Sada je: 29 ožu 2024, 10:16.

VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la noah » 14 ruj 2012, 16:12

Eldo,budeš i ti uspjela sa svojim dječakom,samo hrabro dalje!

Mi bili jučer na vježbama,ft rekla da su bolja ramena od zadnji put. Veli da će biti sve dobro,samo da završe glazuru... :lol
Noa je počeo pred par dana podizanje na noge bez podupora uz kretanje prema naprijed,znači podigne se sam na nogice,napravi jedan do dva,eventualno tri koračića i spusti se u čučanj ili padne na guzu,ja mu naravno niš ne pomažem,sve isprobava sam,nitko ne smije blizu strogo sam zabranila ikakvu pomoć :lol ,još nikada nije dobio ruku ili pomoć pri kretanju pa i ne traži...bude on dobar,duboko se nadam i vjerujem...
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la alexandra » 14 ruj 2012, 17:37

bit će svi dobri koji imaju ovakve odrešite matere :lol to je moje iskustvo

eldo, ona je u trudnoći imala obostrano krvarenje 2-3 i srednje tešku moždanu atrofiju. ružnu dijagnozu i ružna predviđanja, al smo je fino ispeglali. ne brini, samo radite. :dada
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la olja2208 » 16 ruj 2012, 19:46

nismo jos obavili pregled kod fizijatrice, tad kad smo zakazali ona nije dosla na posao. :roll
ali smo bili na zadnjem vjezbanju, za sad,
odnosno, odradili smo nasa 4 termina,
terapeut. je jako zadovoljna, sad vjezbamo obrane i posjedanje iz bocnog polozaja jer mu je to slaba tacka,
i ne damo mu da ide u klececi polozaj, to mu ne smijemo dozvoliti a sto je narocit izazov jer on samo vreba da se podize tako,
pa ga onda animiram i vjezbamo posjedanje.

inace, posjeda se sam iz cetveronoskog ali i dalje se ne podigne do kraja vec ostane ukoso.

jedno pitanje, odbacili smo mei tai gotovo prije nego što smo i počeli, odnosno čim smo dobili vježbice jer koliko mi je poznato vertikalni položaj i raznorazne nosiljke ne pomažu vježbacima te ih treba izbjegavati,
jučer smo išli u kratku šetnju pa sam ga, iz praktičnih razloga, da mogu lakše juriti za ostalom mojom djecom, :mrgreen stavila u mei tai,
smijem li tako ponekad, kratko?
ako smijem, koliko dugo?
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la olja2208 » 16 ruj 2012, 19:48

noah, :yess za napredak, i naravno da ce on biti dobar!

alexandra je napisao/la:bit će svi dobri koji imaju ovakve odrešite matere
:srca
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la noah » 16 ruj 2012, 22:28

mi smo isto dobili zabranu od ft za sling, i ja sam ga isključila potpuno do mora,tada sam ga nosila do plaže i nazad ali to je bila vrlo kratka relacija i ne svaki dan, sada ga uopće ne koristim.stalno je u svom puzećem položaju ili ponekad malo ( jednom tjedno sat vremena)u kolicima kada odemo na rolanje. najmirnija sam kad on ima svoju slobodu kretanja,nekako mi ga je žao kad je u kolicima ili kada bi ga nosila,jer ne može ostvariti svoje kretanje.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la olja2208 » 17 ruj 2012, 13:11

noah je napisao/la:najmirnija sam kad on ima svoju slobodu kretanja,nekako mi ga je žao kad je u kolicima ili kada bi ga nosila,jer ne može ostvariti svoje kretanje.
i ja ovako razmisljam, V. je stalno na podu,
ali dosta smo i vani, bude u kolicima,
ugl. u ležećem položaju, ponekad malo u polusjedecem jer vec se sam posjeda i cvrsci je puno kad sjedi ali još to nije to.
pitat cu fizijatricu smijemo li ponekad, kratko u MT.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la noah » 17 ruj 2012, 16:54

