Sada je: 19 tra 2024, 21:42.

Beba ne zeli vise piti mlijeko

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Beba ne zeli vise piti mlijeko

PostPostao/la Sena » 03 lip 2011, 11:23

Dijete mi ima 5 i pol mjeseci i vec jedno 2 tjedna muku mucimo sa mlijekom. Jednostavno, od kad je pocela papati drugu hranu (vocne Fruteke) vise uopce ne zeli mlijeko.
Imala sam jako malo svojega mlijeka i vise ga nemam uopce. Od pocetka je pila HIPP PRE, pa smo presle na HIPP 1 i nije bilo nikakvih problema. Uvijek je halapljivo popila bocicu.

Ali prije jedno 2-3 tjedna pocela sam joj davati Fruteke, prvo 2-3 zlicice, a sad vec pojede cijeli onaj najmanji. Naravno, to joj dajem samo jednom dnevno, jer je jos premala. No od tada ona ne zeli mlijeko ni pod razno! Kad joj dam vodice ili caja - to popije bez problema, a onda ju pokusam zavarati i dati mlijeko i cim ga okusi pljuje i s jezikom baca bocicu van .
Srecom, kad zaspi popije mlijeko! I nema nikakvih problema, nista ju ne boli, nema alergija... Nadoknadujem minimalnu dnevnu dozu (500 ml) dok ona spava, no ako mi se slucajno probudi - odmah ispljune bocicu. I tako u krug!

Probala sam preci na NAN 1, jer navodno je malo sladi i time i finiji. Sad njega malo pijecka, ali opet ne dovoljno. Popije 50-100 ml 2-3 puta na dan (sto je daleko od dovoljnoga!!!) pa opet nadoknadujem u snu.

Da li je tko imao takvih problema? Plz savjet i misljenje iskusnijih mama.
Avatar
Sena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:51

Re: Beba ne zeli vise piti mlijeko

PostPostao/la swenova mama » 04 lip 2011, 20:29

ovako, dijete do godine dana mora popiti izmedju 500 i 1000 ml na dan. I tu nema pregovora. Beba je malo premala za samu dohranu, mislim da je jedna flasica fruteka previse za nju, pogotovo jer, koliko se sjecam, frutek ima dodan secer. Pogledaj deklaraciju. Mlijeko ne mora konzumirati samo u flasici, tu su i mlijecni obroci tipa rizinih pahuljica s mlijekom, rizine pahuljice plus neko od voca plus mlijeko, tri zitarice s mlijekom, samo uizgnjecena banana s mlijekom, kasnije tjestenina s kravljim sirom itd.
Uglavnom, izmedju 500 i 1000 ml na dan to je mjerilo.
Djeca znaju imati tzv. strajk pa ne zele mlijeko, pljuju, to je i moj mladji radio trajalo je oko dva tjedna. U tom razdoblju hranila sam ga u hodu (nosis dijete i drzis flasicu), u polusnu, nakon cca. 4 sata razmaka od zadnjeg obroka, ne dajuci nikakav caj, vodu i sl. Mozda je to u pitanju.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Beba ne zeli vise piti mlijeko

PostPostao/la Strudla » 04 lip 2011, 23:06

Da,ima raznih nacina pripravljanja mlijecnih kasica.Rizine pahuljice s mlijekom su za njenu dob recimo.Sto ce joj citav Frutek s 5 mjeseci.
MOje obje su imale taj strajk i hranila sam ih u snu.Mozda joj i zubici rastu pa slabije jede (Frutek se ne broji,u toj dobi bi pojeli i kukca,samo da nije mlijeko :p )
Sretno,nadam se da ce strajk uskoro prestati.Imas tu super tablica dohrane i recepata s AD-om.
P 18.11.'06.
T 28.9.'09
Avatar
Strudla
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 23:13
Lokacija: Zagreb

Re: Beba ne zeli vise piti mlijeko

PostPostao/la Gabrić » 05 lip 2011, 16:41

I nama se to desilo, samo malo ranije, prije dohrane. Mislila sam da ću poludjeti. Bilježila sam svaki dan koliko je popio i bili bi sretni ako bi popio blizu 500 ml. Bilo je dana kad nismo bili ni blizu toj količini. Hranili smo ga svakako i u svako doba. Promijenili mlijeko, veličinu dude, ništa. Prošlo samo od sebe nakon mjesec, dva, ali i dan danas je težak kad je u pitanju hrana.

Stavljaj AD u šta god možeš, tako smo mi kad je počeo s dohranom. Znam kako to čovjeka izludi. :hug
slikaslika
Avatar
Gabrić
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 407
Pridružen/a: 28 sij 2009, 12:56
Lokacija: Zapad

Re: Beba ne zeli vise piti mlijeko

PostPostao/la Sena » 06 lip 2011, 11:34

Pazim ja da pojede minimalno 500ml mlijeka na dan, a sad je cak i pocela papati mlijeko i dok je budna. Ne jos dovoljno, ali konacno ga ne odbija u potpunosti. Ma prije je ona pila i po 1000 ml na dan i to poprilicno halapljivo, pa me brine dal joj je ovo uopce dovoljno?!
A rizine pahuljice umijesam malo u mlijeko i dodam u frutek (ili hipp, kaj vec dode na red od kasica) i tako joj ponudim. I to joj jako pase!
Kupila sam i onaj Amaranth, a neznam uopce kako se to priprema?!
I smijem li joj umjesto kasice dati rizine pahuljice na mlijeku? i koliko onda toga moze?

Joj, milijon pitanja.... Vjecito neka dvojba :roll

Ma bitno da je ona meni pocela opet papati!!!!

