Sada je: 19 tra 2024, 22:51.

Puno mlijeka, slabije napredovanje na pocetku dojenja

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Puno mlijeka, slabije napredovanje na pocetku dojenja

PostPostao/la Zwerka » 21 ožu 2013, 06:04

Mi dosli jucer kuci. Sinko je jako lijepo prihvatio dojku. Mlijeko sam dobila tek 2 dana nakon poroda, pa je izgubio 320 g od porodjajne tezine.
Problem je u tome sto je meni mlijeko prenaglo navrlo. Dojke su mi otecene, bolne, kvrgave.. Beba sisa svaka 2,5-3 h i ne posisa niti pola u jednoj.
Poslije podoja idem izdojit jer i kad beb prestane sisati, dojka je svejedno prepuna. Onda odmah izdojim i malo iz druge jer je ona vec ko kamen.

Brine me sad to sto dojimo vec 3. dan a meni su sise i dalje koma ( btw. Kad ce se uspostavit ta ponuda-potraznja) i bojim se da ne dobim upalu jer nikako ne mogu izdojit do kraja, nego izdajam toliko da razbijem kvrge i omeksam dojku.
Posto toliko izdajam, kako ce dojke "znati" koliku kolicinu beba u stvarnosti posisa? Kad ka dok izdojim, za nekoliko sati je to sve opet prepuno mlijeka i kvrgavo.
Zadnja izmjena: Zwerka; 20 tra 2013, 08:49; ukupno mijenjano 1 put/a.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 09:23

nemoj izdajati da izdojiš već da popustiš pritisak.ako izdajaš da izdojiš onda si nabijaš pritisak. možeš x puta dnevno malo rukom izdojit samo da popusti pritisak. ja sam znala i izdajalicom izdojit 10-15 ml, samo da bude malo lakše.
ja sam imala sličan problem. trebalo je 7 dana da sve dođe na scoje.
stavljaj obloge, tuširaj se toplom vodom, kad doji masiraj cicu da se razbiju malo kvrge
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la olja2208 » 21 ožu 2013, 09:28

Zwerka je napisao/la: izdajam toliko da razbijem kvrge i omeksam dojku.
ako se vec javi potreba za izdajanjem tako i treba izdajati, do olaksanja, nikako do kraja.
normalno je da 3., 4. dan nakon poroda dolazi do naviranja mlijeka, tad se desava da se kolostrum zamjenjuje zrelim mlijekom.
Da bi se ta velika kolicina mlijeka smanjila najidealnije bi bilo stavljati bebu da cica na svaki kme, cim otvori oci,
to je tzv. slobodno dojenje,
stavljaj bebu puno cesce na cc, znam da neke bebe imaju od pocetka takav ritam, ali prerano je za bilo kakav raspored dojenja,
kad osjetis da su dojke pune mlijeka, pretople i bolne, pristekaj bebu, ona ce vuci taman toliko koliko treba,
tad ti najvjerovatnije nece ni trebati redovno izdajanje.
ali, naravno pazi da se ne stvaraju kvrge, i ako je beba uspavana ili nece dojiti, tad se izdoji, ali samo do olaksanja.

evo i tekst:
http://www.roda.hr/article/read/kada-na ... -neophodno
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la olja2208 » 21 ožu 2013, 09:30

uletila mi nev. :mah

zwerka, primjenjuj i razlicite polozaje pri dojenju, i to pomaze da razbijes cvorice.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la ivana7997 » 21 ožu 2013, 09:54

i kupus stavljaj ;)
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Lorena82 » 21 ožu 2013, 10:19

meni se nakon prvog poroda ustabililo nakon 10 dana a sad nakon drugog poroda tek nakon 3 i pol tjedna :nesvist bilo mi je užasno to naviranje mlijeka i tvrde i bolne grudi. mislim da sam se ja možda sama zeznula prevelikim izdajanjem u rodilištu. sestre su mi stalno vikale "izdajaj, izdajaj, ostat ćeš u bolnici zbog mastitisa". mlijeko mi je došlo u velikim količinama i od tog 3 dana sam ja znala prije svakog podoja izdojit više od 50 ml i još bi bile prepune. smanji izdajanje kolko možeš, pazi na kvrge i stavljaj hladne obloge nakon podoja. ja spavala sa hladnim ručnicima na sebi
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Stefanova_mama » 21 ožu 2013, 10:26

Sa obojicom nakon tri nedelje i tad nastupa onaj strasni momenat kad grudi vise nisu napeti baloni, nego omeksaju. MLEKA JOS UVEK IMA (ja sam se oba puta prepala).

