Sada je: 29 ožu 2024, 09:39.

POTPOMOGNUTA U SPLITU

Sve u vezi s problemom neplodnosti. Tu smo da zajedno otvorimo put našim bebicama!

Moderator/ica: Floribunda

POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la ruzicabon » 09 vel 2014, 18:21

Otvaram temu za sve one koji neplodnost liječe u Splitu.Nadam se da čete biti što informativniji, izbjegavati zachatavanje i pretjerano vibranje radi vas samih, da vam tema bude što preglednija i da što lakše pronađete potrebne informacijesam. :mah
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la ruzicabon » 09 vel 2014, 18:22

PRETRAGE U SPLITU

SPERMIOGRAM
HZZO - radi se na Firulama, (ulaz do hitne pomoći, prvi kat), ejakulat se donosi ujutro, nalazi su gotovi sljedeći dan. Uputnicu daje njegov doktor opće prakse.
PRIVATNO - poliklinika Cito, 300,00 kn, može se naručiti u bilo koje doba dana, nalazi za jedan sat.

PAPA TEST
HZZO - Radi ga soc. ginekolog, nalazi za desetak dana (mislim da se plati oko 80,00 kn da budu za desetak dana, inače se čekaju i 1 - 2 mj.)
PRIVATNO - kod bilo kojeg ginekologa, nalazi za desetak dana, za cijenu nisam sigurna.
Ako je zadnji papa test rađen nedavno i bio je uredan, nije ga potrebno ponavljati.

BRISEVI CERVIKSA na clamidiju, ureaplasmu, mikroplasmu, aerobe i anaerobe
HZZO - radi ih soc.ginekolog a potom se nose na Zavod za javno zdravstvo (Higijenski), nalazi za desetak dana.
PRIVATNO - kod bilo kojeg ginekologa, nalazi za desetak dana, cijena 500,00 kn.

SPOLNI HORMONI
FSH, LH, TSH, prolaktin, estradiol, testosteron - vade se 2. - 5. dan ciklusa.
Samo progesteron se vadi 21. dan ciklusa, odnosno 7 dana nakon ovulacije.
HZZO - rade se na Firulama, nuklearma medicina, od 7 - 9h, nalaze sam čekala 2 - 3 tjedna. Za progesteron ne znam. Uputnicu daje soc. ginekolog.
PRIVATNO - poliklinika Analiza ali to ne bih preporučila jer je svaki hormon posebno oko 130,00 kn. Nalazi su isti ili sljedeći dan.

HSG - ispitivanje prohodnosti jajovoda
HZZO - može se obaviti u bolnici, mislim da se stoji 2 - 3 dana.
PRIVATNO - poliklinika Cito, 1.200,00 kn - moja topla preporuka iz osobnog iskustva, vjerujte isplati se, jer je usluga vrhunska, sam postupak traje 5 min i nakon toga možete fino kući ili na kavicu Cool .

Ovo su osnovne pretrage i ovisno o nalazima ovih pretraga savjetuju se daljnji postupci. Tako se može savjetovati i da se napravi urinokultura, spermokultura, brisevi uretre, hormoni za supruga, inseminacija, laparoskopija, isl. ali o tom - potom. Prvo je važno izabrati dobrog stručnjaka koji se bavi potpomognutom oplodnjom i u kojeg imate povjerenja.

INSEMINACIJA - AIH
HZZO (dr. Šunj) ali nisam sigurna.
PRIVATNO poliklinika Cito, 1.000,00 kn (bez lijekova), u cijenu uključeni svi pregledi, postupak i obrada sperme.

IVF, IVF-ICSI
HZZO na Firulama je konačno formiram tim za potpomognutu oplodnju (dr. Gabrić, dr. Šunj, dr. Budimir i biolog dr. Tandara). Iako su tek počeli s radom, nadam se da će dati sve od sebe da popstignu što bolje rezultate.
PRIVATNO poliklinika Cito, cijena IVF 7.000,00 kn, IVF-ICSI 9.000,00 kn (bez lijekova).
Za Firule, info koje smo dobili od jedne forumašice koja se tamo liječi (lipanj. 2011.)

