Sada je: 29 ožu 2024, 07:07.

nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 12 tra 2013, 10:55

Moja nije htjela ni prismrditi korpi. Spasila sam se tek kad je stasala za sportski sic :ajme
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la Zenshu » 19 tra 2013, 12:16

Stigao je sling!!! :joy Predivan je, nisam mislila da će biti toliko lijep! :luv Sinoć sam ga na brzinu probala, čini mi se puno jednostavniji od marame. Barem ima 3 metra materijala manje. :) Sad samo treba mirno u isprobavanje. :lebdi
Imate li vi neke omiljene položaje? Ja sam probala ovaj prsa o prsa, ali mi se čini da joj ne podvučem dovoljno slinga pod guzu, a istovremeno da mi nedostaje materijala da joj lijepo pridržava ramena i vrat? :dunno
F 18.12.2012.

A 18.1.2016.
Avatar
Zenshu
Zvijezde su se poklopile
 
Postovi: 327
Pridružen/a: 17 kol 2012, 13:17
Lokacija: Na obali rijeke sanja morske obale

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la Zenshu » 19 tra 2013, 12:18

mrs. eastwood je napisao/la:Moja nije htjela ni prismrditi korpi. Spasila sam se tek kad je stasala za sportski sic :ajme


Mi svoju lagano nagovaramo iako neće ionako još dugo moći u nju. :)
F 18.12.2012.

A 18.1.2016.
Avatar
Zenshu
Zvijezde su se poklopile
 
Postovi: 327
Pridružen/a: 17 kol 2012, 13:17
Lokacija: Na obali rijeke sanja morske obale

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la nevenera » 19 tra 2013, 12:33

prsa na prsa mi je bilo najbolje i kasnije na bok.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 19 tra 2013, 12:40

nevenera je napisao/la:prsa na prsa mi je bilo najbolje i kasnije na bok.

x

na bok, tek kad ti bebu u naručju budeš držala onako na boku, tako da to vama još ne igra.

mora ti biti dosta štofa i za pod guzu i za do vrata. ispraksirat ćeš se brzo. znači bebu na rame, kao za podrigivanje i onda je spuštaš dole. naravno, zaboravi položaj u kojem ti sjediš. to ne ide sa slingom. meni su video upute s pixikidove stranice bile skroz ok
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la Zenshu » 19 tra 2013, 13:31

mrs. eastwood je napisao/la:
nevenera je napisao/la:prsa na prsa mi je bilo najbolje i kasnije na bok.

x

na bok, tek kad ti bebu u naručju budeš držala onako na boku, tako da to vama još ne igra.

mora ti biti dosta štofa i za pod guzu i za do vrata. ispraksirat ćeš se brzo. znači bebu na rame, kao za podrigivanje i onda je spuštaš dole. naravno, zaboravi položaj u kojem ti sjediš. to ne ide sa slingom. meni su video upute s pixikidove stranice bile skroz ok



Super, sad kreće isprobavanje. :) A za sjedenje znam jer je i u nosiljci bilo čim se taknu noge nečega doviđenja... Doduše moj muž je ispraksirao nekako da je odigne pa je uspije uculjati i dok bi sjedio. Ja nisam uspjevala jer nemam toliko visine. :) Joj baš me veseli ovaj sling, ko dite sam. :joy
F 18.12.2012.

A 18.1.2016.
Avatar
Zenshu
Zvijezde su se poklopile
 
Postovi: 327
Pridružen/a: 17 kol 2012, 13:17
Lokacija: Na obali rijeke sanja morske obale

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la MatiMokoš » 22 tra 2013, 17:03

Nama sling stoji doma, nikako mi ne ide s njim... a bila sam totalno sretna kad mi je stigao...
Može li beba od 4 mjeseca ići u položaj prsa o prsa? Do sad sam probala samo položaj kolijevke, a Noa se ne želi više tako nositi... a i imam osjećaj da ga ne montiram dobro, stalno se beba unutra vrti i nezadovoljna je :/
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 22 tra 2013, 20:32

u položaj prsa o prsa mogu čim beba bude mogla držati glavu,vrat uspravno. nema točnog mjeseca od kad može - nego svaka beba se svojim tempom razvija.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 22 tra 2013, 23:22

mi smo prekjučer bili u marami. moj sinak od 6 dana i ja. kćer priv puta sa 9 dana.

