detalje u boji koja ti je sad In i da vidiš kako će oživjeti.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.