Sada je: 28 ožu 2024, 10:17.

London - preporuka za smjestaj

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la MaminMacak » 21 vel 2014, 16:41

Trebam neki smjestaj u Londonu za nas cetvero, sto manje i sto jeftinije, samo da je cisto i dobro pozicionirano :)
Moze i hotel ali da smo svi u jednoj sobi, moze bracni + 1 dodatni lezaj ili neki apartman ...
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la lara72 » 21 vel 2014, 16:52

Centar ili izvan? U centru ćeš teško naći nešto jeftino. Jesi probala na booking.com? Mi tamo često pronađemo last minute ponudu sa pristojnom cijenom. I nije loše kad pronađeš smještaj pogledati recenzije na Tripadvisoru:mah
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la corazon » 21 vel 2014, 17:24

mi smo bili u premier inn kensington, pogledaj na bookingu
dobra pozicija, blizu metroa, dobar kvart, sa doručkom oko 100 funti za četvero na dan (imaju obiteljske sobe), čisto
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la zeezee » 21 vel 2014, 18:04

meni je za London najbolja opcija nešto preko airbnb-a. imaš čisto zgodnih stanova, ili samo soba, za ne previše novaca. prošlo ljeto sam bila u Bethnal greenu, soba nas je došla oko 45 eura, u stanu s tim tipom, al njega uglavnom nije bilo. a iz bethnala si za par stanica podzemne u centru. imaš i bliže, veće i ljepše, ali trebaš dovoljno rano bukirati.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la MaminMacak » 22 vel 2014, 01:53

uzeli preko airbnb, ali se nismo usudili da smo s nekim u stanu, ipak idemo s djecom, pa je puno skuplje nego sto pises, vise od 4x skuplje a apartman je mini, ali slatki, lokacija central london, ali ne bas sami centar.
u parizu smo za te novce bili u solidnom hotelu, a ovdje hotel koji je malo skuplji od ovog app ima dosta lose recenzije pa mi se neda zivcirat, a neki koji je malo bolji je onda duplo skuplji od apartmana.
premier inn kensington mi ne nudi family sobu nego za nas cetvero nudi dvije sobe pa nam je to too much.
glavno da smo to rjesili!
bit ce dobro, sigurna sam, glavno da se putuje :)
ici cemo ovaj put na opciju da 4-godisnjak ne spava popodne pa mi je onda i zgodno da im mogu doma dat nesto za veceru, a ne da s njim premorenim trazim restac i cekam ...

hvala svima na savjetima!
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 22 vel 2014, 08:23

Da iskoristim ovu temu da priupitam za hranu u londonu. :proljece
molila bi preporuke gdje jesti da je jeftino a fino :)
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la lastavica » 22 vel 2014, 11:11

Sad kad je MM riješila mogu se i ja prikrpati. I mene zanima smještaj. Osim ovih stanova ako ima još koja preporuka za hotel :)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la lastavica » 22 vel 2014, 11:24

corazon, jeste iz tog Premier in do centra morali ići javim prijevozom ?
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 22 vel 2014, 11:29

Ovdje nisam bila, ali sam ga prošlo ljeto nakon jako puno pregledavanja hotela rezervirala, na žalost nismo otišli.

Uglavnom, to je hotel s kuhinjicom, na dobroj lokaciji i bio je tada jako povoljne cijene.

http://www.booking.com/hotel/gb/cleveland-square.hr.html?sid=7c9b7ba3f7ac83a6acea2db6de62fd93;dcid=2
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la corazon » 22 vel 2014, 11:32

lasto, da išli smo metroom, ali to je ipak 1. zona...do metroa 5 minuta hodanja
maminmacak mi smo imali baš lijepu obiteljsku sobu :dunno valjda su izdane
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la lastavica » 22 vel 2014, 11:39

palunkcie, ovaj tvoj jako dobro izgleda i cijena je dobra, no nažalost nema mjesta.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 22 vel 2014, 11:42

Je, sad sam i ja pogledala, za 1.svibnja. Nažalost.

Ali neka ostane za neki budući put.

Hoćeš da ti još par koje sam pregledavala nalijepim?

