Sada je: 28 ožu 2024, 14:09.

London - preporuka za smjestaj

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la patkica » 25 vel 2014, 14:11

Jucer frend kupio iz Zadra za 40 eura, i to za proljetne praznike.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la MaminMacak » 25 vel 2014, 19:31

zeezee, hvala na iscrpnom izvjestaju :luv
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la Cathy » 25 vel 2014, 19:44

zeezee je napisao/la: http://www.daysoutguide.co.uk/offers.aspx
tu, osim muzeja, galerija i sl, imaš i neke restorane, barove......

e, da bi ostvarila pravo na to moraš uzeti Travel card u papirnatom obliku,

Mislim da ti nije dobar link jer su ovo popusti uz "National Rail train " kartu.
Znači karta za vlak a ne za podzemnu. Mislim da to nije isto kao ona samo za 1. zonu.

Ovo je zgodno: https://www.londonpass.com/london-pass-prices.php
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la zeezee » 25 vel 2014, 23:39

ako si čitala moj post, to su popusti za travel card koji ti vrijedi za podzemnu, a kupljen preko national raila. ja ga koristila prošlo ljeto, govorim iz prve ruke. popust vrjedi i uz karte baš za željeznicu, tj možeš ga koristiti uz svaku pojedinačnu kartu za vlak. ja sam se vozila samo podzemnom, vlakom sam išla samo u Hampton court i cijelo sam vrijeme koristila popuste, dakle umjesto dvije, plaćali smo jednu kartu za HC, Tower, akvarij, most, Greenwich i svašta još nešto imaš u ponudi. kad sam bila, London eye nije bio uključen, ali zna se i on tamo naći. oboje u paru koji misli koristiti popuste moraju imati papirnati travel card i pokazati ih, uz vaučer, na blagajnama di kupuju karte za muzeje i sl.

ako još nije jasno, evo opet s onog preporučenog sajta, članak a i komentari vezani za Oyster i 2for1 preko Nat Rail-a.
http://www.velikabritanija.net/2009/07/ ... ster-card/

Cathy je napisao/la:Ovo je zgodno: https://www.londonpass.com/london-pass-prices.php


Londonpass se meni, npr, uopće ne čini zgodnim za kraće boravke. kad baciš na papir iznos passa i broj dana i atrakcija za koji ga moraš iskoristiti, ispada ti da bi trebala vidjeti hrpu atrakcija s popusta u jednom danu (kako za koji pass) što se, ako si s djecom, ne čini baš kao jako moguća misija ako uzmeš u obzir da su tu i besplatne stvari na koje možeš potrošiti pola do cijelog dana. nema stajanja, samo trčiš.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la Cathy » 26 vel 2014, 08:32

Da, ovoga "to su popusti za travel card koji ti vrijedi za podzemnu, a kupljen preko national raila " nije bilo, mogao si tc kupiti samo u podzemnoj.
Ili ja nisam dovoljno istraživala. :(
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la zeezee » 26 vel 2014, 18:27

kako se oyster kupljena i punjena na Transport for London može koristiti na national rail vlakovima (i na DLR-u, busevima....), tako se i Travel card kupljen na railu može koristiti u svim tim prijevoznim sredstvima. tako je već jako dugo. samo što se ne oglašavaju na sva zvona da uz papirnati možeš ostvariti brojne popuste jer ima namjera nije bila dati turistima nešto besplatno nego lokalce potaknuti na korištenje javnog prijevoza umjesto auta.

ali, stvarno je tako i stvarno se jako isplati.
evo ga spominju i ovdje pod naslovom Is Sightseeing A Major Part Of Your Visit To London
: http://www.londontoolkit.com/blog/trans ... ch-is-best

http://www.londontoolkit.com/whattodo/l ... 2for1.html
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la zeezee » 26 vel 2014, 18:36

pogledala sam sad malo na onaj daysoutguide; trenutno je u ponudi i London eye, Madame Tussauds, akvarij, Globe je i dalje tu....vrijesi staviti na papir trošak sedmodnevnog TC za dvoje i ušteda koje se mogu ostvariti.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la sretnamama » 04 ožu 2014, 10:58