Mi kad smo vani puštam ga da puzi po travi,asfaltu,kamenju ili pijesku,sav se zamaže hlačice i čarape i rukice ali to se lako opere. Bitnija mi je motorika od one pretjerane higijene da ne smije taknuti pijesak il asfalt,nekima je to čudno jer valjda nikad nisu o motorici i kretanju djeteta razmišljali na taj način.
Moj dok se nije posjeo samostalno isto je bio u kolicima u ležećem negdje do devet mj.,no sva sreća da nije bio često u kolicima jer bi mu bilo dosdno u horizontali. Ja sam ga do devet mj. najviše (kad smo bili vani) i nosila u slingu dok nije počeo sa vježbama i tada smo dobili zabranu slinga . Sve malo zakašnjelo ali dobar je sada,bude valjda za mjesec ili dva prohodao... Da nadodam mi smo imali takvu priliku (dok je imao pol godine ) da ga stavljam na dekicu na travu ili na tatami na balkonu da je što više i na zraku u slobodnoj poziciji.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la olja2208 » 17 ruj 2012, 17:09

i ja sam v. pustala da puze kad smo npr. pored rijeke,
drugdje, u parku ili oko zgrade mi je to nezamislivo jer je, nazalost, jako prljavo, dopustila bih mu jedino u dvoristu kod mojih,
ali tvoj djecak je i malo stariji pa vjerovatno ne trpa sve u usta, ovaj moj sve mora probati. :ajme
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la alexandra » 17 ruj 2012, 18:07

s. je isto puzala po parku i po dućanima i posvuda i u zimskom kombinezonu :lol nisam obraćala pažnju na začuđene poglede ostatka populacije :whew , bila oboružana vlažnim maramicama i tu i tamo joj obrisala ruke. kolica nije podnosila jer nije smjela sjedit, nosali smo je, a kad bi joj dojadilo nosanje onda sam je tako puštala. jednom prilikom je propuzala cijeli kaptol centar. :lol
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la olja2208 » 17 ruj 2012, 21:58

cure, sad ste mi bas dale za misliti,
jesam li ja previse preventivna prema djetetu?! :conf
nisam niti pomisljala da bih ga vani mogla pustiti tako dok je ovako mali.. :/
nisam neka mahnita cistunica, zaista nisam, ali trudim se redovno cistiti 'njegove staze',
pa tako i kad se ponekad nađemo kod nekog, izbjegavam ga staviti na pod bez deke ili neceg na cemu bi on bio (iako se on brzo nađe izvan toga :) ), posebno ako se tu seta u cipelama i sl.,
nisam ni curice u periodu puzanja pustala da to rade vani, osim na plazi, ili u vlastitom dvoristu kod mojih, one nisu bile vjezbaci pa nisam nikad ni razmisljala o tome,

s druge strane, s vjezbacima zaista je nezgodno "upotrijebiti" vrijeme koje se provodi vani s obzirom da bi ih bilo bolje pustiti da se krecu nego da budu u kolicima ili da ih se nosi.

kad cujem kako vi, i ja cu biti daleko opustenija glede potencijalnih izvora bakterija,
bas danas ga posmatram, poceo je tako brzo puzati da ga vise ne mogu stici preusmjeriti, i stize u sve sobe, danas je uletio i u kupatilo, otvorio ormaric sa, ne bas čistim, cipelama, pa sam bila ptretrnula, ali valjda ga sad moram malo pustiti.
inace nisam ovakva kad malo porastu, igraju se u pijesku, valjaju u snijegu, blatu, skacu po baricama, prljaju se,
ali nekako sam kontala da u ovom bebecem periodu moram biti rigoroznija.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la alexandra » 17 ruj 2012, 22:08