Edit - ovaj mi je bio u užem izboru
http://www.booking.com/hotel/gb/holiday-house.hr.html?sid=7c9b7ba3f7ac83a6acea2db6de62fd93;dcid=2

i ovaj
http://www.booking.com/hotel/gb/st-george-hotel.hr.html?sid=7c9b7ba3f7ac83a6acea2db6de62fd93;dcid=2

i ovaj
http://www.booking.com/hotel/gb/cardiff ... d93;dcid=2

A frendica mi je bila u ovom i bili su jako zadovoljni
http://ibishotel.ibis.com/gb/hotel-5011-ibis-london-city/index.shtml
ali čini mi se da nemaju trokrevetne sobe
Zadnja izmjena: palunkica; 22 vel 2014, 11:46; ukupno mijenjano 1 put/a.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la lastavica » 22 vel 2014, 11:43

može, baš ti hvala :)
Mi bi išli u vrijeme školskih proljetnih praznika
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 22 vel 2014, 11:47

Evo jesam.

A kakve ste aviokarte našli?

Inače, Ibis hoteli su relativno povoljni po cijeni i nisu loši - neki standard. Još dosta hvale Travelodge - to je isto jeftiniji lanac ali su standardizirani i znaš što možeš očekivati.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la lastavica » 22 vel 2014, 11:55

nismo još karte rezervirali, ne znam jel trebam najprije karte rezrvirati ili hotel pa još nisam ništa :plavusa
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 22 vel 2014, 12:00

Ja bi rekla karte. A smještaj se uvijek nađe.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la MaminMacak » 23 vel 2014, 04:10

mi smo prvo karte pa hotel ali sve u roku 1h :)

ako hoces naci koji hotel ima lupis na booking.com datume i broj osoba i sve ti izbaci

prilicno je kasno za uskrs pa je stvarno puno toga vec zauzeto

ali ako su klinci veci onda ni ne morate biti bas tako blizu centra

corazon, da izdano je vec sve za nas termin :(
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la Krumpirić » 23 vel 2014, 08:45

lastavica je napisao/la:nismo još karte rezervirali, ne znam jel trebam najprije karte rezrvirati ili hotel pa još nisam ništa :plavusa

karte, ako ideš jeftinima, svakako. Npr. ja sam prije mjesec dana kupila za sredinu svibnja, to su bile zadnje po toj cijeni (7 komada 500 eura povratne)
Kad smo ja i mm bili sami išli smo u ovaj hotel:
http://www.booking.com/hotel/gb/carlton ... ck_to_sr=1, na king crossu ima takvih jeftinih ne baš predivnih, ali ok hotela. A to je po meni top lokacija jer dolaze i vlakovi s aerodroma i križa se pola metroa na KC.
Ovaj put nas je tako puno (vidi broj karata :hahaha ), pa idemo u apartman, s housetripa.
Tako smo bili (mi i djeca) već kojekuda jer je to debelo najpovoljnije.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la MaminMacak » 23 vel 2014, 11:19

vidim da vas je puno s iskustvom pa da rjesim i druge nedoumice :)

london eye - imaju neke standard i fast track tickets
i neobicno mi je sto se i ove standard kupuju za odredjeno vrijeme?

imam li i sa tim standard neke prednosti ili moram cekati u najduzem mogucem redu?

i koliko se moze ocekivati cekanje za uskrs?

dosta je velika razlika u cijeni pa premisljam ...

drugo me zanima za javni prijevoz sto preporucujete za 5 dana?
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la zeezee » 23 vel 2014, 20:46

meni se čini da je do pet dana najisplativije punit oystericu, sve preko toga - ili stavit na nju travelcard za sedam dana ili uzeti papirnati travelcard (za koji ti treba i slika) i onda uz taj TC (pod uvjetom da je papirnati, kupljen na jednoj od većih želj.postaja, baš mora imati onaj znak željeznice) možeš na onu 2for1 foru uštedjeti hrpu novaca ako obilaziš recimo Tower, London Dungeon, nekad i eye zna biti u toj ponudi. mi smo ljetos tako za nas dvoje uštedjeli oko 800-900kn.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la patkica » 23 vel 2014, 22:15

MM, na L eye je takva strasna guzva, da prodaju karte sa "satnicom".
Ne znam kada ideš, mi smo bili u kolovozu, čekali smo za karte oko 2 i pol sata, u 15 sam dobila karte za 17.30, sto znaci da sam u redu morala biti u 17, a usli smo oko 18.15.
Uzas :lol
Al u medjuvremenu smo isli u Akvarij (kupili odjednom karte i za to) i rucali.
S obzirom da je sve strahovito skupo, nisam isla na nadoplatu, i ovako je za LE i Akvarij, jedna odrasla i djecje 2, uz popust bilo oko 90 funti.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la MaminMacak » 24 vel 2014, 15:03