sada sam u svemu brža :dada
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la sunceko29 » 03 lip 2013, 10:51

Planiram uzeti boba wrap jer mi se nekak cini najtanji...a uskoro moje babinje i pomoc u kuci zavrsava :lol
Molim misljenje iskusnijih mamica jel to ok obzirom da uskoro pocinju topliji dani, jel bebicama i vama bilo prevruce u wrapu?
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la Diami » 03 lip 2013, 11:28

Preko ljeta da. Al bi skinula sebe u potkošulju ili majicu na bretelice, pod glavicu gazicu, a bebu samo u bodiću (ili čak samo u pelenu tijekom onih najvećih vručina) i tako bi išlo.

Al moj glas za boba wrap definitivno (prije se zvao sleepy wrap), super jednostavno za staviti bebu, vrlo ugodno za nositi, čak i dulje vremena. :dada
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la walter » 03 lip 2013, 11:42

eno moj boba wrap čeka opran da se bebica rodi!!! jedva čekam da se pronosamo....ne mogu pričati o debljini materijala jer je to jedina marama koju sam vidjela i dotakla, a kupljena je po prepruci Diami...još jednom :stara
slika


Švrćo 2010.
Avatar
walter
sve ja to mogu
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 03 pro 2009, 18:23

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la penny » 06 lip 2013, 11:52

moram reci tri put hura :joy
za polozaj prsa o prsa

puno sam ga lakse savladala od polozaja kolijevke i princeza (sad ima mjesec dana) je puno zadovoljnija
cak i kad zaspi je ok, a i cini mi se da je bolji polozaj za moja leđa, u položaju kolijevke se nekako pogrbim i nemogu je dugo tako nositi
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la nevenera » 06 lip 2013, 12:39

meni kolijevka nikad nije pasao, ne znam zašto
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 06 lip 2013, 12:49

nevenera je napisao/la:meni kolijevka nikad nije pasao, ne znam zašto

x
ni moja nije htjela. na prsa o prsa smo se nauživale :dada
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la MatiMokoš » 07 lip 2013, 23:07

Mi se ne smijemo nositi prsa o prsa, a za nosanje na boku smo još nezreli.. sling i dalje stoji doma i čeka sretnije dane :(
Nevenera-jesi li ti svoje dečke nosila u slingu i u dobi od 5-6 mjeseci (i ranije) bez obzira na vježbe? Nama je teta vježbalica zadala položaje za nosanje i niti jedan od njih nije prikladan za sling. :ajme
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la nevenera » 08 lip 2013, 21:34

nosila sam dok nismo krenuli na vježbe
kad smo krenuli onda smo dobili zabranu nošenja s tinom
s damjanom smo se smjeli nositi u meitai no samo 10ak minuta dnevno-tj koliko mi je i trebalo od stana do auta i nazad
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la venera » 09 lip 2013, 12:20

Aya jako voli korpu i ponekad spava jako dugo u njoj iako se ja bojim zbog kraljeznice jer mi djeluje jako neudobna ali bolje spava u korpi nego na krevetu i lakse je uspavam, divota :nata

Ja imam klokanicu u koju nece :whew no, voli kolica pa mi malo olaksa kupovinu i sl.
venera
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 09 lip 2013, 12:14

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la nevenera » 09 lip 2013, 19:12

Udruga za obitelj i roditeljstvo Izvor organizira radionicu, za roditelje dojenčadi i one koji su u iščekivanju svog djeteta, na temu VAŽNOST NOŠENJA DOJENČETA.

Radionica će se održati 12. 06. 2013. god. (srijeda) u 18.00 sati u prostorijama udruge, samostran sv. Frane.