Skupljam informacije :).
sretnamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 20 stu 2006, 11:50
Lokacija: Zagreb

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la MaminMacak » 23 tra 2014, 10:06

Mi se vratili i prezadovoljni smo.
Malac od 4,5 godine se nije nijednom požalio da mu je teško hodati.
Nije spavao popodne i stvarno me pozitivno iznenadio koliko je zainteresiran i izdržljiv :)

Čak smo i po muzejima išli i ponekad ga je trebalo tjerati van.
Najviše im se svidio: HMS Belfast, Science museum je totalni mrak s interaktivnim dijelom za djecu, a njemu se svidio jako i transport museum mada njega se može i preskočiti ako se ide na kratko. London Dungeon se može i preskočiti :) Također Tate Modern me nije posebno oduševio iako sam ljubitelj moderne umjetnosti. London Eye je OK, a za akvarij kaže MM da isto nije ništa posebno ali s obzirom da naš malac obožava ribe onda je to njemu bilo super. Madamme Tussauds se isto isplati vidjeti i klincima je fora, posebno ovim malo vecima, a ima na kraju dio Dungeon-a koji je sasvim dovoljan da se London Dungeon preskoci :) British Museum fascinantan, imaju neki prospektic za brzi obilazak u sat vremena, ali klince nije dojmilo. Od Natural History muzeja smo nazalost odustali jer je bila ogromna guzva da bi morali cekati 1h da udjemo. Trebalo bi tamo doci malo prije otvaranja radnim danom...

Mi smo jos slavili kraljicin rodjendan u parku s konjima i topovima pa je i to bilo interesantno, ali to je samo 21.4. No treba svakako provjeriti da li ima nekih special ceremonija u vrijeme kad vi idete jer je na tome bila puno manja guzva nego na smjeni straze, a puno interesantnije ... Posebno se klince dojmilo kad su od topovske buke krenule vjeverice sa stabla bjezati. A koje su prilicno pitome i papaju ti iz ruke, ljudi uglavnom nose kikirikije, a nama su jele kroasan jer nismo imali nista drugo, jabuku nisu htjele.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 23 tra 2014, 11:20

Cure koje ste bile u Londonu, dajte neki link smještaja i kakav vam je bio (udaljenost, cijena, čistoća.....)

Može i na pp
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la † Sanika » 23 tra 2014, 11:40

palunkica je napisao/la:Cure koje ste bile u Londonu, dajte neki link smještaja i kakav vam je bio (udaljenost, cijena, čistoća.....)

Može i na pp


Joj nemojte samo na pp, ima tu još koje zanima :)

Mi se odlučili kretati :)))
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la MaminMacak » 23 tra 2014, 12:35

Mi bili ovdje

https://www.airbnb.com/rooms/1524025

uredno je, lokacija ok (busom 4 stanice do paddingtona, mozes i pjeske za 6-7 minuta do neke druge stanice podzemne, ali nama se bas svidjelo voziti busom koji ide jako cesto), isli bi opet tamo na kratko.

od nekih zamjerki bi bilo da je tus onaj fiksni na 2m pa ne znam kako bi istusirala malo dijete a da ne urla i da mu nejde po glavi, uglavnom odlucili smo se da ga ne peremo 4 dana :), zatim u kuhinji nema tople vode jer je preslabi pritisak, imas ju tek ako pustis vodu pod tusem i stvarno je malo za 4 osobe.

ali sve mi je to bilo ok kad dodjes na 4 dana u london i trebas u biti samo prespavati.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 23 tra 2014, 12:44

A cijena?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la MaminMacak » 23 tra 2014, 14:50

Cijena preskupa kao i bas sve u Londonu.
Pogotovo ako je iole blize centru.

