Sada je: 28 ožu 2024, 10:00.

Homeopatija za bebe (male i velike)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la IINA » 05 ruj 2012, 10:08

Vicki, pa evo ima to i neke veze.
od moje obje sa istim problemom samo ih je starija dobila i to zato jer je
nježna, zabrinuta, zimogrozna, osjetljiva...eto, neka veza ima.
Mislim ne može se te granule gledati kao konvencionalne lijekove. :dunno
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la tratinčica1711 » 05 ruj 2012, 10:10

kayo nikad stigla.. ja sam misla da si zaboravila :ajme
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Vicky & Mama » 05 ruj 2012, 10:12

IINA je napisao/la:Vicki, pa evo ima to i neke veze.
od moje obje sa istim problemom samo ih je starija dobila i to zato jer je
nježna, zabrinuta, zimogrozna, osjetljiva...eto, neka veza ima.
Mislim ne može se te granule gledati kao konvencionalne lijekove. :dunno


je IINA, slažen se, u homeopatiji se ide na holistički pristup :dada samo me malo zbunilo, ali šta kažeš ima logike ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 05 ruj 2012, 11:25

Vicky & Mama, kazes Pulsatilla.

Putsatilla se koristi za sva stanja organizma koja su na bilo koji nacin emotivna, recimo za temperaturu koja je pracena potistenoscu i stalnom potrebom za kontaktom. Jer, u homeopatiji je prisutan, tzv. zakon slicnosti. A, Pulsatilla se pravi od anemone, ili kako je jos nazivaju vjetrovog cvijeta. Znaci, vrlo, vrlo, njezno i krhko. Cak i fizicki.

Kod tebe je, mislim, bio u pitanju konstitucijski lijek. Bila si, tzv. Pulsatilla dijete.

Mozes li se u bilo cemu od ovoga pronaci, mislim na tebe iz tadasnjeg perioda, kad ti je prepisana Pulsatilla.

Dakle, djeca koja trebaju Pulsatillu su jako krhka i njezna, jako osjetljiva na veliki, siroki svijet u kojem se nalaze. Stidljiva su, treba im konstantna njeznost i utjeha od strane roditelja. Svojim velikim ocima te gledaju i izgleda da ce se te oci napuniti suzama ukoliko ti ne mozes biti tu za njih, da ih sacuvas od njihove nesigurnosti i strahova.
Pulsatille najvise opsjeda strah od napustenosti. Pulsatilla je, najcesce, u jednom trenutku djetinjstva bila napustena, otisla je najdraza osoba i to je i dovelo u Pulsatilla stanje. Nadalje, bilo kakav oblik razdvajanja od roditelja, ostanak u vrticu ili skoli, ili kod tete cuvalice, moze jos vise produbiti Pulsatilla stanje.

Gubitak roditelja je najcesce triger za Pulsatillu.

Ukoliko je odredjen konstitucijski lijek, on je onda tretman za sve. Prva pomoc za bilo kakav pad organizma, fizicki, emotivni ili mentalni.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Vicky & Mama » 05 ruj 2012, 12:57

da, sad kad to čitan pripoznan se u puno toga, bila san nježno dite, osjetljivo i mazasto, vezana uz roditelje i kad mi je otac umra dugo san bila jako,jako tužna... znači uklapam se u tu priču (iako je uvik kod mene bila i jedna dobra doza komedije, optimizma i igre) :dada
hvala kaya, :buket ovaj topik je pun pogodak, baš je dobro imati nekog stručnog po tom pitanju pri ruci :dada
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 05 ruj 2012, 13:38

Vicky & Mama, napisala sam samo djelic onoga sto karakterise Pulsatilla dijete. Cisto da vidim jel bio u pitanju konstitucijski, a izgleda da jeste.

