Sada je: 28 ožu 2024, 13:54.

epilepsija

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: epilepsija

PostPostao/la nadicab » 05 ruj 2012, 11:10

nitko mi nista nije savjetovao za jetru :/ Jel njoj to pomaze?
Mi smo bili na drugom misljenju kod dr Dellamarina i kod dr Sabola - oboje su potvrdili da nas nasa doktorica dobro vodi i da je jedino rjesenje zamjena Trileptala s Keprom koja ima nuspojavu - agresivnost :/
a to da se ne mogu sjetiti rijeci ili sto su htjeli reci, mi imamo oduvjek, ali se on uspije snaci da to sto trazi veli drugim rijecima. Tako se npr nije mogao sjetiti imena svoje asistentice u 1. razredu pa bi rekao "ona djevojka duge kose koja mi pomaze u skoli". Nazalost, to ne moze primijeniti u matematici ili kada pise testove gdje se trazi kljucna rijec. Nama je psihologica rekla da on ima problem bas u toj dedukciji tj. ako mu opises npr ruzu, on se ne moze sjetiti imena tog cvijeta, a ako trazis od njega da opise ruzu, raspricat ce se.
Dodatno smo na mr nasli da ima slabo razvijen dio u mozgu koji povezuje lijevu i desnu polovicu mozga i koje je najbogatije sa zivcanim vlaknima.
nazalost, nisam nigdje nasla kako onda osobe s tim problemom uce i memoriraju. Naravno da se kod nas nitko s time ne bavi.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: epilepsija

PostPostao/la simella » 06 ruj 2012, 00:59

Znači ,situacija vrlo slična našoj.Najgore je bilo u vrtiću i 1. razredu.Nije se mogla sjetiti ni imena djece a kamoli teta. Nije znala koliko ima god,u kojem mjestu živi itd.Sve te informacije sam joj ponavljala miljun puta.Kako ušlo tako izašlo.Stalno ih je zaboravljala. Horor je trajao do kraja prvog polugodišta u1. raz. Kad je naučila čitati(>uz pomoć logop.>)bilo je lakše. Shvatila sam da je izuzetno vizualan tip djeteta.Memorija joj je bila sve bolja i takvi ispadi su se prorjedili .Zaključila sam da je sa vježbanjem istrenirala mozak.U zadnjoj godini se ovo desilo samo pod praznicima. Tada vrlo malo vježba-morat ćemo to promjeniti.Ove tekuće godine je sve znatno poboljšano tj. od kad joj dajem(siječanj) ulje crnog kima i omegu3 i 6.Drugo polugodište 2.raz tj. od 3.mj.vrijeme za učenje joj se doslovce raspolovilo,a rezultat je ostao isti(prošla sa 5.0-zasluženih) E sad matematika.Tu joj fali logika . Ulje crnog kima -pomaže.Krvna slika odlična,jetrene na donjim granicama ref..vrijednosti-najbolje do sad,nema više respiratornih smetnji -ove godine nije ni pomirisala antib. EEG,promjenjen ali najbolji do sad, klecanje se prorjedilo. Sad da li je to sve slučajnost ili ne nikad neću znati.Ja sam uvjerena da joj je pomogla ova kombinacija, u svakom slučaju memorija i koncentracija su joj puno bolje. Ni meni nije nitko ništa savjetovao ,slučajno sam naletjela na stranicama alternative tražeči lijek za sebe.(alergija) Dr. Sabol potvrdio da je dobro davati.Čak sam jedno vrijeme bila ljuta na lječnike što mi nitko nije rekao barem za omegu 3 ( tri sam god.svuda >"cmizdrila "zbog njene konc.>)Mislim da su za lošiju konc. najviše krivi upravo epileptici. Ela je do sad bila na 0+0+1tbl 500mg depakineCR, a sad 1+0+1tbl 200 mg Tegretol i 0+0+1/2 tbl 500mg depakine CR.
Žao mi je zbog Denisovog lošijeg MR-a.Ja sam se puno puta pitala ima li što skrivenog u Elinoj glavi.Svjesna sam da moje dijete nikad neće biti Ajnštajn(iako je i on imao problem sa učenjem>),meni je ona dobra i lijepa i ovako .Silno sam ponosna na nju.Ona se strašno puno trudi i frustrirana je kad joj nešto zapne. Ali ne odustaje(tu je na mamu :lol )
simella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 20 srp 2012, 19:02

