Sada je: 28 ožu 2024, 10:36.

Čavrljanje o dojenju (razna pitanja)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Emmalia » 30 srp 2014, 21:39

Ja sam sad u 7. mjesecu imala dvije svadbe jos u drugim gradovima, naravno da nije bilo moguce da idem nego je muz isao sam. Sad opet imamo dvije u 9.mjesecu, beba ce biti 3.5 mjeseca stara... nadam se da cu moci ici, ali vidjet cemo... uzet bebu s nama, ili ju ostaviti na par sati s izdojenim, vidjet cemo kako bude tad. Mozda ako do tad beba ulovi neki ritam, strah me da ga ne poremeti ako ga vodim na svadbu?!
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la mrs. eastwood » 31 srp 2014, 08:20

Emmalia je napisao/la:strah me da ga ne poremeti ako ga vodim na svadbu?!


ih, mene strah ako ostanem duže u šetnji da ne poremetim ritam :lol
rutina je dobra, naravno. ali ne treba biti njen rob. jedan dan neće ništa strašno poremetiti, ako je rutina uspostavljena.
Pa i ako je pir na sat vremena, ostaviš muža do zore, a ti u neka pristojna doba na taksi ko gospođa i eto ga ;)
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Emmalia » 31 srp 2014, 09:36

Mislim da se muz dosta zabavio kud ga je sve potrefilo ici otkad sam ja rodila :p

Nego recite, dobila sam nocas temperaturu i strgana sam sva, jos od jucer se osjecam kao da me netko prebio :place dojiti mogu normalno? Nece valjda utjecati da mi se smanji mlijeko taman bi mi to trebalo :ajme

Nadam se da ce mi barem bebac danas pomoci da ne bude prezahtjevan, jer posto mu je glavna aktivnost sisanje onda je naravno skoro sva briga o njemu na meni... ali bome cu ga uvaliti muzu da ga danas presvlaci i nosa, ja sam u krevetu da mi cim prije prodje :lebdi
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la nevenera » 31 srp 2014, 09:38

doji normalno, pij tekućine, odmaraj i snižavaj temp.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Vicky & Mama » 31 srp 2014, 10:04

Moj je stalno visija na cici tako da mi nije padalo na pamet ići negdi na cilu noć, a nije mi ga se ni vodilo u salu, to mi je još gora opcija za tako malene (buka, žamor, ja bi cilu noć samo oko njega trčkarala, nebi bila u stanju ni pojest u miru ni voditi kakav suvisli razgovor, a o plesu da ne govorim - takav je bija ka maleni, nije trpija pretjeranu buku, to bi ga uznemirilo i unervozilo - tako da bi za nas pirevi u toj fazi bili samo mučenje).
Kako smo u to vrime imali samo par ne tako neizbježnih pireva, praksa nam je bila da odemo (zajedno s malenim) samo u crkvu, čestitamo mladencima, uručimo poklončić i nazad doma ;)
A s druge strane mm-ova sestra je sa svojima od prvog dana landrala dan-noć okolo i ostavljala ih bakama bez beda jer nisu bili zahtjevni, spavali su od početka cilu noć i doduše dodavala im je otpočetka ad, a nisu dugo ni cicali (po 3-4 mj).
Moj zaključak je da je sve to jako individualno i da će mama najbolje znati šta će najbolje "leći" i bebi i njoj ;)
Ps. ja nikad nisam, "skladištila" svoje mlijeko jer smo prvih 13 mj (dok nisam počela raditi) doslovno bili ka klokanica i klokanić stalno skupa :mrgreen pa nemam savjet oko toga...
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Emmalia » 04 kol 2014, 08:32

Da nas pohvalim, moj misic danas puni 2 mjeseca, i vagala sam ga... Dobio je ravno 1 kg :joy a prvi mjesec jedva 750 g. Drago mi je pogotovo sto mi je to potvrda da ovaj novi sistem dojenja radi dobro. Izgleda da smo mi od onih kojima ne pase sistem forsiranja iste dojke unutar 2-3 sata, jer je tako dobivao ukupno puno manju kolicinu mlijeka. A moje jako ceste izmjene dojki ne smetaju sto se tice masnijeg mlijeka, jer ionako dojim jako cesto. Eto to je moj zakljucak :joy
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Diami » 06 kol 2014, 13:23