Da bi se ta velika kolicina mlijeka smanjila najidealnije bi bilo stavljati bebu da cica na svaki kme, cim otvori oci,
to je tzv. slobodno dojenje,
stavljaj bebu puno cesce na cc, znam da neke bebe imaju od pocetka takav ritam, ali prerano je za bilo kakav raspored dojenja,
kad osjetis da su dojke pune mlijeka, pretople i bolne, pristekaj bebu, ona ce vuci taman toliko koliko treba,
tad ti najvjerovatnije nece ni trebati redovno izdajanje.


Potpis. Bebe su mi bile najbolje "pumpice".

Malo jace masiranje je mene dovodilo do upale, pa sam ih pristekavala na svaki kme i tako bismo prosli krizu. Izdajati nikad nisam umela.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la olja2208 » 21 ožu 2013, 10:40

Stefanova_mama je napisao/la:Sa obojicom nakon tri nedelje i tad nastupa onaj strasni momenat kad grudi vise nisu napeti baloni, nego omeksaju. MLEKA JOS UVEK IMA (ja sam se oba puta prepala).
X isto ovako 2 puta!

drugi put je krace trajalo, nekih 10-ak dana.

Lorena82 je napisao/la:sestre su mi stalno vikale "izdajaj, izdajaj, ostat ćeš u bolnici zbog mastitisa".
:ajme
nazalost, ovo se cesto desava, odn. ovakve savjete dobijamo od osoblja u rodilistu,
to je ujedno i jedna od najvecih gresaka, i tu nerijetko pocinje i zacarani krug neuspjeha u dojenju,
stvara se ogromna kolicina mlijeka, beba nikako ne moze doci do onog masnijeg mlijeka u podoju, i onda imamo slabo napredovanje i eto ti IH onda sa svih strana gdje savjetuju da se dodaje ad, itsl. :roll
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 10:49

olja2208 je napisao/la:
Stefanova_mama je napisao/la:Sa obojicom nakon tri nedelje i tad nastupa onaj strasni momenat kad grudi vise nisu napeti baloni, nego omeksaju. MLEKA JOS UVEK IMA (ja sam se oba puta prepala).
X isto ovako 2 puta!

i kod mene ovako
odjednom dvije spužve
i evo, spužve još u pogonu :mrgreen
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la black_lady » 21 ožu 2013, 10:50

Baš dobar topic, skoro ništa od ovoga nisam znala :drink
J. 11.06.2009.
M. 13.06.2013.
Avatar
black_lady
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 661
Pridružen/a: 05 kol 2008, 18:05

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Zwerka » 21 ožu 2013, 11:13

Hvala curke na brzin savjetima! :kiss
Meni su isto ko Loreni stalno govorile da moram izdajati pa se nisam htjela upustati u rasprave tipa- da ce mi se stvarat samo previse mlijeka zbog izdajanja..

Stavljam ja bebu na sisu na svaki kme, al je taj kme kod njega svakih 2.5-3 h.
Izuzev sad kad trazi svakih sat vremena pa mu nudim.

I jos da pitam- znam da se dojka mjenja svaka 3 h.. Posto sad imam toliko mlijeka, da mu ma svaki kme nudim svaki put drugu ili da iz jedne doji u periodu od 3 h, pa tek onda na drugu?
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la mamashnita od noje » 21 ožu 2013, 11:19

drzi na tri sata jednu!
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la ivana7997 » 21 ožu 2013, 11:28

ali pazi, ako pocne pokazivati znakove da mu je previse vodenog mlijeka, odnosno da ne dobiva dovoljno masnog (bljuckanje, nemir, grcevi, pjenaste i eksplozivne stolice..), mozes prije podoja malo izdojiti pa ga tek onda staviti, da budes sigurna da ce dobiti masno
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 11:51

ja sam držala na 3 h jednu, osim ako mu je ponudim 2-3x unutar tog vremena i on je krene odbijati, plače, negoduje, onda mu ponudim drugu.
primjer 8 desna, 9 desna, 9.30 ponudim desnu ali plače pa dam lijevu.

