O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.
Tema je zaključana

Re: Tražim recept

17 lis 2014, 09:29

:dada i ja nasjeckam svjezi i smrznem i onda vadim za dinstanje po potrebi smrznuti. I u pljeskavice ide smrznuti :nata
Jedino bijeli luk ne zamrzavam nego njega nasjeckam, pomijesam s djumbirom i zalijem maslinovim i to drzi sigurno tjedan dana ako ne i dva.

Re: Tražim recept

14 stu 2014, 21:45

Trazim ideju: zelim jedan jednostavan, ali jako ukusan kolac posluziti nekako da ga malo "podigne", ukusom i opticki.
Kolac je dizano tijesto sa kis.mlijekom i listicima badema. Da napravim sos od vanilije? Ili izmiksam neko bobicasto voce? Karamel? Sladoled? Posluzim u casama?

Re: Tražim recept

14 stu 2014, 22:44

TanjaMT je napisao/la:Trazim ideju: zelim jedan jednostavan, ali jako ukusan kolac posluziti nekako da ga malo "podigne", ukusom i opticki.
Kolac je dizano tijesto sa kis.mlijekom i listicima badema. Da napravim sos od vanilije? Ili izmiksam neko bobicasto voce? Karamel? Sladoled? Posluzim u casama?

Ja si to ne mogu predocit, sorry. Mogla si nam dat recept ako je ukusan. A gdje su listići badema?

Re: Tražim recept

14 stu 2014, 22:59

:lol tipkam sa mobitela, pa sam skratila. Kolac je obicno dizano tijesto zamijeseno sa kis.mlijekom, posipa se staub secerom i listicima badema i pece. Najobicniji kolac, malo dosadan. Pa sam ga htjela apgrejdat sa necim, jos ne znam sa cim.

Re: Tražim recept

14 stu 2014, 23:47

karamel bi sigurno pomogao :). Možda da ga onako ukrasno pošpricaš u tankom mlazu kao da šaraš.
A i umak od vanilije ide uz sve :)

Re: Tražim recept

15 stu 2014, 10:40

moj glas ide, naravno, karamelu :lol
ali možeš i žlicu šlaga staviti svakome na tanjur.

zapravo, kolač bih tek na tanjuru prelila s malo karamela (onako, brzim potezima, u tankom sloju) i pokraj stavila malo šlaga.

Re: Tražim recept

15 stu 2014, 11:12

a ja trazim dobar recept za cvarkuse. neki bih provjereni,sve sto pronadjem nije mi to to :dunno

Re: Tražim recept

15 stu 2014, 11:48

Solea je napisao/la:moj glas ide, naravno, karamelu :lol
ali možeš i žlicu šlaga staviti svakome na tanjur.

zapravo, kolač bih tek na tanjuru prelila s malo karamela (onako, brzim potezima, u tankom sloju) i pokraj stavila malo šlaga.

I ja sam mislila tek na tanjuru preliti s necim, onako da izgleda ko na tveju :lol. Za karamel bas nisam strucnjak :-(. Izrezala sam kolac velikom casom na okrugle mini tortice, kupila maline i mislim da cu ipak sos od vanilije napraviti, staviti maline kao ukras i naribati
cokoladu odozgo. Hvala cam cure :kiss

Re: Tražim recept

15 stu 2014, 13:39

gaga0305 je napisao/la:a ja trazim dobar recept za cvarkuse. neki bih provjereni,sve sto pronadjem nije mi to to :dunno

Gaga, ja nekoliko godina pravim pogačice sa čvarcima prema ovom receptu, tako su pravile moja baka i svekrva, super su, uvijek ih puno ispadne i svi uživaju u njima! Jedino ne stavljam Vegetu u nadjev već samo sol i biber.
http://www.coolinarika.com/recept/794753/

Re: Tražim recept

15 stu 2014, 14:21

mrava :kiss tako slicno sam i ja pravila,samo sam tijedto pravila kao za kruh,i evo decki se vec dave u njima :liza

Re: Tražim recept

15 stu 2014, 20:40

Eto vidiš, ma, sve su to samo nijanse, a rezultat njam :liza

Re: Tražim recept

17 stu 2014, 14:12

ja sa zavišću i totalnom nevjericom čitam da ima ljudi kojima ostane čvaraka viška za čvarkušu :nata

Re: Tražim recept

17 stu 2014, 20:25

Adorabla je napisao/la:ja sa zavišću i totalnom nevjericom čitam da ima ljudi kojima ostane čvaraka viška za čvarkušu :nata


:lol meni je čak jednom ostalo za paštetu od čvaraka :mrgreen al teškom mukom. to je bilo više sakupljanje mrvica ;)

Re: Tražim recept

18 stu 2014, 18:17

ma dobili previse,a zao mi bilo nekom dati :nata inace i kod nas to ne ostaje,samo krvavica koju bas i neljubimo

Re: Tražim recept

26 stu 2014, 12:58

Trebam dobar recept za slane muffine:)

Re: Tražim recept

26 stu 2014, 14:22

Adorabla je napisao/la:ja sa zavišću i totalnom nevjericom čitam da ima ljudi kojima ostane čvaraka viška za čvarkušu :nata



šta je tu čudno?. Mi smo dobili masne čvarke- ok čvarci su masni, ali mi doma jedemo samo stisnute, one kao čips. I onda su ovi masni idealni za krampogače

Re: Tražim recept

27 stu 2014, 14:22

Nanoibeba je napisao/la:
Adorabla je napisao/la:ja sa zavišću i totalnom nevjericom čitam da ima ljudi kojima ostane čvaraka viška za čvarkušu :nata



šta je tu čudno?. Mi smo dobili masne čvarke- ok čvarci su masni, ali mi doma jedemo samo stisnute, one kao čips. I onda su ovi masni idealni za krampogače

Ok ovo kužim ali onih čips čvaraka mi nikad nije ostalo za ubaciti negdje. :lol

On topic ne tražim recept :lol ali tražim ideju šta servirati uz kuhano vino? Odnosno da li postoji neko jelo koje baš onako divno paše uz kuhano vino?