a moraš malo pazit, ali ništa mu neće bit ni od kupaone ni od cipela vjeruj.
mi smo jedino tražili skidanje cipela u stanu jer je fakat stalno bila na podu i posvuda. u parku sam je puštala, pazila da baš ne obliže cijele ruke i kažem tu i tamo obrisala s vlažnim maramicama.
kad smo počeli ozbiljno vježbat po cijelom stanu :roll tačkanje pa puzanje, svaki dan sam mahnito usisavala, onda mi je doktor (fizijatar) rekao da ne pretjerujem i da čistim kao i inače, štajaznam, svaka tri dana, jer da imam pametnija posla (vježbat :lol) pa sam prestala. dok nije krenula u vrtić s 3 godine, bila je bolesna valjda 3 puta, jedan antibiotik, jedna rota i neka beznačajna viroza. :mrgreen
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la olja2208 » 17 ruj 2012, 22:27

alexandra je napisao/la:onda mi je doktor (fizijatar) rekao da ne pretjerujem i da čistim kao i inače, štajaznam, svaka tri dana, jer da imam pametnija posla (vježbat :lol) pa sam prestala.
:up
totalno ima smisla!

bila sam previse opterecena, i kod nas se skidaju cipele, upravo zbog djece na podu :mrgreen
curice mi znaju uletjeti u cipelama, ali nisu ni te cipele bauk, necu vise pravit dramu oko toga. :lebdi
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la alexandra » 17 ruj 2012, 22:40

olja, pored toga mi je rekao da malo prašine nikom ne škodi i da mogu bit sigurna da nikad neće skupit tuberkulozu :lol dobro to se malo šalio.
a i mi smo znali ušetat u cipelama i gosti također. počela se razboljevat tek kad je ušla u kolektiv :drink
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la olja2208 » 17 ruj 2012, 23:05

alexandra je napisao/la:da mogu bit sigurna da nikad neće skupit tuberkulozu
:lol

sve sto pises mi potpuno odgovara :) , jer velim, ni ne volim mahnito cistiti :znoj , odnosno, malo prasine mi ni najmanje ne smeta a još kad to amenuje doktor. ;)
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la eldo » 18 ruj 2012, 14:25

noah je napisao/la:Eldo,budeš i ti uspjela sa svojim dječakom,samo hrabro dalje!

Mi bili jučer na vježbama,ft rekla da su bolja ramena od zadnji put. Veli da će biti sve dobro,samo da završe glazuru... :lol
Noa je počeo pred par dana podizanje na noge bez podupora uz kretanje prema naprijed,znači podigne se sam na nogice,napravi jedan do dva,eventualno tri koračića i spusti se u čučanj ili padne na guzu,ja mu naravno niš ne pomažem,sve isprobava sam,nitko ne smije blizu strogo sam zabranila ikakvu pomoć :lol ,još nikada nije dobio ruku ili pomoć pri kretanju pa i ne traži...bude on dobar,duboko se nadam i vjerujem...

Noah,koliko je tvoj sin star i zasto mora vjezbati?Previse je postova a ja bas nemam puno vremena za detaljno citanje
eldo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 11 srp 2012, 17:34

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la noah » 18 ruj 2012, 16:59

Eldo, moj Noa ima klasiku, distalni sindrom od normo do hipertonusa. Blaža asimetrija,desna strana bolje izražena. Sa vježbama smo počeli tek sa 9 mj. na moju incijativu. EEG pokazao pred dva tjedna da je imao laganu hipoksiju,pa moramo ponoviti EEG za 6 mj. Idemo privatno na vj. 1x tjedno i 1 x mjesečno na Goljak, radimo po Bobathu.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la eldo » 20 ruj 2012, 17:04

noah je napisao/la: Eldo, moj Noa ima klasiku, distalni sindrom od normo do hipertonusa. Blaža asimetrija,desna strana bolje izražena. Sa vježbama smo počeli tek sa 9 mj. na moju incijativu. EEG pokazao pred dva tjedna da je imao laganu hipoksiju,pa moramo ponoviti EEG za 6 mj. Idemo privatno na vj. 1x tjedno i 1 x mjesečno na Goljak, radimo po Bobathu.