Spermiogram je mm već dva puta radio u novom rodilištu na odjelu humane reprodukcije,uputnica od dr.opće pr. uzorak se daje do 11h a nalazi su iza 13h.
Papa test sam platila 100kn da bi bio za 10 dana a bio je i brže (preko soc.gin)
hsg se obavi odmah po prijemu u bolnicu ali se mora prethodno dogovorit s doktorom (551-422) i sutradan se ide kući nakon vizite.
I inseminaciju rade dr.Šunj dr.Budimir i dr.Tandara a soc.gin.je taj koji uputi kod kojeg dr. Ja sam kod dr.Budimira
e da progesteron se vadi na centralni lab.na firule do 9h a nalazi su u roku 2-3 dana,beta se isto vadi tamo ali su nalazi isti dan oko13
CITO:
http://www.cito.hr

CITO - cjenik:
http://www.cito.hr/hrv/kontakt=cjenik.html

info sam kopirala sa istoimene teme s Rodinog foruma, naravno uz dozvolu moderatorica!
ja se krećem u krug..odlazim i vraćam se ..
Avatar
ruzicabon
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4259
Pridružen/a: 04 stu 2005, 03:48
Lokacija: SB

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la bebi » 19 vel 2014, 13:01

hajde splićanke di ste sve :mah

evo mene iz Mostara ali splitska trudnica dižem novu temu :srca
Avatar
bebi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09 stu 2012, 00:27
Lokacija: mostar

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la stana » 24 vel 2014, 14:35

Bebi, ako mozes napisi koju na private. Ja se uskoro spremam na svoj prvi ivf. Ne, ne umirem od straha :dada Vidjeh da u mostaru nemaju reagense za ove neke briseve (ureaplazmu i mikoplazmu) pa smisljam sto i gdje s tim.
Pozdrav
stana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 stu 2013, 18:14

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la Floribunda » 24 vel 2014, 21:06

Stana znaci ides uskoro na IVF? kada ides? pisi nam malo? Pa cemo vibrati i biti uz tebe
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la stana » 25 vel 2014, 09:11

Da, u slijedecem ciklusu sto je za nekih 20ak dana. Prva i zadnja IVF, nadam se :)
stana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 stu 2013, 18:14

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la stana » 25 vel 2014, 09:12

A kod njih, u cito, cu ove briseve. Ovdje nema reagensa. Placas zdravstveno pa opet placas..Cool.
stana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 stu 2013, 18:14

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la Floribunda » 25 vel 2014, 16:50

stana je napisao/la:Da, u slijedecem ciklusu sto je za nekih 20ak dana. Prva i zadnja IVF, nadam se :)


e pa sretno draga...I vibrat cemo svim srcem da je zadnja...kad krenes javi,pa da te pratimo...
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la bebi » 25 vel 2014, 20:12

stana je napisao/la:Bebi, ako mozes napisi koju na private. Ja se uskoro spremam na svoj prvi ivf. Ne, ne umirem od straha :dada Vidjeh da u mostaru nemaju reagense za ove neke briseve (ureaplazmu i mikoplazmu) pa smisljam sto i gdje s tim.
Pozdrav

može pitaj šta god hoćeš na pp čelam te
pa ja nisam skontala da si iz Mostara ,kad sam ja radila briseve na Bb nije bilo samo klamidije nju sam radil ana Citu
i i da ne boj se ivf ništa nije tako strašno kako se čini mada neuspjeh boli ali evo sad je moj poznanica mojih godina iz prve trudna na citu ....ma samo kreni
Avatar
bebi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09 stu 2012, 00:27
Lokacija: mostar

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la srečica18 » 27 vel 2014, 10:38

Stana da bude jos jedna ST-Cito beba iz prve. Nas prvi Ivf u njih urodio plodom zelim ti isti scenarij.
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la stana » 27 vel 2014, 14:20

Hvala ti draga srečica18. Ja se isto nadam da će to bit to.
stana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 stu 2013, 18:14

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la cherry » 28 vel 2014, 21:15