čekali smo za karte oko 2 i pol sata, u 15 sam dobila karte za 17.30


patkica, koliko kuzim 2 su reda, jedan za karte, a drugi kad dobijes karte onda od tog vremena pola sata ranije moras opet stati u red za uci. je li tako? to bi mi bilo logicno da onda ovaj prvi red (koji nije velik) preskocim s online kupovinom karata jer kupujem kartu za neko vrijeme, a da bipreskocila drugi red moram platiti vise.

nije mi ni to lose jer onda s online kupovinom ne moram tamo bauljati 2 sata u blizini. ak sam dobro ukapirala?

jos jedno pitanje, akvarij je bio neka kombo karta sa LE ili ne? nisam skuzila tu kombinaciju. i mi bi isli u akvarij naravno.

meni se čini da je do pet dana najisplativije punit oystericu, sve preko toga - ili stavit na nju travelcard za sedam dana ili uzeti papirnati travelcard (za koji ti treba i slika) i onda uz taj TC (pod uvjetom da je papirnati, kupljen na jednoj od većih želj.postaja, baš mora imati onaj znak željeznice) možeš na onu 2for1 foru uštedjeti hrpu novaca ako obilaziš recimo Tower, London Dungeon, nekad i eye zna biti u toj ponudi. mi smo ljetos tako za nas dvoje uštedjeli oko 800-900kn.


zeezee, hm, ja te nis ne razumijem :( oysterica, fora 2u1, papirnati travelcard :conf . valjda zato sto jos nisam uzela vodic kroz London u ruke, a nisam nikad ni bila. jel moze neka verzija "for dummies" :lol
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 24 vel 2014, 16:05

palunkica je napisao/la:Inače, Ibis hoteli su relativno povoljni po cijeni i nisu loši - neki standard.

mi smo uzeli Ibis Croydon hotel
http://www.ibis.com/gb/hotel-8088-ibis- ... dex.shtml#
za 4 osobe, jedna soba sa doručkom iznosi 71 GBP ako plaćaš odmah ili 84 GBP ako plaćaš kad dođeš, za 1 noć
doručak je super, bogat, mljac, samoposluživanje, kupaonica je u sobi
nije u centru, ali ima vezu željeznica direktno do Victoria station, vožnje 20 min, blizu hotela stanica
moji su veći i nije mi to prepreka, cijena hotela nam je bila važnija

lanac hotela Ibis su po cijeloj Europi i njihov standard je univerzalan
to je kao kao uđeš u jedan Mcdonalds, kao da si bio u svima u Europi
najčešće su im sobe sa 3 ležaja, dolje bračni a gore na kat jedan ležaj za dijete
ali ima i klasičnih soba sa 2, 3 ili 4 ležaja
bila sam u nekoliko njihovih hotela i svi su moderni, čisti, minimalno opremljeni ali sve uredno, slično Ikea stilu
ima puno Ibis hotela po Londonu, na raznim lokacijama
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 24 vel 2014, 16:52

Krumpirić je napisao/la:A to je po meni top lokacija jer dolaze i vlakovi s aerodroma i križa se pola metroa na KC.
Ovaj put nas je tako puno (vidi broj karata :hahaha ), pa idemo u apartman, s housetripa.

Tako smo bili (mi i djeca) već kojekuda jer je to debelo najpovoljnije.


Ako se ide na Heathrow onda vlak dolazi na Paddington station. Meni se zato čini najbolje tražiti u okolici, tamo ima milijun hotela. Onaj moj prvi je isto u kvartu, mrvu dalje, ali u kvartu.

Ja sam jednom bila u ulici koja ide na Oxford Street, to je bilo super, a drugi put kod Victoria Station, to mi je bilo malo lošije, ali i dalje OK. No to su poslovni hoteli.

A preko housetripa sam rezervirala prvi i zadnji put kad smo išli u Rim prošle godine. Sve super, platila polog, i baba otkaže dva dana prije puta, i još mi napiše da će mi vratiti novce kad bude stigla. Dobro da me nije kap udarila.

Naravno, htjela sam napisati koma reveiw, ali mi nisu priznali jer nisam actually odsjela u tom apartmanu.