ivana7997 je napisao/la:ali pazi, ako pocne pokazivati znakove da mu je previse vodenog mlijeka, odnosno da ne dobiva dovoljno masnog (bljuckanje, nemir, grcevi, pjenaste i eksplozivne stolice..), mozes prije podoja malo izdojiti pa ga tek onda staviti, da budes sigurna da ce dobiti masno

kod mene je s tinom bio problem, imala sam jak LD, pio je dosta a nije dolazio do masnog. pa sam izdajala mrvu da dođe do masnog i pazila na 3h

s damjanom je bilo ok sve s pelenama i podojima ali smo imali večernje nervoze, plakanje i nacicavanje cijelu večer, da mi je prvo dijete zabrinula bih se "da nemam mlijeka". no znala sam do to nije to, malo sam zvala okolo, upućena sam da bi to moglo bit to. prošlo je kako je došlo a dobitak je bio dobar, no trebalo je izdržati i slušati kako okolina komentira da je "sigurno gladan".

najvažnije je brojati pelene i pratiti dijete. ako ima dovojno mokrih i pokakanih pelena onda bi trebalo sve bit ok. mm mi je bio najveća podrška, prošao je tečaj sa mnom, bio na par grupa za potporu, slušao predavanje pa je znao na što paziti.

black_lady - ako imaš koju frendicu dojilicu ona ti može pomoć savjetima, na web shopu rode imaš dvd mliječna staza, tu imaš sve, plaća se samo poštarina na dvd. uzmi ga i pogledaj par puta. nije toliko bitno da znaš sve već da samo znaš prepoznati kad nešto nije uredu. pa onda potražiš pomoć, sos telefon, forum, prijateljice dojilice....
ako imaš prilike idi na neki tečaj, grupu za potporu dojenju ili tečaj za trudnice, često tečajevi imaju i predavanje o dojenju
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la nevenera » 21 ožu 2013, 11:53

black_lady - i na rodi imaš dio o dojenju http://www.roda.hr/article/category/i-dojenje, posebno mi je bilo zanimljivo pogledati tekstove pod Započnite ispravno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la sany » 21 ožu 2013, 12:29

Zwerka je napisao/la:I jos da pitam- znam da se dojka mjenja svaka 3 h.. Posto sad imam toliko mlijeka, da mu ma svaki kme nudim svaki put drugu ili da iz jedne doji u periodu od 3 h, pa tek onda na drugu?


ne na svaki kme drugu, ali ne mora to biti na tocno tri sata, ovisi koliko cesto doji, ako doji npr. svakih pola sata, sat (pises da je sad trenutno tako) i treci put odbija dojku, okrece glavu itd. onda kreni sa drugom iako je tada proslo manje od tri sata. Ali ako prihvaca onda ponovo kreni sa istom..
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Zwerka » 21 ožu 2013, 20:54

Ok curke, hvala puno!!! :kiss
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 21 ožu 2013, 21:45

zvjerka cure su ti sve točno rekle. Jako je važno da nikada do kraja ne izdajaš.
Neka te muž (imaju veće ruke ) svaki dan izmasira.
Ponuda potražnja se može uspostaviti i kroz 10 dana tako da ti je još rano možda.
Izdrži, proći će i to!! ;)
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Zwerka » 22 ožu 2013, 07:37

Evo me opet.
Znaci, dojio je nocu na svaka 2.5-3 h.
Ali je problem u tome sto su meni i areole tvrde ko kamen pa ne moze uhvatit sisu.
Onda se toliko jako razljuti i rasplace, da sisa ni 10 min i zaspi.
Pretpostavljam da mu to nije dosta, pa sam ga ove noci nakon svakog podoja prematala da ga razbudim.
I nakon prematanja je sisao barem oko 30-tak minuta.
Tako da nastavim i dalje, mislim s razbudjivanjem po noci?

