Sada je: 25 tra 2024, 22:38.

DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la nevenera » 30 kol 2013, 13:11

meso je dovoljno 2-3x puta, riba isto 2-3x. ostalo povrtni meni.

ako možeš nabavi mola. jako je mekana i ukusna riba.

kao i kod svega bitno je nuđenje. ti nudi svako malo. jednom se desi klik.

cikla ide od 8 mj. kod nje bitno baciti vodu u kojoj se kuhala jer je puna nitrata. kuha se zajedno s korom. možeš s vilicom bost da provjeriš je li kuhano. kad je skuhano oguliš i nasjeckaš.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la MatiMokoš » 30 kol 2013, 13:58

Mene zanima kako ste davale krastavce? Kuhane ili sirove? Imamo prekrasnih krastavaca u vrtu, a drugo povrće nam je na izmaku pa me zanima bih li mu mogla dati krastavac i u kojem obliku i eventualno s čim bi se dao kombinirati?
I btw, može li on sad već sam jesti? Da mu dam komadiće hrane na pladanj pa da si birka i musa po tome? Mislim da bi mu to bilo super za razvoj motorike, ,pogotovo jer stalno izmišljamo motivaciju za stavljati ruke ispred tijela i loviti predmete.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la mrs. eastwood » 30 kol 2013, 17:40

ja sam davala sirov na tanke prutice kad je bilo doba po tablici, ali vrlo malo uz nešto drugo.

inace ga se može kuhati, ali mi ga inace ne kuhamo, pa nisam ni njoj. nagodinu ga je jela normalno.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la nevenera » 30 kol 2013, 17:47

može sam jesti. samo pazi da je hrana prilagođena njemu. dobro kuhana i mali komadi
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Lorena82 » 31 kol 2013, 11:13

nevenera je napisao/la:meso je dovoljno 2-3x puta, riba isto 2-3x. ostalo povrtni meni.
ako možeš nabavi mola. jako je mekana i ukusna riba.

mol je oslić, jelda?
moram kod nas u ribarnicu da vidim kakve uopće ponude imaju.
nevenera je napisao/la:kao i kod svega bitno je nuđenje. ti nudi svako malo. jednom se desi klik.

prebrzo sam se ponadala, jučer opet nije pojeo ništa od ručka.
nudila sam mu svakih 1h i nakon trećeg nuđenja sam odustala i dala mu dojit.
jel uopće pametno da mu nudim tako više puta ili dok ne želi niti prvi put da odustanem od tog obroka i čekam sljedeći?
nevenera je napisao/la:cikla ide od 8 mj. kod nje bitno baciti vodu u kojoj se kuhala jer je puna nitrata. kuha se zajedno s korom. možeš s vilicom bost da provjeriš je li kuhano. kad je skuhano oguliš i nasjeckaš.

hvala :buket kupila danas baš mladu pa ćemo je probat
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la nevenera » 31 kol 2013, 11:54

jesi razmišljala da promijeniš vrijeme obroka? možda mu ne pa paše vrijeme. Ja sam damjanu bila ručak stavila u 12 ali je ispalo da mu više paše 15
Ja bih nudila 1-2x i to je to, idemo na sljedeći obrok
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Lorena82 » 31 kol 2013, 12:32