Na radionici će biti riječi o blagodatima nošenja za dijete i roditelje, na koje sve aspekte djetetovog razvoja nošenje djeluje pozitivno, te može li se nošenjem dijete razmaziti?

U nastavku ćemo prezentirati nosiljke SLING, ELASTIČNU MARAMU te MEI-TAI. Njihove prednosti u odnosu na klasične "klokanice", na što treba obratiti pažnju kako bi nošenje bilo sigurno a dijete u ispravnom položaju, koji ne ometa tjelesni i motorički razvoj, te koji se položaji mogu koristiti od samog rođenja djeteta.

Radujemo se vašem dolasku!

Molimo Vas proslijedite poziv svim zainteresiranima.

Zahvaljujeo,
Udruga za obitelj i roditeljstvo Izvor
:mah
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la sunceko29 » 16 ruj 2013, 17:44

Probat cemo od frendice babybjorn nosiljku pa ako se malcu dopadne planiram je uzeti.. Ima koja mamica iskustva?
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la Tinica » 17 ruj 2013, 08:07

Moja malena uživa u baby bjorn klokanici.
Dobila sam je od kume i zbilja je super praktična. Bebicu je sve pregledno, uvijek je u središtu zbivanja, nista joj ne moze pomaknuti a tebi su ruke slobodne, ma uzivancija!!!
Klokanica je do 12 kila tako da ćemo se mi jos dugoooo nositi u njoj.
A i sad kad dođe zima jednostavnije je o bljuzgi i snijegu u njoj nego voziti veleslalom sa kolicima.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la bebasastilom » 20 ruj 2013, 14:37

sunceko29 je napisao/la:Probat cemo od frendice babybjorn nosiljku pa ako se malcu dopadne planiram je uzeti.. Ima koja mamica iskustva?


Naša iskustva su isto super. Udobna, najjednostavnija za korištanje. Ocijena 5+ :dada
prvo 2005, drugo u planovima
Avatar
bebasastilom
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 105
Pridružen/a: 15 vel 2012, 15:52
Lokacija: ZG

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la latica » 27 ruj 2013, 14:59

evo i ja gledam tu babybjorn klokanicu. vidim ima različitih modela, pa ne znam koji odabrati, a ono što me najviše brine je - po slikama mi se čini da bebama nogice vise ravno dolje, tj. da im nisu onako podignute u kukićima kao što se navodno preporuča? ako kužite šta hoću reći? jel ima netko neka saznanja o tome?

htjela sam uzet ergobaby koji je super hvaljen i onda skužim da se kod njega beba ne može okrenut prema naprijed, samo prema mami. jer oni smatraju da je to jedino ispravno za kukiće (ili beba na maminim leđima ili boku - ali uvijek okrenuta prema mami). frendica mi ga ima i sad sam ga isprobala, super je i stvarno nogice stoje onako podignute kako i treba. ali ja bi i da se može beba okrenut prema van, ako tnije nešto super štetno? pa sam sad sva u dilemi :dunno

dajte mi neki savjet :dada
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la latica » 27 ruj 2013, 15:03

hm, evo sad sam na rodama našla ovo:

Svakako najčešće viđena klokanica zove se Baby Bjorn. Vrlo je jednostavna za upotrebu i ne zauzima puno prostora. Najveći nedostatak Baby Bjorn klokanice je taj što je mnogi koriste za nošenje bebe okrenute prema van. Puno je razloga zašto takav način nošenja nije dobar, ali najvažniji je svakako što može biti neugodan za bebina leđa te je nepogodan za razvitak kralježnice. Studije su pokazale da bebe imaju predispoziciju za nošenje licem okrenute prema osobi koja ih nosi, sa savinutim koljenima. U Baby Bjorn klokanici, bez obzira je li beba okrenuta prema vama ili od vas, njene noge se klate i tako mogu kralježnicu dovesti u vrlo loš i neprirodan položaj. Bebe koje nosite licem prema van ne mogu se zaštititi priljubljivanjem uz vas kad se prepadnu neke osobe, buke ili nepoznatog mjesta. Isto tako ne mogu niti udobno spavati u tom položaju. Baby Bjorn klokanica je vrlo pogodna za duge šetnje, ali nakon što beba dostigne težinu od 6kg postaje gotovo neupotrebljiva.