Re: epilepsija

PostPostao/la simella » 06 ruj 2012, 16:49

Ma ja sam se jučer baš raspisala tj. danas.Nadice namoj mi zamjeriti.Sretna sam da konačno mogu s nakim podjeliti iskustva .Žao mi je što se nisam već i prije uključila.Pokušala sam pred koju god na forumu epi.ali mi se stalno brisalo pa sam
odustala.Naime nisam imala vremena satima pisati.Sad je situacija mnogo bolja čitaj brža iako sam još prespora ali napredujem.
Ovako zanima me kako to da od svih silnih epileptika Denisu odgovara jedino Kepra i Trileptal<?
Eli je prvi <(službeni>) napad trajao oko 30 do 40 min.Imala je nepunih 6 god.Prije toga je imala nekoliko zagledavanja uz obilno slinjenje.Od tad je godinu i pol bila na apilepsinu 2puta 300mg a dr Sabol joj uveo depakine.Kako to da ste vi samo na Trileptalu>?
simella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 20 srp 2012, 19:02

Re: epilepsija

PostPostao/la nadicab » 09 ruj 2012, 00:03

Denis ima mioklonizme, tj njemu se trese ruka, lijeva. Napad traje od pola sata do nekoliko sati. Neko vrijeme je znao imati grande napade prilikom budjenja ili pola sata nakon sto je zaspao. Od kada smo kupili epi alarm pred godinu dana, inije imao vise niti jedan grande napad. Grande napade smo rjesavali klizmom. Samo jednom ismo uspjeli ga dovesti sebi nakon klizme i onda smo zvali hitnu. Na kraju se ispostavilo da mu je pumpica stekala i promijenili su mu pumpicu, ali to je bila jedna jako ruzna i zivotno opasna prica. Srecom, sada je iza nas.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: epilepsija

PostPostao/la simella » 12 ruj 2012, 00:28

Nadice, tek sam sad vidjela tvoj post. I stvarno neznam što bi rekla na sve to. Osim ,držite se i želim vam da jednog dana sve to bude iza vas.Evo ja sam sad već umorna od svega i razočarana.Eli već skoro svakog dana drhti desna ruka >(nekoliko min.>) uz nekoliko trzaja. Ima žarište na lijevoj strani. Počelo je nakon 25. dana uzimanja tegretola Prvo povremeno a sad svakodnevno.U petak vadimo konc. i jetrene a drugi tjadan se čujemo sa neuropadijatrom pa ćemo dalje vidjeti što nam je raditi .Moram napomenuti da ovo drhtanje do sad nikad nije imala.
simella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 20 srp 2012, 19:02

Re: epilepsija

PostPostao/la simella » 12 ruj 2012, 00:28

Nadice, tek sam sad vidjela tvoj post. I stvarno neznam što bi rekla na sve to. Osim ,držite se i želim vam da jednog dana sve to bude iza vas.Evo ja sam sad već umorna od svega i razočarana.Eli već skoro svakog dana drhti desna ruka >(nekoliko min.>) uz nekoliko trzaja. Ima žarište na lijevoj strani. Počelo je nakon 25. dana uzimanja tegretola Prvo povremeno a sad svakodnevno.U petak vadimo konc. i jetrene a drugi tjadan se čujemo sa neuropadijatrom pa ćemo dalje vidjeti što nam je raditi .Moram napomenuti da ovo drhtanje do sad nikad nije imala.
simella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 20 srp 2012, 19:02

Re: epilepsija

PostPostao/la simella » 12 ruj 2012, 00:32

No krasno .sad sam to dva puta postala.
simella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 20 srp 2012, 19:02