Druga stvar je da mi nikad nisu areole bile tako tvrde s prvim sinkom. I dok se izdojim malo, cica omeksa ali areola ne..
I sad sam isla masirat bas podrucje areole da omeksa i vidim malo krvi pomjesane s mlijekom.
Namazala sam bradavicu nekom kremicom iz DMa za ispucale bradavice.
Bez obzira na to, neka beba i dalje sisa i iz te cice?
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la nevenera » 22 ožu 2013, 09:36

ja bih razbuđivala do 5-6 tjedana, tj dok se ne vidi kako ide.
ja sam imala problem s areolama, tu bih izdojila malo, da se one opuste i to je to
ispucane cice sam čula da je bepanthen zakon
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la sany » 22 ožu 2013, 11:28

Zwerka je napisao/la:Ali je problem u tome sto su meni i areole tvrde ko kamen pa ne moze uhvatit sisu.


osim izdajanja stavi topli oblog prije podoja
i razbudi ga ako ti se cini da po noci premalo sisa
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Zwerka » 22 ožu 2013, 15:20

Bila nam patronazna- beban je u roku 2 dana od kad smo doma dobio samo 10 grama. :/
Tako da je rekla da je pitanje koliko on uopce posisa, jer nije niti kakao od jucer ujutro.
Rekla je da ppslije podoja moram izdojiti preostalo mlijeko u bocicu i to mu dati- ono masno mlijeko, jer izgleda da se umori i zaspi prije nego sto to masno mlijeko uopce i popije.
I da sad nema pravila ponude- potraznje i drzanja na jednoj cici 3 h, jer je beba gladna :place

Tako da cu sad imat mlijeka za poludit.. Poslije podoja sam izdojila jos 50 ml.. :ajme
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la mamashnita od noje » 22 ožu 2013, 15:24

ne kuzim.
pa bas zato sto zaspi i ne dodje do masnijeg mlijeka i trebas nudit istu dojku unutar tri sata! :conf
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Zwerka » 22 ožu 2013, 15:32

mamashnita od noje je napisao/la:ne kuzim.
pa bas zato sto zaspi i ne dodje do masnijeg mlijeka i trebas nudit istu dojku unutar tri sata! :conf

Ni meni nije jasno.
Dojila sam ga i ostajem pri svome da cu ga drzat 3 h na jednoj dojci.
Sisao je oko 30 min i zaspao par puta, pa sam ga razbudjivala i kad mi je krenuo let down, brzo sam ga vratila na dojku jer je islo bas zuto mlijeko. I onda sam jos iz nje izdojila do kraja isto to zuto- to bi trebalo biti masno?? Samo sto je iz bocice popio jedva 10 ml- gura dudu jezikom prema van.

Sad ce nam biti vrijeme podoja, pa cu izdojit iz druge ovo predmlijeko i da ju omeksam pa da vidim koliko ce i kako sisati.
Rekla je da su mi sise prepune, zlijezde su vjerojatno zacepljene pa da i zato teze sisa.
A ja vec imam podljeve od masiranja i izdajanja :ajme
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la ivana7997 » 22 ožu 2013, 16:26

koja mu je bila najniza zabiljezena tezina, a koliko ima sada? i naravno, vaga nije ista, pretpostavljam?

ja bih svakako napravila ono sto sam ti vec napisala, izdajala prije podoja da dodje do masnog mlijeka sto prije.

a ako dajes izdojeno mlijeko, nemoj na bocicu. pokusaj zlicom ili salicom.
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Stefanova_mama » 22 ožu 2013, 16:37

Zwerka je napisao/la: Samo sto je iz bocice popio jedva 10 ml- gura dudu jezikom prema van.


On radi ispravnu stvar, siki i jezikom prema van potice "bradavicu" koje na dudi nema, taj refleks je kod mojih bio jak i sa 6 meseci starosti na pocecima dohrane. Pokusaj da mu ne dajes na bocicu, nego nekako drugacije (kasicica, mala casa...), jer moze doci do konfuzije i pocece da odbija da sisa.

Pokusaj da malo smanjis razmak izmedju podoja, grudi ce se redovnije prazniti, jednostavno mu nudi cesce. Kad prodje ova prvobitna navala mleka proredice se spontano i podoji, jer ce biti veci, jaci, zreliji i efikasnije ce sisati.

Mene je u tom periodu svaki dodir boleo i ne verujem da je jaca masaza bezopasna. Nudi mu u raznim polozajima, tako da bradica bude u pravcu kvrge, ako je imas, a i kad menjas polozaje prazne se razliciti delovi grudi.