Mislim da se netrebas previse brinuti jer EEG se moze popraviti,moj sin je imao bas los EEG ali na srecu ne toliko da bi trebao lijekove i zadnji put kada smo ga pravili znatno je bolji u odnosu na prosle.Koliko Noah ima godina?Ako vec pokusava hodati znaci da ce ubrzo trckarati a i ti za njim.Ja molim Boga da i moje trckaranje ubrzo dodje
eldo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 11 srp 2012, 17:34

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la noah » 20 ruj 2012, 17:23

Noa ima jednu godinu i mjesec dana. Ma budu oni prohodali,neki prije ,neki kasnije,nebitno kada! Pozdrav,žurim!
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la Ovan » 21 ruj 2012, 21:01

da vam se javim kako smo opet zapeli, jer sam evo vec par dana luda od svega.
sa 2mj. nam je dijagnosticirana distonija i od tada malo vjezbamo privatno, puno manje u kbc i najvise kuci.
dakle, bili smo na ponovnom pregledu u neuropedijatra i ona je super zadovoljna s njim, kaze on vam je odlican. Ne znam po cemu, valjda mu je misicna masa sad ok, jer i terapeut kaze da on nije ni pre krut ni pre mlitav. Nakon toga odemo na vjezbe u fizioterapeuta i ona kaze moramo ga stisnit, sad se vec morao okretat. Dakle M se okrenuo l-t jednom prije mjesec dana i nakon toga se vise nije okrecao. Dize noge do usta, drzi stopala rukama, valja se po bokovima, ali se ne okrece.
Odvela sam ga privatno u fizioterapeuta i ona je predlozila intezivno vjezbanje 10tak dana kod njih, jer nemamo ga sta vise cekat s tim okretanjem. Zadnji put kad smo bili kod njih prije skoro 2 mj. isli smo na edukaciju i rekla nam je da je dovoljno da mi s njim doma radimo, jer je bio ok.
Izgleda mi kao da na svakoj vecoj stepenici on zapne. Bili smo sada tri dana privatno na vjezbe i njoj je trenutno veci problem sto on za svoju dob nije dovoljno zainteresiran za igracke. Uhvati on nju rukama, ali ne drzi je dugo i ne krece za njom kad mu ispadne. Druga stvar je sto previse stavlja ruke u usta i to ga najvise sputava u okretanju. Cim mora vjezbat, odrzavat glavu, on poseze za rukama i stavlja ih usta.
Uf, ne znam vise, totalno mi je panika zbog cega stalno kaska, u cemu je problem, jer on po nicemu nije neurorizicna beba (u kbc-u je dobio dva termina vjezbi mjesecno - toliko o tome koliko je on njima problematican).
Ima ko slicna iskustva?
ja 80' - ok, dok se ne dokaze suprotno; mm 76' - oligoastheno
06/11 - 1. IVF Cito - 14. dpt beta 133!

slika
Avatar
Ovan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 595
Pridružen/a: 03 sij 2011, 16:52

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la laya » 21 ruj 2012, 21:34

Da se i mi malo javimo, dobro smo, jucer smo bili na vjezbicama.
Trebamo jos vjezbat cucanj sa skupljenim nogicama i tak par vjezbica-jer siroko hoda, ostalo je sve super.
ovan :hug nemam iskustva s tim, ali se nadam da cete brzo to navjezbat.
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la alexandra » 21 ruj 2012, 21:45

a što se ruku tiče, vjerojatno ga počinju mučit zubi, tu nema puno pomoći. a i da se hoće kretati i okretati, to ga ne bi sputavalo. izvadi ruke, okrene se i strpa ih natrag u usta :mrgreen
ne bi se ja puno nervirala dal zapinje oko većih stepenica, zato i vježbate jer zapinje, nego bi uprla vježbe za pasivno okretanje, ako ga ne motiviraju igračke. i stavljala ga na trbuh da se navikne na položaj. a istražila bi da li ga motivira nešto drugo, što bi ga nagnalo na spontano okretanje - svjetleće igračke, sviralice, pjevanje, muzika s cd-a.... nešto ćete sigurno pronaći.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la DomiMama » 21 ruj 2012, 23:47