Re: Tražim recept

27 stu 2014, 14:31

eto sad i ja moram praviti čvarkušu umjesto muffina :hahaha

Re: Tražim recept

27 stu 2014, 14:40

kimora23 je napisao/la:eto sad i ja moram praviti čvarkušu umjesto muffina :hahaha

meni ti je to sto puta bolje od muffina :liza a sad si razmišljam da imam čvaraka točno bi i ja mogla čvrkušu servirati uz kuhano vino. :lol

Re: Tražim recept

27 stu 2014, 14:49

taman sam ti to htjela napisati. :lol

imaš neki provjeren recept ili da gledam ovaj mravin s coolinarike?

Re: Tražim recept

27 stu 2014, 14:52

i moj recept je kao taj kaj ga je Mrava stavila :dada samo ja umjesto vegete dodam malo crvene ljute paprike i puno papra. ;)


Folne a jel ima neka nama prilagođena verzija? mada možda bolje da ne znam jer kako ću onda odoliti vinu i/ili pivi. :lol :zivili

Re: Tražim recept

27 stu 2014, 14:54

joj mislim da ima na fejsu

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hph ... e=54D9EAE3
Zadnja izmjena: folne; 27 stu 2014, 14:58; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Tražim recept

27 stu 2014, 14:55

Poti a zašto bi odolila pivu ili vinu? :nata
Ok ovo kužim ali onih čips čvaraka mi nikad nije ostalo za ubaciti negdje

xxx
aj te ne stisnute i ja ne jedem baš s velikim guštom odnosno moram malo pojačati luk i kruh uz njih :lol

Re: Tražim recept

27 stu 2014, 15:52

Pečene kestene, Poti :)

Provjerene krampogače http://kruhai.blogspot.com/2011/12/poga ... rcima.html

Re: Tražim recept

27 stu 2014, 16:01

uz kuhano vino
pogačice s čvarcima - http://cookam.blogspot.com/2013/11/poga ... rcima.html
pa još malo vina :lol štapići s vinom http://cookam.blogspot.com/2014/09/slan ... vinom.html
fritule http://cookam.blogspot.com/2014/02/frit ... bukom.html
listarići http://cookam.blogspot.com/2014/03/listarici.html

Re: Tražim recept

04 pro 2014, 17:06

Aj kuharice moje iskusn(ij)e dajte mi recept (onako ka malom djetetu :mrgreen ) kako skuhati varivo od leće i riže?
Da bude ukusno i lagano (dakle bez jakih začina, mesine ili ne daj Bože kobasica :lol ) s obzirom da imam gastritis i celijakiju ništa pikantno i žestoko mi ne prolazi...
Moja baka je to divno, divno kuhala, ali baka ode ima dvi godine, a recept je nikad nisam pitala, nažalost...

Re: Tražim recept

04 pro 2014, 20:20

ne znam što bih s rižom... možda ju posebno skuhala pa ubacila u varivo od lece koje ovako ja radim:

luk nasjeckati i na malo ulja dinstati. ako želiš možeš i pancete dodati. ne moraš. mrkvicu na sitne kockice (ko dva put vece od zrna lece) ubacit i zaliti vodom da bude taman prekriveno, da ne pliva i tako vodu doljevati kojih 5 minuta. dodati pasate ili rajcice kako već koristiš.

onda dodaj lecu i vodu za lecu. sad... ja lece stavim po osobi koliko stavljam inace i riže za u rižot. recimo šaku po osobi. tu moraš staviti dovoljno vode jer leca sve to popije.

tipa crvena leca i zelena su gotove za 10 minuta. posoliti u nekom momentu. kad je gotovo ja si u tanjur stavim i žlicu vrhnja.

Re: Tražim recept

04 pro 2014, 20:58

Naoravi ovako kako east radi, no nakon sto dodas rajčicu dodaj jednu šaku riže i prodinstaj da postane staklasta. Tada dodaj leću i vodu i sve dalje kako je east napisala. Sve ce ti biti istovremeno skuhano.

Ja gotovo sva variva radim ovako sa rizom, nikad sa krumpirom.

Re: Tražim recept

04 pro 2014, 21:44

I ja kao Mirci, varivo uglavnom sa rizom, tako ga mogu smrznuti.
Lecu radim tako da staklasto poprzim luk, dodam naribanu mrkvicu, celer i vrlo cesto i tikvicu. Protisnem cesnjak, dodam paradajz, origano, lecu i vodu. Vode dodajem ovisno o tome zelim li da bude vise ili manje jusno. Kad posluzujem, jos naribamo parmezan i tostamo kruh uz to. Tako su moji klinci poceli jesti lecu :lol

Re: Tražim recept

05 pro 2014, 01:14

Tnx cure :kiss
Sad ne mogu faliti... meni sveki radi leću sa slanutkom, fažolom i kukuruzom i nije loše, ali ja bi baš napravila ovako sa rižom ka šta mi je baka radila... baš ću isprobati sutra ili prekosutra :dada
Tema je zaključana