Sada je: 29 ožu 2024, 09:55.

Tetra pelene

Moderator/ica: nevenera

Re: Tetra pelene

PostPostao/la nevenera » 23 srp 2013, 00:18

dodali smo filmiće o slaganju tetri na topiku s slikama i filmićima http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=98&t=57956&p=3271406#p3271406
posebno ističem slaganje tetri kao hvatač kakice za našu Šok ;)
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Tetra pelene

PostPostao/la ŠokNaŠok » 23 srp 2013, 07:46

isprobat ću obavezno! ako ništa samo zbog imena načina foldanja :bravo
19.06.2013. carica
20.08.2015. mudrica
Avatar
ŠokNaŠok
pričam na glas
 
Postovi: 1297
Pridružen/a: 30 lis 2012, 10:51
Lokacija: ZG

Re: Tetra pelene

PostPostao/la nevenera » 23 srp 2013, 08:06

javi kako je prošlo. ja sam uvijek motala na isti način
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Tetra pelene

PostPostao/la Emmalia » 11 tra 2014, 13:34

Bokić iskusne i manje iskusne mamice imam nekoliko nedoumica pa vas molim da pomognete...

Naime očekujemo prvu bebu i već odavno, dok ni nisam bila trudna, su mi zapele za oko pelene koje su zdravije za bebu, više ekološke, i naravno nije zanemariva ni financijska ušteda. Međutim, kako nam stambena situacija nije baš pogodna za moderne platnene (jer se dugo suše, a za to još nemamo uvjeta), onda sam mozgala kako bih ipak čim više mogla izbjeći pampersice i sl.

I nakon puuuno čitanja, ne mogu ni sama tome vjerovati, ali zagrijala sam se totalno za tetre da, svi mi se čude, i ne kuže zašto se želim ''vraćati u prošlost'' po tom pitanju ... Ali iz čitanja raznoraznih iskustava žena po forumima, vidim da itekako ima zadovoljnih korisnika tetra pelena. Posebno mi se sviđa što se mogu slagati u razne varijante, a nije u pitanju samo onaj trokut+uložak kak su naše bake radile. I što se brzo suše, a kad beba malo stasa, ne bih ih ni peglala više.

Naravno ne mogu biti potpuno isključiva jer ne znam kako ću se snaći u svemu tome i hoće li funkcionirati sve skupa, ispiranje, čuvanje, pranje, sušenje pelena, hoće li curiti, hoću li ih dobro znati namjestiti... itd. Ali jako sam voljna probati i već skupljam zalihe. Dakle uvijek bih imala pri ruci i jednokratne, ako nekud idemo ili po potrebi, ne znam kako će se pokazati po noći... U svakom slučaju nisam isključiva, ali imam veliku volju za ovo

Dakle, pokušala bih zamijenjivati jednokratne s tetrama čim ranije, odnosno ovisi koliko budem sposobna kad dođem iz rodilišta . Ono što sam otprilike zamislila, je krenuti s origami foldom jer čitam da je super za tako malu bebu. Možda ubaciti još jednu tetru složenu u uložak radi širokog povijanja prvih tjedana. Imam zasad 30-ak tetri, znam da trebam dosta više. Imam i 5 švedskih onih običnih s vezicama. E sad, konkretna pitanja :

1. Za novorođenče, pretpostavimo da slažem u origami (već ga znam složiti ''u prazno jupiii ). Da li je dovoljna samo jedna tetra ili ipak dvije?

2. Hoće li se moći dobro učvrstiti samo sa coverom ili ipak u tu svrhu trebam švedsku na tetru, pa onda cover? Ili da švedske koristim samo u svrhu širokog prvo vrijeme?

3. Tetre sam našla u Intertekstilu Stanić jako jeftino, 6 kom za 15 kn. Jasno mi je da su tanje i sigurno manje kvalitetne od recimo ovih iz DM-a, ali mogu li i te poslužiti ako stavljam duplo? I da stavljam dvije umjesto jedne, opet su daleko jeftinije.