Pozdrav,
bila sam na prirodnom IVF-u prošle godine u novom rodilištu. Bez uspjeha. Budžet im je očigledno skroman jer cijeli odjel pokriva jedna sestra ali uistinu vrijedi za više njih. Svi su dobri ali nekako se sve odvija brzinski jer kao da nitko nema vremena da sve objasni u detalje. Srećom uz internet i samoedukaciju i to se može prevladati. Od cijele procedure koju hvatas u koracima kad sam došla do dijela da će se raditi punkcija, sestra je skužila da ja nisam donijela potvrdu o bračnom statusu i da nemam nalaza krvi za sebe i supruga ( hepatitis, HIV, krvna grupa i sl. ). Bilo je malo utrke oko toga ali sve se sredilo. Uglavnom punkcija je prošla dobro ali kad je embriolog vidio da mi je nalaz spermiograma iz CITA nije mu se svidjelo. Voli da su njihovi nalazi. Ipak mi to nije zamjerio i nastavio je proceduru. Oplođena je jajna stanica vraćena u idealnom obliku ali eto bez uspjeha. Unatoč osjećaju kaotičnosti imala sam svu potrebnu pažnju. Drugi put bi mi vjerojatno bilo lakše jer bi znala što me čeka. U svakom slučaju rodilište je novo i sve lijepo izgleda, osoblje se trudi i iskreno nisam našla previše razloga za odlazak u privatnika. Ove godine sam došla opet i rečeno mi je da im se budžet smanjio pa da moraju paziti kome daju ljekove i koliko je žena u postupku. Koliko sve to komplicira situaciju ne znam jer nisam nastavila dalje. Svima puno sreće u pokušajima. :)
cherry
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 27 vel 2014, 21:56

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la srečica18 » 01 ožu 2014, 10:03

Trude se zaista i nije im lako. Malo ih je puno parova od svugdje. Al ko moze poc privatno u Cito bolje je zaista je. Strucnost,pristup,oprema,iskustvo...jednostavno je bolje sto neznaci da nekom nece uspjet u kbc a nije u Cita i obrnuto. Puno se tog treba poslozit.
A sestra Zdenka je najbolja i najosjecajnija sestra u bolnici
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la LJUBAV » 26 ožu 2014, 22:52

Sretno svima!!!

Mi smo imali sreću u Cita, iako kako kaže srečica , puno je faktora potrebno da se sve poklopi.Na našu priču gledam s radošću.Ovaj forum mi je pomogao više od ičega. Danas uživamo sa naša dva najvrijednija blaga na svijetu. Sretno svima!! Pitajte ako bilo što trebate!!! :kiss
LJUBAV
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 14 srp 2010, 17:33

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la stana » 03 tra 2014, 08:01

Drage cure, bila sam na prvoj IVF i nije tako strasno kako sam mislila. Zapravo, uopce nije strasno. Sve je proslo ok. Injekcijice, pa punkcija. Od onog koktela nicega se ni ne sjecam, potpuno bezbolno. Pa transfer. Sad cekam. Beta je krajem iduceg tj. Ja joj se radujem :-)
stana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 stu 2013, 18:14

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la Floribunda » 03 tra 2014, 09:57

Stana draga i mi se radujemo! :joy :joy :joy
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la srečica18 » 03 tra 2014, 13:45

Stana bravo znas onu boj se vuka boj se zmije nemoj u sumu a ono ni vuka ni zmije,jubac za veeelllliiiikkkkuuuuu beturinuuuuu
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la bebi » 05 tra 2014, 21:46

Floribunda je napisao/la:Stana draga i mi se radujemo! :joy :joy :joy

ma rekla sam ti kad te Luca zvekne ničega se nećeš sjećat ,pa ženo radujem se da je sve dobro prošlo i čekamo sad jednu beturinu za past na dupe ,hajd javi se na pp
Avatar
bebi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09 stu 2012, 00:27
Lokacija: mostar

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la Floribunda » 06 tra 2014, 16:03

bebi kako si mi ti?