Pulsatilla djeca su, kada je sve pod kontrolom, kada imaju svu paznju koja im je potrebna, najveselija i najlaksa djeca za saradnju ;) .
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 05 ruj 2012, 14:55

Krmeljive oci i zacepljeni suzni kanalici

Novorodjencadi ispirati oko/oci sa majcinim mlijekom, koliko god je potrebno. Ukoliko majcino mlijeko ne pomaze ili ukoliko se radi o starijem bebacu ili djetetu, mozete oko ispirati otopinom Euphrasia, Hypercal ili Hydrastis tinkturom. Rastvorite tinkturu u ohladjenoj prokuhanoj vodi, 10 kapi tinkture na 250ml vode. Vatom brisati oci. (Ove tinkture se mogu kupiti u biljnim apotekama, te naravno u homeopatskim).

Pulsatilla, je djelotvorna u vecini slucajeva. Potencija 30C, tri puta dnevno do tri dana.

Arg Nit je djelotvoran ukoliko ima jako puno iscjetka i oko je crveno te osjetljivo na svjetlost. Potencija 30C, tri puta dnevno do tri dana.

Silica se koristi ukoliko Pulsatilla nije pokazala nikakav efekat u roku od 24 sata i ukoliko iscjedak iz oka ne prestaje. Mnogo beba ima konstantno vodenaste oci, a uzrok tome su zacepljeni suzni kanalici. Ponekad ovo vodenasto preraste u ljepljivi iscjedak, i tada takodje treba koristiti Silicu. Potencija 30C, dva puta dnevno, jednu sedmicu.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 06 ruj 2012, 09:58

Grcevi/kolike

Jako cesto spominjana tema, ne samo na forumu, nego i sire. Znam da se puno puta pisalo o tome kako pomoci bebi, ali i sebi, kada su u pitanju grcevi i da je dato puno savjeta, ali evo ja cu sve staviti tu na jedno mjesto. Dakle, neke generalne preporuke, biljne preparate za mamu i homeopatske lijekove za bebu.

Generalne preporuke

- Da bi se opustili stomacni misici, te umirila beba, stavite je na vasa koljena ili vasa prsa, a izmedju vas i bebinog stomaka stavite flasu sa toplom vodom (znam da se mogu koristiti i termofori ili one tresnjine kospice, ali moze i flasa sa vodom za prvu pomoc).
- Ukoliko beba voli vodu, napravite toplu kupku (vodu) i pljuskajte je vodom po stomaku.
- Mnogo beba dobro reaguje na mazenje i ljuljuskanje, tako da ce ih nosanje smiriti.
- Neke bebe vole sigurnost koju im pruza cvrsto povijanje u pelene, dok druge vole slobodu, tj da masu nogama i rukama. Provjerite sta vasoj bebi odgovara.
- Bebama sa osjetljivim nervnim sistemom vise odgovara smanjivanje vanjske stimulacije. Mirna atmosfera, priguseno svjetlo, manje dodira.
- Nekim bebama odgovara lagana, umirujuca muzika, neke vole zvuk otkucaja srca, neke vole zvukove iz materice (onaj vus(h) koji proizvodi krv koja kola krvim sudovima). Mislim da se svi ti zvuci mogu naci na youtube-u. Naravno tu je zvuk masine za ves, fena i kuhinjske nape.
- Zivahni i brzi pokreti cesto pomazu kod kolika. Upalite neku muziku i plesite sa bebom u narucju. Koliko god sumanuto zvuci, radi...cak i u tri ujutro.
- Naravno, tu je i standardni bicikl. To vam mislim i patronazna pokaze pri prvoj posjeti. A, u principu, polegnite bebu i lagano pomjerajte bebine noge, pravite pokrete kao da se vozi bicikl (prema stomaku).

Biljni preparati/cajevi za mamu

Preporucuje se da majka pije caj od kamilice, komoraca ili djumbira. Caj od djumbira je najbolje napraviti tako da se izriba svjez korijen djumbira, prelije sa vrucom vodom, poklopi i ostavi stajati 5-8 minuta. Malo je ljutkast, ali jako prijatan.