jesam i doručak je ostao u 9h jer mu tako najviše odgovara a ručak mu dajem ovisno o spavanju i broju podoja između.
ali nije baš pomoglo. blesavo mi je da ručak ima oko 17h. najranije mu ručak dam oko 12.30h kad se probudi ili oko 14-14.30h.
mislim da se moram polako pomirit s tim da nije izjelica jer on počne negodovati i praviti face već na prvoj žličici. prevrće po zubima i pola pljuje van.
ne sviđa mu se nikako hranilica, zdjelica, hranjenje.....
ali inače dok vidi da mi jedemo pokazuje veliki interes za hranu. moj tata mu je neki dan davao prstima onaj mekani dio šljive i pojeo je čak 3, onako njemu u krilu, neformalno ako me kužiš. nije bilo ono da on zna da će sad jesti.
ne znam jel prerano da mu ja dam hranu pa da on to malo prstićima prebira dok ga ja pokušavam hraniti?
ili da mu prstima dajem?
uglavnom počela sam raditi i izmišljavati cirkuse ali evo već su puna 2 mjeseca dohrane iza nas a mi se nismo baš pomakli sa početka.
čini mi se da ću se ubrzo preselit na onu temu "ne želi!-za izbirljive nakon godinu dana" :/
Avatar
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2556
Pridružen/a: 04 sij 2012, 09:48

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la nevenera » 31 kol 2013, 13:14

Lorena82 je napisao/la:ne znam jel prerano da mu ja dam hranu pa da on to malo prstićima prebira dok ga ja pokušavam hraniti?
ili da mu prstima dajem?

nije prerano. daj mu nešto na hranilicu pa dok se on time bavi ti ga hrani. ako to ne ide - na koljeno pa komadiće mu davaj prstima, zašto ne?prilagodi se njemu
pazi da je hrana koju daješ kao finger food primjerena njemu, dobro kuhana, mali komadići da se ne bi zagrcnuo. ja sam davala dobro kuhane npr komade brokule ili kuhane komade voća, iscjeckano na jako male komadiće, ili mini prutiće. samo da je mekano i dovoljno veliko da uzme a da je ipak dovoljno malo da bude za jedan griz

Lorena82 je napisao/la:čini mi se da ću se ubrzo preselit na onu temu "ne želi!-za izbirljive nakon godinu dana" :/

do godine je dohrana. mlijeko je i dalje najvažnije. isprobavate okuse i radite pravilne temelje za prehranu. koncentriraj se na to a ne na količinu. nemoj od hrane raditi problem. bolje da isproba bar 3 žličice mrkve nego da je odbije. bitno je da ima kvalitetnu prehranu, a količinu ostavi za kasnije. nemoj ići za njim niti nutkati. budi mirna i cool. ima tek 8,5 mj. kod njih se stvari mijenjaju u dan, a kamoli tek u mjesec
moj je npr izjelica a ovo ljeto nije htio ručak. nikako. no evo, nakon 2 mj štrajka sad ga je prošlo. samo polako.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la venena » 04 ruj 2013, 21:35

ja bi molila nekoga ako bi mi mogao napisat kako da napravim kruh za svoga bebaca koji ima godinu dana? hvala
venena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 31 sij 2013, 14:59

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la mrs. eastwood » 04 ruj 2013, 22:02

kruh kao i svaki drugi. osim što bi mogla malo manje soli staviti. ako želiš imaš eko kvasac u DMu. također možeš kombinirati razna brašna ili kombinacije.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la nevenera » 06 ruj 2013, 23:13

ja sam radila kruh u pekaču, uzela sam kukuruzno brašno i pomiješala sam ga s bijelim brašnom. dodala sam prašaka za pecivo (obični iz vrećice). masl. ulje, mlijeko (par žlica kravljeg mlijeka). nisam stavljala ni sol ni šećer, ali neki stave med umjesto šećera ako je dijete probalo med (mi još nismo)
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Zwerka » 30 lis 2013, 17:53

Pocela bih polako s drugim obrokom.
Da to bude dorucak ili medjuobrok? Ako se dobro sjecam, vecera se uvodi zadnja.
Rucak imamo.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la mrs. eastwood » 30 lis 2013, 18:28

dorucak, koji ce kasnije postati međuobrok. dakle razdvoji se sadašnji oborok na voćno/žitni ujutro, povrtno/žitno/mesni drugi u danu.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Zwerka » 30 lis 2013, 19:15