Re: epilepsija

PostPostao/la lavica 76 » 07 lis 2012, 16:27

Pozdrav svima, bas mi je drago da sam naisla na ovaj forum. Dakle, imam curicu od 7 godina s parcijalnom epilepsijom sa sekundarnom generalizacijom, pije Topamax i Depacine. Sad je krenula u skolu, otkad je na ljekovima ima problem s koncentracijom i paznjom. Simella mi je vec na drugom forumu dala dragocijene savjete za Omegu 3 i 6 koju nazalost jos nisam stigla isprobat jer sam se prvo htijela konzultirat s doktorom jer curica mi jos ima i dijabetes na pracenju. Imala je jedan veliki napad i poslje jos jedan parcijalni(jedna strana tijela joj se tresla i pala je),na dane je smusena (i da Simella ti si pitala za obrnute radnje, neznam jeli slucajnost, ali bas tog dana inapisala je 2 puto slovo C naopako i z, makar kazu da je to normalno za njiohovu dob) i pitam se jel mi sta promice. Inace je super urednog razvoja bila do sada(na testiranju za skolu su je ishvalili), medjutim vidim da sada ima problema sa kratkotrajnom memorijom, ali to je opet neke dane bolje, a neke gore.Jedno jutro nije mogla nikako zapamtit 2 rijeci iz engleskog, a popodne totalno druga prica, palo mi je napamet da li mozda ima veze sta se do popodne ljek vec malo ocistio iz organizma prije vecernje doze ili to nema nikakve veze ???? Cini mi se da dosta vremena trosi na domaci, u principu stalno je trebam gurat, napise malo i onda odmara, i tako unedogled,vidim i da se dosta usporila, neznam bi li bilo bolje da pije neku drugu kombinaciju. Inace ide jos na engleski i sport, pitam se koji put jeli joj to previse, ali ona voli i ne bi ju htijela zakidat. Takodjer primjecujem da joj rukica vise nije mirna, ko da stalno lagano podrhtava, do napada je bila odlicna u grafomotirici, a sad nekidan jedva je teskom mukom poteggla neke ravne crte uz puno brisanja. Planiramo u Sobola na drugo misljenje, kakva su vasa iskustva. Takodjer nam je doktorica savjetovala magnetsku 3 t u Neurona, spominjala je i pet ct ,da li je itko radio. I da koji put mi djeluje ko da me ne cuje, neznam vise je li umorna, jel ima epije u vidu zagledavanja,ne mogu procijenit. EEg joj je dosta los sa puno zarista. Simella kakva je situacija kod vas, kako ide skidanje s ljeka ? Pozdrav svima....
lavica 76
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 07 lis 2012, 15:53

Re: epilepsija

PostPostao/la nadicab » 08 lis 2012, 08:00

nama jepo prvi puteegdobar :joy :joy doktorica je ila. veoma ugodno iznenadjena pogotovo jer je pred polagodineimao2zaristasobje strane, a sada nista. Adoza lijeka je povecana.
Krenuli smo na NFB i mogucnosti ucenja i eeg su se drasticno poboljsali :yess
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: epilepsija

PostPostao/la lavica 76 » 08 lis 2012, 08:07

Sta je NFB ?
lavica 76
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 07 lis 2012, 15:53

Re: epilepsija

PostPostao/la alexandra » 08 lis 2012, 10:07

neurofeedback.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: epilepsija

PostPostao/la Fantasy » 08 lis 2012, 13:40

Mi smo bili na razgovoru i krećemo u veljači na NFB u Vž, jedino mi nije jasno zašto nas je logopedica par puta pitala ima li M. epilepsiju i prima li kakve lijekove i naglasila je da joj je to jako bitno. Jesu li i vas to ispitivali? Na kraju sam u gužvi zaboravila pitati može li se raditi NFB u tom slučaju, ali vidim da očito može. Zanima me zbog jedne prijateljice.
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: epilepsija

PostPostao/la martina mama » 08 lis 2012, 21:32

Pljuc, pljuc, kuc, kuc za Denisov eeg!!!! Nadice, napisi malo vise o iskustvu s neurofeedback-om.

Lavice, ne znam tko vas kontrolira, al nasa neuroped ne daje topamax skolskoj djeci jer topamax djeluje na govor i kognitivne funkcije. Za depakine su ovjde vec pisana neka losa iskustva.
Toplo preporucam obradu kod Dellamarine u poliklinici Dijagnostika 2000.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: epilepsija

PostPostao/la alexandra » 08 lis 2012, 21:41

Fantasy, pitala te zato jer dijete gleda za vrijeme terapije u monitor kompjutora. pa svjetlo i ostalo što gleda (nešto kao igrice) može biti okidač za napad. ovisi od epilepsije do epilepsije i okidača, nije nužno da prijateljičino dijete neće moći ići, samo moraju biti sigurni da joj to nije okidač.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: epilepsija

PostPostao/la lavica 76 » 08 lis 2012, 22:01

Sta se Topamaxa tice, rekla nam je neuropedijatrica da jednostavno za sada nema izbora i da ju je u ovom momentu strah mjenjat terapiju, i da ne smije riskirat napad jacine kao sta je bi prvi, a kad se stabilizira da mozemo pricat o promjeni terapije. Cula sam za Dellamarine, ali nisam shvatila jeli radi privatno.Kako nismo iz Zagreba odlucili smo se za Sobola jer smo isto culi da je odlican, a mozemo doc na red u terminu kad nam pase, pa planiramo spojit i magnetsku jace razine i njega. Neznam ni sama sta s tim Topamaxom, od nekih sam opet cula da im je bio super, a ja vidim da ima nuspojava koje me brinu pogotovo sta je krenula u skolu. A opet bilo bi me strah i skidanja s njega i uvodjenja nekog drugog ljeka jer cinjenica je da vise nije imala vidljivih napadaja. I mene zanima ovaj neurofeedback, ja nikad cula za to, a mislila sam da sam sve zivo iscitala, sta opet pokazuje kako je dobro koji put razmijenit iskustva s drugima jer uvijek mozes nesto novo naucit.
lavica 76
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 07 lis 2012, 15:53

Re: epilepsija

PostPostao/la martina mama » 09 lis 2012, 13:49

Dellamarina radi privatno u Dijagnostici 2000. Moze se stimati termin.
Sto se tice topamaxa, napisala sam ti ovo jer to kako opisujes svoje dijete, sve mi to slici na razlOge protiv koje je nama neuroped objasnjavala kad se odlucivala za lijek.
Naravno da je stabilizacija od napada prioritet, no mozda postoji i b varijanta za vas. To naravno nosi rizik od pogorsanja stvari, no meni se cini da je strasno vazno da neuroped gleda sve djetetove aspekte, pogotovo za dijete koje je ranije funkcioniralo dobro i negdje je svjesno svog slabijeg funkcioniranja.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: epilepsija

PostPostao/la alexandra » 09 lis 2012, 18:02

svaka promjena terapije donosi rizik napada, ali....postoje lijekovi koji imaju blaže nuspojave, a nisu na listi hzzo-a, njih će ti preporučiti samo privatni neuropedijatar jer državni ne mogu i ne smiju. mi smo se s depakinea prebacili na petinimid, nije na listi, naručujem ga izvana, ali vrijedi svake lipe (a nije ni skup). ne kažem da sigurno postoji alternativa, ali možda postoji pa bi zato svakako tražila mišljenje privatnika i direktno pitala da li postoji mogućnost plaćanja adekvatnog lijeka s blažim ili nikakvim nuspojavama.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: epilepsija

PostPostao/la lavica 76 » 10 lis 2012, 08:13

Hvala puno na savjetima, raspitat cu se svakako, u 11 mjesec planiramo u Zagreb pa cemo vidjet tu magnetsku i sta ce nam Sobol rec za pocetak.Pocela sam joj davat ulje crnog kima, i zelenu magmu koju je teskom mukom popila jucer u soku.Neznam za tu omegu, meni su rekli da je ona u tom ulju, neznam jel ju ko uzima jos u nekom drugom obliku ? Pozdrav....
lavica 76
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 07 lis 2012, 15:53