Stana mi vibramo svi za tebe :joy :joy :joy
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la bebi » 06 tra 2014, 20:46

ja sam 28+ tt ma guram dobro je godine mi ne idu u prilog ali hajde još malo i gotovo malo sam i teška problemi s kičmom od prije ali ne dam se ,čekam moju curu da se grlimo u junu već
nadam se da će još bit sretnih ivf priča svaki dan sve više i više
Avatar
bebi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09 stu 2012, 00:27
Lokacija: mostar

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la Floribunda » 06 tra 2014, 21:54

ajme sto si me usrecila,isla sam traziti tvoje postove pa vidim da si pisala na ljetnim mama,tako sam sretna zbog tebe.bas jesam,zao mi je zbog ledja ali sve ce se pritrpiti ali u junu kad izljubis obrascice svoje dugo ocekivane curice.to je neprocjnjivo...sjecam se svoje cure,nisam je rodila,ali kad sam je primila,eee to je neprocjenjivo....ahhhh slatke uspomene
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la bebi » 07 tra 2014, 10:02

flori odavno sam ja na forumu ima više od godinu i više 2 postupka iza sebe neuspjela i strah da ću možda bit jedna od onih priča koje nisu uspjele ,a samo zbog godina jer moj sat već otkucava naime kad sam krenula u ivf imala sam 37
moju curu ću zagrlit sa nepunih 39 ipak to su godine u kojima se ne možeš baš puno čemu nadat
često se sad sjetim mog dragog dr Poljaka kad bi reko... hajde budi trudna pa zdrava si šta ti je
a onda kad bi se uozbiljio rekao bi tvoj jedini neprijatelj su tvoje godine
Ipak moja priča je kratko trajala želim svima da budu sretni kao ja i moj muž sada


Moju stanu moju mostarku ljubim i nadam se uspjehu da se zajedno radujemo još jednoj splitskoj bebi
ja u šali moju curu zovem Severina haha pa splićanka je ipak haha
Avatar
bebi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09 stu 2012, 00:27
Lokacija: mostar

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la srečica18 » 07 tra 2014, 10:22

Bebi nahlipse godine sta se treses nije ti 60 :)
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la stana » 07 tra 2014, 10:49

Bebi, ja te skroz razumijem, i sama od toga strahujem. Meni je 36 a tek sam krenula u postupke. Ove inseminacije bile su zezancija..i ne znam kako vrijeme prodje, davno sam se udala. Nazalost, neke druge zivotne okolnosti su me sprecavale u tome. Sad mi to izgleda smijesno i trivijalno naspram ovog i najradje bi glavom o zid, ali stas. Kod poljaka sam bila prije 5g, dakle s 31g i sve nalaze prikupila ali se na ivf nisam pojavila. Kad sam sad dosla, i kad me nasao u komp., pita me 'pa mogu li znat sta si radila 5g'..ja, sva postidjena kazem da sam radila na poslu ko konj. Pa pita on mogu li znat gdje radis i koju funkciju obnasas, jesi ti direktorica, pa je to toliko vaznije od ovoga. Ja sam cijelim putem od splita plakala. Krajickom oka gledala sam i muza, koji je isto plakao. Toj firmi sam sad zadnji otpadak..niko me nije ni nazvao..kao da me nikad nije ni bilo..
stana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 stu 2013, 18:14

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la Floribunda » 07 tra 2014, 13:57

srečica18 je napisao/la:Bebi nahlipse godine sta se treses nije ti 60 :)


nisam bas naiidealnija osoba za rec,posto imam 28,ali niste stare,vi ste prave iskusne cure,i majke mi jedva cekam svoje 40,kazu da je to zaista naljepse doba.A druga stvar kazu da "starije " trudnice radjaju izrazito inteligentnu djecu.Stoga ne ocajavajte zbog svojih godina...budite ponosne... :)
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la bebi » 08 tra 2014, 11:10

