Sada je: 25 tra 2024, 22:53.

pomoć kod uvođenja adaptiranog

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la kimora23 » 03 lis 2013, 23:32

drage majčice, ovo ja naša poduža priča ali sve s ciljem boljeg objašnjenja, uhhh ovako, imam bebača starog 3 mjeseca kojeg sam do sada isključivo dojila :joy ali nam se sada javljaju problemi. Naime,već mjesec dana odbija dojku i natežemo se da bi išta pocicao, hoće samo kad se izdojim jesti ,a na dojci doslovno vrišti. Zbog njegovog brljavenja sam zaradila mastittis na obje dojke pa sam završila na antibioticima,,naravno,,sada mi se smanjila količina mlijeka i nije mu dovoljno pa još više plače. Po noću lijepo, mirno doji (vjerojatno kad je razmak od podoja većii pa su dojke fino pune). a po danu 2.3 min i plač.. pa sam odlučila otići kod pedice koja ga je pregledala i dala nam da vadimo KKS, urin i stolicu na Mikrobiološki. Sve ok, zdravi smo, al nalazi pokazuju da je dijete gladno :ajme Preporučuje mi Nan 1, dala sam mu u 15 sati 180 ml po preporuci s pakiranja za njegovu dob, sve super i nakon 2 i po sata je sve ispovračao, stavim ga cicu i opet sve povraća pa smo završili na hitnoj, preglek, krv, sve ok..podojila ga tamo i čekala hoće li opet povraćati.. sva sreća pa nije i izbjegli smo hospitalizaciju.(možda sam mu dala previše'?'?) Danas kontrola kod pedice koja kaže da ga stavljam na dojku ali čim se počne meškoljiti da mu dam 50-ak ml Nan HA Ar (što ne postojii i čitajući malo vidjeh da je Aptamil Ar bolji i nasličniji majčinom). Ja sam mu napravila po mjerici za bebe od 1-2 tjedna (90ml vode i 3ad) i dala 30ak ml da popije i stavila ga na cicu jer ako ga prvo stavim na cicu a poslje dam bočicu pojeo bi 500 da mu dam. Eh sad.. on se mršti na okus i jednostavno odbija, a neće ni dojku. Kako da prihvati ad barem 2-3 bočice po danu a po noći da ostanemo na ciki?
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la Hajdi » 04 lis 2013, 09:29

Provjeriti bi bilo dobro i moguću alergiju na kravlje mlijeko, u kojem slučaju bi trebalo davati AD za alergičare. Također u tom slučaju majka koja doji treba izbjegavati sve mliječne proizvode i namirnice koji sadrže km.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la kimora23 » 04 lis 2013, 11:55

ne vjerujem da je alergičan, ja sam probala na tjedan dana izbaciti mlijeko i mlične proizvode pa se isto ponašao. A ove male količine AD što sam pisala da mu polako dajem , nije povraćao, malo bljucka ali to nije povraćanje. Vjerojatno sam mu napravila prejaku dozu (jest za njegovu dob ali nije za njegov trbuščić koji je naviknut samo na moje mlijeko).Danas sam mu napravila za dob 3-4 tjedna (120ml i 4 mjerice) i dala da popije 40 ml i još poslje na ciku ( ljutio se, i neće ..i gura šakice u usta, očito je još gladan a bojim mu se dati više). kako da uvedem cijelu bočicu ? dali da mu napravim za njegovu dob (180 mli 5 mjerica) i dam da popije nekih 60? ili'??
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la kimora23 » 04 lis 2013, 12:02

molim savjet i koju hranu da mu dam obzirom na tako osjetljiv trbuščić, jednostavno se ne mogu snaći koliko ih ima na tržištu. bila sam uvjerena da ću dojiti bar do 6 mjeseci i sad ovo..Imam gržnju savjesti sto nemam dovoljno mlijeka za moje lato,plaće mi se što moram uvoditi AD :place
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la Hajdi » 04 lis 2013, 12:15

U vezi s ad ti nažalost ne mogu pomoći, javit će ti se druge mame i moderatorice na ovom pdf.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la kimora23 » 06 lis 2013, 15:27

anyone??
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la swenova mama » 08 lis 2013, 13:36

s obzirom na bljuckanje krenula bih s bilo kojim mlijekom s oznakom 0 ili pre. Pa dalje vidjela. I isla bih s normalnom kolicinom predvidjenom za dob.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la kimora23 » 09 lis 2013, 09:16

hvala na odgovoru Swenova mama,
Dala sam mu Nan 1 HA i lijepo je prihvatio, samo što opet imao problem-stolica je zelena i užasno smdi kad prducne. Dali da mijenjam hranu, aptamil i Hipp s probiotikom su mi nekako opcija?
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la viki » 09 lis 2013, 09:58

Avatar
viki
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2490
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:11

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la kimora23 » 09 lis 2013, 10:22

jaao kad je sve to tako individualno, nikad nisam ni sanjala da ćemo imati muke oko običnog hranjenja :gaah
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la swenova mama » 09 lis 2013, 18:07

u pravilu kad uzmes jedno mlijeko onda ga se drzi...

povracati je mogao ne zbog kolicine vec brzine, kroz dudu curi brze nego kroz dojku, zato je bitno uzeti kvalitetniju flassicu i dude koje odgovaraju bradavicama pogotovoi kod djece koja su dojena i hranjena na flasicu.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

Re: pomoć kod uvođenja adaptiranog

PostPostao/la kimora23 » 09 lis 2013, 21:55

znam da bi trebalo ostati na nan-u ali ga ne mogu gledati da se muči.. prešli smo na aptamil pa ako mu stanje bude bilo isto onda znam da nije do hrane već se trbušćić treba naviknuti. Koristim nukove i mam-ove bočice ( obožava i njihove dude varalice). A što se tiče curenja iz bočice kao razlog povračanju..nije mu prvi put da jede iz nje, jeo je izdojeno iz nje dok je odbijao dojku. Sada su mi noći najljepše jer moje zlato tada ciki :srca , a preko dana se mučimo s bočicama,,
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30


Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.