Tusiranje toplom vodom je omeksavalo moje grudi pred podoj.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Anika30 » 22 ožu 2013, 16:40

Zwerka je napisao/la:Bila nam patronazna- beban je u roku 2 dana od kad smo doma dobio samo 10 grama. :/
Tako da je rekla da je pitanje koliko on uopce posisa, jer nije niti kakao od jucer ujutro.
Rekla je da ppslije podoja moram izdojiti preostalo mlijeko u bocicu i to mu dati- ono masno mlijeko, jer izgleda da se umori i zaspi prije nego sto to masno mlijeko uopce i popije.
I da sad nema pravila ponude- potraznje i drzanja na jednoj cici 3 h, jer je beba gladna :place

Tako da cu sad imat mlijeka za poludit.. Poslije podoja sam izdojila jos 50 ml.. :ajme


Kako je patronažna zaključila da je napredavao samo 100 gr :roll nije dovoljno izvagati bebicu, ukoliko sumnja na slabo napredovanje, trebalo bi napraviti test podoja. Kod klasičnog vaganja se ne može utvrditi jer ako je dijete imalo stolicu prije, neće se dobiti pravilan rezultat.

kod bolne dojke, prije sisanja izdoji malo mlijeka, da ne vuče u prazno, to bolii :ajme

ovdje imaš nešto o tehnici masiranjahttp://www.roda.hr/article/read/masaza-za-olaksavanje-prepunjenosti-majka-se-masira-prema-uputama

Sretno!

edit: sad sam vidjela da je film skinut, ali link neka ostane jer ima mnoštvo korisnih informacija.
Zadnja izmjena: Anika30; 22 ožu 2013, 16:54; ukupno mijenjano 1 put/a.
F. 28.05.2003.* 21.09.2005.M.10.01.2009.T. 15.09.2011.

_________________________________________________________________
"Ljubiti Boga vrednije je nego Ga poznavati." — Sv. Toma Akvinski
Avatar
Anika30
Bog je bolji organizator
 
Postovi: 2335
Pridružen/a: 28 lis 2005, 23:30
Lokacija: Split

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Stefanova_mama » 22 ožu 2013, 16:43

Dva dana je prekratko, treba pratiti, ali ne paniciti odmah, vi se oboje uhodavate. Daj mu na svaki kme.

Da li je imao zuticu? S. je imao izrazenu, on meni prvenac i spavao i po 4 sata u komadu, ja mislila da tako treba. Tek nakon nedelju dana sam shvatila da ga moram buditi, jer je suvise uspavan i slab da bi cicao. Kako su dani odmicali, tako je bivalo sve bolje i onda je on sam sebi namestio ritam. Sa tri meseca je bio profi.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la ivana7997 » 22 ožu 2013, 16:44

ne, ukoliko sumnja na pravilno napredovanje, test podoja ne bi nista dokazao. pravilan bi postupak bio provjeriti polozaj na dojci, dati tocne upute o ucestalosti podoja, eventualnom izdajanju, kompresijama, razbudjivanju tijekom podoja, kontaktu koza-koza, dojenju na svaki kme itd., te ponoviti vaganje za cca tri dana.
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Zwerka » 22 ožu 2013, 17:33

Anika, nije dobio 100 g, nego 10 g.

Ivana7997, rodio se sa 3900, otpusten sa 3580, a danas ima 3590.
Vaga naravno nije ista.

Stefanova mama,otpusten je sa zuticom.
Ali on se meni redovno budi za podoj svaka 3 h.

Sisao je od 12-13h i u 15 sam ga probudila. Sisao je do 16 h uz 2 podizanja za podrigavanje i razbudjivanje. Kad sam ga ponovo stavila, zaspao je a izdojeno ne zeli.

A ja ni ne mogu odrediti da li on vuce ili se igra. Dok mlijeko krene, onda cujem da bas guta, ostalo mu se mice vilica al bez zvuka gutanja.
I sad je bas gutao i u trbuscicu mu je kruljilo. Zasto??

Eto ga, vec se probudio i trpa sakice u usta, a ne bih rekla da je gladan jer je 3 put zaspao na sisi.

I sta da radim?? :place
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.