Sada je: 28 ožu 2024, 10:30.

koja kolica koristite III. dio

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la april » 10 sij 2014, 15:55

Plusic je napisao/la:Split je poprilično needuciran po pitanju autosjedalica i korištenja istih.

zašto to misliš?
ja bi rekla da su neki u splitu needucirani, nezainteresirani, nije ih briga i sl. po pitanju autosjedalica, potpuno jednako kao i u drugim mjestima.
i ne samo u odnosu na autosjedalice, nego i ostalo- dohrana, puding, dojenje, smoki, odgoj...

malena je napisao/la:Sjedalo se može postaviti da gleda u oba smjera: prema roditelju ili u smjeru vožnje. Ručka za vožnju podesiva je prema visini u više položaja. Sjedalo za dijete ima tri položaja kada je okrenuto od roditelja a dva kada je okrenuto prema roditelju.

sjedalo za dijete postavi u najniži položaj, mislim da je to ok za 6-omjeseču bebu. mislim da je malena pitala za ovaj dio?

nevenera je napisao/la:dijete u as ne djeci. i ode u as od rođenja

neve, dobro si sve objasnila. samo ovaj dio je malo nejasan.

Hajdi je napisao/la:autosjedalica je za vožnju autom, a inače košara na kolicima

da!
školarac i kokolo
Avatar
april
ja bih za njega skinula zvijezde s neba
 
Postovi: 607
Pridružen/a: 09 pro 2011, 15:15

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la april » 10 sij 2014, 16:10

možda će nekome pomoći, udruga Roda u splitu povremeno organizira besplatan pregled autosjedalica. informacije o tome budu u medijima, treba pratiti.
i tu se roditelji mogu naučiti kako pravilno učvrstiti autosjedalicu u autu, kako vezati dijete i ostalo što je važno u tom području.
ja imam iskustvo da su cure super, informirane, jako ugodne i mogu puno pomoći svima kojima to treba.
školarac i kokolo
Avatar
april
ja bih za njega skinula zvijezde s neba
 
Postovi: 607
Pridružen/a: 09 pro 2011, 15:15

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la malena » 10 sij 2014, 16:18

Da april na to sam mislila.napokon netko tko me je shvatio.i slazem se potpuno s tebom o ovoj izjavi za split i neznanje.onaj koga nesto zanima pitat ce i potrazit odgovore a ima svugdje ljudi koje nije briga a ne samo u splitu.sto se tice as ja je koristim i za setnju jer nemam mogucnost da u auto stavim i kolica i kosaru i na zadnja sjedala 2 as .ali zato u as imamo podlogu bas za bebe da ne sjedi vec lezi.znaci dode isto kao i kosara.
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 10 sij 2014, 16:55

april- nešto sam pojela u rečenici i nemam pojma što, jel se obrisalo, jel autocorrect dodao, nemam pojma :ajme
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la sunceko29 » 18 sij 2014, 16:44

Mi smo za sada u PP Booku i prezadovoljna sam svime, a negdje u 3.mjesecu cu kupiti Maclaren Quest jer su laksa...
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la sarasvati » 19 sij 2014, 01:33

Jedna cura se još nije rodila, ali dobila je britaxova kolica, a AS je roemer.
slika
sarasvati
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 07 sij 2014, 14:04

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 29 sij 2014, 17:24

pitanje o maclaren Quest kolicima. kad smo ih mi uzeli mala je imala 8mj, tako da nisam o tome vodila računa i bila sam uvjerena da su to kolica za +6mj. međutim, sad sam ih išla gledati, oprati navlake itd. i vidim da piše da su od +3mj.

je li ih tko koristio od tako rana doba +3mj

a novi model Questa je na njihovim stranicama od +0! ta znači nova imaju nulti položaj!?
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Plusic » 29 sij 2014, 17:53

ja imam XT, imaju nulti polozaj ali mi je nekako nepojmljivo da stavim tek novorodenu bebu u njih...
smisljam nekako prikaciti kosaru na njih, neznam jel kosara moze samo na XLR ili moze i na njih :/

o questu nazalost neznam nista :(
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 29 sij 2014, 18:37

misliš onaj soft cot?
vidim da na našim stranicama ima za kupiti, ali na international sajtu im - ga nema. isto mislim da ide na ta XLR :dunno
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la milkyway » 29 sij 2014, 18:56

ja imam xt, i iskreno ne pada mi na pamet kupovat nova :dunno
meni su super za novorodjence, nemam kosaru, a ovo mi je zimska beba. imamo vrecu, unutra ovcje krzno a neznam sta to bebi od 4 kile treba?
kad puse stavim zastitu za kisu i super,
jednom rukom se sloze i stanu di god, nebi ih dala za nista...

est, vidi kolika je kosina, ja sam stavila na prvi zub kad je imao tri mjeseca, ful je blaga kosina a puno vise vidi...
slika
slika
Avatar
milkyway
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 srp 2011, 10:46