Od onda hotel i gotovo.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la zeezee » 24 vel 2014, 20:06

mamin mačak, Oyster je kartica koju možeš punit novcima po potrebi, a sama kartica košta par funti. ako ne potrošiš svu lovu koju si natočila, na šalterima možeš dobiti povrat, a i vratiti samu karticu i za nju dobiti povrat novca. postoji i travelcard od sedam dana koji tražiš na šalteru da ti 'prebace' na oystericu.
ali, isplati ti se izračunati koliko mislite trošiti na neke atrakcije koje se plaćaju, a koje ulaze u popuste 2for1, pa se potruditi uzeti papirnati TC jer samo uz njega vrijede ti popusti. ti popusti su uglavnom smišljeni za njihove commutere da potaknu ove koji dolaze u London, uglavnom na posao, da umjesto auta koriste vlak. što sve trenutno, tj u vrijeme kad ti budeš tamo ulazi u te popuste, možeš vidjeti na ovoj stranici:

http://www.daysoutguide.co.uk/offers.aspx
tu, osim muzeja, galerija i sl, imaš i neke restorane, barove......

e, da bi ostvarila pravo na to moraš uzeti Travel card u papirnatom obliku, dakle ne prebacivati na oyster. to je papirnata karta koju u podzemnoj guraš u isti slot kao i oyster. samo je moraš bolje čuvati jer nije plastika, nego onak, deblji papir. taj se TC može kupiti na većim želj postajama, ja sam konkretno ljetos uzela na Liverpool St, i moraš priložiti fotku, čini mi se veličine kao za osobnu (moram provjeriti). usput dok si tamo, pogledaš oko sebe one letke i brošure što stoje uokolo, među njima ti bude i taj 2for1 u kojem su ti prazni kuponi koje ispunjavaš prilikom posjete nekoj od navedenih atrakcija (to je čista formalnost) i dobivaš dvije karte za cijenu jedne. nije za zanemariti prilikom ulaska u npr Tower, tu automatski štediš preko 20 funti, za most štediš oko 8, za akvarij preko 20 (ja ga ne bih nikome preporučila, najgori i najdosadniji akvarij u kojem smo bili).

mi smo se dosta vozili, nismo bili u centru, bili smo sedam dana i nama se taj TC jaaako isplatio, čak i uz nadoplatu za vlak za Hamptons court, uštedjeli smo skoro 900 kn ( u samom Hamptons courtu smo isto koristili popust, mislim da je ulaznica oko 18 funti, mio smo za tu cijenu dobili dvije). ti moraš pregruntati koliko ćete se voziti i koliko dana ćete u stvarnosti koristiti prijevoz, koliko stignete stvari pogledati (ima dosta toga besplatnog, a u British museumu možeš biti i cijeli dan) i što ti je, na koncu, isplativije.

inače, dosta korisnih informacija imaš tu http://www.velikabritanija.net/, između ostalog, i raspravu i članak o prijevozu, zonama i sl.

edit: kupone za popuste si možeš i unaprijed isprintati s ove gore stranice, ali tih brošurica stvarno ima posvuda (ne u podzemnoj, nego na željezničkima)

još jedan edit: da ne bi bilo zabune, evo ti s gornjeg sajta primjer kako taj travel card mora izgledati - mora imati oznaku željeznice, a ne London underground tj Transport for London, dakle gledaš da ima ove dvije nasuprotne strelice http://www.velikabritanija.net/2012/05/ ... e-london/; i da, Oysterica se skenira, ovo se gura kroz onaj otvorčić na barijeri.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la patkica » 24 vel 2014, 22:16

hm, napisala ja al ko zna di je nestalo :lol

Što se karata tiče, ja nisam kupovala on line, pa ne znam taj dio, ako možeš kupiti unaprijed on line, divota, kupi.
Inače, na tom mjestu (blagajne za LE) možeš kupiti karte za dosta toga (akvarij, london dongeon, madam tiso, preskupa vožnja Temzom itd), pa kad kupuješ neku kombinaciju (tj, više od jedne stvari) dobivaš neki popust. Ali sva ta mjesta imaju svoje vlastite blagajne na kojima je drastično manja gužva, i čekanje na toj centralnoj blagajni jednostavno nije vrijedno toga :lol pogotovo što nećeš ići u sve to nego vjerojatno u dvije stvari u ponudi. Pa za LE kupiš on line, a za akvarij posebno (akvarij je kod LE i isplaniraj si to odmah prije ili poslije LE).
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la lastavica » 25 vel 2014, 11:33

Krumpirić je napisao/la:karte, ako ideš jeftinima, svakako. Npr. ja sam prije mjesec dana kupila za sredinu svibnja, to su bile zadnje po toj cijeni (7 komada 500 eura povratne)

a gdje se kupuju takve karte :) ?
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la Krumpirić » 25 vel 2014, 11:48

Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 25 vel 2014, 11:59

ryan gledaj i iz Trsta, i wizz iz Ljubljane
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la lastavica » 25 vel 2014, 12:06

da, da za avion. hvala vam :proljece
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Sljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.