Cim kliknes na link pokaze ti se cijena :)
Pa biras - broj dana, broj ljudi ...
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la Buba » 26 lip 2014, 10:32

Mi idemo (nas troje) od 6.-10.8. Karte sam kupila, smještaj rezervirala, ali sad mi se čini da je predaleko (5. zona). To mi dodje 9 stanica od centra, ali zanima me zna li netko kolika mi je cjenovna razlika? Je li možda bolje da uzmem neki bliži hotel, malo skuplji, ako mi dodje na isto..?

I radije bi neki hotel ili b&b tako da mi je uključen doručak zbog djece, da ne moram misliti na jelo čim izađemo van...
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la Buba » 26 lip 2014, 10:35

Hotel je Rossmore Hotel u Ilfordu. Nije skup, 4 noćenja 320 €.
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 26 lip 2014, 11:41

Bolje ti je blize centru ali sve cu ti reci na kavi. Fulatcemo se za 2 dana
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 26 lip 2014, 12:42

Buba je napisao/la:Mi idemo (nas troje) od 6.-10.8. Karte sam kupila, smještaj rezervirala, ali sad mi se čini da je predaleko (5. zona). To mi dodje 9 stanica od centra, ali zanima me zna li netko kolika mi je cjenovna razlika? Je li možda bolje da uzmem neki bliži hotel, malo skuplji, ako mi dodje na isto..?

I radije bi neki hotel ili b&b tako da mi je uključen doručak zbog djece, da ne moram misliti na jelo čim izađemo van...


mi smi išli na tu varijantu, jeftiniji hotel (isto 4. ili 5. zona nisam sigurna), ali svakako cca. 30 min vožnje do glavne stanice (Victoria St.). Imali smo Travel card, karta za cijeli dan i obuhvaća 5. zonu, za klince je jeftinija karta
a imaš s tom kartom popust na neke atrakcije koje možeš pogledati
http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london
ako je vas dvoje odraslij+dijete, s tom akcijom 2for1 plaćali bi ukupno 1 odrasla + 1 dijete karte
promet im je jako dobro organiziran i nema velikog čekanja na željeznicu, metro, bus, svejedno
vozi do ponoći

preporuka je svakako da bude noćenje s doručkom, jer je London užasno skup i svaka prehrana vani u gradu je paprena
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la Buba » 26 lip 2014, 16:01

Palunkice, dogovoreno ;)

Medo ja idem solo s dvoje djece, pretpostavljam da mi ulazi onda i ta opcija.... ( sigurno nema 1+2 )
Thnx za info! Još nisam počela previše gledati oko toga, čekam da odlučim konačno oko smještaja pa ću analizirati ostalo.
Skinula sam neke stvari koje ćemo obavezno ići gledati, ostalo je opcionalno. Voljela bi i neki mjuzikl ili predstavu pogledati, no B bi vjerojatno prilično frktao nosom :/
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la Buba » 26 srp 2014, 23:32

Je li tko koristio LondonPass? Isplati li se to?
Mi putujemo za 10 dana i sad sam počela raditi plan puta..
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la sgrafaha » 28 srp 2014, 23:59

Joj,Bubi da sam znala ranije mogli smo mozda zjedno nesto izorganizirati ;) ja planiram sa svojima isto u skoroj buducnosti pa te molim na povratku iscrpan izvjestaj i dobar provod zelim :mah
Avatar
sgrafaha
Beznik Too-Neki S'Mastu
 