Znaci, da mu ujutro jos u krevetu dam da doji kad se probudimo, pa mu onda idem spremat dorucak.
A sto mislis pod tim da dorucak kasnijenpostaje medjuobrok.
Sta ce onda biti za dorucsk?
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la nevenera » 30 lis 2013, 20:16

ja sam prvi put razdvajala na međuobrok i ručak - dakle jeo je jedan obrok u 10.30 pa je to postala maredna (voće/žitarice) a dodala sam ručak u 13-14 (povrće i ostalo). doručak je bio treći obrok, pa je onda išla večera.

kod mlađeg je bilo isto marenda i ručak ali je između bilo dojenje. kad, kad se odvajalo, dakle marenda - dojenje - ručak. a treći obrok su bile čiste žitarice, doručak je to bio, marenda voće i ručak povrće, meso ili riba. njemu je četvrti obrok bio popodnevni međuobrok pa onda večera.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la mrs. eastwood » 31 lis 2013, 08:07

Zwerka je napisao/la:A sto mislis pod tim da dorucak kasnijenpostaje medjuobrok.
Sta ce onda biti za dorucsk?


ok, krivo sam se izrazila. mislila sam da ako odlucis ne imati podoj između obroka onda je to marenda i rucak. a ako češ dojiti - onda je to doručak i ručak. zakomplicirala sam ga - sori. kako god da zovemo taj obrok neka bude prvo vocni, a onda povrtni.

evo tipa od starih moderatorica iz njihovog dnevnika dohrane uvođenje drugog obroka

INA:
14. dan
marenda: breskva
ručak: proso, tikvica, mrkva, koraba, mladi luk
15. dan
marenda: breskva
ručak: riža, tikvica, mrkva, mladi luk, maslinovo ulje
16. dan
marenda: breskva i amarant
ručak: palenta i tikvica (naribana)
17. dan
marenda: breskva i proso
ručak: proso, tikvica, koraba, mladi luk, ulje kukuruznih klica
18. dan
marenda: trešnje
ručak: proso, tikvica, mladi luk, maslinovo ulje
19. dan
marenda: prespavala
ručak: riža, korabica, tikvica, maslinovo ulje


Tanja

26.dan - breskva/jabuka - 250ml
- tikvica/korabica/mrkva/luk - 220ml
27.dan - jabuka 200ml
28.dan - bundeva/mrkva/luk/riza - 260ml
29.dan - kruska/tresnja - 200ml
- tikvica/mrkva/luk/palenta - 230ml
30.dan - jabuka/tesnja/breskva - 200ml
- bundeva/mrkva/koranica/riza - 270ml


ovako kad imaš samo voce, treci bi obrok po meni bile samo žitarice.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Zwerka » 04 stu 2013, 20:43

Nakon isprobavanja,maleni si sam poslozio.
Kad se probudi,doji u krevetu pa dobi dorucak - zitarice s vocem, pa imamo rucak nakon prvog spavanja.
I to je to.
Necu se hvaliti jos prerano,al vec ima 2 tjedna kako mu ne miksam vise,nego.samo.drobim vilicom i sve prozvace,frajer mali.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la nevenera » 04 stu 2013, 20:45

ma pohvali se :dada bravo
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 11 pro 2013, 15:02

ja nikada nisam pročitala čitav topik drugi obrok, pa niti sa prvim djetetom
više sam se držala dnevnika dohrane i osnovnih smjernica

sada imam posla sa odbijačem hrane.
mogu reći da je tek sada, skoro u 8. mj (2. mj dohrane) prihvatio obrok
pojede pokoju žličicu hrane, a ako se radi o batatu, buči, banani ili drugom slatkom to pojede i pola male zdjelice ili 3 do 4 velke žlice

da li da uvodim drugi obrok, da mu dajem uz naš ručak, dok smo svi za stolom, jesti neku namirnicu zgnječenu ?
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la mrs. eastwood » 11 pro 2013, 15:04

uvedi drugi, da!
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 11 pro 2013, 15:06

ok.
već ponekad spontano mu i dajemo ali sad bumo svaki dan
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la nevenera » 11 pro 2013, 16:20

uvedi drugi, odvoji obroke- ručak+ marenda i to je to
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Zwerka » 29 pro 2013, 21:41