Super dobitak! :dada

Ajde baš lijepo da ste našli sistem koji vama odgovara, sad možeš i opuštenije dalje, punim plućima uživat u bebi i dojenju. :)
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Emmalia » 07 kol 2014, 23:25

Hvala vama na savjetima, pogotovo tebi Diami :buket

Mame koje dojite, zanima me ima li tko od vas da bebu ne uspavljuje dojenjem? Je li to uopce moguce, kod sisoljubaca, damse nauce zaspat drukcije? Moj nema sanse zaspat bez sise u ustima, sto mi sad ne smeta previse, ali svakako da bi bilo zgodno da ga i netko drugi moze uspavati, tata, baka...
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la nevenera » 08 kol 2014, 08:58

nemoj se brinuti što zaspe na cici. moj drugi nikad nije zaspao na cici. i to je bio veliki problem.
ja sam s starijim išla u šetnju tako da zaspe jedno spavanje u kolicima (ili u marami/slingu). kad sam išla na posao s 8 mj mm i on bi zaspali bez problema (i bez cice)
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Emmalia » 08 kol 2014, 11:02

A da to sam cula da znaju oni jako dobro tko ima sisu, a tko nema, pa se u skladu s time i ponasaju i obicno bude manje problema kad ih netko drugi cuva, nego sto mame zamisljaju.. ja sam malo skeptik u vezi toga, ali ako mame kazu, onda je valjda tako...

Ma vec me okolina lagano ''savjetuje'' od odnosno pritisce primjedbama... kao, ajde prvo vrijeme dok je bio slroz mali, ali sad je prosao 2 mjeseca i kako ja to mislim, da on jede ''bez ikakvog reda'' odnosno kad hoce, sto je nekad i pol dana u komadu... pa da dijete mora spavat po danu, pa zasto ga stavljam s nama u krevet umjesto da ga naucim na kinderbet... pa nemoj ga nosat vec ti se naucio na ruke... a ta sisa koja mu je stalno dostupna, to je izgleda ljudima trn u oku. Mislim sve to stoji, cinjenice su da to tako sve radim, a i sama sam prije nego se rodio mislila kako ce sve biti tip top, da ce jesti i spavati na minutu tocno jer cu ja ''od pocetka biti dosljedna''. Naravno cim se rodio, sve to je palo u vodu i sad sam na putu da napravim razmazenka stoljeca :nata

Ajde sad je jos mali, ali da mi se ne obije to u glavu kad bude koji mjesec stariji-to spavanje, sisanje cim kmekne... itd :mrgreen
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la nevenera » 08 kol 2014, 12:55

ne obaziri se na te nebuloze. nek doji, nek spava s vama, nosaj. bitno je da radiš što se tebi čini da je ok za tebe i dijete, da ste oboje sretni i zadovoljni i koliko toliko odmorni.
meni bi moji spavali u krevetiću i nakon prvog buđenja za dojenje kodmene jer se ne bi nikako uspjeli uspavati u krevetiću. krevetić je postao fiksno mjesto spavanja s 7-8-9-10 mj (kako koji) kad su se krenuli dizati jer me bilo strah da ne padnu
možeš maknuti stranicu krevetića i približiti svom krevetu. kad se doji privučeš sebi, kad si gotova pogurneš u krevetić i svi sretni

Emmalia je napisao/la:Naravno cim se rodio, sve to je palo u vodu i sad sam na putu da napravim razmazenka stoljeca :nata
do godine nećeš razmaziti dijete ako odgovaraš na njegove potrebe, dijete na manipulira niti išta.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la morena » 08 kol 2014, 13:34

Još je premali da ga razmaziš, zapravo je i premali da ga bilo kako odgajaš osim da uspostaviš nekakvu rutinu koja vam odgovara. I moj uglavnom zaspi na cici, iako ga uspava i nosanje ili pilates lopta, ali traje duže, naravno. Isto dojim na zahtjev, pa to bude preko dana na oko 2 sata razmaka, ako je duže budan i češće.

