O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.
Odgovori

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

16 tra 2014, 18:08

Nekom paše rjeđe nekom gušće, nekom kiselije nekom manje kiselo, a to se sve može postići uz malo vježbe i složiti si kefir baš onako kako tebi paše. :)

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

16 tra 2014, 18:24

ma jasno :kiss

nego jesmo li spominjale mlaćenicu? što s tim. vidim da ide u recept za ricottu :liza

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

16 tra 2014, 21:18

Nadice, ja kupovala danas oko 16 sati normalno (mislim na mlijekomat na Kvatriću)

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

26 tra 2014, 08:12

:kiss

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

26 tra 2014, 09:13

Zasto mi saljes pusu 10 dana nakon posta :lol
Zabrinut cu se :lol

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

26 tra 2014, 10:22

Meni je bilo sve super. Tamsn pogodila omjere kad su mi se bebachi razmnoziki i da ne bacam podijelim dalje.
Patkice nista vise od onog sto si mi poslala i sad nikako nastimati onaj savrseni omjer koji mi je pasao. :gaah
Urotili su se protiv mene. :/

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

26 tra 2014, 10:31

Kad ne koristim kefirna zrnca dan/dva jel ih drzim u frizideru u vodi ili mlijeku? :da?
I koliko dugo mogu tako stajati?

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

26 tra 2014, 13:46

Nara, u malo mlijeka, da ih pokrije i u frizider. Nekoliko dana, ja nisam vise od 5 isprobavala pa ne znam.

Liv, nisam shvatila na sta mislis ...

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

26 tra 2014, 13:54

Treba mi duplo duze vremena da se napravi kefir sad. Plus okusom je skroz drugaciji.

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

26 tra 2014, 18:36

ima li netko viska zrnaca, u zg? malisa zavrsio sa atb i bas jako trbuscic boli nemam osjecaj da probiotici nesto pomazu...

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

26 tra 2014, 18:53

Imam ja, Maksimir, ako ti je zgodno doci po njih javi se u pp

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

27 tra 2014, 19:55

hvala ti patkice! javim se kad uspijem organizirati :*

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

28 tra 2014, 10:00

Liv Tyler je napisao/la:Treba mi duplo duze vremena da se napravi kefir sad. Plus okusom je skroz drugaciji.

promijeni mlijeko i smanji na pola kolicinu mlijeka kojom zalijevas.

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

28 tra 2014, 12:08

milki - ja sam svoje zezla :|
sori Poti

to jest imam ih u teglici zatvorenoj preko tjedan dana :oops:
odvojila sam bila zrnca i prelila mlijekom :dunno

mm nije htjeo trošiti, a ja sam zaključila da ne volim kefir. zato jogurt tamanimo!

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

28 tra 2014, 12:28

Pa ja odem na skijanje i ostavim ih osam dana bez da trepnem. Još su živa :mrgreen !

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

28 tra 2014, 13:16

Sapto, u mlijeku, jel? Idem sad na 5 dana pa da znam kako zbrinuti sirocice :lol nekak ih ne bi jos smrzavala dok ih koristim svaki dan. A sad bas da ih vodim na more, ne da mi se. Dosta mi je sta macka moram voditi :znoj

I nama curama je super kefir :gladan Muski prave grde face na njega :lol

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

28 tra 2014, 13:45

U mlijeku, da. :) . Samo na ljetni godišnji idu samnom, ovo drugo provode sa ekipom u frižideru :lol . Više puta su ostajali po pet dana, a velim, za skijanje bude osam i ništa im ne bude.

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

28 tra 2014, 14:10

east, nije greda mogu ih ja spasiti :D

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

28 tra 2014, 14:36

rado milki, ali to ne slici na nista slicno sto sam od Poti dobila. izgleda ko sirko :/

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

28 tra 2014, 16:04

Adorabla i mislila sam nekako da mi je do mlijeka jer mi je sve drugo isto. Oni se jesu namnoziki pa sam mislila da su previse za pola litre u koliko ih pravim.
Sad sam bila u Lidla i uzela neko njihovo al mi se ne svidja ishod. S Tonkom mi je puuuno ukusnije.

Opet cu norati kemijati kombinaciju.

Super tip za cuvanje kad odem roditi uskoro jer mislim da mm to nece htjeti praviti..

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

28 tra 2014, 20:55

pesica mi je za uskrs maznila neoprezno :gaah nečuvan drniški pršut, cca 30deka :znoj i i dobila proljev. trebalo mije dva dana sjetit se dat joj kefir. eo sad je dobro :lol treala sam joj odma dat :plavusa

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

30 tra 2014, 14:53

Sinoć sam pukla i sve bacila. Ono mlijeko iz Lidla je totalna koma. Jutros uzela opet Tonku. Ako kome treba ima je i u Intersparu, piše "novo u ponudi". Do sad sam je mogla naći samo u Plodinama.

Sad idem opet ispočetka.

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

02 svi 2014, 12:11

joj pa nisam znala da radis s mlijekom iz Lidla. S trajnim si radila ili svjezim? Ja mislim da je njihovo svjeze isto ko trajno :ajme

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

02 svi 2014, 12:27

Jao, kako mi je fini kefirni sir :liza
Posljednji put sam dodala sitno narezanog svježeg ružmarina, protisnutog češnjaka i malo ljute crvene paprike - savršeni dip za tortilje i uz pivo :drink

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

04 svi 2014, 09:25

Adorabla je napisao/la:joj pa nisam znala da radis s mlijekom iz Lidla. S trajnim si radila ili svjezim? Ja mislim da je njihovo svjeze isto ko trajno :ajme

A eto sad sam i ja to saznala. Na gori način. :ajme
Inače sam probala sva naša svježa koja sam uspjela naći i s Tonkom mi je bilo najslađe. To jutro ne znam što mi bi pa uzeh to njihovo i eto posljedica.
Eeeee nećem više! :bigno

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

04 svi 2014, 13:28

Meni su sva svježa skuplja po litri od trajnog Z bregov, pa se držim njega.
Kefir fin, ja zadovoljna. :)
I još nemam flaše za vraćanje. :dada

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

04 svi 2014, 14:49

nama danas mljekomat u Grgi Čvarku dao dvaipo deca manje mlijeka :basnecu
a mm i ja nismo bili sigurni imamo li bocu od dvje ili dvije ipo litre... a još je i tamo 7 kn litra

neki dan s mljekomata na kvatriću mi je ispao fantastičan kajmak - to jest sakupljeni i rashlađeni skorup :liza

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

04 svi 2014, 18:46

mrs. eastwood je napisao/la:nama danas mljekomat u Grgi Čvarku dao dvaipo deca manje mlijeka :basnecu
a mm i ja nismo bili sigurni imamo li bocu od dvje ili dvije ipo litre... a još je i tamo 7 kn litra

neki dan s mljekomata na kvatriću mi je ispao fantastičan kajmak - to jest sakupljeni i rashlađeni skorup :liza

Di je sada mljekomat na Kvatriću?
Ja pitala u onoj mesnici kraj Amadeusa ali oni više nemaju. :dunno

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

04 svi 2014, 18:52

Cathy, u trznici, u zatvorenom hodniku. Ravno do kraja pa desno. Ima putokaz.

East, kako napravis kajmak? Citala sam neke upute al su mi bile prekomplicirane.

Re: Sir, vrhnje, jogurt, kiselo mlijeko, kefir...

04 svi 2014, 19:24

nista, ovako kako ste ovdje pisale. skorup skupila dok se prokuhavalo i tri dana frizidera :ajme
Odgovori