sad sam još više zbunjena, kako je tako hvaljena ako je to nepravilan položaj za nogice?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 27 ruj 2013, 15:22

latica je napisao/la:htjela sam uzet ergobaby koji je super hvaljen i onda skužim da se kod njega beba ne može okrenut prema naprijed, samo prema mami.


nošenje prema naprijed se može - ALI to doba kada se može je vrlo kratko, a misli se na doba kada si mama i beba pašu po dimenzijama. ne znam kako da se izrazim - vec sam pisala o tome ovdje.
znaci ili beba preraste pa je mamin trbuh gura naprijed ili je premala pa upada.
može se i meitai nosiljka koristiti za nošenje naprijed, ali je to ustvari za bebu vrlo nezgodno.

meni se osobno ne sviđa kako bebama vise noge u tim nosiljkama. ja sam svoju nosala u slingu i meitaiju i dalje mislim da su to dvije super prakticne, jednostavne nosiljke.
sling posebno.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 27 ruj 2013, 15:37

potpis na mr E
meni je žao da nisam sling nabavila jer je dušu dao za bebe do 6mj.
moj je hahar sad pretežak za to
sada smo već u meitaju na meni naprijed - prema meni okrenut - sasvim lijepo vidi a može i pajkiti

uskoro ide i na leđa u mejtaju okrenut opet prema meni

ja ne bih kupila te nosiljke di noge vise a bebe idu od majke prema naprijed.

uoastalom meitaj je divan i dizajnom i sve

ja imam pixykidov jer od šivalica nikako nać pravi (il su trake pretanke il nešto drugo)
jako sam zadovoljna vrijedio je svake kune
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la latica » 27 ruj 2013, 15:52

hvala cure!

ja imam sling, ali nikad se nisam uspjela s njim naučit. to sam kupila još sa sinom, neki jeftini,a li princip bi trebao biti isti, zar ne? ali ja s tim ne uspijevam ništa se namjestit :dunno

taj mei tai to je zapravo nešto kao ova ergobaby nosiljka po osobinama - sad baš gledam. jer je isti položaj bebe i u pogledu nogica i sve, znam da sm čitala da je ergo rađen po uzoru na marame i to. sad me frka uzet mei tai, jer ako bude kao i sling, ništa od svega, a taj ergobaby ima dosta povoljno na njuškalu (u odnosu na punu cijenu) a osvjedočila sam se da ga mogu koristit!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 27 ruj 2013, 15:56

mei thaj je fuj jednostavan. sling ni ja nisam savladala
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la nevenera » 27 ruj 2013, 17:51

meitai je jako jednostavan. latice, da ti pošaljem svoj da probaš
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: nošenje i nosiljke (sling, marama, mei tai ...) III.dio

PostPostao/la latica » 27 ruj 2013, 20:13

neve hvala ti na ponudi, ali gledala sam na pixikid stranicama i stvarno mislim da je jednostavan, baš sam iznenađena :shock ja sam uvijek mislila da je sling najjednostavniji pa ako ne mogu to savladat - kako ću tek nešto što se veže i sl. :lol
sad se samo moram s mm-om dogovorit - ako bi je on nosio u meitaiu kupujem to, a ako ne, onda ergo. jer hoću da je i on nekad nosi! položaj je isti kod obje - samo se ova veže, a ono se kopča i izgleda više kupovno, ako me kužite.

nego sad imam drugo pitanje - kako to nošenje funkcionira zimi - jel se to montira ispod kaputa pa se beba zagrne i kaputom, ili preko kaputa pa beba bude u skafanderu? znam da je glupo pitanje, ali moj sin se jako nije volio nosit, ja sam bila presretna kad je par puta i to kao već veći htio zaspat da ga ununam na rukama, on jednostavno nije bio tip za nošanje, pa mi je sad ovo s malenom sve novo ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron