Sada je: 28 ožu 2024, 15:31.

Kontaktne leće i djeca

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Duga » 17 stu 2014, 12:30

mislim da cemo do petka pokusati koji put, ako bude htjela, ako ne, nek u petak ponovo tamo vjezba :dunno

:dada najbitnije da joj se sad leće ne zamjere jer joj početak nije kao s reklama. Nakon par puta, bit će druga priča.


Moja sestra nosi tvrde leće (dobro, to su sad polutvrde, ali su i dalje tvrde), znam da ih drukčije i stavlja i skida nego ja meke, a sjećam se i kad sam ja pokušala s polutvrdim u Kabinetu da su me podučavali ovako kako mi i sestra radi (bez pumpice).

Za meke su me drukčije podučili i tu ne mogu trepnuti sve i da hoću.
Sad ja k'o u Smogovcima :zub - hoću reći da sam drukčije stavljala/skidala polutvrde (ono malo pokušaja prilagodbe) i sad meke leće.




:bonk zanemari moj post ako ti je curka dobila polutvrde leće (to mi sad palo na pamet :plavusa kad si navela da si ti od 30 godina nošenja leća, bar 25 nosila polutvrde i znaš s njima).
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 17 stu 2014, 12:51

ma ne ne, :ajme zurim pa ispadne svakako :nesvist

ja sam dugo nosila polutvrde, ali sam i nekih 5 godina nosila i mekane pa znam za oboje. curka je dobila mekane i bila je sat vremena unutra na "poducavanju". i sad opet ne moze :/ bas kazem mm-u jutros, ona je bila presretna taj dan kad ih je imala, presretna. eto, zato joj ne bih dala da odustane. sad je vec stvar u stavu, ne vise u lecama :basnecu
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Stefanova_mama » 17 stu 2014, 13:01

Mene S. gnjavi da hoce da predje na lece, ali me strah njegovog ne vodjenja racuna o cistoci ruku.

Nadzirala bih ja njega kod kuce, ali kad je u skoli i protrlja oko prljavom rukom, pomeri se leca, pa on tim rukama je namesta, to mi je horor vizija.

Mislila sam da mu uzmem mekane dnevne da proba par puta kad ide na sport (tad su mu najpotrebnije, jer ne brojim koliko ga je puta lopta udarila u naocare), ali jos me strah.

On ce imati 11 godina u prvom mesecu. Sta mislite da sacekamo jos malo ili da probamo?

Njegova dioptrija je + (dalekovid je) i ima astigmatizam. Bez naocara ne moze da cita i pise, a ni da pogodi loptu u pokretu.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Duga » 17 stu 2014, 13:04

ma ne ne, :ajme zurim pa ispadne svakako :nesvist

:zivili

Ja znam :lol da će mene dočekati moja drama queen bez obzira na njezinu silnu želju i što vidi mene kako bez problema baratam s njima.

Neka ona i u petak vježba tamo i polako će to sve doći na svoje. Naočale su uvijek tu, a super je znati da ima leće pri ruci i da ih može staviti kad poželi. Bez žurbe :proljece
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 17 stu 2014, 13:10

da ih može staviti kad poželi. Bez žurbe


upravo tako. ali, gle mi podnika :hahaha :hahaha
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Duga » 17 stu 2014, 14:18

ali, gle mi podnika :hahaha :hahaha

:nata
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 21 stu 2014, 12:27

evo nove informacije

jutros odradile kontrolni pregled za lece. :yess cak je uspjela jucer staviti lece nakon sto je danima sizila da ne moze. valjda ju je pritisak da ce danas sama morati reci dr.da nije uopce htjela pokusati natjerao da ipak proba :znoj . jutros ih je isto stavila, vise-manje uspjesno. nagradila sam ju jucer s 2 medeka, a danas joj kupila tamo kod klaiceve u dioni nekakve naljepnice za biljeznice, sa zivotinjama. bile smo i na kavi, jer smo dosle u 8, s obzirom da sam planirala da sto prije zavrsimo, a sestra kaze da dr.ne dolazi prije 9 :nesvist pa nas poslala na kavu. ali, dobro, uzela je uputnicu pa smo onda u 9 bile odmah na redu :mrgreen , vec sam u 9.30 bila na poslu.
narucila sam joj preko adria leca dvoje razlicitih pa neka proba. s obzirom da slijepo vjeruje dr., a dr. je preproucila J&J acuve oasis, narucila sam i te i one neke za koje kazu da su cak i bolje. ove prve su 2tjedna, druge mjesecne. pa nek proba. iduci tjedan utorak, srijedu bi trebale doci. do tada ce nositi ove iz bolnice jer ih ionako nije nosila nego 3x (a dvotjedne su).
sva je jako hepi :luv
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la folne » 21 stu 2014, 12:30

super za napredak!

koje su te druge, kao još bolje? acuvue su meni do sad najnaj.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 21 stu 2014, 12:36

isla vidjet, evo link

http://www.adrialece.hr/topvue-air-6-kom-leca

jel ih netko imao?
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Duga » 21 stu 2014, 14:07

Odlicna vijest, Tmama!

Prije sat vremena sam narucila upravo ove tvoje koje su na akciji pa cu vidjeti. Prvi puta narucujem preko neta, svoje lece inace placam 283kn x 2 zbog razlicite dioptrije, ove su mi sad 139kn x 2, rade se od tog novog silikon hidrogela...nadam se da ce mi biti ok. Sokirana sam ovim razlikama u cijenama (lece koje sam do sada nosila, Proclear, na netu su 134kn x 2).

SM, ako ti djecak vec duze vrijeme ima jaku zelju-vrijedi pokusati pa neka ima i lece.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 21 stu 2014, 14:20

znas da si sve razmisljam da i sebi narucim, steta samo sto imam razlicitu dioptriju pa bih morala uzeti dvije kutije. a ionako ih slabo nosim :/ zbog suhog oka :/ ali, toliko ih hvale, da me mame :liza
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la folne » 21 stu 2014, 14:23

uspoređivala sam ih. acuvue imaju manji sadržaj vode, a dosta veću propusnost kisika. ko će ga znati... :/
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la folne » 21 stu 2014, 14:23

najbolje da za jedno oko naručiš jedne, a za drugo druge pa nas izvijestiš koje su bolje. :gigl
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Duga » 21 stu 2014, 15:18

Folne, najprije sam htjela tvoje ( na zadnjim sam lecama, a dok uspijem otici na kontrolu :roll ), ali me bilo frka jer kod tvojih mi ne nude baznu zakrivljenost i promjer koji trebam, iako znam da meke stancaju i nije tako bitno jer su meke :) .
I jedne i druge su od tog nahvaljenog silikon hidrogela, ali razlicitih materijala (citala malo komentare ispod opisa ovih koje smo Tmama i ja narucile :plavusa ), tako da i taj % vode-dok ne probam :dunno .

Dodajem, vec kad sam narucivala, izabrala sam si za poklon i kapi za oci-kad vec caste :p , jedino da budu ok. Ne mogu doci sebi da sam, do sada, kod opticara ostavljala 560kn, sto bih ovdje platila 284kn-strasno koliko su uzimali...
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 21 stu 2014, 15:54

da, i ja sam dobila poklon, izabrala sam otopinu :p tj. kcer :lol
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Daniela32 » 21 stu 2014, 16:15

Evo i nas na raport, mi smo pak bili na obuci za polutvrde leće. Stavljanje i skidanje ide glatko, međutim, sestra je toliko zakomplicirala oko higijene tih polutvrdih, da nisam ni ja dobro upamtila, a kamoli Luka. Pa sam na forum.hr iščitala veliki topic s raznim iskustvima, i došla do zaključka da trebam kupiti Boston tekućinu (umjesto 3 različita proizvoda: deterđent, otopina za čuvanje i tablete).

Meni se činilo da mu je loše išlo danas za prvi dan, uspio ih je istrpiti 2,5 sata, ali nakon detaljnog čitanja tog topica, mislim da mu ide super zapravo! 2,5 sata za prvi dan uopće nije loše!

Sinoć kad je stavljao meke leće za judo, komentirao je: ah, da su one polutvrde bar ovako mekane. :p

A danas, kad je pogledao u daljinu kroz prozor, rekao je: Jesus, kako je sve bistro čak i ono najdalje. Dobar znak, puj puj, ne ureklo se. :)
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Daniela32 » 21 stu 2014, 16:19

Što se tiče maske za ronjenje, našli smo da ima vrhunska dioptrijska maska (brat mi je ronilac, on je to iskopao) na Rivi u Splitu, za 718 kn -10%. Naravno, imamo vremena do 4. mjeseca kad mu je rođendan. :D Tako da bih tu masku onda ipak kupila ovdje, umjesto da naručujem izvani neku koju ne može probati.
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la palunkica » 21 stu 2014, 16:27

Super Daniela :buket

I za tvrde leće i za masku.

