Sada je: 28 ožu 2024, 10:28.

SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la Lena » 07 sij 2011, 11:51

drage naše kuharice, dale smo si truda malo dotjerati sortirane recepte (još su under construction :mrgreen ).
uvedeno je kazalo recepata čime smo vam željele omogućiti malo lakše snalaženje po pojedinim temama i bolju preglednost.
svi topici su zaključani kako bi se spriječili komentari i lošija preglednost.
sva pitanja, nedoumice, prijedlozi i rasprave oko bilo kojeg recepta koji je na sortiranima možete započeti ovdje.
:gladan :drink

p.s. molimo dobre duše da, prilikom spremanja pojedinih recepata sa sortiranih, udjele koju sliku (može i na pp moderatoricama) tako da to pridodamo onima koji to još nemaju. ipak smo svi mi vizuelni tipovi. ;)
"The big wheel keeps on turning On a simple line day by day The earth spins on its axis One man struggle while another relaxes"
Avatar
Lena
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 06 pro 2004, 19:43
Lokacija: od sela do metropole

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la dunja » 21 vel 2011, 12:11

moj prijedlog glede kuharskih natječaja - stavite gore u arhivu svaki natječaj skupa se receptima zajedno

znači prvi - tema alpska kuhinja - i topik s receptima
pa drugi - ribe
i tak redom - onda ćemo si mi tražiti što nas zanima
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la skorpionka » 21 vel 2011, 12:22

Dunja, to smo raspravili jučer na brbljaonici, Sole je arhivirala vec na taj način Alpsku kuhinju :dada
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la dunja » 21 vel 2011, 12:25

a malo kasnim , štaš :ajme :lol
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la skorpionka » 21 vel 2011, 12:30

Ne brini i ja sam jučer pala s Marsa ko i ti :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la Novamama » 21 vel 2011, 15:06

prije arhiviranja topica ja bih ostavila i ovu brbljaonicu da još malo prodiskutiramo recepte. ako ima još nekih dodatnih pitanja za autorice.
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la danni » 07 vel 2013, 13:26

jel može link za recept za leću :oops:
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la teutonija » 07 vel 2013, 13:34

Evo jednog recepta ko primjer http://www.coolinarika.com/recept/mediteranska-manestra-od-lece/ kad srolaš stranicu skroz do dolje ima još recepata. :mah
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la malamaja » 30 ruj 2013, 23:44

Apple crumble....za tanju i ostale
Podloga:
1 paket gran cereale keksa (obični)
maslac
podloga se radi isto kao i za tortu od sira

jabuke:
ja sam koristila moje jabuke iz staklenke, znači skuhane sa malo šećera i cimeta. znači, jabuke oguliti, narezati i staviti kuhati uz malo vode i šećera (ovisno o slatkoći jabuka. ove moje su prilično reske, što je ispala dobra kombinacija sa ostatkom kolača) i cimeta. kad nastane kašica, staviti jabuke na podlogu od keksi. ja sam to napravila dan prije i stavila u friđ.

3 bjelanjka istuči u čvrsti snijeg i dodati 10-15 dkg šećera u prahu, par kapi limunovog soka i tuči dok ne bude čvrsto.
tu smjesu staviti na jabuke i peči u pečnici na vručem zraku (ili samo gornji grijač) na 150C dok ne dobije hrskavu i krem boju. meni je taj vruči zrak zakon, jer na njemu sušim i beze kore, puslice i sve ostalo.

u posudi lagano rastopiti 10-15 dkg šečera, dok ne bude tekući, zaliti sa cca 1,5dlc slatkog vrhnja i miješati dok se šečer ne rastopi u tekućini. kada se sav rastopi, ostaviti karamel kremu da se malo ohladi i počne zgušnjavati. kada bude fino gusta (ne do kraja hladna) preliti preko zapečenih bjelanjaka.

u slast.
na moje veliko iznenađenje, moji ljubitelji čokoladnih i inih kolača su ga smazali u trenu. :)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la Bajadera3 » 03 lis 2013, 12:06

de pojasni malo, za neke :nata

kako narezati jabuke? na komade, komadiće, ploške, ploškice? dakle, koji oblik i koja veličina?
kakva to kašica od jabuka mora nastat? znači da se skroz raskuhaju i ukašaju u vodi i s vodom??? pa se onda to premazuje po podlozi, ili ipak ostanu komadi pa se slaže na podlogu?

tolko. zasad :zub fala :)
Nemoj mi komplicirat život. drugi to kažu za svoje mame al su one nula prema tebi. paranoična si i ne mogu ti opisat kolko me to iritira!!!
:witch
Avatar
Bajadera3
Mrs. Hillary
 
Postovi: 7617
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 14:38
Lokacija: Midsomer

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la malamaja » 03 lis 2013, 16:07