Sa starijim sam isto tako, jedino se sjećam da sam mu kad je bio stariji (ne znam točno koliko, ali mislim 4 ili 5 mj) uvela "režim" hranjenja na oko 3 sata razmaka, jer mi je dojadilo da jede često, a imala sam dojam da se više igra nego jede. Mislim, odustala bi od toga da on to nije prihvatio kroz par dana ili da sam skužila da mu stvarno treba češće, ali on je tad super uhvatio taj dnevni ritam, pa mislim da nisam pogriješila. Ali velim, tad je bio malo veći, i moglo ga se zabaviti da mu se skrene pozornost od traženja cice bez da postane nervozan.

Eto, ja jedino nikad ne stavljam djecu da spavaju sa mnom u krevetu, već inzistiram da su u svom kinderbetu od prvog dana i bez iznimke. Ali zato jer ja ne mogu spavati dok leže kraj mene. A mislim da je to i pomoglo što nismo imali problema da stariji s 3,5 god počne spavati sam u svojoj sobi, mislim da je djecu nekako teže iseliti iz kreveta nego iz sobe.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Gabia » 09 kol 2014, 12:16

I moj bebac lagano postaje razmazenko. Krenulo je od toga da je dobio grcice, pa sam ga stalno nosila...sad se naucio na ruke. Zaspat isto ne zna bez cike, a mene bradavice sve bole, crvene su jer pred kraj podoja on se samo igra s njom. Dudu nece. I isto je vec lagano naviknut ili na spavanje na meni ili pored mene. To je tako..u trudnoci donesemi odluke a onda dođu malci i svojim plačom sve poremete.
slika
Avatar
Gabia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 02 stu 2013, 14:33

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la mrs. eastwood » 09 kol 2014, 13:31

Cure, dajte ili stavite ticker ili pisite koliko su vam bebaci stari, da bismo lakse pratile i kako bi dobile kvalitetnije komentare. :zivili
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Gabia » 10 kol 2014, 09:39

ticker je tu.....danas mi malac ima točno mjesec :joy. kad sam počela dojit zadala sam si minimum od mjesec da vidim kako će to sve ići i hoću li imati problema kao što su upale i slično, no kako je sve za sad okej nastavljam s dojenjem.... :)
slika
Avatar
Gabia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 02 stu 2013, 14:33

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la MatiMokoš » 10 kol 2014, 19:56

S mojim sinkom je svatko razvio svoj način uspavljivanja-meni je htio zaspati samo na cici, mojoj mami bi zaspao samo na rukama, a svekrvi u krevetiću.
I sad bolje spava kad je s bakom ili s tatom nego sa mnom. :zivili
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la mrs. eastwood » 11 kol 2014, 08:48

moja starija je od tri mjeseca jedino meni i htjela zaspati na cici, a evo ova mrva sada nema šanse da usne dok cica. vidjet ćemo kako će biti dalje... ali vjerujem da je svako dijete svoje!

super Gabia - samo tako dalje!!! :zivili
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Emmalia » 11 kol 2014, 19:32

Ja sam se do nedavno borila protiv toga uspavljivanja na sisi i taaako htjela da može zaspati sam, i čitala i tražila... sad sam se nekako pomirila s tim i lakše mi je, odustajem :mrgreen nadam se samo da mi se neće obit o glavu, recimo ono da se onda može počet po noći budit 100 puta i svaki put tražit sisu jer ne zna bez nje zaspat :ajme

Inače, pisala sam kako uopće ne spava po danu osim kunjajući uz sisu nakratko. Sad je već tjedan dana da ima jedno pravo dnevno spavanje oko podne, nekih sat i pol-dva i pol :yess . Zaspi vozeći se u kolicima. Ali mi je isto tako ubacio jedno novo noćno buđenje, tako da nema više mojih 4 sata u komadu :ajme . Beba je navršila 2 mjeseca.
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Diami » 11 kol 2014, 19:58

Eto mi dojimo od početka, bilo je noći sa "100" buđenja, a i nekih sa samo dva do tri (te su rijetke). Moji su svi bili loši spavači prvih pola godine, godinu, a onda počeli sami postepeno bolje odnosno dulje spavati. Evo sad i Ema ponekad već produlji, samo se još uvijek pred jutro dosta često budi odnosno traži cicu da bi nastavila spavati, točno kad joj krene probava radit... :ajme
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Gabia » 12 kol 2014, 16:25

ja bih bila pre happy da hoće na ciki zaspati kao što je prije....jede i zaspe i gotovo, a sad jede i ostane budan a spava mu se...onda slijedi nošenje i nošenje nekad i po uru vremena i na kraju spavanje na rukama...kao što upravo radi :ajme a ja si krivim kičmu i ruke mi trnu samo da je njemu što udobnije
slika
Avatar
Gabia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 02 stu 2013, 14:33

