“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.
Odgovori

Koju kremu za lice koristite?

12 ruj 2013, 14:23

držite li se uvijek jedne ali sigurne, ili pak mijenjate?
koristite li i noćnu njegu ili puštate lice da po noći "odmara"?
ja zadnjih par godina, mijenjam ove drogerijskog ranga-Uriage, Vichy, Avene.
za sad moram reći da mi je najljepša ova koju sad trenutno koristim Avene Hydrance.
Uriage je naravno isto bila predivna, ali pomalo mi je skupa, obzirom na militražu.

Re: Koju kremu za lice koristite?

19 ruj 2013, 15:38

Uvijek sam koristila običnu niveu,ali pošto imam problemčić lice mi se na moje kojekakvo raspoloženje crveni...pa sam odlučila malo potražiti po netu koja bi mi pasala za crvenilo koje me totalno izluđuje,tako da sam trenutno pri kraju kremice od BIODERME sensibio ar,ali mogu reći da ne vidim neko poboljšanje...šmrc...tako da moram nastavit u istraživanju.... :(

Re: Koju kremu za lice koristite?

19 ruj 2013, 15:49

Ja se držim jedne kreme dok mi paše, nekad to bude više godina, nekad par mjeseci.
Zadnje vrijeme sam koristila Vichyjevu Nutrilogie (imam suhu i osjetljivu kožu), pa mi je pomalo prestala biti tako dobra. Sad imam već drugu ili treću La Roche Posay NUTRITIC INTENSE Riche i zasad mi je izvrsna.

Re: Koju kremu za lice koristite?

19 ruj 2013, 15:53

Intense Moisturising serum od Alergologie za mješovitu kožu.

Re: Koju kremu za lice koristite?

19 ruj 2013, 15:55

Dermalogicu Ultra Calming Serum i Skin Smoothing Cream..

A počela sam i s nekim testerom za oko očiju - savršen je.

Evo, to je tester ove kreme
http://www.dermalogica.hr/product/age-reversal-eye-complex/

Re: Koju kremu za lice koristite?

19 ruj 2013, 17:27

Cure, kaj bi zategnulo podbradak?
Nije za kremu protiv bora, a drugo mi ne pada na pamet. :conf

Re: Koju kremu za lice koristite?

19 ruj 2013, 17:29

Jedna jedina i neponovljiva:

slika

Re: Koju kremu za lice koristite?

19 ruj 2013, 18:03

Nemam jednu kojoj san vjerna, bilo je i Uriagea i Eucerina i Collistara i obične Afroditine za osjetljivu kožu, a trenutno sam na Holyplantovom ulju vitamina E i za sad mi paše ;)

Re: Koju kremu za lice koristite?

19 ruj 2013, 18:22

Uglavnom si ih pravim sama :mrgreen

Re: Koju kremu za lice koristite?

19 ruj 2013, 18:38

balea noćna, 19 kn :lol
ne uočavam apsolutno nikakvu razliku, prije sam koristila one iz ranga 100 do 200 kn :mrgreen

Re: Koju kremu za lice koristite?

19 ruj 2013, 18:39

direktorica svemira je napisao/la:Uglavnom si ih pravim sama :mrgreen

Radiš sama?! Svaka čast :buket
Ja imam mjesovitu kožu i koristim Loccitane---serum fabuleux, i moram priznati da je ooooodlicna :zivili

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 07:52

i ja neku baleu, i za lice i za ruke po potrebi :lol

brzo se upije i nije masna.

Baš sam nedavno čitala neku studiju su radili s niveom i nekom ultraskupom kremom, ne sjećam se točno, mislim da je žena mazala polovicu lica jednom, polovicu drugom :lol i nivea je dala bolji rezultat. Jel plaćena reklama :dunno ali znam da su naše mame jedino niveu koristile

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 07:52

našla sam !!

http://magazin.net.hr/ljepota/njega/tes ... enadjujuci


Nakon četiri tjedna, prema dermatološkom skeniranju, Nivea je dala bolje rezultate. Lijeva strana lica, na koju je nanosila Niveu, bila je bolje hidratizirana, crvenilo se smanjilo, a neke od sitnih bora oko očiju su nestale. Koža na lijevoj strani lica se pomladila za pet godina.

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 08:25

meni lice burno na sve reagira, tako da malo eksperimentiram. najčešće koristim niveu ovu običnu, plavu, ali kao mlijeko za tijelo i to mi super paše :dunno
lice mi nije ragiralo ni na ovu vichy nutrilogie koju barbi spominje. trenutno imam i neku od holyplanta hidrantnu, ali užasno mi smrdi.

e da, moja mama cijeli život maže lice ovom gustom plavom niveom i s obzirom da ima pune 74, lice joj je super!