Moze savjet?
Mali ima 9.5 mj. Imamo 2 kruta obroka- oko 8-9 h dorucak-zitarice s vocem, pa odspava 1 h. Onda oko 11.30-12.30 je rucak-zitarice/povrce/meso/riba i nakon toga cicanje cijelo vrijeme. Probala sam rucak pomaknut na oko 14 h pa mu dati voce kad se probudi,al nece ni zinuti,tako da rucak mora biti bas oko podne.
Sad me zanima,kad se uvodi treci obrok i sto i koji bi to kod nas bio?
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la mrs. eastwood » 30 pro 2013, 08:33

kombinacije su razne. ja bih odvojila žitarice od voca i dala za dorucak zitarice, a za marendu voce, a onda rucak bih ostavila kako je.
s tim da onda rucak može i ne mora sadrzavati zitarice svaki dan:
tipa
doručak: zobene pahuljice
marenda: jabuka, kruska
ručak: kunić, mrkva, kapula, krumpir
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Zwerka » 30 pro 2013, 09:27

mrs. eastwood je napisao/la:kombinacije su razne. ja bih odvojila žitarice od voca i dala za dorucak zitarice, a za marendu voce, a onda rucak bih ostavila kako je.
s tim da onda rucak može i ne mora sadrzavati zitarice svaki dan:
tipa
doručak: zobene pahuljice
marenda: jabuka, kruska
ručak: kunić, mrkva, kapula, krumpir

Probala sam dati cistu zitaricu za dorucak,al nema sanse da stavumi u usta-davi se,ima nagon na povracanje,niti uopce nece otvoriti usta. Al kad je vocka unutra,onda sve pojede

Za rucak od zitarica jede samo rizu s povrcem,jer nju jedino ne dajem za dorucak. Trudim se uvijek da ima sto vise povrca za rucak,kad su zitarice za dorucak.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la penny » 14 vel 2014, 09:36

i ja cu malo padobranski pitati za treci obrok...

jel uvjet za uvođenje treceg obroka napunjenih 10 mj ili potpuno prihvacanje prva 2 obroka? vidim da je ina66 po dnevniku sa 9 uvela 3i, a sa 10 veceru tj 4i obrok...mozda i nije prerano?
ovaj tjedan sam dva puta nekako spontano zakljucila da mi je djete predvecer gladno, pa sam joj skuhala griz na rižinom. pojela je oko 150ml bez frke, i spavala te noci snom pravednika. i sad se pitam jel to slucajnost, ili je zaista vrijeme za ovođeje treceg,evo nas prelazimo 9.5 mj.
ili da pocnem nuditi sisu tokom dana i kad ne trazi(inace doji ujutro,jednom do dva puta tokom dana, pa navecer xputa, i cesto po noci, iako ima noci kad se ne budi) ili da pomaknem obroke, da zadnji jede kasnije?

oft.rekla bih da mozda picajzlim previse :lol al kako mi je sveki rekla na predpostavljenu teoriju o tome da je navecer gladna: pa jest, sigurno ti je gladna, mljeko ti je sad sigurno slabo, dosta si smrsavila. ma sigurno ti je mljeko slabo, mi smo odmah davali dvotrecinsko kravlje mljeko. pa jel ima u ljekarni za kupiti one humane? a da to probas? :ajme
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la mrs. eastwood » 14 vel 2014, 09:45

gledaj da imaš razmak mjesec dana od uvođenja drugog obroka.

gleda nuđenja cice kroz dan - ovisi što ti je krajnji cilj. ako se vracas na posao nakon godine, onda je i ideja da obroci zaimijene podoje, pa ja ne bih nudila. to moraš sama odmjeriti.