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la MatiMokoš » 12 kol 2014, 16:59

Ne znam jesi li probala dojiti u ležećem položaju? Moj malac je tako najbolje znao zaspati,a bilo je super i za moja leđa. Osim toga,ležeći položaj je sasvim u skladu s babyhandlingom i nama je bio spas u svakom pogledu.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Gabia » 12 kol 2014, 17:44

jep, najčešće ga ležeći dojim...još mi je to uvijek najzgodnije..ali eto više neće da zaspi..čak mi je i noćas radio probleme, 2 sata smo se šetali dok nije odlučio zaspati
slika
Avatar
Gabia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 193
Pridružen/a: 02 stu 2013, 14:33

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Diami » 12 kol 2014, 22:41

Ema je sad u fazi kad više jelte ne leži gdje dojimo nego se fino digne i odpuže kam joj se hoće, pa je hvatam, vraćam i tako sto puta ukrug. Onda pak sisa, pa bi htjela zaspati bez cc ali nejde, pa prima, pa pušta, pa prima i tako opet sto puta dok ne zaspi, nekad na cc nekad bez. Tako da - meni nedostaje vrijeme kada bi legle jedna pored druge, ona sisala i zaspala, ja se iskrala iz kreveta (ili zaspala s njom)... :ajme
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la morena » 13 kol 2014, 10:33

Ja sam valjda jedina koja ne kuzi dojenje ležečki :ajme namjestim ja njega da on vuče, ali imam osjećaj da navlači bradavicu, a ne on onak kak treba. A skroz je uz mene, nemremo bliže biti. A i ja ne znam kud bi s rukama, s jednom ga zagrlim, a druga mi utrne :mrgreen jel moguće imati premale grudi za tu poziciju :lol

Stariji je htio dudu, njega je svako mogao uspavati s dudom i igračkicom za spavanje, za mlađeg pali samo cica i ponekad pilates lopta, to me spasi navečer kad je nervozan pa bi samo jeo i bljuckao :ajme
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Emmalia » 13 kol 2014, 11:37

Hehe dakle sad kad tako pisete, sam nekako zadovoljnija s tim sto mi se uspavljuje skoro iskljucivo na sisi, sad to vise cijenim, hvala :mrgreen :buket dudu ja jos uvijek pokusavam barem jednom dnevno dati mozda prihvati, ali zasad, ma kakvi. Katapultira je metar u dalj :shock . Mozda bih trebala odustati od pokusavanja, ionako mi svi govore da bolje da nece dudu i da ce mi kasnije biti drago sto ju nije prihvatio ?!

Inace mi je jako dobra bebica, po danu je super, ima sad vec periode i da po danu napravi razmak i po 3 sata, ako ga se zabavlja ili zaspi, ako mu je dosadno i samo ga stavim da lezi nankrevet, naravno da bi mogao samo sisati pol dana. Jedino po noci me malo zeznuo, ubacio dodatno budenje i jede naravno. Zaspi recimo u 22, pa budenje u 1, pa u 3:30, pa u 5, pa prije 7.... samo po sebi i ne zvuci tako strasno, ali problem je sto njemu svako budenje traje barem 1 sat, jedno i sat i pol :shock sisa pa je kao gotov, ali zapravo nije jer ne zaspi kako treba, i to trajeeeee.... tako da ne skupim ni par sati sna sve skupa :ajme nadam se da je samo faza ili zbog vrucine ili nesto :/
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la MatiMokoš » 13 kol 2014, 18:23

Ja sam dojila ležeći tako da bi glavu na lak ila na jednu ruku ili ju zgurala pod jastuk (donja ruka), a druga ruka mi je bila slobodna.
Nemam pojma kako ide dojenje s manim grudima,dok sam dojila moje su bile ko silikonke većinu vremena (uvijek sam imala i višak mlijeka jer sam se stalno izdajala da mu mama ima mlijeka za dati kad nisam doma)
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la morena » 14 kol 2014, 10:39

Ja se isto namjestim s rukom ispod jastuka, osim što s drugom rukom pridržim malog da se ne miče previše jer onda mu bradavica ispadne. Ni ja se ne smijem previše mrdat iz istog razloga. Možda je stvarno do veličine, ja kad dojim jedva popunim B košarice, a redovno nemam grudi :mrgreen Snalazimo se mi i u toj poziciji, ali nije mi nažalost onak opuštena da bi mogla zadrijemati, a nekad bi baš pasalo.

