Sada je: 14 svi 2024, 05:52.

neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mjesec

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Liv Tyler » 19 vel 2013, 09:15

Bravo za bolji dan! :joy
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la lastavica » 19 vel 2013, 10:14

super :joy
ove količine što si napisala moja nije pojela u tjedan dana ;)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la lara.b » 19 vel 2013, 11:16

kittyilevin je napisao/la:na početku sam miksala (jer nije htjela jesti drobljeno vilicom), mislila sam da će doći samo od sebe, nudila sam joj pritom komadiće narezane hrane, kao i rižine krekere i koriscu kruha. no dok kod druge djece prijelaz na krutu hranu i druge tipove hrane ide, čini mi se, spontano i lakše, kod nas je stalo. ali bukvalno stalo. i nikako da krene. :ajme i ja se jako loše zbog toga osjećam jer ne vidim kraja. :nesvist


:hug :hug

kittyilevin je napisao/la:danas je ipak bilo malo bolje,


Bravo, super...malo po malo i naviknut će se.
Držim velike srećke!
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la lara.b » 19 vel 2013, 11:26

e da, baš ovo:
olja2208 je napisao/la:pa možda onda budeš imala problem sa prihvatanjem voće, kao lara

Meni je voće bilo zadnje
a i uvijek sam mislila slatko će uvijek prihvatit.
U stvari htio ga je i dan danas pojede sve što mu izmiksam. Ali,
izmiksam je ključna riječ :roll

Moj je palentu, gris i sl. uvijek jeo bez problema jer je to glat, nema grudica ni mrvica..
riža je već bila problem.
Ali da stvar bude bolja, danas obožava rižu, bulgur, i sve sl. više od pire krumpira koji je glat :lol
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la nevenera » 19 vel 2013, 11:41

i meni je damjan jeo bolje izmisano. ali sam rekla kako imam vremena da neću mixati dok ne bude kriza- tj s dohranom smo krenuli kad je imao 6 mj, ja sam se vraćala na posao kad je imao 9, rekla sam da neću mixati dok ne bude imao 8 mj, jer sam ionako doma.
trebalo je predugih 3 tjedna da pojede malo više. jeo je gnječeno. i evo tek pred 2 tjedna je počeo jest komadiće, tj s skoro 9,5 mj.
s tinom je išlo sve bolje i prije
želi reći - nisi ništa kitty pogriješila, prilagodila si se djetetu i njegovim potrebama

i sve će ovo bit iza vas :hug
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la lara.b » 19 vel 2013, 11:45

nevenera je napisao/la:želi reći - nisi ništa kitty pogriješila, prilagodila si se djetetu i njegovim potrebama

x
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 19 vel 2013, 16:30

hvala, cure! :hug :hug
danas je voće dobro pojela, ručali još nismo, no skoro ćemo. muka me hvata unaprijed, ali se nadam da će biti barem podnošljivo. usput nudim komadiće, u nadi da će kliknut'...

ma ja nekako isto mislim da će slatko lakše prihvatiti + ima toliko opcija (naravno, ništa nije kao svježe voće), ali se ipak može "podmetnut' tu i tamo voće. a ako neće ništa osim slatkog, neće povrće, ali ni meso, a to je dosta loše.
olja, nudit ću i dalje dobre žitarice. proso je čudno jedno, zaista, no zasad nam ne ide :/
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la olja2208 » 19 vel 2013, 18:48

kittyilevin je napisao/la:proso je čudno jedno, zaista, no zasad nam ne ide
ne ide ta tekstura ili neće ga zbog okusa, npr. sa jogurtom.
moji tamane quinoju, amaranth ili proso sa jogurtom,
to najviše vole za večeru, sve 3.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 19 vel 2013, 22:32

olja, probat ću. :hug
inače, i danas dobar dan :yess jela skoro isto kao i jučer (opet kuhala pileći batak s blitvom i krumpirom), osim što za doručak nije jela žutanjak. nije htjela okusiti komadiće (mrkva, grašak) i nije htjela jesti povrće i meso bez jogurta na žličici, ali je bilo dobro, pojela je dosta, s obzirom na svoje nevelike količine. držite fige da se izvlačimo iz krize i da će stvari krenuti na bolje, da je najgore iza nas.... :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 19 ožu 2013, 23:04

samo da se pojadam... nije najgore iza nas. opet štrajk. jede samo s jogurtom (na vrh žličice jogurt), no sada je počela tako malo otvarati usta da pojede samo jogurt, a ostalo ostavi. žvače jabuku. ostalo - nula bodova. jede voćnu frutekovu kašicu breskva-riža. ostalo je muka živa da pojede par žličica. idu joj gornje jedinice. čitala prvi post u ovoj temi, dakle, u dva mjeseca se ni mrvicu nismo pomakli.
eto, samo da se pojadam. luda sam više :gaah
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Liv Tyler » 19 ožu 2013, 23:23