Re: epilepsija

PostPostao/la alexandra » 10 lis 2012, 15:48

mi već dugo, dugo pijemo omegu u kapsulama baš za djecu, zove se Esprico, sadrži omegu 3 epa/dha, omegu 6 gla, magnezij i cink, na preporuku defektologa i pedijatra. zadovoljna sam.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: epilepsija

PostPostao/la lavica 76 » 10 lis 2012, 22:30

Hvala puno, bas cu se raspitat...
lavica 76
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 07 lis 2012, 15:53

Re: epilepsija

PostPostao/la martina mama » 13 lis 2012, 22:40

Omega 3 i 6 svakako, pod obavezno za dijete koje je u skoli i d vitamin.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: epilepsija

PostPostao/la lavica 76 » 14 lis 2012, 10:11

Nagovorila me teta u jednoj jako dobroj apoteci da uzmem Strath sirup, ima vitamine, izmjedju ostalog b komplex za obnovu jetre, sluzi i za koncentraciju, za obnovu zivcanih stanica, za proljetni i skolski umor, imunitet, svasta nesto. Htijela sam uzet samo omegu, onda me nagovorilo na ovo da probam, da je svicarski proizvod i odlican. Sad to kombiniram sa uljem crnog kima u kojem ima omege pa cu vidjet ima li kakvih pomaka.Volila bi kombinaciju i multivitamina(i zbog imuniteta, a i zbog jetre) i omege, a opet da ne pretjeram. Malo cu se konzultirat jos, za sad sam se odlucila za ovu kombinaciju pa cemo vidjet....A za Esprico sam cula isto jako dobra iskustva, isprobavat cu pa cu pa cemo vidjet...
lavica 76
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 07 lis 2012, 15:53

Re: epilepsija

PostPostao/la alexandra » 16 lis 2012, 19:04

da, isto sam zagovornica nepretjerivanja sa suplementima.
nama su svašta utrpavali, na kraju sam raščistila stvari i svela na esprico omegu, probiotik koji mora uzimat zbog probave i povremeno flašicu multivitamina Childlife, ti su nam se pokazali najboljima.
krvna slika, tj. jetra joj je za sada ok, mada smo već godinama na terapiji pa ne razmišljam (još) o dodatnim preparatima.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: epilepsija

PostPostao/la lavica 76 » 17 lis 2012, 13:37

Jos jedno pitanje, kako smo relativno novi u svemu ovome i da kucnem kcer mi jos nije imala temperaturu odtkada joj je dijagnosticirana epilepsija, zaboravila sam pitat doktoricu za slucaj bolesti u kom trenutku trebam pocet skidat temperaturu ako je bude imala. Curica mi do sada nije imala febrilne konvulzije, 7 joj je godina, eeg los sa zaristima. Prije bi uvijek cekala da temperatura dodje do 38.5 i onda sam intervenirala sa plicetom ili ibuprofenom po potrebi. Sad mi se cini da ce bit pametno puno ranije snizavat temperaturu, na 38. Kako vi postupate, planiram pitat na pregledu u Sobola u 11 mjesec, ali cisto da me ne zatekne ranije , da budem spremna. I imaju li ti ljekovi za snizavanje temperature kakav utjecaj na antiepileptike ?
lavica 76
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 07 lis 2012, 15:53

Re: epilepsija

PostPostao/la alexandra » 17 lis 2012, 15:27

nemaju utjecaj.
nama temperatura nije okidač, isto nije imala febrilne konvulzije i zato se prema temperaturi ponašam kao i kod zdrave djece, skidam je lijekovima tek kada pređe 38.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: epilepsija

PostPostao/la lavica 76 » 17 lis 2012, 15:47

Hvala puno :)
lavica 76
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 07 lis 2012, 15:53