4. I najvažnije i najveća dilema, koje zaštitne gaćice da kupim, a da imate iskustva da pašu dobro s tetrama? Razmišljala sam o Rodinom coveru, jel dobar za tetre? Drukeri ili čičak? Čičak mi djeluje da se brže istroši, a opet s njim mogu bolje regulirati koliko hoću zategnuti. Jesu mi dosta dva covera veličine S?
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Tetra pelene

PostPostao/la nevenera » 11 tra 2014, 14:39

1. mislim da je dovoljna jedna. no dobro je uložiti u dodatne uloške. imaš ih an dosta stranica. pa možeš jedna tetra plus dodatni uložak nprhttp://www.eko-butik.com/platnene_pelene/ulo%C5%A1ci no vidjet ćeš još kako će biti "na terenu" :lol
slaganje tetri - imaš filmiće ovdje http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=98&t=57956&p=3271406#p3271406
2. ja bih uzela snappy kopču i preko cover. tako je najlakše http://www.eko-butik.com/platnene_pelene/dodaci/kop%C4%8Da
o tome kako se koristi snappy imaš ovdje -
3. obavezno ih stavi duplo.
4. rodin cover je meni ok. no predlažem mother ease od PUL-a i još neke vunene- http://pelenko.com/za%C5%A1titne-ga%C4%87ice dva S su ti dovoljna po meni. možeš pogledati na njuškalu ima li rabljenih.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Tetra pelene

PostPostao/la Emmalia » 12 tra 2014, 11:49

Hvalaaa :)
Snappy bih svakako kupila da imam da svaki slučaj, jer vrlo uskoro odnosno čim beba i ja budemo mogli putovati, idemo na more gdje ćemo biti dobar dio ljeta. Pa pokušavam se opskrbiti unaprijed, da ne bude tamo panike onda.

Za zaštitne se još dvoumim iako ću najvjerojatnije te male uzeti rabljene. Našla sam Rodine na Njuškalu, a jedna ženska mi nudi Popolini i Racman. Za Rodine sam na više mjesta čitala da su ok za tetre, a za ovo dvoje nemam nikakva saznanja kako bi služile u tu svrhu, pa još istražujem. Svakako ću uzeti 2 komada veličine S.

E da, našla sam preko oglasa i rabljene tetre, pa možda bolje da uzmem njih iako me dođu skuplje, nego da nakupujem hrpu ovih u Staniću koje ću uvijek morati staviti barem duplo, jer su baš tanke i rijetke.

U vunene se još ne bih upuštala jer mi se čini komplicirano još ih i lanolizirati, a pogotovo za početak da mi ne bi bilo previše :mrgreen možda kasnije, najesen, ako se sve skupa pokaže dobro i ja ostanem ustrajna.
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Tetra pelene

PostPostao/la Mala Bornica » 12 tra 2014, 13:35

Tezre sam koristila na moru, i zakljucila da su super. Jedino sto sam ja u svojoj hrpi tetra pelena imala raznih velicina, i one manje nisu mi bile dobre. Tako da obratini na velicinu tetri paznju, da ne napravis zalihu premalenih tetra pelena. Ne znam koje su mjere u pitanju, ali imala sam 3 velicine. Ta srednja je bila ok. Manje tetre su mi bile super za koristenje u svrhu dodatnog uloska, jer su za to te vece bile prevelike:).
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15990
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Tetra pelene

PostPostao/la Emmalia » 12 tra 2014, 14:11

Aha, ja sam mislila da je sve to više-manje standardna veličina, 80x80. Doduše ove u Staniću su baš 70x70 dakle manje, ali njih sam ionako mislila nakupovati više u svrhu to što kažeš, uloška, i za krpice raznorazne ću ih izrezati i porubiti.
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Tetra pelene

PostPostao/la Emmalia » 27 tra 2014, 18:42

Mamice koje ste od početka odnosno još skroz male bebe imale u platnenima, do kad ste mogli koristiti cover veličine S? Odnosno mogu li se nadati da će beba u njih stati barem cijela prva 3 mjeseca? Zasad ne očekujem veću bebu, ako to ima veze, i covere sam uzela Rodine na čičak. I u pitanju su tetre, a ne moderne platnene ako je bitno, ne znam kakva je razlika u veličini pa napominjem...
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Tetra pelene

PostPostao/la badada » 27 tra 2014, 20:06

ti coveri na čičak se daju baš lijepo namjestiti pa bi vam trebali super pasati
oni su inače od 3-6kg pa bi u principu trebali biti za prva tri mjeseca odlični ali sve ovisi kako će ti beba napredovati u početku ;)
svakako nisi pogriješila
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: Tetra pelene

PostPostao/la nevenera » 27 tra 2014, 21:32

slažem se s badadom
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Tetra pelene

PostPostao/la Emmalia » 28 tra 2014, 11:57

Hvala curke... zasad mi se čini da ću krenut s origami foldom, iako sam nedavno otkrila i ''mini kite'' fold koji je navodno super za novorođenče... pa ćemo vidjet što bolje drži :D
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Tetra pelene

PostPostao/la Emmalia » 03 svi 2014, 12:20

Da vas pitam, ima li tko iskustva s kaliko pelenama od lola baby? Isplati li se to kupovati uopće, inače imam već dovoljno običnih tetri (42 komada samo za povijanje, dosta za početak pa lako kupim još ako vidim da je malo). Znam da su one finije i gušće tkane, i da su kao nježnije i ugodnije za kožu, ali isto tako mi djeluju da slabije upijaju, jesam u pravu?