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la milkyway » 29 sij 2014, 18:57

soft cot ide samo na xlr, ona su malo sira, pa stane...
slika
slika
Avatar
milkyway
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 srp 2011, 10:46

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 29 sij 2014, 19:00

da, a što kad na ovom Questu piše od 3mj.

ja isto mislim da kad ih se zabunda da je ok nulti položaj :dada
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la milkyway » 29 sij 2014, 19:10

ma joj kad ga zabumdam ko paketic dodje moze mi komotno na autu ostat :mrgreen
slika
slika
Avatar
milkyway
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 srp 2011, 10:46

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Plusic » 29 sij 2014, 19:26

mrs. eastwood je napisao/la:misliš onaj soft cot?
vidim da na našim stranicama ima za kupiti, ali na international sajtu im - ga nema. isto mislim da ide na ta XLR :dunno

e ta kosara, mekana.
Ja cu je pokusati staviti na XT ak mi bude trebala ta opcija.
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 07 svi 2014, 11:15

podižem temu za sve mame s nedoumicama
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Dobramama » 24 lip 2014, 12:37

edit
Zadnja izmjena: dunja; 21 kol 2015, 11:52; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: reklama
Dobramama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 09 sij 2013, 12:59

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 24 lip 2014, 12:39

ja imam obična peg perego switch. prestali smo ih koristiti s nekih godinu- godinu i pol dana, jer više nije htio u njima biti. jako su teška pa sam uzela laganija chicco kao ljetna, kišobran kolica
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Sureja » 24 lip 2014, 23:32

Mi smo dobili Quinny neku sportsku verziju prije dvije i po godine. Imaju tri dijela: maxy cosi, onaj za lezanje i onaj dio za obucna kolica koji opet moze da se pomjera u lezeci/sjedeci polozaj. Jako su lagana, jednostavna za sklapanje i voznju. Evo, A.je vec trece djete koje ih koristi a i sad su u, malo je reci, dobrom stanju
I. mamin miris 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.
Avatar
Sureja
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2011, 17:20
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Dobramama » 27 kol 2014, 12:19

edit
Zadnja izmjena: dunja; 21 kol 2015, 11:48; ukupno mijenjano 2 put/a.
Razlog: reklama
Dobramama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 09 sij 2013, 12:59

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Emmalia » 27 kol 2014, 15:36

Haha koja slucajnost, upravo dolazim na ovu temu da pitam nesto u vezi kolica, i bas imam isto Kunert Silver 3u1! Naime mi jos koristimo kosaru jer beba nema jos ni 3 mjeseca, nadam se da cemo moci ju koristiti cim duze. Iako, vec sad ju je dobro popunio, pa cemo vidjet koliko dugo ce stati u nju... kad vise ne bude stao naravno, prelazimo u sportski dio koji isto ima nulti polozaj.

No jednu stvar jako blesavu sam primjetila na kosari. Kosara je naravno okrenuta prema meni (iako moze u oba smjera), i napravljeno je tako da je nagib prema meni. Odnosno dno kosare nije paralelan sa podom, tako da bebina glava ajmo rec visi skoro 10-ak cm je nize od razine guze. Nisam to na prvu ni skuzila, nego slucajno kad sam jednom gledala kolica iz daljega. Prvo sam mislila da mi se cini, a onda sam isla mjeriti metrom, i stvarno ne stoji kosara ravno nego nagnuto naglavacke...uzas, jos kako beba ima platnene pelene, :strah

Uglavnom kosara takodjer ima opciju da se uzglavlje moze podici u nekoliko razina, i to sam malo podigla naravno, da beba ne visi unazad. Ali kako se samo uzglavlje u kosari podize, to vise nije ravna podloga, sto onda, je li to problem :conf
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

koja kišobran kolica?

PostPostao/la danijela81 » 04 ožu 2015, 09:34

obzirom da ćemo često biti negdje na putu, trebaju mi kišobran kolica koja su:

- lagana (do max 7 kg)
- ne prevelika kad se sklope
- udobna, tj da su podstavljena, a ne samo prekrivena platnom, i da u njih stane dijete malo većih gabarita
- da imaju položaj za spavanje, ne mora biti nulti, ali da nisu samo sjedeći i polusjedeći
- da su izdržljiva, jer ću ih trebati kroz dulje vrijeme, a voziti će se po svakakvim terenima
- da imaju shopping košaru, po mogućnosti poveću
- da nisu preskupa, do 1000, max 1300 kn

malo sam zahtjevna, ali i optimistična i uvjerena da takva jedna negdje postoje, samo ih ja nisam uspjela pronaći.

imate prijedloge?

koja NE kupiti i zašto?
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: koja kišobran kolica?