a za sveki :kiss
mlijeko ti samo može biti tim hranjivije što je manje podoja.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la nevenera » 14 vel 2014, 15:15

mrs. eastwood je napisao/la:mlijeko ti samo može biti tim hranjivije što je manje podoja.
X
ah, sveki :roll

ja sam treći obrok s damjanom uvela s 9 mj, a s tinom s 10 mj. i oba puta je to bio doručak, ne večera. imali smo dakle marendu i ručak i dodali smo večeru
obrok na rižinom mlijeku ti nije mliječni obrok, samo to imaj na umu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la latica » 11 tra 2014, 22:09

evo da se ja malo javim pa da si malo i posložim misli u glavi.
dakle s 11 mjeseci mi imao recimo 3 obroka.
noću i ujutro kad se budi doji i dižemo se u pravilu oko 8 u zadnje vrijeme. onda joj ja ponudim doručak koji nekad prođe, nekad ne, a nisam sigurna o čemu ovisi. nekad joj dam voće (pola naribane kruške/jabuke i pola zgnječene banane) ili žitarice (gris od pira na rižinom mlijeku ili one hipp zobene sa suhim šljivama, ili pahuljice od prosa na vodi - ne pitajte zašto to :ajme ). nekad rijetko dobije voćnu kašicu kupovnu sa žitaricama jer sad stvarno ne znam koje voće bi joj dala kad nije sezona ničega! to recimo jako voli.
uglavnom zaspe oko 12 dojeći i nakon 2-2.5 sata spavanja ide ručak - povrće i žitarice, nekad meso, nekad riba - isto nekad pojede suuuuper, nekad ne, ali pojede malo kasnije, a nekad jednostavno ne pojede skoro ništa i onda samo doji do večere.
dakle, onda dojimo i navečer pojede jogurt ili kiselo mlijeko uz koji zalogaj dvopeka od pira. prije spavanja opet dojenje.

ja sam htjela žitarice ujutro, pa voće za marendu, pa poslije spavanja ručak, popodne voće ili jogurt i onda neka večerica,ali di smo mi od toga :ajme čini mi se da nekad malo jede jer puno doji, ali ne mogu joj ne dat da doji kad je nervozna i traži? a kad je raspoložena jede ko sumanuta. danas je pojela pun tanjur palente i tikvice s malo maslinovog ulja, doslovno nisam znala do joj stane, a nekad samo probrljavi. ništa joj ne miksam, lijepo žvače i lijepo gricka, a ima samo 2,5 zuba :lol

ajde dajte neki komentar, savjet, šta god? da malo potaknem da više jede, a onda valjd ai manje doji ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la mrs. eastwood » 12 tra 2014, 07:14

latica je napisao/la:ajde dajte neki komentar, savjet, šta god? da malo potaknem da više jede, a onda valjd ai manje doji ...


ni ja svojoj nisam "uskracivala" podoje, ali bih se trudila da ih "izbjegnemo". sjecam se da odkako je prohodala u to doba oko godine dana da smo uveil da nema dojenja baš po svuda... imali smo za to rezerviran kauč i krevet, a po vani smo postepeno skroz ukinuli podoje. tako da su za utažavanje gladi i žeđi bili isključivo obroci.

latica je napisao/la:ja sam htjela žitarice ujutro, pa voće za marendu, pa poslije spavanja ručak, popodne voće ili jogurt i onda neka večerica,ali di smo mi od toga


pa to je ok i idete prema tome :)
jer će biti sve ljepša vremena kada ćete pretpostavljam biti ili već jeste - više po vani, pa ćete i ove užine možda moci gricnuti u hodu, parku ili sl.

a ovo što na dane jede ko sumanuta - takva je i moja bila. ja mislim da je to ok - da jedan dan nešto manje, drugi više... još su oni mali.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 10 gostiju.