Jutros je bio na Babybonusu prilog o platnenim pelenama pa sam pogledala, posebno me oduševilo kad sam vidjela da žena iz priloga ne koristi moderne nego tetre, što i ja planiram, pa sam ostala šokirana :joy i uglavnom vidjela sam da koristi i kaliko pelene, a ja sam ih doživljavala kao slaboupijajuće pa nisam ni razmišljala o njima :conf
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Tetra pelene

PostPostao/la Kolberg » 05 svi 2014, 16:20

Lola je bio sponzor emisje pa zato su bile njihove pelene. Ja sam kaliko koristila za sve osim povijanja. Ako imaš dosta tetri možeš si nabavit i kikko tetre od bambusa.jako su fine.
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Tetra pelene

PostPostao/la Emmalia » 06 kol 2014, 14:35

Evo mi već skoro 2 mjeseca uspješno koristimo tetre, zadovoljna sam sa svim aspektima :) po noći još nismo krenuli, nego jednokratne, ali planiram i to. Jedino je malo kompliciranija kakica jer mi se čini kao da je sad još i rjeđa nego ono u prvim tjednima. Doslovno se odmah upije u materijal pa ju je malo teže isprati. Čak sam se par put zapitala ima li on možda konstantno proljev, no ne vjerujem to je valjda ta dojenačka stolica kod koje je sve normalno. No dobro...

Ono što sam htjela pitati što me malo brine, naime čini mi se to kad se tetra smota, dosta čvrsto to stoji, naravno ako olabavim curit će sve. Ali puno su komotnije jednokratne, vjerujem i moderne platnene. A tetre budu baš stegnute posvuda. E sad, da je curica ne bi me to mučilo, ali pošto imam dečka nisam sigurna je li mu to neudobno ili čak možda štetno? Ipak se pišulinac prije mokrenja onako digne, vidim čim skinem pelenu kako se popiški. A u namontiranoj tetri mi to djeluje teže izvedivo. Da se razumijemo njemu su pelene mokre, dakle ne brinem se ja da on ne može piškiti. Ali je li mu možda to komplikacija... mame dečkića koje ste koristile tetre, help!
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Tetra pelene

PostPostao/la nevenera » 06 kol 2014, 17:02

ja sam koristila tetre samo mjesec dana, dok nije dovoljno nogica se zdebljala da može stat u platnenu pelenu. koristila sam snappy i preko cover.
najčešće bi to bio origami ili angel fold i snappy, nisam imala dojam da im je puno stisnuto. curilo nekad je no nije bio problem jer sam imala dovoljno i tetri i covera.
ako je dijete ok, spava i veselo je sumnjam da mu je neudobno a štetno može biti jedino ako toliko ekstremno stisneš da mu oči ispadnu, da tako kažem.

nadam se da će se javit još netko
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Tetra pelene

PostPostao/la Emmalia » 06 kol 2014, 17:44

Pa on nekad počne malo negodovat kad stavljam pelenu, bunit se kao... ali to može biti i zato što je već izgubio strpljenje na prematanju, ili zbog samog tog što uopće stavljam pelenu možda... ali je generalno zadovoljan!
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Tetra pelene

PostPostao/la morena » 12 kol 2014, 14:12

Ne znam hoću li biti od koristi, ali kad sam vidjela tvoje pitanje sjetila sam se kako me jednom sveki pitala da li kad prematam sina mu dignem pišulinca prema gore i tak zamotam pelenu. Meni to tad baš nije bilo jasno, s obzirom da koristim jednokratne pelene koje su kako veliš relativno komotne i kako god da mu pišulinca postavim, on će se namjestiti prirodno, jel. A i to mi je djelovalo kao recept "zapišaj se do vrata". ;) Ali ona je svoje sinove motala u tetre, naravno, i tak im stavljala pišulinca. Ako je to tad bila neka praksa, sad razmišljam da možda i nije tak bedasto s obzirom na ovo što si ti napisala. Raspitaj se kod žena generacije naših mama koje su koristile tetre, možda dobiješ pojašnjenje :dunno
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Prethodna

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.