Znam da su prije te tvrde leće prali u vodi običnoj, pa čak i kad bi nekom pale na pod (koliko smo samo puta tražili leće od moje kume...), to se kakti sad ne preporučuje

Meni još nisu stigle naočale :lebdi Ali imam i neko osiguranje pa se nadam da će stići uskoro ili ga aktiviram
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Daniela32 » 21 stu 2014, 16:30

Nisu iste tvrde i polutvrde, te tvrde su nosili i na poliranje. Voda nikako, fiziološka otopina da. Ako vani padne na pod, božemiprosti, ali najbolje ju je staviti u usta i isprati jezikom i pljuvačkom, bolje nego običnom vodom.
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Daniela32 » 21 stu 2014, 16:38

Pal, pa naručila si tek prije 8 dana. Doći će.:)
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Duga » 21 stu 2014, 20:45

2,5h nosenja polutvrdih za prvi dan je fantasticno!
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la folne » 21 stu 2014, 20:55

Svaka čast. Meni na samu pomisao suze krenu frcati.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 22 stu 2014, 07:48

Uf, i ja se odmah sjetim ONOG osjećaja u očima, nema šanse da nisi svjestan da ti nisu u očima, kao npr.s mekanima. Pišite svoje recenzije pls, ja ću vama prenijeti što će reći moja kćer.
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Daniela32 » 22 stu 2014, 10:09

Tmama evo par savjeta:
- sada nemoj više popuštati, neka ih nosi svaki dan, iskoristi vikend za još malo pokušaja stavljanja i skidanja

- kad krene u školu s njima, neka u početku nosi njihove kutijice i rezervne naočale u torbi, za slučaj panike (mi smo u početku isto imali manjih problema, ispadanja leće i sl.)

- ako leća i nakon više pokušaja stavljanja žulja, neka je uzme na dlan, neka ukapa umjetnu suzu ili tekućinu za održavanje i blagim kružnim pokretima jagodice prsta neka je očisti (mogla se zalijepiti neka mikro dlačica)

- mi smo u početku kapali umjetne suze u leću kad bi ih stavljao, njemu se tako činilo lakše, sada više ne, čak mu je sad lakše bez jer se brže zalijepi za oko

- ako je škola ujutro, dignite se pola sata ranije (u početku) da ne bi dospjeli u stanje panike. Stavljanje mekih leća nama sada uzima 1-2 minute, ali u početku je bio show.

- glavni savjet, neka što prije postane samostalna oko cijelog procesa, od higijene ruku, leća do stavljanja i skidanja. :)
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Duga » 22 stu 2014, 10:29

- kad krene u školu s njima, neka u početku nosi njihove kutijice i rezervne naočale u torbi, za slučaj panike (mi smo u početku isto imali manjih problema, ispadanja leće i sl.)

Slažem se s ovim. Godinama sam, za svaki slučaj, nosila naočale i kutijicu u torbi, dobra je to navika.


Jedino, s mekim lećama mi se baš nikad nije desilo da mi je ispala iz oka, a ne znam više koliko godina ih nosim, znam da je debelo dvocifreni broj. S polutvrdim mi se to znalo desiti, s mekima ne (zbog tog stalnog čačkanja po oku jer su me smetale, krivog treptaja...). Polutvrde su mi znale i "odlutati" tamo negdje ispod kapka pa ih vraćam prstima, a s mekima nisam imala takvu situaciju.

Ako meka leća žulja, onda nešto nije dobro - može biti i da je oštećena (to se meni jednom desilo, otkrhnut komadić), možda se izvrnula pa ima oblik tanjurića, neka nečistoća (npr. od šminke :p ), inače - staviš i nosiš (ako su odgovarajuće - po materijalu, debljini...jer sad stvarno ima brdo mekih leća na izbor).
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Daniela32 » 22 stu 2014, 11:10

Duga, ne ispada ni njemu više meka leća, to je bilo u početku, možda je prejako trljao kapke u nekom momentu ili tako nešto. Jednom sam jurila u školu zbog toga usred sata iz matematike, i otada smo uveli praksu nošenja kutijica i rezervnih naočala. :)
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la Daniela32 » 22 stu 2014, 16:15

Danas je izdržao puna 3 sata. :)
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 22 stu 2014, 17:32

Bravo!
Hvl na savjetima, danas opet imam oborbu, neznam, vjerojatno neka mikrodlacica na leci pa ju malo smetala jutros, stavljala ju 3x na kraju odustala. Zurile se van pa nije stavila, ali sam joj održala lekciju. Inače je životni tip, teško mi je, onda ne budem.... aaaaa, na to poludim, doslovce. Nema odustajanja. Sad ju natjerala da ode i stavi ih.
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 22 stu 2014, 17:32

Bravo!
Hvl na savjetima, danas opet imam oborbu, neznam, vjerojatno neka mikrodlacica na leci pa ju malo smetala jutros, stavljala ju 3x na kraju odustala. Zurile se van pa nije stavila, ali sam joj održala lekciju. Inače je životni tip, teško mi je, onda ne budem.... aaaaa, na to poludim, doslovce. Nema odustajanja. Sad ju natjerala da ode i stavi ih.
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kontaktne leće i djeca

PostPostao/la TmamaKiN2 » 22 stu 2014, 17:33

:hahaha krenulo i mene :p
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.