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 08:44

Ja sam takodjer pocela koristiti carala-barala kreme moje mame. Nemam pojma sta je unutra, ali meni pase. Mislim da je baza nivea, ona stavi jos vit E plus neven i jos nesto. Jedini nedostatak je sto nema konzervansa, pa kad mi se ucini da dobija "miris" ja pocnem mazati noge i pete :lol

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 09:08

cure, mislim da tu puno igra i genetika i tip kože.
ako netko nema većih problema, normalno da mu paše i obična krema.

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 09:10

Meni Nivea ne paše nikako a imam zaista zahvalnu kožu.

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 09:51

meni bi ta plava NIvea bila pregusta i za tijelo a kamoli za lice :ajme

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 10:01

danni je napisao/la:cure, mislim da tu puno igra i genetika i tip kože.

x
Barbi je napisao/la:Ja se držim jedne kreme dok mi paše, nekad to bude više godina, nekad par mjeseci.

x

već cijelo ljeto koristim nuxe exellence jeunesse serum, pa preko bb kremu, i zadovoljna sam
tkđ. imam njihovu creme fraiche, nju imam za proljeće/jesen, isto mi paše, isto uvijek stavim serum prije kreme
prošle zime mi je odgovarala dr. scheller, no ne znam gdje bih nju ponovo mogla nabaviti za zimu :dunno
tako da ću ove zime isprobati dr.hauschka kremu od ruže

l'occitanove kreme mene ne oduševljavaju :dunno za tu cijenu nemaju neki poseban učinak
npr. njihov serum od smilja za oko očiju meni daje isti efekt kao i triput jeftiniji serum od nikela

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 10:18

Godinama sam koristila Vichy, sada sam uzela La Roche-Posay hydreane jer sam vec godinu dana jako zadovoljna njihovom bb kremom.

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 10:57

danni je napisao/la:cure, mislim da tu puno igra i genetika i tip kože.
ako netko nema većih problema, normalno da mu paše i obična krema.



ja sam imala velikih problema, ali mi nisu pomagale tzv. "skupe kreme". isprobala redom veliku količinu. jedino se ispostavilo da mora biti s ureom. od silnog izbora već par godina koristim baleinu nachtcreme s ureom. predobra. nedavno sam preporučila susjedi, i kaže da je probala i da joj je super. za razliku od iste baleine dnevne kreme koja mi uopće ne odgovara.
jednom tjedno stavim neku hranjivu masku na lice i to je to. :nokti

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 11:14

ja koristim Baleinu sa ureom ali za područje oko očiju.
i skroz mi je ok.
ne vidim neku razliku od drugih koje sam do sada koristila.

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 11:32

Ja imam mješovitu kožu, mijenjam kreme, trenutno koristim L'oreal dnevnu kremu Triple active, za matiranje mješovite kože...zadovoljna sam.

Za područje oko očiju navečer stavim neku Avonovu kremicu, u dvije faze, dobila na poklon za rođendan i izvrsna je, ali mi je ona nekako više za noć, sporije se upija pa i nije neka dobra podloga za šminku.
Ujutro stavim Balein serum za područje oko očiju, on je kao gel, brzo se upije.

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 11:50

taj balein serum je isto ok. probala.
ja ne koristim ništ za oko očiju...lastane, da li bih trebala :lol :lol ? mislim, namažem cijelo lice....meni je više kritično područje oko podbratka, brade i tak to...al to je tema za topić za plastičnu :mrgreen

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 14:59

za moju suhu kožu samo ovo:
za dan
Cera di Cupra Rosa
http://www.ceradicupra.it/bellezza_trat ... _viso.html

za noć
ekstra bogata krema sa uljem smilja
http://www.olival.hr/proizvodi/lice

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 15:03

od mnogih sam čula da koriste samo klasičnu plavu niveu. meni em je pregusta, em me od nje peče lice. ako je slučajno namažem oko imalo ispucanih usnica, imam dojam da će mi sve izgorit. pa sam prestala s tim eksperimentima. al nivea cellular mi je ok anti age mi je ok.

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 17:16

Da objasnim zašto volim plavu Niveu:

- savršeno mi pasuje tekstura i gustina, fino se upija
- savršeno izbalansiran odnos hidrantne i masne komponente
- ima blagi miris, slično bebi kremama
- ne pecka me oko očiju, za razliku od većine, čak na mnogim drugima i piše da se izbjegava predio oko očiju
- jedina krema preko koje mi ne izbiju graške znoja minut pošto je nanesem
- podjednako dobra za lice, ruke i tijelo

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 17:55

pulse a nije ti pregusta za razmazati?

meni je ona odlična za skidanje šminke na očima, jer ništa ne peče, no razmazati je...je pothvat

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 18:07

Odgovara mi sve iz djecije kolekcije, kao iz kolekcije dr. Pasha
Becutan i niveu sam prestala korisiti jer djecak ne podnosi miris.

Re: Koju kremu za lice koristite?

20 ruj 2013, 19:46

Nivea soft
Odgovori