Homeopatski lijekovi

Colocynthis se daje bebama ukoliko beba savija noge i privlaci ih ka prsima, te ukoliko bol jenjava kada se vrsi pritisak na stomak. Bebe vole da ih se nosi u polozaju za podrigivanje, jer im je stomak tako pritisnut.
Uzmite potenciju 30C, tri puta dnevno, tri dana. Ukoliko su grcevi bas jaki, mozete napraviti rastvor koji ce povecati potenciju, te taj rastvor davati svakih pola sata po jednu pipetu.

Dioscorea se daje ukoliko beba place i izvija se ili ukoliko bol jenjava kada beba samo lezi. Dakle, beba se izvija da bi sebi olaksala i preferira da se nosa uspravno.
Uzmite potenciju 30C, tri puta dnevno, tri dana. Ukoliko su grcevi bas jaki, mozete napraviti rastvor koji ce povecati potenciju, te taj rastvor davati svakih pola sata po jednu pipetu.

Chamomilla se koristi za grceve sa stravicnim bolovima. To mozete ocijeniti jer beba stravicno i ljutito vristi. Stolica je zelena, kao spinat/zelje/blitva. Vristanje se smanju ukoliko bebu nosate i zivo ljuljuskate (ne tresti). Kada ih spustite vristanje opet pocinje. Simptomi su obicno gori nocu, mada nema pravila, mogu se javiti bilo kada.
Uzmite potenciju 30C, tri puta dnevno, tri dana. Ukoliko su grcevi bas jaki, mozete napraviti rastvor koji ce povecati potenciju, te taj rastvor davati svakih pola sata po jednu pipetu.

Lycopodium se koristi za grceve gdje je stomak napuhan i pun zraka. Cuje se grgoljanje i beba se valja u agoniji. Kada je gas is stomaka oslobodjen (iliti kad se beba isprdi) stanje se smiruje, ali se obicno pogorsava nakon slijedeceg hranjenja. Ove bebe obicno jako brzo jedu, pa se naravno dodatno nagutaju zraka, sto povecava bol i pogorsava stanje.
Uzmite potenciju 30C, tri puta dnevno, tri dana. Ukoliko su grcevi bas jaki, mozete napraviti rastvor koji ce povecati potenciju, te taj rastvor davati svakih pola sata po jednu pipetu.

Stramonium, se koristi za kolike kojima je uzrok trauma na rodjenju, beba vristi, izgleda isprestravljen, puna ljutnje i bijesa. Ove bebe su imale tezak porod, narocito za bebe koje su bile zaglavljene u kanalu i pupcana vrpca im je bila omotana oko vrata.
Uzmite potenciju 30C, tri puta dnevno, tri dana. Ukoliko su grcevi bas jaki, mozete napraviti rastvor koji ce povecati potenciju, te taj rastvor davati svakih pola sata po jednu pipetu.

Homeopatski lijekovi koji su najcesce koristeni su stomacni relaksanti, Colocynthis i Magnesia phosphorica i pokazali su se jako ucinkovitim pogotovo u kombinaciji. Ja bih svima preporucila da najprije ovo koriste.
Mozete koristiti potenciju 15X koja se moze kupiti u apotekama ili u Homeolabu (naruciti online). Rastopite jednu bobu Colocynthisa i jednu bobu Magnesia phosphorice (Mag Phos) u maloj kolicini vode. Tri puta dnevno dajte bebi po jednu pipetu. Simptomi bi trebali potpuno nestati u roku od dva dana.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Liv Tyler » 06 ruj 2012, 11:00

Pozdravljam i bilježim se.

Temu ću pratiti.