Re: epilepsija

PostPostao/la simella » 21 lis 2012, 23:58

Pozdrav svima
Evo i mene nakon dužeg vremena.Nažalost jednostavno nemam vremena za pisanje.Naime uz posao, muža koji je dnevno poslovno odsutan, jednog petaša koji misli da je najpametnji na svijetu>(momentalno izbezumljenog s povečanom količinom obaveza>) i nje- moje princeze, jedva da dišem.Lavice 76, sve te probleme sa kratkotrajnom konc. smo imali i mi.Sa zadaćom ista prića. Sve je to sada srećom daleka prošlost. Uvjerena sam da će tako biti i vama.S vremenom uz vježbe i puno strpljenja sve to će biti iza vas.Moje mišljenje je da je to posljedica terapije.Ela je bila potpuno drugo dijete prije terapije. Voljela je gledati crtiće na njemačkim programima i pritom super šprehala.Znali smo joj se slatko smijati kad je pola rečenice izgovarala na hrvatskom a pola na njemačkom a da nije bila ni svjesna toga. Nakon napada i terapije sve je to nestalo .Kao što sam već rekla prvi raz. je bio koma. Sve joj je bio problem pa tako i engleski.Tim više što ja nisam znala engleski pa smo stalno vrtjele CD.Sada joj je to jedan od najdražih predmeta i odlično joj ide i još nismo ni jednom koristile CD.U stvari sve joj se normaliziralo osim matematike.Zablokira pred zadacima s riječima tipa:Na jednoj polici je 100 igračaka, na drugoj polici je 100 igračaka više. Koliko je igračaka na obje police>?Mislila sam da ima problem sa logikom a u konačnici i s diskalkulijom, pa sam ju pred mj. dana odvela logopedu.Testove je napravila vrlo dobro, od diskalkulije ni d., problem s logikom nema ali ima problem sa disleksijom u većoj i disgrafijom u manjoj mjeri. Logopedica smatra da nema potrebe s njom raditi pošto je autom. čitač a i tvrdi >(čujte sada ovo >)da će svi ti problemi nestati s prestankom uzimanja terapije.I što da ja sada mislim. :conf Srećom nema više nikakvih drhtanja, ispadanja ni klecanja. Depakine će uzimati još iduća 2 mj. a onda će biti samo na Tegretolu. Također uzima Esperico omegu u vrećicama i to joj je jako fino.I da sad kad sam čitala vaše postove to me podsjetilo da je njen napad bio pod temp.kao i prijašnja par zagledavanja- uvijek i jedino uz visoku temp.Sve to se dešavalo pred 4 god. i poslije nikada više iako je imala mnogo puta temp.
Drage moje puno puta sam se pitala da li nema napadaje zbog terapije, a opet da li su sva ona klecanja bila posljedica terapije kao i sad ova ispadanja i drhtanja.I što sad >?Da tražim i 3. mišljenje<? :dunno
simella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 20 srp 2012, 19:02

Re: epilepsija

PostPostao/la martina mama » 24 lis 2012, 00:58

Simelia, nas izazov s matematikom je slican vasem. Stvar je u poteskocama sa stvaranjem strukture. Pomaze crtanje zadatka i onoga sto se trazi iako na testovima ni to ne pomaze puno jer u skoli nisu bas spremni na suradnju i primjenu nasih ideja.
Imamo briljantnih dana, kao i onih kad nam nista ne ide.
Na putu smo da se iskljucimo iz dogadjaja u skoli i idemo svojim putem, onako kako mozemo. Iz dana u dan, koracic po koracic. Napredovali smo. Mozemo jos.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: epilepsija