MatiMokoš, kakav si sistem izdajanja imala? Prije podoja, između podoja, stranu koju je jeo ili drugu? Proucila sam cuvanje mlijeka, ali nisam krenula s izdajanjem, a dobro mi dosle zalihe iz istog razloga kao tebi.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Emmalia » 14 kol 2014, 11:07

Mi isto od prvog dana dojimo na lezecki valjda 90% vremena. Tako su nam pokazali u rodilistu, pa sam tako i nastavila, a i najzgodnije mi je, mogu i ja bar malo odmorit, nego da mi je na rukama kad dojimo u polozaju kolijevke (to sam svladala da mogu dojiti i kad smo negdje gdje nema kreveta hehe). Uglavnom, ja isto imam bas male grudi, i istina, malo mi je teze na lezecki sa lijevom, jer je ona jos puno manja, ne smijem se ni pomaknuti vec bi mu ispala iz usta. I vecinom je na njoj losiji polozaj, toliko je mala da je tesko postici da mu brada i nos budu tik uz dojku. Zapravo mi je na nju lakse dojiti na sjedecki, kolijevka. A desna, ona je dosta narasla i fino legnem i surfam na tabletu s obje ruke, a on papa.

E da :ajme isla sam ga sad vagati jer je taman 10 dana da sam ga vagala i hvalila se kako je dobio kilu u mjesec dana. I sad ispada da je u 10 dana dobio jedva 100 grama. Luda sam sad :strah
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la Emmalia » 14 kol 2014, 11:17

I cini mi se kao da imam nesto manje mlijeka zadnjih dana, je li moguce da je zato sto sam zadnih tjedan dana mazala za dorucak med od kadulje, a citam da kadulja smanjuje mlijeko??? U svakom slucaju izbacujem taj med. Isto bih htjela povecat malo kolicinu, i trebam pocet skupljat zalihe iz razloga kojeg ste i vi navele. Dakle ubacit malo izdajanja. Samo vise ni ja ne znam kad da izdajam, jer po noci vise nema onog razmaka kad bi odspavao 4-5 sati i nakon tog pojeo samo jednu, a druga ostala puuunaaa... sad ako spoji najvise 3-4 sata, prvi san, i onda pojede obje. A mislim da cu pocet i danju gledat da jede minimalno na svaka 2 sata ako je budan, i zbog vrucine...

Jos jednom da utvrdim gradivo, razmak izmedju podoja se racuna od pocetka jednog do pocetka drugog, makar podoj trajao i sat vremena???
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Cavrljanje o dojenju (razna pitanja)

PostPostao/la MatiMokoš » 14 kol 2014, 11:58

Izdajala sam nakon podoja ili ponekad između podoja. Mi smo se dom je bi skroz mali dojili malo na jednoj,malo na drugoj (nije jeo iz iste 2-3 sata nego bismo tijekom podoja mijenjali strane) pa bih nakon podoja iizdojila koliko je ostalo iz obje. Nekad je to bilo jedva dvadeset mililitara, ali je stvar u tome da se takvim izdajanjem povećava produkcija. Npr. spremala sam se na jednodnevnu razdvojenost od njega i trebala sam hitno povećati zalihu izdojenog mlijeka. Počela sam izdajati poslije svakog obroka,u početku je to bilo malo,ali nakon tri-cetiri dana već sam mogla dosta izdojiti nakon podoja. S tim da mi je kod izdajanja bilo teško postići ld pa mi je to bilo dosta naporno. Recimo,jednom sam pumpala ko luda punu dojku par minuta prije nego što sam uspjela išta izvući iz nje, a kad je krenulo,izdojila sam više od deci.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.