najveci motivatori nisu igracke nego najcesce kljucevi od auta, telefon, mobitel ili daljinski (iz naseg davnasnjeg iskustva (Down sy., distony, hipotonija) ;) :mrgreen

veliki :hug svim vjezbacima :mah
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la alexandra » 22 ruj 2012, 09:36

ili lebdeće fotelje :lol :ajme
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la martina mama » 23 ruj 2012, 23:18

Kutija s vlaznim maramicama. Sve bi ih izvukla po strunjaci. Grozdje. Cigarete. Sipak. Jabuka.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la nevenera » 24 ruj 2012, 07:40

nama je kao i s tinom najveća motivacija daljinski

dižemo se na ruke, odižemo trup
i dalje diramo samo koljena, ništa stopala :gaah
okreće se još uvijek samo na trbuh, obratno ne
počeo je s pivotiranjem, ide u krug, zasad sam na jednu stranu, vjerojatno onu koja je bolja.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la nevenera » 26 ruj 2012, 20:57

damjan diže noge u četveronožni. a ruke naprijed. kao da se moli alahu. ne želim vrijeđat nikog te vjeroispovjesti ali tako izgleda, ne znam drukčije opisati. noge u četveronožnom. sve savršeno pravilno a ruke naprijed. jer su slabe i ne može se držat
pitala je mene jučer vježbalica da li se on ovo diže u četveronožni ali nisam registrirala jer je to radio samo na krevetu. sad je počeo i na podu. ali ono, ruke ispružene naprijed a noge pod guzu - savršeno pravilno, stopala super, uska baza, sve za 5 sem tih ruku. ne znam da li da zovem vježbalicu ujutro. :/
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la alexandra » 26 ruj 2012, 21:00

ne znam da li da je zoveš, ali ako ste dobili vježbe za jačanje ruku, ja bi ih samo podebljala. to je s. radila isto, s tim da nije imala savšenu bazu :mrgreen a ruke su joj bile izrazito hipotone tako da smo jako dugo radili podizanje trupa na ispružene ruke i puno smo tačkali, baš ono nabildavali ruke da može držat težinu.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la nevenera » 26 ruj 2012, 21:06

je, dobili smo vježbe za ruke
sad je u skladu s dobi, sve štima, samo su ruke slabije
odigne se on ali mu ruke budu naprijed a ne pod kutem, ako me kužiš
dobili smo nešto kao tačkanje, ali ne da idemo napred nego da mu dajemo signal koji je pravi položaj ruku.
i da vježbamo kao mini sklekiće s rukama (teško za opisati :ajme pa tako zovem) da se ruke ojačaju
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la mart@ » 26 ruj 2012, 23:49

Drage mame,
mom bebaču je evo 3 i pol mjeseca,međutim kada joj stavim igračku da je hvata iz bilo kojeg položaja(leđa,trbuh,bok)ona tu igračku još ne hvata.Kada su vaše bebe počele hvatati rukicama,imam li razloga za brigu :/
mart@
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 07 tra 2012, 08:33

Re: VJEŽBAČI, AJMO HRABRO DALJE....2012.

PostPostao/la alexandra » 29 ruj 2012, 12:18

nevenera je napisao/la:je, dobili smo vježbe za ruke
sad je u skladu s dobi, sve štima, samo su ruke slabije
odigne se on ali mu ruke budu naprijed a ne pod kutem, ako me kužiš
dobili smo nešto kao tačkanje, ali ne da idemo napred nego da mu dajemo signal koji je pravi položaj ruku.
i da vježbamo kao mini sklekiće s rukama (teško za opisati :ajme pa tako zovem) da se ruke ojačaju


sve kužim i kut i sklekiće i kao tačkanje ;)
šta ću ti reć, udri i peglajte što više :dada :ajme
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.