Kayo :kiss
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la ladix » 07 ruj 2012, 08:48

Super tema i za nas. Pratim i dalje:)
slika
ladix
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 88
Pridružen/a: 02 ožu 2012, 14:46

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Vicky & Mama » 07 ruj 2012, 09:54

:mah
kayoreci mi please jel se smiju kombinirati homeopatski pripravci sa drugim dodatcima prehrani?
Ja uzimam granule Thyreoidea Thymus i granule Juv 110 K I-VI (za štitnjaču) pa me zanima smijem li u isto vrime koristiti i Beta glucan za imunitetet (koristila sam ga do sad par mj i spasija me je po pitanju Papa testa - od cin 1 san došla na potpuno uredan nalaz :yess )
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la ladix » 07 ruj 2012, 10:10

Evo i mene sa pitanjem. Pedijatrica mi je rekla da uzimam pulsatilu 15 c tri puta dnevno radi malca, a ja doma imam 7 c. Mogu li ovu sedmicu pojacati otapanjem u vodi i cesce uzimati?
slika
ladix
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 88
Pridružen/a: 02 ožu 2012, 14:46

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la ivanaiv » 07 ruj 2012, 10:31

super tema,i samo smo koristili neke dok smo zivili u Njemackoj,pratim dalje... :kima
2006
2008
Avatar
ivanaiv
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 604
Pridružen/a: 05 sij 2006, 15:25

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la olja2208 » 07 ruj 2012, 23:06

tema je :up
pomno pratim!
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Roza » 07 ruj 2012, 23:11

Pratim i ja, chamomillu sam kupila a antidot narucila :mah
slika slika

Neka boli preboljet ću, stiskam zube, izdržat ću...

L. 20.03.2012
Avatar
Roza
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2277
Pridružen/a: 29 ruj 2010, 21:17

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la nora28 » 08 ruj 2012, 14:28

Evo da se i ja javim na ovu temu. Mi imamo (imali smo) velikih problema s atopijskim dermatitisom od 2. mjeseca zivota. probali smo sve kreme koje su trenutno na trzistu kod nas a i narucivali iz vani. pazili smo na praskove, nikakve omeksivace nismo koristili, dva mjeseca je spavao samo na jednoj strani jer mu je na licu bila ranica koja se lijepila za plahtu. na trbuh ga nisam mogla stavljati jer bi izderao bradu cesanjem o podlogu.
vec neko vrijeme uzimamo konstitucijski lijek Chelidonium i mogu reci da nam je puno bolje (strah me fp :mrgreen ). Uz puno razgovora, detalja o meni, bebi, trudnoci, porodu, strahovima, povijesti nase obitelji dobili smo remedije koje me u pocetku bilo strah davati jer se malim bebama ne preporucuje secer a kuglice su od secera. njegovo sve gore stanje natjeralo me da ih pocnemo uzimati. nakon par dana doslo je do pogorsanja i tzv. "prve reakcije". trajalo je cini mi se dva dana i od tada se pojavi tu i tamo poneka tockica (npr. kad sam uvela rizine pahuljice) ali sve je to nista naspram onoga kako nam je bilo. rane po cijelom licu, izgreban do krvi, limfa je curila iz tih ranica, ma prestrasno nesto. homeopatica zivi u Londonu, predivna osoba.
E. 2001.
L. 2012.
nora28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 16 srp 2006, 00:31

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la erina » 08 ruj 2012, 14:52

Pratim i ja, s N sam koristila za više stvari ali me izluđivalo što traje dugo dok se rastope granulice u vodi, ima li tu pomoći?
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 08 ruj 2012, 15:39

Vicky & Mama je napisao/la::mah
kayoreci mi please jel se smiju kombinirati homeopatski pripravci sa drugim dodatcima prehrani?
Ja uzimam granule Thyreoidea Thymus i granule Juv 110 K I-VI (za štitnjaču) pa me zanima smijem li u isto vrime koristiti i Beta glucan za imunitetet (koristila sam ga do sad par mj i spasija me je po pitanju Papa testa - od cin 1 san došla na potpuno uredan nalaz :yess )


Mogu, mogu, bez ikakvih problema. Samo ako ces ih uzimati jedan za drugim u isto doba dana, napravi onih 15 minuta pauze izmedju jednog i drugog. Bilo da TT uzimas prvi ili Beta glucan.