BTW, uskoro idemo na more, jedva cekam da isproba sol sa svojim malim nogicama :D
Avatar
Sena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:51

Re: Beba ne zeli vise piti mlijeko

PostPostao/la mrcinela » 06 lip 2011, 12:35

sena imali smo i mi tu fazu ali kratko,i to kad su zubići krenuli - sad je kontra - mlijeko hoće a ostalo ne :angry
uvijek nešta.....
polako s dohranom, bez žurbe,malo pomalo...

i pogledaj na PRVOJ MRKVICI ima o amarantu i ostalim namirnicama.
slika
Avatar
mrcinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1321
Pridružen/a: 06 svi 2010, 07:13
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Beba ne zeli vise piti mlijeko

PostPostao/la Sena » 06 lip 2011, 20:11

Thx curke! Eto, naucila sam ponesto i o tom Amaranthu :dada
Avatar
Sena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:51

Re: Beba ne zeli vise piti mlijeko

PostPostao/la swenova mama » 10 lip 2011, 11:28

prije je ona pila i po 1000 ml na dan i to poprilicno halapljivo, pa me brine dal joj je ovo uopce dovoljno?!

bebe su esencije prezivljavanja, da je gladna, vjeruj mi, ne bi to znala samo ti vec i okolno susjedstvo. ne brini. Ukoliko je iznad 500 ok je, sad ionako sporije raste.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Beba ne zeli vise piti mlijeko

PostPostao/la rena7 » 10 lip 2011, 11:57

I nama se je dogodilo isto. Čim je počeo dohranu, mlijeko je posve izbacio. Tada nisam kužila razloge, ali danas mi je jasno. Uopće nije ljubitelj mlijeka. Ne sjećam se kada je pojeo jogurt- valjda jednom ili nijednom. Muku mučimo da mu ubacim u prehranu to nešto mliječno, pa sam izabrala od dva zla ono manje, dajem mu čokolino, milka napitak, voćne jogurte i tako.
Iako, primjetila sam da obično mlijeko povrati, a ono sa smanjenim udjelom laktoze ne. Tako da i tu imamo problem. Pedijatri kažu sve 5, ali ja ga ipak "čuvam" od povraćanja.
rena7
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 08 ožu 2008, 22:58

Re: Beba ne zeli vise piti mlijeko

PostPostao/la Sena » 10 lip 2011, 20:52

swenova mama je napisao/la:bebe su esencije prezivljavanja, da je gladna, vjeruj mi, ne bi to znala samo ti vec i okolno susjedstvo. ne brini. Ukoliko je iznad 500 ok je, sad ionako sporije raste.


Mislim da sam ovako nesto zeljela cuti :)
Hvala Swenova mama :kiss
Avatar
Sena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 56
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:51

odbija bocu

PostPostao/la Kika27 » 21 vel 2013, 12:52

Imamo jedan pa nazovimo ga problem....ne znam ni sama šta bi rekla za to! Uglavnom, radi se o sljedećem....imam malog od 5 mjeseci i jede Aptamil 1. E sad, u zadnje vrijeme (zadnjih cca tjedan dana) kad ide jest odnosno kad skuži bocu počinje drama - plakanje, vrčenje, natezanje, bacakanje...ma čudesa izvodi da bi na kraju popio pola boce. Ja kad ga idem hranit, već unaprijed mi je muka u želucu jer znam šta slijedi. Probali smo sve poze, manja duda, veća duda, toplije/hladnije mlijeko....ma sve, ali ništa nam nije pomoglo! Inače je dobro raspoložen, dobro napreduje, nije bolestan ni ništa, jedino ako možda počinju ga zubi mučit (to mi jedino pada na pamet). Ima li netko sličnih iskustava? Savjet neki možda?
Kika27
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 10 pro 2012, 10:45

Re: Problem sa hranjenjem!

PostPostao/la Maaryaa » 08 srp 2013, 11:10

Moj mali ima 3 mj i nekih 20 ak dana to radi. Gladan je a odbija bocu. Oce vodu i caj al nece mliko nikako. Koristin Baby love. Pa san mu prije obroka pocela davat par guceva vode ili caja i onda mu uguran mliko. Nece iz prve da prihvati pa mu prtljan dudu po ustima bez obzira koliko odbija.
On place, baca se gura bocu al ja ne odustajen. Drzin mu je u ustima i nakraju je prihvati. Kad pocne sisat prekida 2,3 puta i onda nastavlja.
Predugo traje to hranjenje,ali popije cilu bocu. Najgore mi je nocu tako :/
Pa pokusaj tako..
Mozda ostale cure imaju bolji savjet. :)
.. nisam vise rockerica postala sam majka ..
slika
Avatar
Maaryaa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 07 lip 2013, 13:03

Re: Problem sa hranjenjem!

PostPostao/la swenova mama » 19 kol 2013, 14:02

je li dijete cijepljeno prije tog strajka_ Cjepivo ponekad izazove nedostatak gladi. I mi smo to imali, hranila sma ga hodajuci u snu. Prilicno neuspjesno, trajalo je sve oko 15 dana i onda proslo.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: Problem sa hranjenjem!

PostPostao/la Kika27 » 04 ruj 2013, 08:24

Dan danas nemam pojma šta je izazvalo taj "štrajk", ali hvala Bogu kako je došlo, tako i prošlo. Trajalo je isto oko 15ak dana i to je to. Inače, što se hranjenja tiče je dijete za poželjet pa me zato to bilo toliko jako zabrinulo.
Kika27
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 10 pro 2012, 10:45


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.