Bajadera3 je napisao/la:de pojasni malo, za neke :nata

kako narezati jabuke? na komade, komadiće, ploške, ploškice? dakle, koji oblik i koja veličina?
kakva to kašica od jabuka mora nastat? znači da se skroz raskuhaju i ukašaju u vodi i s vodom??? pa se onda to premazuje po podlozi, ili ipak ostanu komadi pa se slaže na podlogu?

tolko. zasad :zub fala :)



:mrgreen
jabuke oguliti (najbolje su one koje su malo sipkog mesa, znači ne ko one zelene granny smit nego domaće, crvene na placu jer će se lakše i brže skuhati), narezati na komade, ono tipa kriške, kockice komadići...na trebaš na to paziti jer se ovak i onak skuhaju. ak su manji komadi budu se brže skuhale. ;) dodaj 2 dcl vode za početak, par žlica šečera (ovisno kak su jabuke slatke, a za ovaj kolač su bolje malo kiselije jer imaš slatki šaum i karamel preko i to je sasvim dost), cimeta i ja sam prošli puta stavila mljevenog đumbira i stavi kuhati. povremeno promješaj. kuhaj...dok se ne raskuhaju i ne budu mekane tj. dok ne nastane kašica od njih. može se dogoditi da ti ostane suho, pa dolijaj malo vode tijekom kuhanja, ali tek toliko.suho.smjesa ti mora biti više nalik pire krumpiru (može ostati tu i tam koji komadić, al mora biti mekan).
Ostaviš da se ohladi. Kad se ohladi na prethodno priremljene kekse s maslacem staviti ohlađenu masu jabuka. Ono kaj mogu reći da je super ako ostane preko noći u frižideru. Keksi upiju tekućinu iz jabuka i fino omekane do kraja. Mislim da su gran cereale najbolji jer se ne raskaše do kraja (ko recimo petit).

ima pitanja ? :mrgreen :znoj
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la TanjaMT » 03 lis 2013, 16:28

Valjda mogu ovdje pitati:
SOOLEEEEE moze umjesto sode bikarbone obicni Pp u ANZAC keksice? Reci da pliz :lol
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la Bajadera3 » 03 lis 2013, 17:13

zafaljivam na podrobnim uputama :buket
zasad (više) nemam pitanja, što ne znači da neće nadoć.... ;)
Nemoj mi komplicirat život. drugi to kažu za svoje mame al su one nula prema tebi. paranoična si i ne mogu ti opisat kolko me to iritira!!!
:witch
Avatar
Bajadera3
Mrs. Hillary
 
Postovi: 7617
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 14:38
Lokacija: Midsomer

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la TanjaMT » 03 lis 2013, 17:15

Stavila pp :drink
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la malamaja » 03 lis 2013, 19:40

Bajadera3 je napisao/la:zafaljivam na podrobnim uputama :buket
zasad (više) nemam pitanja, što ne znači da neće nadoć.... ;)

:luv at you service, madam :)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la malamaja » 03 lis 2013, 19:42

sad me tanja podsjetila, kad smo kod sode bikarbone. kupila sam u lidlu neku njihovu za kolače....jako je dobra, nema veze s onom običnom. ne znam da li su dodali još štogod, ali nema onaj odvratni okus (barem meni :roll )
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la Solea » 04 lis 2013, 10:14

tanja, sad vidim. rekla bih da može ali nisam isprobala, ja uvijek imam sode, prije bi mi moglo ponestati praška :lol
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la TanjaMT » 04 lis 2013, 12:44

imala sam i ja sodu do jucer u podne, onda sam s njom isla cistit sudoper, a popodne sam krenula radit tvoje kekse :lol
odlicni su bili, pojela djeca i uciteljice dok si rekao anzackeks (danas sam radila cijelom razredu uzinu u skoli), a uciteljica me recept trazila :nokti
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la Solea » 04 lis 2013, 15:56

:yess
Super!
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la tanjabb » 04 lis 2013, 17:11

Maja, koliko maslaca na paket gran cereale? Jel se cjedi s torte kao kod grala?
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la malamaja » 04 lis 2013, 20:44

ne, stavi toliko da ti se smjesa poveže, al ne ko za gral. jabuke imaju soka u sebi, koji se iscijedi i keksi ju upiju a maslac drži sve na okupu.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la thalia » 03 ožu 2014, 13:14

samo da vas pitam, ovi lchf recepti uvijek ostaju u arhivi ili da si ih posejvam nekako? i je li ovo uopće dobar topic za to pitanje :lol
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la Solea » 03 ožu 2014, 17:11

Ostaju :)
I sve dosadasnje teme koje smo igrale na Istrazivacima su pospremljene u Arhivu ;)
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: SORTIRANI RECEPTI pitanja i rasprave

PostPostao/la ziziz » 27 svi 2021, 22:14

Ako ne nemate ideju što kuhati za ručak, potražite inspiraciju na https://maminrucak.hr/ :joy
ziziz
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 svi 2021, 22:11


Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.