Postovi: 1650
Pridružen/a: 28 tra 2005, 11:51

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 08:06

Trebala bi tabelarno usporediti za sve što si isplanirala posjetiti koliko bi te koštalo s LondonPass i npr. s Oyster ili Travelcard. Nama se uopće ne bi isplatilo da smo uzeli LondonPass.
Kao što sam napisala mi smo uzeli Travelcard, u tvom slučaju kad si s 2 klinaca možeš uzeti grupnu kartu (minimum je 3 osobe, mislim ali nisam sigurna) i tu ti je karta jeftinija , ali tada svi moraju zajedno biti u grupi i zajedno se voziti.
S tom Travelcard se mogu koristiti 2FOR1 (kupiš jednu, dobiješ drugu besplatno) popusti za ulaz za neke druge atrakcije, to smo nešto iskoristili. Ti vaučeri za pojedinu atrakciju se mogu isprintati s ove stranice http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london
Ja sam si unaprijed isprintala ono što sam planirala i to predala na blagajni uz pokazanu „papirnatu“ Travel kartu koja vrijedi za taj dan.
U tvom konkretnom slučaju 1 odrasla + 2 djece, uz kupon 2FOR1 trebala bi kupiti 1 odraslu kartu i jednu za dijete, a drugo dijete ti bi bilo besplatno.

Za prvi dan smo uzeli preko interneta karte za Hop on hop off bus preko ove stranice
http://www.hoponhopoffplus.com/productd ... uctid=2741
s time da smo uzeli u paketu kartu za bus (24 sata uz unaprijed definiran datum korištenja) + kartu za London Eye (za taj isti datum, ali nije brzi ulaz) + vožnja brodom po Temzi taj isti dan koju preporučam.
Uglavnom, to je bio dobar potez jer smo odmah prvi dan obletili veći dio centralnog dijela Londona, pa se dobije dobar brzinski uvid gdje je što. Vožnja brodom po Temzi je bila baš fora, vozili smo se od London Eye do Greenwicha.

Za St Paul’s Cathedral, karte smo kupili unaprijed internetom sa ove stranice http://www.stpauls.co.uk/tickets i isprintali vaučer, moraš odrediti datum posjete.

Meni je bilo jako fora: Kew gardens http://www.kew.org/
(najveći botanički vrt, u parku je napravljen most Treetop Walkway - visoko između drveća to mi je bilo baš fora

Isto preporuka kao nešto novo i zanimljivo: Emirates air line: žičara preko Temze, postoji neki popust za kartu ako imaš Oyster
http://www.emiratesairline.co.uk/the-view

Navečer smo otišli u tipični engleski pub SILVER CROSS u neposrednoj blizini Trafalgal square, odlična lokacija, veliki prostor, super klopa i pivo, probali smo ta njihova tradicionalna jela, cijene ok za londonske prilike
http://www.taylor-walker.co.uk/pub/silv ... all/c0694/

Ne znam da li znaš: za punjače mobitela i foto aparate treba imati adapter, oni imaju drugačiju utičnicu.
Puno informacija o Londonu ima na stranici http://www.velikabritanija.net/
Preporuka je da si isprintaš metro kartu i kartu buseva jer su busevi jako dobro povezani po centru a fora je što usput malo i razgledaš.

Evo, nadam se da ćeš dobro isplanirati put i posjetiti sve planirano i da ćeš se sretno i veselo provesti :srca
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 09:14

medo, koliko ste dana bili da vam se isplatio i hop on hop off i travelcard. TO upravo i mi planiramo.

Ali na žalost, za tower ne vrijedi 2 za 1 na ljeto. Ali ima dosta drugih atrakcija za koje vrijedi. :kima
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 09:27

medo, koliko ste dana bili da vam se isplatio i hop on hop off i travelcard. TO upravo i mi planiramo.

travel card smo kupili za taj dan jer smo bili u 5. zoni s hotelom i svakako smo imali put tamo i nazad. Ti ako si u centru s hotelom ne trebaš taj dan kupiti travel card.
kupovinom karte za hop off, ispala nam je jeftinija karta za london eye, imaš popust za obiteljsku ulaznicu tako da je jeftinije nego da smo pojedinačno kupovali kartu za london eye. Jedino ta karta ti ne omogućuje brzi uzlaz, ali mi smo imali sreće i čekali "samo" 45 min.
ujutro smo sjeli na hop off, vozikali se okolo naokolo, tokom dana došli do London eye, popeli se na to i otišli brodom po Temzi do Greenwich, tamo ragledavali i otišli busom, kad smo bili na toj strani i blizu do ove žičare preko Temze. Zgodno je to odraditi kad si već na toj strani Londona. I onda nazad i opet razgledavanje busom, mislim da je do 20 sati navečer. Naravno padali smo s nogu, ali htjeli smo 1. dan obletiti što više da dobijemo jedan dojam o veličini grada.
Bili smo 5 dana, ali stvarno 4 dana razgledavanja, 5. dan je otišao na put do doma.
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 09:34

ovo mi je bila dobra karta, lokacije koje je bolje proći pješke nego ići podzemnom, brže je
http://www.velikabritanija.net/2013/10/ ... pjesaciti/
naravno, obavezno imati karte metroa, željeznice i busa
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 09:38

Jednodnevni travelcard? Ja sam mislila uzeti tjedni. Mi smo 6 noći, 5,5 punih dana. Hotel u zoni 1.

Koje ste atrakcije išli s travelcardom?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la medo14 » 29 srp 2014, 09:44

Koje ste atrakcije išli s travelcardom?

Kew garden, u Science muzeju klinci su imali kupone za neke simulacije letova, to se plaća u muzeju koji je inače besplatan, obilazak Wembleya i pripremila sam kupon za muzej Madam Tussaud ali bila je užasna gužva i odustali smo (čekalo se cca 3 sata na ulaz)

mi smo imali jednodnevne, za svaki dan kupili smo unaprijed karte, tama smo bili 4 dana, mogli smo možda nešto kombinirati (mislim da ima za 3 dana), ali ne možeš sve iskomibinirati, toliko toga ima za odlučiti, znati, predvidjeti, napraviti, platiti i sl.
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 09:59

A daj mi još reci gdje ste kupili Travelcard. MI slijećemo na Heathrow, plaćam tube do hotela i sad mi je problem gdje da kupim taj travelcard.

Klincima si isto kupila? Do 11 godina je besplatno
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la † Volvo » 29 srp 2014, 10:01

Baci pogled na hop/on/off pogodnosti - uz dvodnevnu npr. (Red Bus Tour ili tako neka) su npr. gratis šetačke ture 2 po izboru (mi uzeli jednu Royal tour s blagoglagoljivim vodičem oko palača) i jednu tematsku Harry Potter lokacije ;) plus free vožnja brodom po Temzi - ovo što Medo opisuje, od Towera do Greenwicha, krasno :dada

Imate li više vremena, skočite i do Wimbledona - fora za obići - istina, nama se potrefio početak turnira pa smo čak Čilića i Karlovića na 2 bliza terena dijelom pogledali (prvi dan i popodne samo su karte iole prihvatljive ;) , u odnosu na kraj turnira, naravno)

Kombinacija karata Eye/muzej/akvarij i slično se isplate ali pitanje želiš li sve a za neka čekanja zaobići, može se unaprijed preko web-a kupiti kartu ali onda si manje fleksibilan datumom i eventualnim promjenama.

Za Natural History i Science Museum (ako ćeš oba) je dan skoro pa prekratak (makar su blizu)

Travelcard nismo uzimali nego Oyster nadopunjavali po potrebi
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: London - preporuka za smjestaj

PostPostao/la palunkica » 29 srp 2014, 10:06

Nas isto zanimaju te vožnje u science muzeju, i Dr. Who tura po Londonu (to je najvažniji dio cijelog puta :p ), pa Globe Theatre. London Eye nas ne zanima uopće. Moram danas još baciti pogled, bed mi je što moram ispisati datume, a datumi ovise o vremenu :p
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.