Ajme kitty! :hug
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 21 ožu 2013, 18:41

vadili krv. sve OK, željezo 115 (donja granica je 109). čekam nalaz urina, ali je sve OK. :yess dakle, moje dijete je samo jako izbirljivo.
neće jesti više povrće ni s jogurtom. neće ga uopće jesti. nikako. ni meso. ni jogurt sa žutanjkom ni proso. ništa neće jesti. osim čistog jogurta i nešto voća, krekere rižine i sitno kruha. razmišljam da je proslijedim MM da je hrani kada dođe doma s posla ;) i planiram unajmiti drugu tetu čuvalicu (s ovom si mala niej baš kliknula, čini mi se), ona ima iskustva sa slabim jelcima...
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 18:42

s jedne sam strane sretna što su vam nalazi ok a druge strane mi je koma da štrajka :hug
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Liv Tyler » 21 ožu 2013, 22:24

Super za nalaze.

Za izbirljivost si nesto razmisljam jesi pokusala promijt kombinacije ?
Mozda bi upalilo.
Govorim ti to jer se upravo to sad dogadja kod nas. Kombinacije koje voli, koje uvijek pale i prolaze sada ne vrijede ni pisljivog boba. Cim sam promijenila i slozila drugacije opet se pocinje interesirati za zlicu, tanjur i hranu.
Mozda je to trenutno, mozda jer joj prolazi bronhitis i soor a mozda joj pase promjena.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 21 ožu 2013, 22:31

liv, danas je jela kašicu od pilećeg batka s brokulom i krumpirom s kašicom od marelice i jabuke :lol toliko o promijeni kombinacija... :lol

nadam se da je tvoja curka bolje! :kiss

dobra ideja. probat ću - iako, iskreno, ne znam što da napravim kada ionako sve smiksam. jedino što mi pada na pamet je da se vratim na početke - dakle, jednu po jednu namirnicu - samo krumpir, samo mrkva, samo... pa da iz toga probam skontat' paše li joj išta i onda ću opaliti po tome. jer kako sada stvari stoje, ona uopće neće nikakvo povrće i nikakvo meso. :( sutra ću joj raditi nešto s rižom, ona uglavnom prolazi (iako mora biti smiksana da se ništa ne osjeti :place)

nero, ma ja sam sretna zbog nalaza. valjda će joj kliknut' jednom, a, opet, bolje je da su nalazi dobri, sada bar znam da je ne trebam forsirati - ipak je zdrava :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 27 ožu 2013, 17:19

dakle, opet trebam savjet. stvarno se brinem. neće jesti povrće i meso, to smo već ustanovili. ni u kakvoj varijanti, osim ako posve pomiješam s jogurtom (ono 2-3 žiličice), pa ni ne skuži. nudim joj našu hranu (prilagođenu njoj), pika je vilicom i daje nama. je l' mi dijete ima neki problem? ozbiljno pitam, to traje već mjesecima. mislim da bi se stvari krenule s nule kada bi napokon počela sama stavljati sebi stvari u usta i tako bi joj možda i bilo zanimljivije. ali ne ide. :ajme

ima 2 zuba, treći je upravo izbio, ali mislim da nije stvar u zubima. gricka ono što joj se sviđa, ono što joj se ne sviđa, neće ni probati. zabrinuta sam, zašto ne pokazuje nikakav interes prema našoj hrani? ima skoro 16 mjeseci.