:)
Zadnja izmjena: Kaya071; 08 ruj 2012, 15:41; ukupno mijenjano 1 put/a.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 08 ruj 2012, 15:41

ladix je napisao/la:Evo i mene sa pitanjem. Pedijatrica mi je rekla da uzimam pulsatilu 15 c tri puta dnevno radi malca, a ja doma imam 7 c. Mogu li ovu sedmicu pojacati otapanjem u vodi i cesce uzimati?


Naravno. Tri bobe u 250ml vode (destilovana ili flasirana). Prije upotrebe ili pukni/udari posudicu odozdo par puta (5 i vise) ili promijesaj plasticnom kasikom. Ova otopina se moe koristiti 24 sata.

:)
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 08 ruj 2012, 15:43

erina, probaj bobe smrviti prije nego ih stavis u vodu. Najbolje je da stavis u drvenu kuhacu, pa ih smrvis opet, po mogucnosti, drvenom kuhacom ili kasikom (ja imam one male drvene kasike za med, pa to koristim u ove svrhe).

:)
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la nevenera » 08 ruj 2012, 15:55

jel se bobe uvijek stavljaju u vodu? imaju li neke koje idu u usta?
dobili smo neke Osanit kuglice i piše da ide 8 kuglica na jezik. našla sam da je to mješavina magnezij-fosforikuma, kamilice, kalcij-karbonikuma i passiflore. Sve potencije su D6, osim kk, to je D8.
u kutiji ih nema nego 8, za probu, rekli su mi da su dobre
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la erina » 08 ruj 2012, 15:57

Probala pa ih lovila po podu svugdje pa odustala :hahaha Sad mi pade na pamet možda neki mali mužar drveni nabaviti u tu svrhu, baš ću pogledati ako zatreba.
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 08 ruj 2012, 16:15

Neve, samo se stavljaju u vodu ako je bas u pitanju novorodjence ili ako hoces da povecas potenciju, iliti da ih pojacas.
Naravno da moze direktno usta. Ja Isi Chamomillu vec odavno stavljam direktno usta. Malo je melja, melja po ustima i na kraju proguta.

erina, vidis, nije ti losa ta ideja ;) .
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la nevenera » 08 ruj 2012, 17:10

ja si stalno mislim da mi treba mužar, ali osim ukrasnih, nisam našla ni jedan. tko nađe nek javi :lol
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 08 ruj 2012, 17:23

nevenera je napisao/la:ja si stalno mislim da mi treba mužar, ali osim ukrasnih, nisam našla ni jedan. tko nađe nek javi :lol


Ima u Sa najobicniji drveni, raznih velicina. Hoces?
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la nevenera » 08 ruj 2012, 17:44

ajd na pp
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la ceron » 09 ruj 2012, 23:48

Super tema.
Nudi li homeopatija nešto da se pojača imunitet kod djece?
Avatar
ceron
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 09 ruj 2012, 23:29

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Vicky & Mama » 10 ruj 2012, 07:26

Hvala Kayo na info. :buket
Baš super šta mogu nastaviti sa Beta Glucanima uz homeopatiju :dada
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la Kaya071 » 10 ruj 2012, 09:38

ceron je napisao/la:Nudi li homeopatija nešto da se pojača imunitet kod djece?


Thymus gland, potencija 30c. Ja s vremena na vrijeme dam svom starijem, po jednu bobu, obicno ujutro. I svaki put kad mu dajem nesto drugo, tipa kad ima temperaturu ili grlobolja ili vec nesto drugo.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Homeopatija za bebe (male i velike)

PostPostao/la ceron » 10 ruj 2012, 10:35

hvala na infu
dok je bio mali davala sam mu za zubiće homeopatiju i bila sam zadovoljna rezultatima.
Neznam za prehladu tipa curenja nosića i kašljucanja može li se naći kakav homeopatski pripravak koji bi ublažio simptome.
Imam u kući belladonu mogu li nju koristiti kod prehlade?
Avatar
ceron
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 09 ruj 2012, 23:29

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 7 gostiju.