PostPostao/la simella » 25 lis 2012, 00:13

Martina mama hvala.
I mi smo stalno crtali i nekako je išlo.Za sad to i nije neki veći problem što se tiće testova -pošto je treći raz.i testovi su relativno lagani.Bojim se viših razreda ako ona to ne shvati.Imam osjećaj kao da smo nešto preskočile a ne znam što.Pošto je njena dijagnoza epi. i lakši oblik ADHD-a+ disleksija, nije mi jasno kako bez greške i bez prevelikog truda-znači ne vježba nešto previše-radi ostale testove pr. čitanje sa razumjevanjem, priroda,engleski.Na papiru se bolje snalazi nego usmeno.Totalno je netipična ili...To nije jasno ni dr. Sabolu, ni učiteljici,logopedica je svoje mišljenje dala ,a ja ne znam više što da mislim.Vrlo je talentirana u crtanju. Ono što vidi i što joj se sviđa lijepo prenese na papir uz mnogo detalja.
simella
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 20 srp 2012, 19:02

Re: epilepsija

PostPostao/la lavica 76 » 25 lis 2012, 01:30

Evo i mene da se javim opet.Kod nas je psihologica ustanovila lagani poremcaj paznje i koncentracije, lakse se umara i na testu kratkotrajne memorije je bila ispod prosjeka, dok je u nekim stvarima bila iznad prosjeka, izmedju ostalog u zadacima operiranja brojevima i na neverbalnom testu opcih sposobnosti. U svakom slucaju misljenje psihologice je da je to sve od ljekova i da ja na njenu koncentraciju ne mogu puno utjecat, Tjesi me da nam je skola sve bolje, jucer je cak na probnom kontrolnom iz matematike rijesila sve tocno. I vidim da vise pamti, sad neznam ima li to veze sta masu radim s njom, dajem joj taj vitamisnki pripravak koji je dobar za koncentraciju, ili su nuspojave ljekova u padu nemam pojma.U svakom slucaju primjecujem da mi je bolja zadnjih tjedan dana, s tim da je jutros bila malo smusena i prije par dana, a kad joj se to desi djeluje mi da nista ne ulazi u nju. Primjecujem da su doba najvece smusenosti uvijek kroz jutro oko podne i ja to stvarno pocinjem povezivat s ljekovima jer popodne najnormalnije profunkcionira, po meni kad se malo ljek ocisti iz organizma. Puno bolje uci navecer, ali ne volim ju u vecernjim satima maltretirat jer zelim da se dobro odmorio pogotovo sta se u zadnje vrijeme teze dize ujutro, a kad ima engleski ujutro onda je najcesce moram budit. Zaspe mi oko 21.30-21,45 i spava do 8,8.30. Inace sta se matematike tice mi smo tek na pocetku pa ne mogu znat ocu li imat kakvih problema, sreca je sta je vec prije naucila zbrajat brojeve do 20 pa je u maloj prednosti.Ali, primjecujem kad je smusena onda zapne na najbanalnijim stvarima, ali po meni je to stvar koncentracije jer se mozak ocito u tom trenutku ne moze skoncentrirat. Bas me zanima sta ce bit kad budemo isli kod Sobola, planiramo tamo negdje povinom 11 mjeseca pa cu vam javit svoja iskustva. Mene ta memorija muci jer u te dane kad je smusena kratkotrajna memorija je koma, strah me ucenja i kako ce naucit neku pjsemsicu kad bude trebalo i tjesi me jedino cinjenica da sta kod joj zapne kratkotrajna memorija dugotraja ostaje, tako naprimjer ne moze zapamtit neki izraz, ali ako ju pitas broj telefona nekog od nas bez problema ce ga izdiktirat. I da prije napada i terapije imala je super memoriju, uvijek smo se cudili koli stvari ostane u njenoj glavici. Ali kratkotrajna memorija je zapravo paznja i ako nema paznje nema ni kratkotrajne memorije, bar mi je tako psihologica objasnila. Ja se uvije pitam da li je smusena od ljekova ili se odigralo nesto sta nisam primjetila. U svakom slucaju nema nam druge nego hrabro naprijed. A sta se crtanja tice interesantno je da je i moja curica izrazito vizualan tip, toliko detalja unese na crteze da me stvarno koji put iznenadi, i stvarno super crta za svoju dob.
lavica 76
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 07 lis 2012, 15:53

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.