KKS i željezo super, pregledala je patronažna - kaže sve pet, treba nuditi i kliknut će. kad će više kliknut' - nudim već mjesecima, ništa se ne događa! ima li tko slično iskustvo, kako je i kada završila ružna faza?
ne da mi ni pod razno da joj se približim ustima, nema šanse da joj recimo izmasiram zubno meso ili sl.
+ moje dijete bez ikakvoga straha mogu ostaviti s malim novčićima ili grahom ili sl. sitnim komadićima, ona ih preslaže iz zdjelice u zdjelicu žlicom ili rukama, nema šanse da ih stavi u usta (inače se toga boje sve mame, da će im se dijete ugušiti novčićem ili sl - moja nema šanse da to napravi).
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la tanjabb » 27 ožu 2013, 17:26

Ne brini. Dijete ti je zdravo, kazes i sama da joj je KS odlicna, zeljezo takodjer. Jel poboljeva? Ako ne, nemas razloga za brigu, samo imas nejedacicu. Ovo ti ne pisem kao majka nejedaca, nego kao nejedacica u djetinjstvu. Nema nacina kojeg moja mama nije isprobala sa mnom, sirupa za podizanje apetita kojeg nije sipala u mene, nista nije pomoglo. Ja jednostavno nisam voljela jesti. Kad sam imala neke 4.5 godina bili smo u hotelu u Sibeniku. Drzala sam meso po sat vremena i vise u ustima, nije bilo sanse da ga progutam, nikakvo meso. Onda sam ga ispljunula. I bila sam sitna i mrsava. Ali zdrava.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la olja2208 » 27 ožu 2013, 18:13

kitty, potpisujem tanju, takva sam i ja bila.
pocela sam jesti tek u gimnaziji. :ajme
sjecam se da je mama u nekom momentu plakala kad bi me vidjela da se presvlacim, valjda sam joj bila premrsava,
isto kao i kod e, ks je bila solidna.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 27 ožu 2013, 19:08

hvala, cure :hug jao, to će trajati s njom... :ajme ne znam na koji način da unese potrebne vitamine i minerale. :dunno

danas opet preskočili ručak. pikala vilicom, igrala se hranom.
nakon sat vremena probala ponovno - nula bodova. za pola sata joj dala bananu. pojela je jednu i pol bananu + par žličica naranče :ajme uskoro slavim tri mjeseca njezina štrajka ne-voćne i ne-jogurtaste hrane. i negdje 6 mjeseci pokušaja da pojede nešto u komadićima. ne nazire se kraj. :nesvist

tanja, ne, nije nešto posebno bolesna. uglavnom bi pokupila koji virus (jednom crijevna viroza, jednom grlo) od moje nećakinje (mala sestra vrtićkoga djeteta). povremeno je malo prehlađena, ali stvarno ništa posebno - zasad bih rekla da spada među zdraviju djecu.

uglavnom, ako imate priliku, zahvalite se svojim mamama, naklonite im se do poda - ja sam nakon nekoliko mjeseci već luda, a pri pomisli što me sve čeka... :lebdi

ako ima netko slično iskustvo, javite se - savjete sam već poslušala, ako netko ima primjer djeteta koji je od nejedača postao jedač - javite se... da me barem malo utješite! :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la ciklama24 » 27 ožu 2013, 23:30

Kitty znam kako je kad brojiš zalogaje, računaš jel popila previše AD pa zato ne želi jesti itd. itd. razbijaš glavu, svaki odlazak pedijatrici je muka jer znaš da se nije udebljala ništa ili premalo...
Ali moraš se malo opustiti...meni je trebalo godinu dana da to shvatim, da mi baš dopre do mozga da je ne mogu natjerati da jede kad neće...
I polako to sjedne na mjesto.
Tena i dan danas ima dane kad jede slabo, reklo bi se ništa, osim što popije šalicu mlijeka/kakaa pred spavanje... a ima dana kad pojede toliko da ne mogu vjerovati. Ima 12ak kg iako je dosta visoka, ali je zdrava. Ovu vrtićku godinu samo dvije boleštine.
Dok je god ona zdrava i aktivna nemaš razloga za brigu...neka su djeca jednostavno takva.
I ja sam znala satima sjediti za stolom i na kraju opet ne bih pojela ručak, užas...mama je bila luda sa mnom.