PostPostao/la Vicky & Mama » 04 ožu 2015, 10:01

Definitivno Maclarenova :dada
Mi smo za V imali Maclaren Triumph i udovoljavaju svim tvojim kriterijima (osim šta nisu postavljena), ali ima masu drugih njihovih modela koji jesu.
Mene su oduševila totalno - lagana, lako sklopiva, jako kvalitetna, jednostavna za održavanje i savršenih voznih karakteristika...
Nakon Maxi Cosi Mure koju smo isto za njega koristili ova su mi bila preporod i sad za curu planiramo od početka u Maclaren (ali naravno ne u ova kišobran, već u Techno xlr koja mogu od prvog dana).
Da se razumijemo i Mura nam je bila super kvalitetna i udobna za bebija, ali jaaaakoo teška i glomazna i nespretna za sklapanje i pospremanje u auto.
Tako da za gradsku vožnju definitivno moj favorit su Maclarenova kolica :1
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: koja kišobran kolica?

PostPostao/la Vicky & Mama » 04 ožu 2015, 10:08

Eh samo da nadodam košara im je malena, ali meni to nije bilo bitno za landrati po gradu :dunno a inače malo ti je teže naći da su i super lagana i jako komforna kao 3u1 kolica (tipa jako prostrana košara i da su predviđena za duža spavanja kao klasična kolica - obično ti to ide jedno na uštrb drugog), ali moj je sinko bez beda spavao u ovim našim, ne sad po cilo popodne, ali "ubija bi oko" u šetnji po pola sata- sat ;)
Ps. On je u ova prešao sa desetak mjeseci.
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: koja kišobran kolica?

PostPostao/la danijela81 » 04 ožu 2015, 10:16

ne treba biti baš jako velika košara, ali spavanje mi je jako bitno.
ako smo u điru cijeli dan, trebaju mi baš za popodnevno spavanje.
a, s druge strane, trebaju biti lako sklopiva, da mogu lako s njima u vlak/iz vlaka, ili u autobus/iz autobusa. baš za cjelodnevna putovanja, ne za gradske šetnje.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 04 ožu 2015, 10:32

spojila sam temu s već postojećom temom o kolicima.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Vicky & Mama » 04 ožu 2015, 10:48

Kužim te ;) nama su trebala baš za landranje po gradu, kave, šetnje itd.
A ništa, možda ti se javi još koja cura koja je imala slične potrebe kao i vi, iako ja stvarno nisam nigdje vidila kvalitetnija i bolja kišobran kolica od Maclarena, šta ne znači da takva ne postoje ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Mariachi » 04 ožu 2015, 11:06

Vicky, triumph ima isto tako male kotače kao i quest, zar ne? Je li problem s njima preći preko malo šljunka recimo? Kakva su ti iskustva?
Gledam kišobran kolica već neko vrijeme, još nisam sto posto odlučila koja bih...
xt mi je savršen, ali trenutno malo skup, a quest mi ima prekrasno sjedalo, ali me ti kotači baš muče... a ni mm nije za premale kotače.
Proučavam kolica već neko vrijeme... i kaj je najgore, svakima ja nađem neku falingu :ajme :lol
Bila sam oduševljena našom Murom plus 3, dok mi klinac nije dosegao gotovo 15 kg. Sad dok dođem iz dućana, bole me kosti i zglobovi! :nata
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la danijela81 » 04 ožu 2015, 11:20

Nadala sam se da tema neće biti spojena baš s ovom, jer tu je udrobljeno svašta, duboka kolica, 3u1, autosjedalice...
Trebaju mi konkretni prijedlozi za kišobran kolica, iz iskustva drugih
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Vicky & Mama » 04 ožu 2015, 11:23

Da Mariachi Mura je divna, ali za mene od nekakvih 50tak kg kolica od 16kg su ubitačna :nesvist pa dodaj težinu bebe i sve ostalo... ja bi masu puta odustala od njih i maloga nosila jer mi se nije dalo mučiti s njima, tako da te kužim skroz.

A Triumph ima mala kola :dada kažem prava gradska kolica, al nama druga nisu ni trebala... kad bi išli tu na našu plažu onda bi znali uzeti Muru (bitno mi je bilo da je ne moram trpati u auto i rastavljati, sastavljati, podizati...).

Ma kako bilo činjenica je da kišobran kolica ne mogu zadovoljiti sve uvjete kao 3u1, a bome ni klasična kolica nemaju sve prednosti kišobran kolica - treba odvagnuti šta nam je najbitnija karakteristika, a na neke druge stvari malo zažmiriti ;)
Meni je pod broj jedan da su lagana i kvalitetna i udobna za bebija i za to mi Maclaren savršeno odgovara, a sad košara je i meni malo premala i nisu za šljunak itd. ali na to zažmirim jer mi to nije prioritet ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Vicky & Mama » 04 ožu 2015, 11:26

Eh da dodam techno xlr je nešto skuplja varijanta, ali kako će nam za curu ići od početka nije tako strašna cifra ;) ipak to već nisu kišobran kolica.
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.