stana je napisao/la:Bebi, ja te skroz razumijem, i sama od toga strahujem. Meni je 36 a tek sam krenula u postupke. Ove inseminacije bile su zezancija..i ne znam kako vrijeme prodje, davno sam se udala. Nazalost, neke druge zivotne okolnosti su me sprecavale u tome. Sad mi to izgleda smijesno i trivijalno naspram ovog i najradje bi glavom o zid, ali stas. Kod poljaka sam bila prije 5g, dakle s 31g i sve nalaze prikupila ali se na ivf nisam pojavila. Kad sam sad dosla, i kad me nasao u komp., pita me 'pa mogu li znat sta si radila 5g'..ja, sva postidjena kazem da sam radila na poslu ko konj. Pa pita on mogu li znat gdje radis i koju funkciju obnasas, jesi ti direktorica, pa je to toliko vaznije od ovoga. Ja sam cijelim putem od splita plakala. Krajickom oka gledala sam i muza, koji je isto plakao. Toj firmi sam sad zadnji otpadak..niko me nije ni nazvao..kao da me nikad nije ni bilo..


upravo to stano godine su mi prošle ne znam ni sama ni kako ni gdje kad sam se osvrnula imala sam 37 i i nijedan konkretan pokušaj iza sebe da dobijem bebu znači sve neki bezznačajni doktori travari i ostale cake
a nisam bila ni direktorica .....
Floribunda je napisao/la:
srečica18 je napisao/la:Bebi nahlipse godine sta se treses nije ti 60 :)


nisam bas naiidealnija osoba za rec,posto imam 28,ali niste stare,vi ste prave iskusne cure,i majke mi jedva cekam svoje 40,kazu da je to zaista naljepse doba.A druga stvar kazu da "starije " trudnice radjaju izrazito inteligentnu djecu.Stoga ne ocajavajte zbog svojih godina...budite ponosne... :)


pa valjda će mislit tko je ovoj djeci došao na roditeljski tata mama ili ....
Avatar
bebi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 32
Pridružen/a: 09 stu 2012, 00:27
Lokacija: mostar

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la sanelce » 20 tra 2014, 19:12

stana draga moja mostarko od srca ti želim ogromnu betu.
I ja sam u IVF vode krenula sa 35 godina i bila sam malo u citu, par inseminacija jedan ivf i dva fet-a. Na kraju smo sreću pronašli u mariboru i sa unih 38je stigla moja princeza.
bebi još malo do najljepšeg susreta,uživaj draga.
velike pusice mojim mostarkama.
Znam da moja bebica uskoro dolazi...... i ona stiže, dočekali smo +, stiže nam mala curica
5 AIH-beta O CITO
1 ICSI-beta 0 CITO
1 FET-beta 0 CITO
2 FET CITO-beta opet 0.
Maribor 02/2010-beta 13dpt 201,51, 15 dpt beta-709,1
25.10.2010. godine stigla je mamina i tatina ljubav naša mala princeza Jelena.
Avatar
sanelce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 853
Pridružen/a: 18 stu 2007, 01:18
Lokacija: MOSTAR

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la sanelce » 20 tra 2014, 19:14

i da sada imam 41,5 i u zadnje vrijeme intezivno razmiljam da zovnem poljaka da odem na jedan razgovor. Mogu zamisliti njegove face kada kažem godine ali možda vrijedi pokušati opet.
Znam da moja bebica uskoro dolazi...... i ona stiže, dočekali smo +, stiže nam mala curica
5 AIH-beta O CITO
1 ICSI-beta 0 CITO
1 FET-beta 0 CITO
2 FET CITO-beta opet 0.
Maribor 02/2010-beta 13dpt 201,51, 15 dpt beta-709,1
25.10.2010. godine stigla je mamina i tatina ljubav naša mala princeza Jelena.
Avatar
sanelce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 853
Pridružen/a: 18 stu 2007, 01:18
Lokacija: MOSTAR

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la stana » 20 tra 2014, 22:58

Sanelce haha, svidja mi se nick.. hvala tebi. Moja beta je vec ogromna i mi sad cekamo iduci tj na uzv kod poljaka. A dasta ces nego zvati poljaka. Kakve godine bona, ajde zovni ga.
Cujemo se draga.
stana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 02 stu 2013, 18:14

Re: POTPOMOGNUTA U SPLITU

PostPostao/la srečica18 » 21 tra 2014, 16:45

Sanelce da godine luda zeno mislit ce da ga lazes. Samo ti njega zovni a sta je sa Mariborom jel imate tamo sto?
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Sljedeća

Natrag na Neplodnost

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.