Trebaš to pregrmiti i nuditi obroke normalno, s vremenom će joj to sigurno sjesti na mjesto. :hug
slika
Avatar
ciklama24
iš iš iš FP
 
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 sij 2011, 21:03
Lokacija: Zagreb

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la bubsek » 28 ožu 2013, 10:25

eh draga moja...

moja ima 8god.i jos uvjek muku mucim sa jelom...
ima svega 22kg...

o manjoj da ne pricam...sa 12mj je imala svega 8kg...pedica ju je svrstala u neuhranjenu djecu...a sto je najbolje jela je lijepo...ali kile nikuda nisu isle...
sada ce skoro 3god.ima 11.5kg ..i dalje lijepo jede...no kile nikuda nejdu...

starija i dalje ne jede...filozof na kvadrat...

no...htjela sam ti rec da koliko god tesko bilo opusti se...i ja sam bila u toj fazi kada sam brojila SVAKI zalogaj,GRAM...no stime nisam bas nista postigle,samo sam ja bila u muci a i cure...jer za svaki obrok radila histeriju...

najbitnije je da su djeca zdrava (sa obje obavila sve pretrage) jednostavno ima takve djece i to je to... :hug
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 28 ožu 2013, 13:45

hvala, cure! :hug totalno vas kužim -s tim brojanjem grama i sjedenjem za stolom sat vremena, a na koncu dijete ništa ne pojede. ili s nedobijanjem kila... moja je mala s 13 mj. imala 8400 g (doduše, nakon dana-dva viroze, ali svejedno).
dijete mi se ne mijenja, dakle, sve slano je nula bodova. pa kužim lagano da samo sebe mogu promijeniti - nudit ću joj što skuhamo nama (+ ako ima što od juhe, povremeno ću joj zmiksat' i nudit' s jogurtom), u nadi da će kliknuti jednom. ali se ja stvarno bojim da bi to kod nas moglo potrajati - odnosno, da bi se moglo dogoditi da mi se dijete ne pomakne od voće + jogurt + instant žitarice (kruh, maslinovo ulje i sve što uspijem uvaljati u jogurt ne računam, uz tu i tamo koju iznimku) do X vremena. jednostavno ne vidim da bi se uskoro mogao dogoditi klik.
pišite iskustva i savjete, sve je dobro došlo... :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Hajdi » 28 ožu 2013, 15:18

Imam dijete koje je jako slabo i nikako jelo, sad je to velika cura koju treba bremzati za stolom. Izbirljivost je ostala i ne jede nikakvo voće ni povrće, ali uspjevam na neki način te nutritijente uključiti u prehranu (sok, juhe, pireji). Najbolji savjet koji mogu dati je da se od hrane ne radi issue. Obroci trebaju biti opušteni, bez presinga. Ne jedemo za nagradu ili kaznu, nego da rastemo i razvijamo se i da budemo zdravi. Zajednički obrok neka bude ugodan događaj. Važan je i red i raspored obroka, koji je za neku djecu jako važan. Također za malo veću djecu savjetujem da se ne nalijevaju mlijekom/kakaom/sokom jer to ubija apetit za drugu hranu. Hranu treba nuditi na različite i privlačne načine, neka dijete vidi da i ostali članovi obitelji jedu isto ili slično. Poticati treba samostalno hranjenje, takva djeca puno više uživaju u hrani nego ona koju se samo šopa i trpa im u usta. Ne treba se obazirati na nered i prljavštinu koju rade dok jedu niti ih koriti zbog toga. Pomažu razne igrice i pričice da dijete zaboravi da ima otpor prema jelu. Npr igrajte se igre pogađanja uzoraka (pića, hrane) zatvorenih očiju, zamišljajte da je patuljak ispod stola koji jede hranu dok mama žmiri i tako. Imajte na dohvat ruke razne žličice i posudice i slamčice koje će hranjenje učiniti zanimljivijim. Imajte strpljenja. Neka hrana ne postane predmet emocionalne ucjene i uzrok izbacivanja iz takta.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 28 ožu 2013, 15:40

hajdi, hvala ti :hug nudimo mi njoj da jede sama, no neće. odnosno, pika vilicom i hrani nas (MM i mene ili baku i djeda, svejedno, sve samo ne sebe). :/

BTw, dokad se djetetu daje mlijeko, ono navečer prije spavanja i ujutro? (prestali smo s dojenjem s cca. 12 i pol mj. - tada je i krenuo štrajk :/) u zadnjih par dana uopće ne traži mlijeko ranije ujutro, dam joj tek nakon što se probudi (ili mene uhvati panika, kao, dijete nije ništa okusilo od 9 navečer, pa joj dam dok još spava, oko pola 8 ujutro). dokad se daje mlijeko djetetu kao regularni obrok, a ne u čaši uz, recimo, kruh s namazom ili sl.

:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Hajdi » 28 ožu 2013, 16:15

Kad smo prestali s dojenjem nismo uvodili mlijeko kao poseban obrok, nije bilo bočice pred spavanje, bočice za dobro jutro ili bočice usred noći. Nudili smo uz obrok ili u okviru obroka (mliječna kašica itd). Tu grešku sam napravila samo s prvim djetetom koje se nalijevalo iz bočice pa nije htjelo jesti drugu hranu. Svima ostalima su bili dovoljni regularni obroci (doručak mliječno i žitarice, užina voće, ručak meso, povrće, popodnevna užina jogurt voće, večera mliječno i žitarice).
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 28 ožu 2013, 18:45

Hajdi je napisao/la:KTu grešku sam napravila samo s prvim djetetom koje se nalijevalo iz bočice pa nije htjelo jesti drugu hranu.


eto... to i ja mislim... da moja mala skupi svega dovoljnoga iz AD mlijeka. štrajk je krenuo s prestankom dojenja i uvođenjem AD mlijeka... :lebdi
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la Hajdi » 28 ožu 2013, 19:43

kod nas je krenulo bolje kad smo smanjili bočicu i kakao, a poboljšala se je i probava :ajme
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la nevenera » 28 ožu 2013, 19:57

ako dnevno unese pola litre Kitty, da probaš izbacit AD kao takvo
na npr tjedan, čisto da vidiš ima li pomaka
mliječno da dobiva u jogurtu, siru, vrhnju i tome slično a ne kao sam obrok
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 28 ožu 2013, 22:43

nero, nije baš pola litre, ali nekih 300-350 ml sigurno. + barem jedan i pol do dva jogurta, dakle, zaista puno (previše) mliječnog unosi. :dada
idemo na put par dana, pričekat ću da se vratimo, već se bojim kako će prehrana izgledati dok nismo kod kuće, :/ a onda ću joj pokušati izbaciti / smanjiti mlijeko (ionako u posljednje vrijeme ni navečer ne popije puno, a ni ujutro nije nužno - prije bih joj davala rano ujutro, oko 5-6, time bih dobila još par sati sna, sada sama odspava dulje).

hajdi, fala svemiru, nemamo problema s probavom, jednom dnevno je minimum, češće 2-3 puta, nema problema. inače je dok sam je samo dojila često imala stolicu samo jednom tjedno :shock

:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: neće jesti komadiće hrane + malen prirast težine - 13 mj

PostPostao/la kittyilevin » 10 svi 2013, 22:30

kratki update... moje dijete nema problema s komadićima hrane. (ono, ne bi jela recimo rižu, dakle, nije za sitne komadiće, ali zvače i grize k'o velika ono što joj paše.)
sada smo na krekerima, kruhu, cornflakesu, voću - i to svakom koje joj ne isklizne iz ruku (po novome obožava jagode)... i to je uglavnom sve. od povrća prolaze samo kiseli krastavci. eh, da, povremeno malo prstićem jede parmezan i tu i tamo pojede sušenih brusnica. i dalje jede jogurt k'o blesava. jede proso, zobenu kašu katkad (to sve smiksano s bananom, narančom i limunom - što kiselije, to bolje).

povrće i meso - već puna 4 i pol mjeseca nula bodova. malo zamiješam miksanoga mesa i povrća u jogurt, i to je jedini način da pojede nešto.
posve sam bespomoćna. zdrava je. od neke beštije bakterije u 1. mjesecu maltene nije kihnula. kuc kuc kuc. otežala je (iako ne djeluje bucmasto, izdužila se u posljednje vrijeme). no posve sam bespomoćna. jede kao beba, a na jesen trebamo u vrtić.
pokušavala sam barem da joj nudim juhu, pa i na slamčicu - nema šanse. :nesvist

brine me vrtić na jesen. nemam pojma kako će tamo jesti - ili će biti gladna cijelo vrijeme.
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.